Vanička a prebaľovací pult

dadkapo
29. dec 2016

Ahojte, snažila som sa googliť aj tu pozerať, ale nič som také nenašla čo by som potrebovala vedieť tak preto sa pýtam vás skúsené maminy 🙂
Bývam momentálne v dome, ale je to skôr ako byt, kúpeľňa malá s rohovou vaňou a potom spálňa a obývačka. Neviem ako budeme kúpať malého a prebaľovať. Rozmýšľala som nad prebaľovacím pultom s vaničkou, ale všade čítam, že je to blud. Vaničku potrebujem so stojanom určite kvôli krížom. Tak neviem kúpiť zvlášť vaničku so stojanom a potom prebaľovací pult? Alebo len prebaľovaciu podložku? Keď bude mať malý cca 3-4 mesiace tak sa presťahujeme do nového domu, ale dovtedy budeme v týchto dosť stiesnených priestoroch. Nepripadá mi to ani že mi vanička so stojanom vojde do kúpelne tak asi budem kúpať v obývačke alebo čo. Tiež čo sa týka vaničky tak neviem či je lepšia anatomická alebo kúpiť normálnu + lehatko? A čo sa týka prebaľovania v noci napríklad? tak prebaľovať v inej miestnosti alebo ideálne v spálni? Lebo neviem ešte kde do spálne vtrepem postielku a nie to prebaľovací pult, hneď vedľa je obývačka tak asi sa budeme prebaľovať tam.
A ešte čo sa týka spania cez deň, kde vaše deti spia? Na gauči alebo v postielke či v hacke alebo v kočíku?

n0mi
29. dec 2016

Kupila som obycajnu vanicku bez lehatka atd. Prebalovaci pult som nekupovala kedze si ho prebalujem na pracke v kupelni (pri prebalovani ho vzdy pod cistou vodou oplachnem)... a spi vo svojej postielke. Kedtak na prechadzke v kociku.

lukyazojka
29. dec 2016

Ja som mala vaničku s pultom... totalna blbost podla mna. Neprakticke, zavadzia to...kupali sme v tom asi 2 krat. Potom sme dali do klasickej vane normal malu vanicku ..nie anatomicku a kupali sme v kupelni. Žiadne lehatko ...stacili mi moje ruky.v nemocnici ti ukazu ako babo spravne drzat. Kupes 3-4 min.. zvladla som to po cisarskom v poho. Kde budes prebalovat je na tebe.. postel , postielka,je pohode..kludne aj na stole..das tam deku, prebalovaciu podlozku a ides. V noci prebaluj v polosere tam kde budes s babom spat...aby si ho svetlom zbytocne nebudila, a zbyto ne mu nic nic nerocpraval ..sup prebalit, nakojit, uspat..nech ie ze noc. Me malicka spi v kociku na prechadzke alebo doma v postielke cez den aj v noci.. tak som di to zaviedla...do troch mesiacov to bolo tak vseliakox v manduce, na mne, spolu v posteli... potom som jej zaviedla urcite ritualy a teraz ju len vlozim unavenu, napapanu do postielky pohlakam dam macka, a zaspinka pekne sama.

lukyazojka
29. dec 2016

Prepacte za preklepy...😱

k_a_j_k_a
29. dec 2016

@dadkapo Za mna - ani jedno netreba. Hlavne ak mate malo miesta. My sme mali vanicku, ani raz sme ju nepouzili. Jednak sme ju poriadne nemali kam dat a po druhe, najskor sme "kupali" deti v umyvadle a potom vo vani. Ako prebalovaci pult som mala deku na posteli. Bolo to spratnejsie.
Co sa tyka spania cez den, deti spali bud v postielke alebo v kociku (bud na prechadzke alebo na balkone).
Ono, treba zvazit, co vlastne babatko potrebuje, na co mam miesto a pod. Vela veci je podla mna v sucasnosti zbytocnych.

marisha1982
29. dec 2016

my budeme tiez s babom prve mesiace u nasich v byte. takze na pult nie je miesto, mam iba prebalovaciu podlozku, ktora bude pri postielke a rozlozi sa na stol alebo na postel, ked bude treba. a vanicku malinku mam z ikey, aby bola spratna a lahko sa s nou manipulovalo. na kupanie ju polozim bud na stolicky alebo na stol a hotovo. ziadne zbytocne haraburdy mi nie su treba 🙂

xxxxxnnnnn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka182
29. dec 2016

Mam aj komodu s prebalovacim pultom aj vanicku so stojanom - anatomicku. Tiez mame maly 2 izbovy byt. Prebalujem na pulte a kupem v spalni. Vanicka je super, skoro stale kupem malicku sama a teraz tam uz krasne lezi... Ak nemas miesto na pult, tak si kup podlozku na postielku, alebo ju das na postel. Nasej sa paci pultik, ked ju tam polozim, tak sa poobzera kadetade a usmieva sa 😉
Vsetko je na tebe 😊

lienkaviva
29. dec 2016

Ja po 2 deťoch si myslím že prebalovacie pulty su úplná blbosť ktorá zaberá veľa miesta ak samozrejme nebyvas vo veľkom dome. Ja som mala stojan s pultom na kolieskach, ktorý sa dal vyklopiť na vanicku ale bol len v spálni lebo do kúpeľne nevosiel a to bol problém čo s vodou. Tak sme nosili z kúpeľne a vypúšťali hadickou do vedra ach jaj. Potom sme kupali len vo vani na lehátku. U kamošky som videla toto. Super vec na malý bytik. Okupala, vypustila vodu do vane, Lehátko preniesla na postieľku a obliekla maleho

janickadr
29. dec 2016

@dadkapo My mame vyklapaci prebalovaci pult a pod nim vanicku a pre mna je super. Mala sa vo vanicke kupala asi 6 mesiacov a doteraz, a to su uz takmer 3 roky, ten pult s (uz nepouzivanou) vanickou presuvam do nasej minikupelne, kam malu po vytiahnuti z vane davam, utieram a pod. Kupanie v obyvacke podla mna idealne nie je, kedze v kupelni je spravidla vacsie teplo ako v ostatnom byte... A co sa tyka prebalovania v noci, to budes asi robit tam, kde budete spat, idealne napr.na tvojej posteli, to dalsiu podlozku okrem tej k vanicke podla mna ani nepotrebujes... Inak ja som mala taky zavesny vyklapaci prebalovaci pult, ale som ho nevyuzila, bol v podstate zbytocny, hoci v malej miestnosti mi prisiel zas (teoreticky) velmi prakticky...

delmondo
29. dec 2016

Nemala som prebaľovaci pult kvôli miestu. Malá som len takú gumovu podložku a prebalovala som na valende, ale po čase ma začal pri tom bolieť chrbát. Pri ďalšom dieťati si kupim podložku, čo sa dá dať na postieľku. Vtedy som to už neriesila, lebo mala sa už pretacala a bála som sa, že spadne. Kúpala som tiež na valende v detskej, pod ňu som si dávala nepremokavu podložku a izbu som vždy vyhriala buď radiátorom, alebo ohrievacom, keď sa nekurilo. Keď už bola väčšia, dala som vaničku do vane a kúpali sme tak. Vanicku mám obyčajnú bez lehátka, malú som si podopierala rukou.
Malá spí so mnou v detskej na 2 valendach, muž je v spálni, aby sa vyspal do prace. Postielku máme na okrasu 😁 v noci som prebalovala na posteli v polosere, čo najmenšia manipulácia, minimum svetla a podnetov. Spoločné spanie má vyhodu pri kojeni, nemusíš vstávať a prekladať dieťa hore dole. Uspavam buď na prse, alebo v hacke, keďze naše dieťa bojkotovalo kocik, v nosiči ani v šatke nezaspalo tiez a sama sa uspať nikdy nevedela. Sama uvidíš, čo vám bude vyhovovať najviac

ukulela
30. dec 2016

nedam za nic pevnu prebalovaciu podlozku, co sa dava na postielku - setri miesto a nemusela som sa krcit.
vanicka so stojanom je podla mna vlbost, polozis si ju aj na stol"stolicky. a tie 3 minuty sa ozaj vydrzis trocha zohnut .. ja som kupala kazde 2-3 dni. ked sa cez den okandil, umyli sme ho v umyvadle a to stacilo.teraz staviame a do kupelky pojde riadne velke umyvadlo a dalsie babo sa nbude kupat uz tam a basta. ziadne ceremonie s vanickou a podobne (ja som teraz tiez pre malo miesta musela vanicku vynasat do izby a kupat tam)
inac prebalis v noci aj posediacky na tvojej posteli, naco sa trepat do oybvky, resp ak budes mat ten pult na postielke, tak tam ...
... prilis to prezivas a planujes. bao si aj tak urci svoj rezim a svoje miesto. ja som napr v noci neprebalovala, junior spaval 8 hodin bezne 🙂
cez den spaval kade tade, ale v postielke minimalne, zvacsa dakde pobliz mna.

tenerifka
30. dec 2016

Mala som pri obidvoch dcerach a vyuzila som to na maximum, neviem si predstavit kupat babo vo velkej vani, asi by mi odisli krize, takto to bolo pohodlne,aj na prebalovanie. V malych bytoch ale fakt moze byt problem s miestom, preto si musi zvazit kazdy, co mu vyhovuje