Výpočet termínu podľa prvých pohybov

kikush1811
9. sep 2014

Ahojte žienky, máte skúsenosť ( či už osobnú alebo sprostredkovane) s termínom pôrodu podľa prvých pohybov u prvorodičiek - teda, že by to fakt vyšlo? Moja doktorka tieto termíny nepočíta. Pre ňu je smerodajný jeden a to podľa MS.

bajana
9. sep 2014

o tomto som nepocula a zda sa mi to blbost...citit pohyby je velmi individualne, hlavne u prvorodiciek, casto je aj tazko identifikovat, co vlastne pohyb je...a ako sa to ma pocitat? TP je vacsinou pocitany podla terminu poslednej MS a podla velkeho UTZ v 1.trimestri
@kikush1811

jul11
9. sep 2014

@kikush1811 vypocet podla pohybov je nepresny.niekto citi v 14tyzdni,niekto az v 22tyzdni.prvorodicky citia neskor,viacrodicky skor. termin sa vypocitava najskor podla MS,ale presnejsi je podla prvych ultrazvukov,kedze ovulacia mohla byt posunuta

kikush1811
autor
9. sep 2014

kočeny, mne to tak prezentovali naše staré mamy 🙂 že k prvým pohybom, teda k dátumu sa má pripočítať 20 týždňov. Práve preto sa pýtam, lebo som prvorodička a pohyby som cítila už v 17. tt 😀 A žiaľ mne termín podľa ultrazvuku nevypočítali ☹

belllinka
9. sep 2014

@kikush1811 To si tak orientacne pocitali mozno nase babky lebo pohyby citit tak priblizne v 20 tt. Dieta nema zakodovane, ze teraz sa zacnem hybat a presne o 20 tyzdnov sa narodim 😀 Hybe sa uz davno, ale zavisy od roznych okolnosti, kedy to zacnes citit ty. (poloha maternice, ci je placenta vpredu alebo vzadu. atd.).

kikush1811
autor
9. sep 2014

@belllinka no však jasaaaan 😀 ale vraj aj niektorí lekári sa tým orientujú, resp. vypočítajú jeden termín podľa pohybov. Ťažko povedať, no ... Uvidím až keď porodím 😀 Preto špekulujem, že už sa toho neviem dočkať 😀

kikush1811
autor
9. sep 2014

@belllinka a to ani nehovorím o tom, že ešte neviem pohlavie 😀 a pozri v koľkátom tt som práve 😀

katarinamarkova
9. sep 2014

@kikush1811 podla pohybov sa riadili nase babky....v podstate ano- orientacne mozno - lebo sono nebolo, rodili jedno dieta za druhym tak ani termin poslednej mensturacie asi casto nebol k dispozicii , resp. nepisali si do kalendarikov kazdu blbost - kolko dni, aku silnu, kedy presne......
kazdy normalny doktor ti termin-priblizny urci podla sona, alebo podla poslednej menstruacie, ak tam je vyraznejsi rozdiel tak kombinaciou oboch.
pohyby uz si nepamatam presne - ale cca v 18t. pri prvom - doktor hovoril, ze na to mate casu este aspon 2t.
- pri druhom okolo 25 t. - dovtedy len akoby zle travenie 🙂 keby som nevedela ze som tehotna, tak si myslim ze to mam z toho ze som nieco zle zjedla.
- pri tretom uz cca 16-17t.
tak tak....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre