Väčšia hlavička plodu v 31. týždni

matilda1990
5. sep 2017

Ahojte, v 31tt5d sme boli na sone, maly ma obvod hlavicky aj priemer hlavicky väčší takmer o 2 týždne a stehenna kosticka menšia o 5 dní. Rozdiel medzi stehennou kosťou FL a priemerom hlavky BPD je teda 2tyzdne aj 4 dni. Podla lekara v poriadku, no mňa zaujimaju realne skúsenosti. Mali ste to niektorá a bolo bábo v pohode?
Prikladám ešte výsledky meraní:
BPD 83.3mm - zodpovedá 33tt4d
HC 301.2mm - zodpovedá 33tt3d
AC 280.4 mm - zodpovedá 32tt1d
FL 59.4 mm - zodpovedá 31tt0d

anjelicek26
5. sep 2017

@matilda1990 Nuz bude mat okruhlu hlavicku a nebude mat nohy ako modelka 😂 Uplne v pohode, ved to su minimalne odchylky (dva tyzdne) a babo sa uz teraz tazko mera ked je vacsie... nasej predbiehali nohy na sone o dva tyzdne, ano je dlho noha riadne, trup nosi cislo mensie handry ako ma nohavice 😎 Ziadna drama 👍

jamika27
5. sep 2017

@matilda1990 to sú minimálne odchýlky, ja som mala o mesiac skoro väčšieho podľa obvodu hlavičky a rozpätia ramienok. Mal vážiť skoro 6 kíl pri narodení, vážil 4800 (lebo váhu určujú podľa obodu hlavičky a ramienok).

Všetko bolo a je ok, len som musela ísť CR

mummy01
5. sep 2017

Moje obe deti sa narodili s vacsou hlavickou,syn bol kvoli tomu sledovany aj na neurologii lebo sa mu predcasne uzatvarala lebka. Teraz ma 7rokov,hlavu ma stale vecsiu😝 ale my to mame v rodine,aj dcera ma vecsiu,obaja su sikovny s vyzsim IQ.

deti95060810
5. sep 2017

mne to tiež zistili na sone...keď mi to vravela lekárka ani ma netrklo....jedným uchom dnu - druhým von.....2 týždne rozdiel je v norme....zbytočne sa stresuješ a zle robíš nielen sebe, ale aj malému človiečikovi čo rastie v tvojom brušku....

blevka
5. sep 2017

Áno mala som to tak, kvôli veľkej hlavičke mi dokonca robili sekciu. Aj nozky mal veľmi krátke do cca 2 rokov. Teraz sa z mesiaca na mesiac vytiahol v nohách a má ich skôr dlhšie ako kratšie a hlavičku ma nakoniec v rámci priemeru.

natalybaby
5. sep 2017

Nestresuj sa, moja mala hlavičku cele tehotenstvo väčšiu o mesiac a ked sa narodila vôbec nemala väčšiu hlavu. Proste tie merania maju odchýlky, nestresuj seba a dieťatko. Všetko bude Ok

angelina1003
5. sep 2017

Gulate hlavicky byvaju vacsie ako podlhovaste..
Aj my to tak mame mala bola sice velka ale hlavku mala ako deti 2 mesacne a poznam kopec takych....

29vladus07
5. sep 2017

Ja tiež mám malého o 13dní väčšiu hlávku a bruško a kostičku o 10

mischelin89
5. sep 2017

@matilda1990 my sme mali min. tyzden merania v 36+0, hlavicku mal na 38+2 ...zastupujuca doktorka 2x povedala, ze ale aka velka hlavicka. tak som sa zasmiala len, ze aj tato ma velku hlavu 🙂

U nas sa tie rozmery dost menia....raz bol o dva tyzdne vacsi, potom o tyzden, teraz zas o vyse dva....a navyse tiez kazdy rozmer - hlavicka, brusko, stehenna kosticka - vychadza na iny tyzden.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre