Udrela som si bruško. Mohlo to uškodiť bábätku?

dendika
30. dec 2008

ahojte, chcem sa Vas opytat, dnes som sa buchla do bruška...nie velmi silno, ani slabo....nebola to vyslovene bolest, moja sestra obliekala dcéru a vyletela jej ruka, pričom ja som stála vedla nej...som v 32 tt, bojim sa či sa nemohlo niečo stat, myslim že to nebolo silne, ani ma to neboli (bolo to v dolnej časti bruška), len som nesvoja....nestalo sa niečo podobne niektorej z vas?

ttiffanny
23. nov 2009

ahojte žienky!
chcem sa s vami poradiť, lebo ja sa tiež stále stresujem ohľadom bruška. som na konci piateho mesiaca, ale nejak vždy zabudnem, že som tehotná 😔 . normálne sa pohybujem a zohýnam (napr. keď si viažem šnúrky). a potom rozmýšľam, či som to malé nemohla rozpučiť. bože, ja viem, že je to asi choré, ale mám z toho hrozné stresy. myslíte, že je dosť chránené a že sa môžem zohýnať, keď mi to bruško dovolí?

vejula
23. nov 2009

tiff určite zohýbaním nemôžeš bábu ublížiť.... Ja normálne umývam zohnutá dlážky, aj v noci sa prevalujem z jedného boku nadruhý cez bruško. Určite ho nerozpučíš 😀 Tvoje orgány sa uhnu tak aby malo bábo miesto. Či už črevá alebo žalúdok sa bábu uhnu aby malo dosť miesta.

jeiny
29. dec 2009

baby dnes som sa smykla:o( a nespadla som ale strasne rychlo som si cupla do podrepu...najskor som tomu nepripisovala vyznam ale teraz zacinam haluzit, mohla som drobca nejak pomliazdit v brusku...aj ma trochu brucho boli, tak neviem...prosim co si myslite?

renatkas
29. dec 2009

jeiny ked si nepadla priamo na brusko a len si si cupla tak by to nemalo vadit, ale ked mas zly pocit tak radsej zajdi na pohotovost alebo k lekarovi, istota je istota 🙂

vejula
29. dec 2009

jeiny myslím že maličké si nepomliaýždila ešte má veľa mista takže sa má kde uhnuť. Ja v poslednom čqase ked stavam z podrepu tak si stále trochu buchnem bruško do nôh ale vždy na to zabudnem.. Ale tzak maličké sa hýbe tak snad je všetko fajn. Ale už si musím na to dávať pozor.

ivka2345
4. jan 2013

baby prosím vas môže ublížiť v 9tt kopanec do brucha skoro od 3 ročného synčeka?pri prezliekani ma nechtiac kopol do pravej časti brucha a bábo je v ľavej časti?môže sa niečo stať???

anjelicek26
4. jan 2013

@ivka2345 - mna prcek okopava este vcelku pravidelne 😖 Preto sme ho aj teraz vystahovali zo spalne... ono zavisi ako silno ta kopol, ak nechtiac, tak urcite nie plnou silou, podla mna sa stat nemohlo nic, pokial nekrvacas, bude to v poriadku.

ivka2345
4. jan 2013

@anjelicek26 on sa len jašil robil somariny a kopol ma tak že som sa zľakla a bojim sa aby sa nič nestalo, on ked sa nechce prezliekať tak kope a takto to dopadlo 😒 nič ma ani neboli, len mam strach aby to neubližilo malemu v brusku 😒

ewellina
4. jan 2013

@ivka2345 Mne sa nedávno stalo niečo podobné - spadla som a udrela si brucho. Keď som to na poradni spomínala dokimu, tak hovoril, že plodová voda takéto veci úplne zvláda. Čím je dieťa mladšie, tým je to menej nebezpečné, lebo máš viac plodovej vody. Nemáš sa čoho báť.

gabrielka
4. jan 2013

@ivka2345 hm, co ja viem, kazdy vacsi otras moze ublizit ... ked som ako tehotna spadla, isla som sa pre istotu ukazat do nemocnice, kde ma pozreli, ci je vsetko tak, ako ma byt. ci nahodou nedoslo k zmiesaniu mojej krvi s babatkovskou (som a negativ a manzel b pozitiv) ale to som bola v siestom mesiaci .... ako anjelicek pise, ak nekrvacas, nic ta neboli, vsetko bude v poriadku, neboj. ale skontrolovat by som sa asi dala 😉

katren
4. jan 2013

@ivka2345 pokial mas strach, chod k dr., za to nic nedas 😉

anjelicek26
4. jan 2013

@ivka2345 - no moj nazor je, ze nemohlo, ale pokial mas zly pocit alebo si z toho nervozna, na pohotovost chod. Ta tvoja nervozita asi uskodi babu viac, ako ten kopanec 😖 Drzim palce ♥

ewellina
4. jan 2013

@katren
@gabrielka Ak by sa aj dieťaťu niečo stalo (čo si nemyslím), čo by s tým urobil doktor?

ivka2345
4. jan 2013

@ewellina
@gabrielka
@katren ďakujem vam baby za rady, zatial ma nič nebolí ani nekrvacam, takže nejdem sa stresovať ak by sa niečo vyskytlo tak pôjdem sa radsej ukazať

gabrielka
4. jan 2013

@ewellina nie som doktor, tak ti neodpoviem 😀 ale pre pokoj duse by som sla ... ale tu teoriu o velkosti plodu a mnozstve plodovej vody beriem

katren
4. jan 2013

@ewellina presne to iste, co my tu cez obrazovku.....
ale pre pokoj duse by som sla....aspon spravi sono

ivka2345
4. jan 2013

@gabrielka
@katren
@anjelicek26
@ewellina dobre žienky, idem si ja oddýchnuť, snád sa nič vážne neudialo, musim dávať väčši pozor na seba, kým sa nič nedeje tak sa nejdem stresovať a ak náhodou niečo, tak zajdem k doktorovi...dakujem vam 🙂

pusinka157
3. feb 2013

ahojte kocky mozete my poradit som 2 mesiace tehotna spadla som zos stolicky na chrbat ale nic ma neboly neviem co mam robyt 😒 porate my mohlo sa stat nieco .....DAKUJEM

latvia
3. feb 2013

@pusinka157 robit sa s tym neda nic. ak nekrvacas, neboli ta brucho, alebo nemas ine tazkosti, tak by si ty aj babatko mali byt v poriadku. keby si mala nejake problemy, treba ist na pohotovost.

pusinka157
3. feb 2013

no neboli ma nic chvala bohu ale pri najhorsom tak pojdem ... DAKUJEM

lucianka01
3. feb 2013

pusinka157 ahoj! Ja som padla na schodoch, ked bolo nasnežené. Nič ma nebolelo, len zadok poriadne, ale išla som k doktorke, čert nikdy nespí. Najštastie bolo všetko ok a doktorka mi povedala, že bábo je dobre chránené plodovou vodou, že sa nemusím ničoho báť. Ale ulavilo sa mi, ked mi to povedala, hned ako mi spravila sono.

pusinka157
3. feb 2013

@lucianka01 dakujem za radu..

andrea2501
11. feb 2013

Ahojte chcela by som sa vas opytat.Som v 15 tyzdni a minuly tyzden som spadla ale iba na kolena a na ruky nezlakla som sa a ani som si neudrela brucho,tak chcela by som vediet ze ci je babatko v poriadku...Mozte mi prosim poradit???Necitim ho a bojim sa...Mam ist teraz 14 februara na kontrolu ale velmi sa bojim...Dakujem

lucny_konik
18. okt 2014

Baby, je to nejaké znamenie? Dnes som si kúpila 500 ml kokosový olej, že sa s ním budem natierať, ľahla som si na posteľ a keď som ho otvárala, vyšmykol sa mi a padol mi na bruško. Som ešte len v 9tt, tak dúfam, že mu nič nestalo. 😖

mirka135
18. okt 2014

@lucny_konik moc ti to udrelo brusko?? neboj babo je dobre chranene a zas taky silny naraz to iste nebol.hlavne sa nestresuj .mne ked som bola tak ako ti ,skocil pes rovno na brucho a nic sa nestalo.pekne rastieme 😀 hlavne sa nestresuj bo to prenasas na babo a to skodi isto viac

lucny_konik
19. okt 2014

@mirka135 padlo asi v 15 cm výšky a viac do boku. tento víkend dostávame obaja zabrať. najprv to udretie a dnes som mala strašné kŕče v brušku. na obed som robila vyprážaný rezeň (vyprážané jem tak 1x/mesačne) a hneď ako som dojedla, cítila som strašné kŕče. Začala som, samozrejme, panikáriť, kontrolovala výtok a pod., ale pomohol kamilkový a repíkový čaj. Bolesti netreba podceniť, akurát, že sme urobili len poplach a moja svokra hneď volala švagrinej zdravotnej sestre 😀 Aj my rastieme, všetci sa mi smejú, že na 9 tt mám priam brušisko 😀, je už poriadne veľké. ty si v koľkom tt?

mirka135
19. okt 2014

@lucny_konik ono hlavne davaj pozor na veskere bylinky,ja som na rizikovom a mam ich priam zakazane a aj na zazvor sice vravia ze je to liek no vo vecsiom mnozstve sposobuhe vzstahy maternice..ja som v 22tt a neboj este tolko krat sa udries 😉 ked som bola tak ako ty v 9tt nevedela som sa dockat kedy uz budem v 12tt teda kedy prejdem 1 trimeater bo ten je najhorsi takze viem ako sa pozorujes 😀 😀

bahira1962012
19. okt 2014

v tehotenstve s dcerkou som sa šmykla v kúpelni,nič sa babatku nestalo bolo to v 30tt, spadla som na chrbát a bol to riadny otras ,udrela som si chrbát a hlavu ☹ v treťom tehotenstve teraz mám dcerku batola a tiež ma často kope pri prebalovaní a dosť silno,nič sa nedeje,babo je velmi dobre chránené 🙂

iniga77
27. feb 2015

Prosim Vas dievcata vcera som v obchode vychadzala von a sa mi zasekli dvere a vratili spat su to take tazke velke dvere ja som si to nevsimla a dostala som dost skaredy uder do bruska aj ma strasne boli mam pri pupku strasnu modrinu a aj kozu osuchanu bola som aj u doktora ale nastastie je vsetko ok,,,,ale aj tak sa bojim ci to nemohlo nechat niake nasledky na malej,, do sestry narazilo auto ked bola tehotna a mala ma na brusku velky cerveny flak,,,,,

maickamf
27. feb 2015

@iniga77 a robil doktor aj Sono?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre