Udrela som si bruško. Mohlo to uškodiť bábätku?

dendika
30. dec 2008

ahojte, chcem sa Vas opytat, dnes som sa buchla do bruška...nie velmi silno, ani slabo....nebola to vyslovene bolest, moja sestra obliekala dcéru a vyletela jej ruka, pričom ja som stála vedla nej...som v 32 tt, bojim sa či sa nemohlo niečo stat, myslim že to nebolo silne, ani ma to neboli (bolo to v dolnej časti bruška), len som nesvoja....nestalo sa niečo podobne niektorej z vas?

lyongirl
30. dec 2008

Ahoj dendika - mne sa niečo podobné stáva dosť často, nakoľko mám doma malé dieťa. Ustrážiť ho, aby ma do brucha nebuchol je nemožné, stále sa okolo mňa "makosí", vylieza na mňa, stačí, že ho zoberiem na ruky a podarí sa mu kopnúť. No tiež mi zo zo začiatku vadilo a bála som sa, ale určite nie som jediná, mrnús v brušku kopká, tak asi je všetko ok. Ono bábo je dosť chránené, preňho to je len malý otras, viac to bolí asi maminu 😉

baskaj
30. dec 2008

ahoj dendika.

ja som v 30tt a asi pred 3ma týždňami sa mi stalo, že som sa udrela do bruška. som chcela večer prekĺznuť cez spálňové dvere tak, aby som ich nemusela viac otvárať, aby nevŕzgali. hovorím si, veď sa ešte zmestím... ale som si nevšimla, že v zámku bol kľúč a som si ním tak hlbšie poškriabala bruško. som tam mala potom taký červenkavý škrabanec. tak som rýchlo rozmýšľala, že kde je bábo a práve na tej strane malo telíčko. tak som sa trochu bála. ale keďže sa potom normálne hýbalo, tak som si povedala, že sa asi nič nestalo.

potom som to spomenula u dokiho a ten mi povedal, že to sa určite nič bábu nemohlo stať, lebo že tá plodová voda všetko dokonale tlmí, lebo je nestlačiteľná. a okrem toho je medzi pokožkou bruška a bábom ešte stráášne veľa všelijakých vrstiev, ktoré chránia. jediné, čo by sa mohlo stať by bolo, keby sa mi prepichlo bruško a pustila plodová voda. ale to by muselo ísť o bodnutie ostrým predmetom do bruška. ináč je všetko oki. tak sa nemusíš vôbec obávať...

zucha
30. dec 2008

mna dcera casto kope nechtiac do bruska. Este si to neuvedomuje, ale kedze babo sa normalne hybe, tak to uz ani neriesim. Myslim, ze pokial nie su nejake sprievodne znaky toho, napriklad krvacanie, ci nepocitavanie pohybov, tak je to v poriadku. Ale ak by som si nebola ista, urcite by som zasla k lekarovi.
Dieta je naozaj ako rybka v akvariu, takze ma dokonalu ochranu v brusku matky

denduska
31. dec 2008

na mna vyskocil nas pes ked som bola tehotna...neviem v ktorom tyzdni ale uz som mala dost velke brusko....on chudak nechcel len sa tesil ze ma vidi...tak sa mi oprel labami o brucho a este sa sklzol a pritom ma poskrabal....a to nie je ziadna civava ale bernsky salasnicky....a tiez som bola vyklepana ale vsetko bolo OK 😉 k doktorovi som nesla, lebo uz par tyzdnov predtym som bola na pohotovosti lebo som drbla na podlahu....tak som sa hanbila dost.... 😅 ale predtym mi presne to vraveli, ze plodova voda narazy tlmi

munu
31. dec 2008

denduska ja som tiez spadla v praci, lebo tam je casto podlaha klzka od oleja, kedze pracujem v motorovom priemysle, vyrabame piesty do kamionov a tak... hned som utekala k lekarke a ta len popocuvala srdiecko babatka a povedala mi, ze nie je dovod preco sa obavat, ze babo je v najlepsom poriadku... ani len na ultrazvuk ma neposlali, overit si to, absolutne nic... doteraz na to myslim niekedy, ze ci sa narodi v pohode, ale kope a rastie, tak dufam, ze vsetko dobre dopadne...tiez mi povedali, ze voda narazy tlmi a pocula som vtedy aj kopu pripadov kedy zeny spadli v tehu a nic sa nestalo...

dendika
autor
31. dec 2008

ahojte babulky, dakujem vam, že ste ma ukludnili....niekedy si pripadam až paranoidna, stale sa potom sledujem a strachujem, dufam však že taketo "stuchnutia" nemože malinkemu ubližit...

petra1985
31. dec 2008

neboj sa v kostole som videla zenu vo vysokom stadiu tehotenstva a bola s dalsimi troma malymi detmi a tie jej tam tak skakali po bruchu, ze som nechapala.. take slabe buchnutie nemoze babatku ublizit.. a bratrancova manzelka spadla v zime na brucho a tiez uz ma krasneho chlapceka teraz.. nic vazne sa nestalo.. takze mozes byt v klude si myslim🙂

fifinna
1. jan 2009

dendika, neboj, dieta je dobre chranene plodovou vodou, mne sa v tehotenstve zvalil synovec na brucho, neskôr som zabudla, ze som tehotna a zvalila som sa do postele na brucho ja a to uz som mala poriadne brucho a keby si vydela ako mi v pôrodnici tlacil doktor na brucho, akurat sa tam zaucali sestricky a on im ukazoval, kde ma maly hlavu ( bol otoceny KP) , tak nanho tlacil a nic malemu neni. Tak klud. 😉

dorotka
1. jan 2009

dendika mna moja dcera takymi slabymi buchnatmi udierala pravidelne len ked mi raz poriadne zatlacila na brucho tak som si to dala radsej u lekara skontrolovat ale ani vtedy sa nic nestalo

lenkaaa
8. jan 2009

baby, velmi vas prosim o radu - prave som spadla zo stolicky a to tak, ze ona je na kolieskach, chcela som sa odsunut od pocitaca, ale kolieska sa zadrhli, stolicka prevratila nazad a ja som spadla aj s tou stolickou na chrbat - nic ma pritom nezabolelo, lebo som este aj za chrbatom mala vankus. ale predsa sa bojim, zajtra rano som objednana k lekarovi, alebo myslite ze mam ist teraz na pohotovost? prosim, poradte mi co robit.

lenkaaa
8. jan 2009

baby, co mate skusenosti s padmi v tehotenstve, poradte co robit - neviem ci este dnes ist na pohotovost alebo mam vyckat do zajtra, to idem o 8 hod. na prehliadku k lekarovi. Malinke sa zda byt ok, hybe sa a kopka... len ja som na nervy, nic ma sice neboli... ale aj tak. co mam robit?

janajanajana
8. jan 2009

Lenka, tazko radit, ale pokial si spadla na chrbat a brusko si si vobec ani neudrela, nic ta neboli a babo kope rovnako silno ako predtym, tak ja by som na pohotovost nesla. Ja som mala minule tehotenstvo autonehodu a babo ma v ten den po nehode velmi ale velmi silno kopalo, teda neprestajne sa prehadzovalo, bolo citit, ze to nim otriaslo, mne bola pichnuta len magneziova injekcia a nariadeny kludovy rezim, no mna bolelo cele telo a na brusku som mala modriny, no a dcerka sa narodila uplne zdrava a v poriadku.
Takze ak by bolo tvoje babo viac nekludne, mozno by bolo lepsie zajst na pohotovost ale inac by malo byt OK.

lenkaaa
8. jan 2009

janka - dakujem za radu. No, ozaj ma nic neboli, ani pri pade nezabolelo, lebo to nebol pad na nejakej tvrdej stolicke ale na kancelarskom kozenom kresle, takze som spadla do makkeho. Co sa tyka toho kludu, ak by sa mi kvoli tomu rozbehol porod, tak to by asi uz moc nevadilo, som v 38tt... zajtra sa ale urcite o tom lekarovi na poradni zmienim, len dufam ze je ok ak budem cakat az do zajtra rana. boooze, asi sa celu noc kvoli tomu nevyspim 😖
inak, dakujem Ti za radu, maj sa pekne!

luciauk
8. jan 2009

dedika, nebojkaj sa. ja som v 1.tehotensve spadla zo svahu v lese, niekoľkokrát mi na bruško skočil náš pes, a raz ma poriadne sotili v autobuse 😠 v druhom a treťom tehotensve mi staršie deti neraz na bruško skočili. príroda to zariadila tým, že tvoje dieťatko chráni plodový vak a plodová voda. tvoja sestra ho akurát troška pomasírovala 😉

mercy
9. jan 2009

Ja som v prvom tehu spadla zo schodov, mala som staršnú modrinu na nohe-od zadku až po koleno a úplne čiernu.Malému sa nič nestalo a teraz mi veselo skáče po bruchu hocikedy...Tiež si myslím, že to by muselo byť niečo vážne - autonehoda napríklad. lenka a ty sa už vôbec neboj-ak malé kopká, keby čokoľvek bolo, môžeš ísť hneď rodiť🙂

janajanajana
9. jan 2009

Dedika, aby som ta este potesila, moja dcerka nehodu prezila v brusku uplne zdrava, zatial co moja mama si pri tom naraze zlomila rebro, takze to babo musim byt ozaj velmi velmi silno chranene v tom brusku, ked odolalo takemu narazu. Lekar sa viac obaval, ci sa v mojom pripade nebude odlucovat placenta, čo je i vacsie riziko pri naraze nez priame ublizenie babetku. Takze neboj nic.

janka91
9. jan 2009

dedika neboj urcite bude vsetko ok. 🙂 viem aj ja o jednom pripade ale ten zial dobre neskoncil. znama bola v 3 mesiaci teh, stala vonku rozpravala sa s kamaratkou isiel itekal okolo nieaky ujo s bednickou plnou ovocia narazil jej s tou bednickou do brucha ona isla hned ku lekarovi a zial...potratila aj taketo hrozne veci sa stavaju mala nepozornost a je to ☹ stalo sa jej to pred 2 tyzdnami ☹

janka91
9. jan 2009

ale prave tie 1 tri mes su najriskantnejsie preto si davam aj ja na seba pozor ale ked sa najde nieaky iny clovek ktory sa ponahla narazi do vas tak neurobite nic

maja22
9. jan 2009

Tak aj môj synátor má záľubu sa mi na posteli prevaľovať po bruchu, tiež sa stále bojím, ale čo s ním, keď normálne si to vysvetliť nedá.. 😅 A tiež sa mi stalo to, čo tu už jedna z vás písala, že som zabudla, že som tehu, a s dobrou knihou som sa zvalila na posteľ akoby nič, lebo za normálnych okolností veľmi rada čítam poležiačky na bruchu...a aj spím... Tak mi na chvíľu "zalepilo", či som to malé neudusila alebo nepolámala.. 😔 Ale spolieham na tú plodovú vodu, že je to dobrá bariéra pred vonkajším svetom... A už začínam cítiť aj pohyby, tak to zasa bude o niečo lepšie... Keď už bábo zreteľne kope, dá sa mu "načúvať"... 🙂

lenkaaa
10. jan 2009

ahojte baby, tak ja som vydrzala do druheho dna, to som isla na poradnu k lekarovi, spomenula som mu ten moj pad, tak radsej urobil ultrazvuk a vraj je vsetko ok, skontroloval aj placentu. Takze uz sa tak nebojim. Je to ako naschval, vonku je tolko snehu a namrazy, ze skoro vobec nechodim von aby som niekde nespadla a nakoniec spadnem doma zo stolicky! ked sa ma stat, tak sa asi stane....

janja2502
24. apr 2009

lenkaaa, je to presne tak. Ja som tak isto vydrzala celu zimu, davala som pozor na sneh a lad a nakoniec som spadla doma zo schodov a odniesla si to moja noha. Asi mam vyron, je modra a opuchnuta. Dufam, ze sa malej nic nestalo. kope a hybe sa a brucho ma neboli 🙂 Noha sa vylieci

flyangel
24. apr 2009

myslim ze lenkaaa uz musela porodit ked sa jej rata rekordnych 53tt 😀 😀 nuz porod mala mat v januari takze uz by mala mat babenko davno 😉

danu
4. aug 2009

tinad • Dnes o 12:08
maminky, prosim vas poradte mi.. cim vacsi pozor si davam, tym castejsie sa bucham do bruska..som v 25tt..ale hocikde narazim, buchnem sa aj vlastnou rukou do bruska..nevadia taketo buchnutia? neublizi to babenku? mam strach.

pink_lady • 34tt • Dnes o 12:27
tinad, zalezi do coho narazis, ruka urcite nevadi, ked som sa namiesto stolicky posadila na zem 😀 a cez brucho mi capla stolicka na ktoru som si chcela povodne sandut 😎 tak doki povedal ze kazdy pad i slaby treba skontrolovat uzv...tak je to na tvojom posudeni kde a ako si sa narazila...

berus222 • 1d • Dnes o 12:43
tinad, ja som tiez stale narazala. nejako som si nemozhla zvyknut, ze som vacsia. narazala som do zarubni, dveri, buchala som sa rukami,... nam sa nestalo nic, ale ked sa necitis dobre, chod sa dat skontrolovat.

bebel • 1d, 15tt • Dnes o 13:10
Kľuud.
Podo mnou sa v prvom tehu prepadol závej na parkovisku závej v Jasnej...bola som v 7.mesiaci.
A dopadla som priamo na brucho...teda zaborila som sa komplet nohami až po bedrá doň a na tom zladovateľom vrchu som sa zabrzdila celou svojou váhou o brucho a Bruno je v pohode. 😉
Ale revala som tak, že keď ma manžel zbadal myslel si, že ma musel nejaký poľský vodič minimálne prejsť autom spredu aj od zadu, taký rev to u mňa vtedy vyvolalo.
A všetko bolo aj na sone ok. 😅

susisus
4. aug 2009

Ja sice nikam nenarážam, ale minule mi vyprskla horúca masť na bruško a strašne som sa bála - našťastie malinká kopkala a všetko v pohodke a raz som zase zabudla že mám rifle nerozopnuté a čupla som si, dúfam, že som ju veľmi nestlačila, keďže už mala hlavičku dolu... ☹ a tie rifle boli normálne, nie tehu...

jenn44
5. sep 2009

Ahojte baby, taka som rada, ze som nasla tuto temu, ze sa vas mozem opytat, vcera vecer som sla po tme na zachod a narazila som na otvorene dvere, na klucku aj na kluc... dost ma to zabolelo aj zacervenane brusko som mala (napravo od pupka) a teraz mam stresy, ci je malicka v poriadku. Vecer sa sice hybala, no len na druhej strane, na tej, kde som sa buchla, nic... no a teraz spinka, takze absolutne neviem ci sa jej mohlo nieco stat prosim, upokojte ma ☹

bobacik_29
5. sep 2009

jenn44 neboj isto jej nic nie je babo je chranene plodovou vodou ja som tiez vcera naparala do dveri a nestalo sa mi to prvykrat 😀

jenn44
5. sep 2009

bobacik: dakujem, celu noc som nevedela spat... a este ked uz, tak by som sa rada spytala... taku zvlastnu vec... mam akoby svalovku na ... pochve... zvrchu, je to normalne :D

bobacik_29
5. sep 2009

jenn44 no tak s tymto skusenosti teda nemam netusim co to moze byt

jenn44
5. sep 2009

🙂 aj tak dakujem 🙂 to bolo len take male odbocenie od temy...

livia76
5. sep 2009

Jenn s tým úderom do bruška by si sa asi nemala stresovať, keď si cítila pohyby 😉 Ja som v tehotenstve spadla na zľadovatelom chodníku 😒 priamo na brucho-asi v 35tt to som mala bobky- aby sa neodtrhla placenta,ale všetko dopadlodobre-dieťatko je chránené-nárazy takého druhu ako si mala dieťatko neohrozia- držím palce nemáš sa čoho báť-s tým druhým neporadím 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre