Udrela som si bruško. Mohlo to uškodiť bábätku?

dendika
30. dec 2008

ahojte, chcem sa Vas opytat, dnes som sa buchla do bruška...nie velmi silno, ani slabo....nebola to vyslovene bolest, moja sestra obliekala dcéru a vyletela jej ruka, pričom ja som stála vedla nej...som v 32 tt, bojim sa či sa nemohlo niečo stat, myslim že to nebolo silne, ani ma to neboli (bolo to v dolnej časti bruška), len som nesvoja....nestalo sa niečo podobne niektorej z vas?

iniga77
27. feb 2015

Ano robil ale vravel ze ani placenta sa neposkodila a ani voda neunika a aj srdiecko sne pocuvali len to mi vravel ze pri takychto vacsich narazoch sa zvykne otrhnut a poskodit placenta ale aj tak mi to nedalo v noci spat strasne sa bojim aby sa nic nestalo malickej

maickamf
27. feb 2015

@iniga77 hlavne sa sleduj, ako sa cítiš, či cítiš pohyby a pri najmenšom podozrení utekaj k doktorovi, netreba riskovať...ale len tak pre istotu choď aj za týždeň k dr. Prajem ti, aby všetko dobre dopadlo a veľa zdravíčka malinkej 😉

iniga77
27. feb 2015

No vsak teras v utorok mam aj poradnu tak uvidime no dufam ze bude vsetko v poriadku ze sa malej nic nestane a to si davam na seba pozor a kvoli takejto banalnej veci som si takto ublizila,,,a strasne sme chceli dievcatko tak dufam ze bude vsetko v poriadku,,,,dakujem za podporu 😉

monika1408
2. mar 2015

Ahojte moj priatel prisiel domov opity a silno mi stlacil brucho mohlo sa nieco stat babatku prosim napiste mi neviem co mam robit

maickamf
2. mar 2015

@monika1408 k doktorovi na vyšetrenie a priateľovi dohovoriť, že toto sa NEROBÍ.

lussi_0
27. júl 2016

Ahojte chcem sa opýtať keď som bola asi v 2 týždni tehotenstva a meškala my MS tým pádom som ešte ani nevedela či som tehotná a tak som si stlačala bruško v oblastí pupku a tak trocha to aj zabolelo teraz som v 4 týždni a lekárka my zatiaľ vzala len krv a skúma či stúpa hladina HCG . Hladina stúpa no chcela by som vedieť či to bábätku na začiatku nejak neublížilo.

evittam
27. júl 2016

@lussi_0 Zbytocne sa stresujes....Co by mu malo ublizit?! Väcsina zien nevie v 2.tt ze su vôbec tehotne,normalne pracuju,cvicia a vsetko ostatne ako kazda zdrava a normalna zena. 😉

lussi_0
14. sep 2016

Ahojte chcem sa opýtat včera som bola s mojím psikom a on my tak ľahko stúpol s labkou v dolnej časti bruška. Som v 12 týždni. No a dnes na tom mieste pociťujem bolesť keď sa nejak pohybujem nie silno napr keď si sadnem tak to tam trocha zabolí. Môj pes je mali a pri tom ako my nechtiac stúpol na podbruško som necítila žiadnu bolesť ani nič. Myslíte že by to nejak mohlo ublížiť bábätku?

iniga77
6. dec 2016

@maickamf áno robil povedal že je všetko v poriadku že aj placenta aj babetko a bolo aj všetko v

tricky123
2. jún 2017

Ahojte baby som 19tt a vcera mi na pravu stranu pri pupku skocil a zaprel pes nemecky ovciak aj to zabolelo ale nekrvacam ani nespinim malinke v noci trosku kopalo ale dnes pocitujem taku slabsiu bolest ked chodim alebo sadam mohlo sa babu nieco stat

jance333
2. jún 2017

@tricky123 ovčiak už má svoju váhu. ja by som pre pokoj duše zašla k lekárovi. snáď sa nič nestalo, ale radšej ísť zbytočne ako neskôr ľutovať. ide víkend, aby si potom nestresovala a nebehala na pohotovosť.

cvrcek12
21. jún 2017

Zdravím, včera som spadla vonku na kríže mohlo sa niečo stáť bábätku?

veronikaveve1
21. sep 2017

Dobrý podvečer keď som padla na zadok babetku sa nič nestalo dúfam som 21tt..

hankaop
21. sep 2017

@veronikaveve1 chodte k lekarovi,ak to bol vacsi naraz a nebodaj nemate dobry pocit. Nejde o to,ze dieta sa priamo udrie,ale ak je vacsie,moze sa pri udere a spatnom naraze poskodit alebo odtrhnut placenta. Preto by tehotne nemali posledne mesiace ani vysoko dvihat predmety,any sa nahodou nestalo,ze placenta aj s plodovymi obalmi sa vahou odtrhne

veronikaveve1
21. sep 2017

Spadla som z malej stoličky na zem a na zadok

hankaop
21. sep 2017

@veronikaveve1 ak sa citite dobre,nekrvacate,nespinite,malo by to byt OK. Nepodcenujte svoje pocity, dieta vam nema ako inak dat najavo,ze je nieco zle. Spomente pad na najblizsej prehliadke

veronikaveve1
21. sep 2017

Najbližšie idem 28.9 na kontrolu a keď tak slabo kope cítim ze je v poriadku nekrvacam ani nespinim pekne čistí

tatinka
14. jan 2018

ahojte,nad ranom v spanku som sa prudsie prehodila na lavy bok az ma to trochu zabolelo,v lavo je ulozeny aj drobcek,od zajtra ideme do 15tt,brusko ma neboli len pri tom prudkom prehodeni v spanku som to trosku zacitila ale len na dve sekundy a hned ok,to bolo asi o siedmej,mam doma pristroj na pocuvanie srdiecka takze teraz o 9tej som pocuvala a srdiecko krasne bije,dufam ze je teda vsetko v poriadku a ze nemusim robit paniku,je to nase vymodlene drobciatko tak som dost precitlivela asi na vsetko,v lavo na boku mam ulozenu aj placentu

librarian
14. jan 2018

@tatinka áno, si dosť precitlivelá. z prehodenia na postele sa nič nestane. ale ak budeš príliš často riešiť každú prkotinu a stresovať z nej, to je väčší problém ako prudšie pretočenie sa. takže sa snaž všetko neanalyzovať a byť viac v pohode. do konca tehotenstva máš ešte ďaleko.

beky1813
14. jan 2018

@tatinka si az moc precitlivena, naco je dobry takyto stres? Comu to pomoze?

tatinka
14. jan 2018

@librarian
@beky1813 ja viem ze som precitlivela🙂,to ja ale preto ze som tehu po 9 rokoch snazenia,niekolo neuspesn.umel.oplodneni,inseminacii,kryoembryotransferov,plus tehu v minulosti ktore zial nedopadlo dobre,preto som taka,snad sa to aspom trochu da pochopit...ale uz som o hodne miernejsia nez na zaciatku tehu🙂

librarian
14. jan 2018

@tatinka tu nejde o to, či to ja alebo beky1813 chápeme. to ti môže byť jedno, sme cudzí ľudia. skôr ide o to, že ty sama robíš sebe a svojmu dieťaťu týmto stresovaním zle. "iba" o to ide. ...čiže - nič sa nestalo. je dosť možné, že takýchto drobných buchnutí ešte budeš mať xy (ja som teda mala). ...mysli pozitívne. už si tehotná, splnilo sa ti to. užívaj si tehotenstvo ako sa len dá, poriadne sa vyspi, kým sa dá. po pôrode sa dlllhoooo nevyspíš. ja mám ročného krpca a som furt unavená. 😀

tatinka
14. jan 2018

@librarian vsak ja tvoje slova aj slova od beky chapem,len som chcela objasnit svoju obcasnu pokakanost z malickosti,ale snazim sa polepsit,na malicke sa velmi tesime,tebe gratulujem k rocnemu krpcekovi a dakujem za povzbudive slova🙂,sesternica ked mal jej syncek 6mesiacov sla do prace a hovorila ze k malemu vstavala viackrat v noci takze v praci bola potom poloskapata🙂

librarian
14. jan 2018

@tatinka verím, že keď ste si toho už toľko prežili, tak už vás čaká iba dobré! ja som zase mala dosť naprd tehotenstvo, bolo mi skoro celý čas zle... a odmena prišla po pôrode - krpec je veľmi kľudné, dobré, bezproblémové dieťa. 🙂 ...fúú, to si neviem predstaviť - v noci sa nevyspať a potom ísť do práce. ja viem, že v zahraničí je to dosť časté, ale aj tak.

tatinka
14. jan 2018

@librarian sesternica pracuje tu na Slovensku,ale ma taku poz.ktoru jej zamesnavatel bol ochotny drzat iba pol roka,ak by chcela ostat na materskej cele tri roky musel by za nu zobrat niekoho ineho,toho pol roka tahali za nu kolegovci,je to mala firma s len par zamestnancami ,ale ma dobru pracu kde len presla z dvier do vedlajsich dvier a bola v praci🙂,aj ked narocne to bolo urcite od takeho krpceka takto skoro ist do prace

tatinka
14. jan 2018

@librarian tak to tiez nic moc ked ti bolo skoro cele tehu zle ale presne ako pises odmenu mas teraz domka-svoje dietatko

marylynn
14. jan 2018

@tatinka Podľa mňa je úplne normálne, že si taká precitlivena, ja som na tom bola podobne. Plus som ešte mala stres z toho, že mám stres, lebo mi neustále všetci pripomínali aké je to pre bábo škodlivé.
Drobec má okolo seba plodovu vodu, ktorá tlmí nárazy a otrasy a chráni ho. Ak bije srdiečko, je vporiadku. Onedlho zacneš cítiť pohyby a budeš sa cítiť istejšie 🙂
Držím palce 🙂

tatinka
14. jan 2018

@marylynn si zlata,presne taketo pekne povzbudenie obcas clovek hlada,velmi dakujem🙂,ach uz veru nech clovek tie pohyby citi,ake si mala tehotenstvo,mas jedno ci viac deticiek?

marylynn
14. jan 2018

@tatinka Sedemmesačne čudo sa tu hrá vedľa mňa 🙂
Ja som pred ňou dvakrát potratila kvôli zvýšenej zrážanlivosti, tak som sa celé tehotenstvo strasne bála. Reči, že jej tým stresom len škodim mi vôbec nepomáhali, len to ešte vyostrilo ten začarovaný kruh strachu. Skutočne som sa prestala báť až keď som porodila.
A malá je vysmiate spokojne a šikovné bábo, síce by mohla trošku lepšie spať, ale zas nemôže byť dokonalá :D
Ale naozaj ma trochu upokojilo keď som začala cítiť pohyby, i keď sa musím priznať, že som do nej neraz stuchala, aby sa pohla keď dlhšie spala.
A ešte odporučam nechodiť veľa na modrého koňa kým si v strese, tu je príliš mnoho vecí, ktoré ťa môžu ešte viac vystrašiť. Držím palce 🙂

tatinka
14. jan 2018

@marylynn ja picham fraxiparin kvoly krv.mutaciam a syndromu lepiv.dosticiek,s tym konom mas pravdu,ale obcas neodolam ked sa mi nieco nezda idem pozriet lebo kedze nemam to s cim podovnat a nechcem volat pre kazdu somarinu lekarovi tak hladam radu tu.mne niekecy pride ze uz sa vytratila zludi citlivost a empatia voci inemu cloveku,obcas co citam niektore mamicky co dokazu napisat a dost kruto zenam ktore mozno este nemaju tolku skusenost....je to az zarazajuce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre