Ako často periete a koľko platíte za vodu?

candii
29. apr 2017

Ahojte, robim si taky prieskum, zaujimaju ma hlavne domacnosti bez umyvacky riadu .. 3 a viac clenne. Kolko krat cca za tyzden periete v pracke a kolko platite za vodu mesacne. A ci vam chodia preplatky alebo nedoplatky. A v akej cca vyske.

asimon
30. apr 2017

@evittam ano asi tak,sme zvyknutí nic viac,nic menej 😊 ale zas najmladšia i ked ma uz 5 rokov je este taky "spindur" a ked sa zašpiní,automaticky si ide zobrat cistu vec ale samozrejme nezašpini sa náročky 😊.
Ale zas je pravda,ze ked odniekiaľ prideme,moja mamina nechápe, ak ku nam pride,co mam kôp pri práčke nachystanych 😊😊😊.
Ale vtedy uz využívam aj druhu pracku,co mame v pivnici 😂😂😂.

jajka257
30. apr 2017

@innavita neodpovedaj, lebo z teba urobi pripad pre psychiatra. A zacne rypkat.

jana_eyre
30. apr 2017

Sme 5clenna rodina, za vodu platime 30€ mesacne, zijeme v dome.. Zvacsa mame preplatky..

Mam 9kg pracku, pustam ju obden, niekedy nejde aj cely tyzden a pracovna je plna, ale snazim sa.. Umyvacku ale mame, ide kazdy vecer 1x, maximalne 2x do dna..

Sprchujeme sa kazdy vecer rychlo, deti sa sprchnu obden, kupu raz 2x do tyzdna..

Vodou setrim a ucim to aj svoje deti.. Bolo by fajn, keby si vsetci ludia na planete uvedomili, ze voda tu nebude navzdy a ked sa minie, minieme sa aj my..

evittam
30. apr 2017

@jajka257 Neviem o tom,ze by som ta urcila za moju hovorkynu. Takže chod ty rypat niekam inam a pis sama za seba, bud taka dobra.
Pripad pre psychiatra tu robis len ty sama zo seba.

evittam
30. apr 2017

No a k diskusii-presne cisla za rok:
53 kubikov studená voda,
23.8 tepla voda. Finančne neviem. Mávame uz roky pekny preplatok ale v tom je aj kurenie a ostatne (okr.plynu a el.energie).
@candii

jajka257
30. apr 2017

@evittam mila evittam, ty musis byt velmi zvlastny clovek. A zrejme budes mat problem s osobnostou. Pretoze odpises dvom rozdielnym ludom na takmer rovnake prispevky rozdielne odpovede. Jednej odpises, ze ci to nie je diagnoza a posmievas sa, druhej podakujes za odpoved. V kazdom prispevku vidis seba. Ale toto som ti uz raz pisala v inej teme. Ty proste nevies a nechces pochopit, ze svet sa nebude tocit podla teba. V kazdej teme, kde na teba narazim, sa snazis niekoho pre nieco zhodit. Mna mas urcite v zuboch, chapem ta. Ale skus sa nad to povzniest a mozno ti bude lahsie. Zelam pekny den.

evittam
30. apr 2017

@innavita Ja tiez netvrdim,ze mám práčku "natisnutu", ale urcite minimalne plnu z 3/4. Inak je podla mna plytvanie to pustat. A naozaj neviem co by som prala aby som musela mat 3-4pracky kazdy den. Ale ved ak toho tolko mas tak co uz.😉

evittam
30. apr 2017

@jajka257 Milá Jajka, ja ťa nemám určite v zuboch - neviem prečo? Si myslíš, že nejaký nick na nejakom fóre ma môže vytočiť? Nefandi si. Anonymné nicky na tomto fóre mňa nezaujímajú. Niektoré viac a niektoré menej. Ja nikde nikoho nezhadzujem ani nič podobné - tak, prosím ťa, neklam a prestaň si vymýšľať. V poslednej dobe sú tu ľudia čo s radosťou klamú o druhých. A ja som úplne v poriadku, viem, že sa svet netočí len okolo mňa - tieto a podobné komentáre si nechaj pre seba a choď rýpať niekam inam - ešte raz ťa žiadam.
Kde som sa ti ja vysmievala a napísala ti, či niečo nie je diagnóza?! Slušne som sa ťa spýtala či nemáš náhodou zdravotný problém keď sa tak potíš ako píšeš - to je všetko. A to je podľa teba vysmievanie? Ako myslíš.
Ale ešte raz ťa žiadam aby si písala výlučne o sebe a o svojich pocitoch a nie o mne, o kom nič nevieš.
Ja som svojprávna a dokonca duševne zdravá a normálna žena, ktorá vie napísať svoj názor a píše sama za seba. Naozaj nepotrebujem tvoje skvelé komentáre, ktoré píšeš za moju osobu.
A toto áno - vyjadrovať sa za druhých je určitý druh "choroby" - nič v zlom. A tiež želám pekný slnečný deň.

natalienka12
30. apr 2017

No nič ženy, ja sa idem venovať zmysluplnejsej cinnosti ako kotkodakaniu kolko kto minie vody a kolko perie pracok.

jajka257
30. apr 2017

@evittam posledna odpoved pre teba. Odpovedala som v svojom mene, pod svojim nickom a na zaklade skusenosti s tebou. Ak mas pocit, ze niekto hovori za teba, mylis sa. Tie odpovede su od mojej osoby pre inu osobu. Nikde nie je uvedene, ze to hovoris ty.

evittam
30. apr 2017

@jajka257 Pochopiteľne.

innavita
30. apr 2017

😉

deti95060810
30. apr 2017

sme 6 členná rodina, 4 deti, bývame v rod.dome. Perieme 3 krát do týždňa, minieme 7 kubíkov vody na mesiac. Riad umývame aj ručne - ale nie pod tečúcou vodou. ja umývam v umývačke, mm ručne - jemu sa to tam nechce vkladať,

tanyja
30. apr 2017

my sme 3-členná rodina, manžel pracuje v lome, domov chodí nepravidelne, takže niekedy periem len 2x týždenne (keď doma nie je), niekedy aj 6x týždenne (jeho montérky, tmavé prádlo, bunda), prípadne posteľné prádlo
je to individuálne
a k tým práčkam : trocha som sa zabavila pri čítaní komentárov 🙂
veľa robí aj to, aké programy má práčka - napr. moja si naváži prádlo a podľa toho aj perie , napr. keď dám prať handry po upratovaní a nastavím na 1,5 hod, perie len 1 hod a spotrebuje menej vody ako keď je plná práčka
umývačku nemám, riad neumývam pod tečúcoi vodou, sprchujeme sa každý deň a mesačne spotrebujeme ca 2 kubíky teplej a ca necelé 4 studenej

snehuuulienka
30. apr 2017

My minieme 130 kub./rocne-sme 3-clenna rodina,vacsinou sa len sprchujeme kazdy den,malokedy sa kupeme.Mam umyvacku riadu a ide kazdy den 1x....pracku pouzivam s 5 kg naplnou,a ide skoro kazdy den ,alebo kazdy druhy den.Nam sa zda,ze mame velku spotrebu vody,ale cenovo to nevychadza zle,kedze byvame na dedine

tncka
30. apr 2017

@candii ja periem tak kazde 2dni 2pracky 5kg,niekedy aj 3 ked potrebujem oprat bluzky do prace a nemam plnu pracku pustim aj tak. Sme 3clenna rodina so psom. Psa kupem tak 2x tyzdenne komplet,plus laby niekolkokrat denne. Miniem cca 180 kubikov vody rocne a mame bojler. A to si nemyslim ze plytvame vodou. Proste nesetrim,lebo to neviem. Ani na kureni ani na vode.

ckatka
23. sep 2020

Dvaja dospelí, dieťa 3r, 65kg domáci pes kupajuci sa min raz do týždňa vo vani.
Mesačná spotreba malo cez 7 kubíkov. Bojler na 120l elektrický na nočný prúd.
Periem
1. Čierne (tmavé). väčšinou dve práčky po sebe lebo do jednej to je vela. Asi 2x do tyzdna
2.farebny mix vsetkeho asi 3x do týždňa
3. Mužove biele z prace na 90 raz do týždňa
4. Športové aj s teniskami 2x do týždňa
5. Utierky uteráky obliečky deky (3 práčky cca) raz za týždeň -dva
Plus keď treba niečo navyše...rohozky, koberčeky, psovi pelech, bundy, mokré veci z plavárne okamžite, pocikane veci keď sa stane nehoda okamžite, záclony tak 4x do roka, plysakov čas od času...
Ráno si obliekame obvykle čisté veci. Krpec sa v škôlke a na ihrisku zaspini tak ze to už ide rovno do prania. Manžel chodí do práce väčšinou na motorke tak aj to sa dava okrem rifli a bundy hneď prať a ja mam všade chlpy od psa a prevádzkový bordel z varenia zo záhrady a veci spotene.... takže tiež 😂 a často sa mi proste nechce veci zbierať triediť skladať a upratať...tak.ked sú použité idú rovno do práčky.
Mam práčku slimku na 5kg a fičí už vyše 10 rokov (LG direct drive), na susicku sa ešte len chystám pod stromček.

hors
12. jan 2021

Koľko platím za vodu neviem keďže bývame v činžiaku ale sme 4 člena rodina a 2 psi malý a pracka ide každý deň 2 aj 3x .Je vynimocne keď neberiem 1 deň 🙂