Ako často periete a koľko platíte za vodu?

candii
29. apr 2017

Ahojte, robim si taky prieskum, zaujimaju ma hlavne domacnosti bez umyvacky riadu .. 3 a viac clenne. Kolko krat cca za tyzden periete v pracke a kolko platite za vodu mesacne. A ci vam chodia preplatky alebo nedoplatky. A v akej cca vyske.

evittam
29. apr 2017

@candii Ahoj. Umyvacku mam necely rok.
Ale pytala si sa na nieco ine: naucila som sa setrit -riady som prestala umyvat pod tecucou vodou, ako 4clenna rodina periem max.2x ro tyzdna.... Pekne bolo vidno ako sme ušetrili. Cca zo 70kubikov vody za rok (teplej) na 40, teraz pri umyvacke na 21.😉

lilyianka
29. apr 2017

@candii my sme sice len 2 v domacnosti,ale periem priemerne 3x do tyzdna...vcera som napr prala 2x a dnes raz...cize niekedy viac,niekedy menej...umyvacku riadu mame cca polroka,ale ked som bola nez nej,riady som umyvala pod tecucou vodou...
A za vodu platime velmi malo...len par eur,pretoze mame studnu

katkahs
30. apr 2017

@candii sme 4, pred dvoma rokmi - kym sme sa neodstahovali do domu so studnou, sme platili vodne a stocne cca 300 € rocne, umyvacku som nemala, denne varim, cize riadov je kopec, periem aj 5x do tyzdna, mame male deti. Ale vecer sa len sprchujeme, nenapustam vanu. Uvidim, ked sa koncom roka vratime spat, to uz budem mat aj umyvacku. Lenze aj deti rastu, veci su vacsie, menej vojde naraz do pracky 🙂 a rada by som si obcas aj napustila vanu, tak som tiez zvedava, kolko vody minieme. Urcite sa oplatia perlatory na baterie setriace vodu pri umyvani, sprchovani 🙂

natalienka12
30. apr 2017

My vodou nesetrime teda setrime nenecham tiect pri umyvani zubov ale neobmedzujeme sa pri umyvani ci kupani. Za polroka okolo 100 kubikov.

majkapatko
30. apr 2017

@evittam Prosím ta, ako môže 4-clenna rodina naplniť dve pracky do tyzdna? Svetle pradlo, tmavé pradlo, spodna bielizen, bundy, uteraky, postelna bielizen. To je minimálne 6 praciek. Nehovoriac o tom, že tmavého sa u nas nosí viac tak to sú i dve-tri pracky tyzdenne. A to sme tiež styria.

evittam
30. apr 2017

@majkapatko No normalne. Neperiem kazde dva svetriky a dve tricka.😉 Neperiem zvlast nejak extra. Periem "mix" a tmave.😉 A zvlášť uteráky+utierky, a este obliečky-ale to raz do mesiaca ked prezliekam. Mam práčku na 8kg. Cize ci veris alebo nie periem ako pisem. Ano, stane sa,ze niekedy su to aj 3-4pracky za tyzden (1x do mesiaca) ale potom dalsi mozno 1-2, cize v priemere ako som napísala.
Ja viem znie to neuveriteľne pre ludi cp majú zvyk zapinat pracku kvoli​ par kuskom oblecenia-toto zase ja nejako nechapem.😉

evittam
30. apr 2017

@majkapatko A bundy tiez neperiem kazdy tyzden😉. Operiem vsetky naraz,nakolko na to potrebujem specialmy prasok.😉

majkapatko
30. apr 2017

@evittam Či veru alebo nie 😁 ako pises, ale tiez mam 8 kg pracku a je stále plna (až na spodnu bielizen). A prat posteľné pradlo raz do mesiaca?! To ako fakt???? 😝😝😝

zuzana76
30. apr 2017

ja periem asi 4-5 pracok do tyzdna, teda biele/ spodna bielizen, tielka, kosele/, cierne, farebne, a vzdy sa nieco najde ako budny, postelna bielizen, deky, utierky, plysove hracky atd...., ale to biele, cierne a farebne mam vzdy jednu pracku do tyzdna, sme styria

evittam
30. apr 2017

@majkapatko No ved ak neveris je to tvoj problem.😋
Ano postelne pradlo menim raz do mesiaca. Teda pokial sa detom nestala nejaka nehoda ked boli mensie....Nechodime do postele v gumakoch a od blata....😀😋
Co je na tom divne? Ty menis kazdy tyzden?

jajka257
30. apr 2017

@evittam to ako dlho nosite jednu vec? My sme traja a periem teda 5-6 praciek tyzdenne. Ale my nosime kazdy den vsetko ciste okrem bund.

evittam
30. apr 2017

@majkapatko Takze ty mas kazdy den plnu 8kg pracku? A z coho? Neviem si to fakt predstavit.....

evittam
30. apr 2017

@jajka257 Akoze u nás sa nezaspinia veci tak aby som musela mat kazdy den novu vec-teda okr.bielizne, ponožiek samozrejme. A okr.malej....
Syn napr.ak sa mu postasti tak ma oblecenie na dva dni-nevidim na tom nic zle,mozno si da jeden den inu mikinu ako druhy a podobne. Ja ked si dam dnes tricko tak si ho dam aj zajtra ak sa nejak nezaspinim-co nemam dovod....
A keby sme sa prezliekali aj 3x denne tak nevidím dovod hned prat. 😉

jajka257
30. apr 2017

@evittam hmmm, no ja by som na seba teda dva dni po sebe tricko nedala. Clovek sa poti, zaprasi. Mne by to smrdelo. U nas nie je nikto ochotny mat ani len pyzamo dve noci to iste. Takze asi tak.

evittam
30. apr 2017

@majkapatko A hlavne mne nejde nejak o setrenie-to vobec nie je dovod preco tak periem. Kebyze mam plnú práčku kazdy den a potrebujem tak periem,to je jasne.😉

evittam
30. apr 2017

@jajka257 😀😀😀
Ja ani moja rodina sa nepoti tak aby sme smrdeli.....A zaprasi?!
Tvoj nazor ti neberiem. A to teda aj kazdy den menis postelne pradlo,uteraky,vsetko....Dnes rano si das na doma napr.ciste teplaky a zajtra si ich už nedáš.....Kazdy mame niečo.😉

jajka257
30. apr 2017

@evittam no vidis, ja chodim vsade, kde mozem peso, nepouzivam vytahy, v praci prebehnem denne aj 20 krat hore- dole 3 poschodia. Dcera je akcny typ, manzel na vysokej pozicii, takze my nemozme chodit v tom istom a kazdy clovek sa poti. A pot pachne, nikto ma nepresvedci, ze pot nepachne, hlavne ak je odstaty dva a viac dni. Toto zas ja neberiem tebe.

lasina
30. apr 2017

My sme iba dvaja,ale mam pocit že periem nonstop.Tricko tiež nedám na seba 2 krát, riadne sa potim,mám vždy mokré stopy pod pazuchami.Take do skrine nedam.Uniformu do práce mám iba jednu bohuzial a legíny do práce 3,tak to periem furt.Po prichode z prace mam plnu tasku pradla a ro som tam len na jednu noc.periem cca každé 2 dní po 2-3 práčky akokedy.A keď robím veľké upratovanie,tak práčka ide nonstop od rana. platíme cca 50 eur na polrok.Mame umývačku riadu a ta je pustena cca každý deň,sprchujeme sa každý deň.Muz dal do wc studnovu vodu,tak ušetríme tam.A keďže bývam na ubytovni keď som v práci,tak sa sprchujem tam.

vierockamatkova
30. apr 2017

Sú dni keď pečiem aj 5krat za den hlavne pri väčšom upratovaní domu alebo prerabke a sú dni keď pečiem síce každý druhý deň 2krat a dni keď som práva 2krat do tyzdna už nepoznám nakoľko mame 2male deti vo veku kde všetko objavujú takže aby im vydržalo čisté oblečenie aj na druhý deň to nehrozí

zuzana76
30. apr 2017

@vierockamatkova vierka 😀 ja viem mobil, ale zasmiala som sa na pečení , ale myslim, ze kazdy pochopi , ze peries 😀

evittam
30. apr 2017

@jajka257 Tvoja vec. Este raz a pomaly-nie nesmrdim. Keby to tricko smrdelo tak si ho tiez neoblečiem. Neboj, nie som nejaka chudera co si musi obliekat smradlave tricko 2dni....
A tato diskusia nie je zalozena na to kto si co kolkokrat oblečie a ci smrdi a ci ma na to prezliekat sa xkrat denne...😀

Ospravrdlnujem sa zakladatelke za odbocenie od temy.😇 Odpoved odo mna dostala.

vierockamatkova
30. apr 2017

🙂aj ja som sa práve zasmiala keď som to precitala ale aj pečieme no to už len raz do týždňa tak ak by si pani robila prieskum ako kto často pečie tak to môže použiť 😀

natalienka12
30. apr 2017

Babyyyy no tak nehadajte sa ok? Ako v slepacarni.

jajka257
30. apr 2017

@natalienka12 ja sa nechcem hadat. A prave som pozerala, kolko kubikov studenej vody minieme za rok, cca 80.

evittam
30. apr 2017

@natalienka12 Ale ved ja sa nehadam.😉. Nemam preco. Len mi je na smiech,ze niekto uz aj podla počtu praní za tyzden zaradi ludi medzi tych na vysokej pozicii.
😀😉

natalienka12
30. apr 2017

@jajka257 prepac ale pyzamo kazdu noc druhe? Ja si tiez potrpim na hygienu ale sorry toto je uz prehnane. A nikoho nezaujima ze mas manzela na vysokej pozicii. To maju viacere z nas a ziadna to nepotrebuje zdoraznovat v teme o prani a spotrebe vody.

natalienka12
30. apr 2017

@jajka257 80 za rok?????? My minieme 80 za polroka a to sme traja. Nejako mi to nesedi s tym ako casto peries.

jajka257
30. apr 2017

@natalienka12 to mam vo vyuctovani. Ale my mame mensiu pracku. Tusim 5 kg. A pustam ekoprogram. Potom k tomu este treba pripocitat teplu vodu. No neviem, ako merali a pocitali. Ale je to tam tak napisane.

jajka257
30. apr 2017

@natalienka12 ja som nic nezdoraznovala, len som vysvetlovala, preco periem tak casto. No tu uz hadam nemozem nic povedat, lebo je vsetko zle🙂
@evittam nebud vztahovacna, nikto ta nikam nezaradil, ty si sama vyberas z prispevkov to, co sa ti hodi. Nikto nepovedal, ze si chudera ani nic ine. Preco by som to robila?

natalienka12
30. apr 2017

@jajka257 tak potom setris ci nesetris? Ked mas manzela na vysokej pozicii nemala by si setrit. Pri takom castom prani nemozete ani nahodou minut 80 kub. za rok. A pracku na 5kg? Sorry to sa take este vyrabaju? Vidis, obula si sa do
@evittam ze ako malo perie ale ona ma mozno pracku na 9kg ako mam napriklad aj ja.