Úder do brucha a následné pocity pichania

nikuska386
1. dec 2013

Baby dnes vecer sa mi 2 rocny synovec hodil na brucho ked som lezala, nebolelo to, bol to skor sok. Ale asi hodinku neskor som zacala v niektorych polohach a napr. pri vstavani pocitovat take jak pichanie. Citala som ze po udere moze nasledovat odlucenie placenty ale ja nespinim ani nekrvacam. Myslite ze to moze byt vazne? :(

mami.sk
1. dec 2013

@nikuska386 mne dcérka skočila na brucho v 17 tt 😒 zašli sme na pohotovosť, lekár ma vyšetril, hlavne kontroloval placentu , či sa neodlučuje . našťastie všetko bolo v poriadku ale ja by som na Tvojom mieste určite zašla na pohotovosť 😉

nikuska386
autor
1. dec 2013

Len my sme v zahranici momentalne, inak by som utekala hned... To pichanie teraz preslo ale aj tak ma boli brucho, tak typicky jak po udere, tak modrinovo ked si ho chytim :( velmi sa bojim, asi kaslem na to a pokusim sa to nejak vysvetlit tu v nemocnici lebo takto sa zblaznim od strachu...

zahradka76
1. dec 2013

@nikuska386 jasne, ze chod radsej k lekarovi, nestoji ti to za ten strach. Drzim palce, nech Ti to dobre dopadne 🙂

nikuska386
autor
1. dec 2013

No volala som tu do nemocnice kde ma s tym odpalkovali ze bez krvacania a vaznejsich problemov ma ta kontrola tu moze stat kludne aj cez 500 eur... Ze mam pockat do pondelka a ist klasicky na gyndu alebo na sk :/

ajka006
1. dec 2013

Ahoj, asi by som šla tiež za lekárom, ale skús myslieť pozitívne (viem, že je to ťažké, ale aspoň sa pokús), predstav si, že všetko je O.K., že bábätko v brušku je O.K., že si tam v pohode lebedí, skús si hovoriť aj pozitívne afirmácie: napr. bábätko je v poriadku, je zdravé, atď. a neustále si ich opakuj dookola, prípadne aj napíš. Strach je bohužiaľ najhorší nepriateľ a ešte všetko zhoršuje. Držím palec!!!! Daj vedieť ako to dopadlo, ale som presvedčená, že všetko bude O.K. krásnu nedeľu prajem!

nikuska386
autor
1. dec 2013

@ajka006 dakujem velmi, skusam hladat vsetky mozne zamienky na to preco je vsetko ok. Snad ak este stale nekrvacam je babo naozaj ok. Zajtra rano nacupitam na gyndu a dam vediet...

zita19
1. dec 2013

@nikuska386 Je to akutny stav, mali by Ta osetrit v nemocnici bez problemov. Ja by som necakala, odlucena placenta nekrvaca hned, moze krvacat mezi stenu maternice a plodove vaky.

nikuska386
autor
1. dec 2013

No baby nevydrzala som, uz cakam v nemocnici, radsej o tie eura lahsia a s istotou ako takto sa bat... Drzte palce

nikuska386
autor
2. dec 2013

Vsetko dopadlo dobre, sice ma nechali cakat sest a pol hodiny kym ma prijali ale babatko je v poriadku, kopkalo si tam nozickami ako keby sa nic nestalo 🙂 ten pocit ked som zbadala ze mu bije srdiecko bol na nezaplatenie naozaj. Placenta bola tiez ok. Velky kamen mi padol zo srdca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre