Vyrážky a svrbenie ku konci tehotenstva. Čo to je?

miss
10. dec 2006

Baby máte niektorá takýto problém? sa posledné dni idem uškrabať 😝 zacalo to na bruchu davala som si na to kremy proti striam že pomožu aj olej detsky od Nivei hypoalergenny, teraz skusam harmancek na ukludnenie, ale nic nezabera 😠 v noci koli svrbeniu nemožem spat, dnes pozeram, že už mam tie svrbivé vyražky aj na stehnach a na rukach, co to može byt? ževraj to ku koncu tehu može byt aj od pečene ked babetko na nu tlaci, som z toho hrozne nervozna. A este jedna otazocka k tomu kolkokrat za tehu Vám robili celkový krvný obraz? myslim kreatinin, pecenove funkcie, cukor atd...lebo mne len v 12tt a odvtedy nic tak neviem na com som. Dik za rady.

lucka654
21. sep 2011

@augustinka Ja som mala tiež tento problém-vyrážky, ale nie na bruchu, ale na nohách a rukách. nenormálne to svrbelo a nič nepomáhalo. prešlo mi to až teraz po pôrode.

feb13
24. sep 2011

@lucka654 @augustinka Vraj taketo vyrazky mozu byt ako reakcia na muzske pohlavne hormony babatka, ak teda cakate chlapceka. Poznam jednu kocku krota to mala od polovice tehu ale lekari jej neverili, liecili vselicim aj v nemocnici bola a nic nepomohlo, a 2 hodiny po porode uz nemala ani jednu vyrazku. Ale samozrejme to moze byt aj nejaka infekcia takze ja by som pre istotu sla k lekarovi.

luciatomko
25. sep 2011

miss,presne to co opisujes som mala aj ja par dni pred porodom..nemohla som ani spat vsetko ma svrbelo...a najma brucho to som mala tiez v hroznom stave..obv.mi dala len fenistil ktory dietatku neuskodi ale tebe ani nepomoze..isla dom do poradne a moja gynokologicka ma hned poslala lezat...o tri dni na to mi vyvolavali porod..lebo som to mala aj na nohach a rukach....ale malicky bol cistucky a krasny...ze vraj to zeny mavaju pred porod a potom mi davali ditiaden a nejake injekcie a do tyzdna to zmizlo...takze ti drzim palce...neboj sa...

augustinka
25. sep 2011

no tak ja som bola pre istotu ukázať to moje bruško na gynde...aby som mohla pokojnejšie spávať...vzali mi krv na pečeňové testy a vraj ak budú v poriadku, mám ísť ku kožnej...pečeňové testy dopadli dobre...vyrážky som mala nejakých 5 dní a dnes zmizli... Takže ich ani nestihnem ukázať kožnej, lebo tá ordinuje iba v utorok a štvrtok...takže stále záhada...A ozaj...podľa sona vraj dievčatko...

feb13
25. sep 2011

@augustinka tak nic 🙂 hlavne ze to preslo

lucka654
26. sep 2011

@feb13 My máme dievčatko. Malá mi tlačila na pečeň, preto som mala tie vyrážky.

barustek
4. okt 2011

baby som v 14 tyždni a na brušku sa mi vyhadzali akesi vyražky.svrbia .byvam v anglicku a prave som prisla od doktorky ktora ma ledvi prezrela vraj to nieje nič vážne a babetku to nemože uškodiť. to je cele čo mi povedala. Netusim prečo to mam z čoho to mam ci je to daka alergia alebo čo. som zdrvená z ich systemu este som nebola ani na ultrazvuku.mam velke obavy viete mi poradit čo to mám??? kremujem si to destkym olejčekom no nepomaha mam to už 4 den

hapty
26. nov 2011

ahoj aj ja som mala tento problem, zacaloto v 8.mes. tehu ....bolo to nieco neznesitelne vyrazky som mala po celom brusku, a aj na nohach a niekedy som si to rozskrabala az do krvy... dokonca som bola uz k koncu taka zufala ze som si myslela ze mam svrab ,,,isla som ku koznej a ona mi povedala ze je to kozna dermatitida,vyskutuje sa to pri mamickach co cakaju chlapceka. Dala mi na to nejake mliecko,(uz si nepamatam nazov ) ale musim sa priznat, ze mito velmi napomahalo, prestaloto az po porode. 🙂

martinaxx
4. dec 2011

ahojte,ja mám tento problém od 36 tt a dakedy je to na nevydrzanie,neviete este niekto poradit co s tym,aby to menej svrbelo?

cortin
8. dec 2013

@miss - PEP rash (PUPPP)...objavujú sa najmä v oblasti strie...väčšinou po 30 týždni tehotenstva žien, ktoré veľmi pribrali ich bábätko je veľmi veľké, atď. Ale presná príčina sa nevie. Zmiznú po tehotenstve...mozes použiť kortikoidne masticky, ale len po dohode s lekárom...

frankfurtanka
8. dec 2013

ahoj, tak ja to svrbenie a vyrazky mam tiez. bola som s tym uz aj pri viacerych lekaroch, aj tie pecenove testy mi robili. vsetko je v poriadku. bolo mi povedane, ze to je na konci tehotenstva u vela zien tak, aj ja som uz taka zdriapana a hlavne v noci to svrbi najviac.
tak mi povedali, ze sa s tym teraz neda nic robit len vydrzat, lebo ak by mi dali nejaku mast s kortizonom, tak by to preslo az k dietatku a mohlo by mu to skodit. ani ditiaden som nedostala, aj fenistil zakazali, vraj to po porode automaticky prejde.

ale povedali mi, ze nechtikova mast ,,calendula,, ze by mohla posobit upokojivo, chystam sa vyskusat od pondelka, musim ist kupit, lebo v sobotu som uz nestihla, vraj tam je tiez vo velmi malom mnozstve kortizon na prirodnej baze. tiez mam vyskusat chladive obklady s bieleho jogurtu alebo mleteho tvarohu.

to ze s tym nie som sama, ma akosi upokojuje, lebo ja mam toho teraz na konci tehotenstva tiez neurekom a je mi z toho vsetkeho do placu a uz som si myslela, ze si to vsetko len namyslam, ze sa zo mna stava hypochonder.

tak aspon prajem vela stastia

madlila
10. mar 2014

@miss Ahoj mne pomohol kokosový olej z DM Drogérie.

renikar
29. máj 2014

ahoj babeny...ako vás tak čítam...až mi svrbenie "ustupuje"...som v 37+3 týždni a tiež už asi namýšľavá hypohonderka...dnes ráno ma začalo svrbieť bruško, červenať som sa začala na krku, pod a medzi prsiami a dnes aj na brušku, kde to aj svrbí...po zľaknutí som sa sem doťukala...teraz som si na to dala bepanten, myslela som, že sú to zapareniny...alebo že mi tá zdravá strava, ktorú papám-jahody, nektarinky, hrozno, zeleninka robia skôr zle ako dobre...budem mať syna, tak že aj toto sedí...no asi mi nezostáva nič iné, len natierať sa kremikom...nech to mám už za sebou ...ďakujem za každu predošlú radu, aspoň upokojilo 🙂

milota164
11. máj 2015

mna tiez svrbelo brucho, pomohol mi na to krem proti striam od Bepanthenu, pekne vonia dobre sa roztiera a je po nom naozaj vlacnejsia pokozka, nemala som taky pocit napatia.

luci2015
18. máj 2015

Ahoj dievcata, tiez mam problem so svrbenim, uz som bola aj na odbere krvi kvoli pecenovym testom, ale tie mam v poriadku, takze tym to nebude. Svrbi ma hlavne brucho, mam na nom vyrazky a tie mi presli do takeho velkeho cerveneho flaku, vyrazky sa mi tiez spravili aj na rukach a nohach a kvoli svrbeniu neviem spavat. Je to utrpenie, ale tu som sa docitala, ze by to malo po porode prejst.

maykaaa1122
9. nov 2016

ja som sa natierala pocas aj po tehotenstve kremom od bepanthenu proti striam a som spokojna, mam jemnejsiu pokozku a strie nemam vobec, ale treba tomu prisposobit jedalnicek a cviict, inak to asi nejde

marusia_81
22. nov 2016

@miss chcem sa opýtať ako ti to dopadlo s tým svrbením, lebo ja idem zošalieť. Dnes som bola na krvi na pečeňových testoch a negatívne tak fakt neviem z čoho.....tebe brali krv na toto???lebo ked som zavolala doktorovi okamžite ma riešil...bolo tam podozrenie na tú tehot.cholestázu a tá je nebezpečná pre bábátko ☹

miss
autor
8. feb 2017

@marusia_81 ahoj, no ja som uz 10 rokov po tom :D pecenove testy som mala v poriadku a svrbenie a vyrazky prestali hned ako som porodila, takze bola to tehotenska dermatitida a dodnes pamatam, ze to bolo priserne, vlastne, uz mas po tom asi :D ja tu uz nechodim, mozno dva krat do roka nakuknem

krepes
16. mar 2017

ahojte, posledných pár dní už aj mna začalo svrbiet bruško, otrasné vyrážky na rukách, hrudi a chrbte už dlhšiu dobu mám aj ma to svrbí ale to bruško až teraz, dnes v noci som sa nevedela prestat škrabat , najprv som myslela že mám moc suchu pokožku ale fakt ho neustále natieram.niekedy je aj začervenané aj ked si ho nepoškriabem.Skušam všeličo čo pokožku ukludní , tak dufam to nebude až také zlé ako niektoré píšete , že sa idete až do krvy škrabat :( a čakáme chlapčeka tak možno fakt tá dermatitída

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre