Voľno pri narodení druhého dieťaťa

nikolet_89
1. sep 2014

Ahojte ako by ste riesili danu sytuaciu ? Mame 2,5rocnu dcerku a ma sa nam narodit druhe dieta. Logicky potrebujem aby bol manzel doma pocas celej doby co budem s druhym dietatom v porodnici ci to uz bude 4 alebo 7 dni to clovek nikdy nevie...a dalsia vec rada by som ho mala aspon par dni potom doma, ked pridem z porodnice s malym aby mi pomohol vsak budem KO a nie schopna sa plnohodnotne starat o 2 rocnu a novorodeniatko...urcite niesom prva co to takto ma ako ste to riesili vy ? pripadne dajte niake typy pls, dakujem
A este jedna otazka moze ist s malou na ocerku aj manzel ? kedze ja budem v nemocnici ? dakujem moc

luliu
1. sep 2014

@nikolet_89 na cas ked budes v porodnici si moze manzel vybavit na dcerku ocr, po tvojom prichode domov si moze vziat dovolenku

adula12
1. sep 2014

no ocr si moze manzel zobrat aj na vas. ;) to by bol asi este lepsi pripad kedze je logicke, ze rodite a potom budete mat bolesti ;). lepsie ako prosit pediatricku o peciatku aj ked nic dcerke nebude. moj manzel dokonca chodil so mnou aj gynekologicke pocas gravidity a normalne do zamestnania ukazal peciatku od gynekologicky a vlastne mu to odratali z jeho 7 dni co ma na lekara. ;) dokonca aj mojmu otcovi ked bol s tehotnou sestrou na kontrole, tak normalne mu v praci uznali ako osetrenie u lekara :D vlastne blizkej osoby. ;) takze vas muz si moze dat OCR na vas, ved ste clen rodiny. a potom si moze dat na dcerku ked budete potrebovat dlhsie ;)

ukulela
1. sep 2014

@nikolet_89 - moj si vezme dovolenku, a to je prve dieta. zalezi od toho, kolko dovolenky ma tvoj manzel - lebo OCR je menej penazi - ale ak to inac nejde, tak aj OCR to poriesi. a dobre pisu - manzel si moze vziat OCR aj na teba 🙂

janickacrazy
1. sep 2014

@nikolet_89 Ak máš mamu alebo svokru ochotnú ti dcerku postrážit, kým budeš v porodnici, ja by som to asi tak riešila skor a potom ked budeš už doma by si mohol manžel zobrat dovolenku, aspon budete moct byt dlhšie spolu všetci. Ale záleží aj akú prácu má tvoj manžel, či može dlhšie vymeškat.

terezka1947
1. sep 2014

@nikolet_89 my mame skoro rovnaku situaciu-druhe dieta na ceste a maly spunt zase doma....a kedze nemame uz nikoho,kto by nam pomohol-myslim realne...lebo teoreticky tu par ludi je-ale iba teoreticky ☹
takze budeme kombinovat-manzel dovolenka,ocr...a uvidime,co este....ja len dufam,ze nebudema ko pri prvom musiet lezat pred porodom v nemocnici,leeeebo potom to bude naozaj tazka situacia...ale tak...musime to s manzelom zvladnut.

ivetlo
1. sep 2014

Ahoj. Mi sme si týmto už prešli. Bolo to jednoduchšie na naplánovanie tým, že som mala plánovaný cisársky, ale zotavovanie bolo dlhšie. Najskôr bola pri malom moja mama, tej sa podarilo si vybaviť voľno a potom ako som prišla z nemocnice tak si muž zobral 2 týždne dovolenky. A počas tehu som bola v nemocnici a nemal byť kto s malým a v pohode mohol ostať na očérke s malým aj muž. Neni problém. 🙂

katnor
21. sep 2014

Nasla som vyborny priamy link na zakonnik prace. Ziadne preklikavanie, vzdy aktualny. Mozno sa zide 🙂 http://zakonnikprace.psbs.sk/