Vyrážky a svrbenie ku konci tehotenstva. Čo to je?

miss
10. dec 2006

Baby máte niektorá takýto problém? sa posledné dni idem uškrabať 😝 zacalo to na bruchu davala som si na to kremy proti striam že pomožu aj olej detsky od Nivei hypoalergenny, teraz skusam harmancek na ukludnenie, ale nic nezabera 😠 v noci koli svrbeniu nemožem spat, dnes pozeram, že už mam tie svrbivé vyražky aj na stehnach a na rukach, co to može byt? ževraj to ku koncu tehu može byt aj od pečene ked babetko na nu tlaci, som z toho hrozne nervozna. A este jedna otazocka k tomu kolkokrat za tehu Vám robili celkový krvný obraz? myslim kreatinin, pecenove funkcie, cukor atd...lebo mne len v 12tt a odvtedy nic tak neviem na com som. Dik za rady.

vranka4
21. júl 2009

Ahojte 🙂 ,podobný problém som mala aj ja na konci tehotnosti,príčina -vysoké pečeňové testy 😉 ,čakala som vtedy dvojičky,bolo to v 37.tt,prijali ma do nemocnice,pečeň. diéta ,lieky...ale ty máš peč.testy o.k.-záhada 😕 ,držkam palce,nech to prejde 🙂

danka5
6. aug 2009

Ahojte, ja mám tiež podobný problém. Najskôr to vyzerá ako popŕhlenie pŕhľavou a svrbí to. Začiatok sú pupence pezfarebné, postupne červenejú až sa vytvorí rozsiahly červený flak. Po nejakom čase sa zmení na červenú krupičku a potom zmizne, ale to už mám ďalšie a ďalšie problémové miesta, ktoré sa striedajú. Začalo to na rukácha a odvtedy sa za 1 a pol dňa, čo tým trpím, objavili snáď už všade - nohy, brucho, chrbát, dlane, dekolt, prsia. Niektoré miesta sú fakt rozsiahle - nap. pol chrbta, pol stehna.
Nazdávala som sa, že je to z ovocia, moja lekárka tiež. Teraz, keď idem na to vylučovacou metódou, tak nevidím súvis. Skúsim úplne vylúčit ovocie.
Lekárka mi predpísala Jarisch roztok na obklady, trochu sa svrbenie ukludní, ale hneď sa tvoria ďalšie a ďalšie vyrážky, zhlukujúce sa do obrovských flakov. . Aloe First mi na ukludnenie zaberá lepšie, ale nové miesta sa tvoria ďalej. Vyzerá to dosť hrozivo.
Neviete niekto poradiť, čo s tým?

comi
9. aug 2009

Baby poradte strááášne ma svrbí bruško, normálne nejdem vydržať už to mám aj s červenými pupencami? čo si mám na to dať? mám to povedať doktorovi v poradni?

danka5
10. aug 2009

Comi, ktorom si týždni? Mne lekárka kázala dať si namiešať v lekárni Jarisch roztok a z neho si robiť obklady.
Trochu sa to po ňom ukludnilo. Mne lepšie zabralo Aloe first - ani neviem od akej firmy to je - nejaké Forever. Dostala som to od mamy, nepoužívala som to, ale teraz mi super poslúžilo.
Ale lekárke to každopádne musíš povedať.

Svrbenie môžu spôsobiť zlé pečeňové testy, ale ja tehotenská dermatitída.

Mne je teraz už lepšie, trvalo to len niekoľko dni. Preštudovala som nejakú literatúru. Je viac druhov dermatitídy a zvyčajne to skončí koncom tehotenstva.
Na moje príznaky sedí jeden druh /pruritus gravidarum/ - vplyvom estrogénu a iných hormónov dochádza k poruche sekrécie žlče, v dôsledku čoho dochádza k zníženiu odbúrania toxínov. Takže si dávam pozor čo jem, aby som sa vyhla chémii. Len opatrne vyberám, čo budem jesť. A zlepšilo sa to. Mňa však svrbelo všetko, celé telo, vyrážky a flaky vyzerali fakt hrozne, najhoršie to bolo v noci. Strešne ma svrbeli aj dlane.

Niečo o tehotenských dermatitídach a iných kožných ochoreniach počas tehu
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

comi
10. aug 2009

Ďakujem Danka za rady, zajtra to poviem doktorovi, lebo ani túto noc som sa preto nevyspala, tiež ma to najviac svrbí v noci a som v 38 tt

petulka28
30. aug 2009

Ahojte....môj problém je tiež Pruritus gravidarum...teda zatiaľ podľa príznakov...tiež som vďaka tomu nevyspatá...zajtra idem do poradne, tak zistim co a ako, ale chcem sa spýtať, či neviete o niečom čo to trošku zmierni...najhoršie sú zápästia, dlane, členky a chodidlá, ale stupňuje sa to k večeru vlastne na celé telo...ak o niečom viete prosím poradťe...je to na zbláznenie

majka212
6. feb 2010

ahojte...

skusim ozivit tuto temu... mam straaasne problemy s pokozkou asi od 7meho mesiaca... od kozneho nic nepomaha, vyskusala som uz hadam vsetko.... keby to aspon taaak velmi nesvrbelo ☹ svrbi ma brucho, nohy aj ruky... neviete poradit nieco, co to svrbenie zmierni? vsetci mi hovoria, ze to prejde az po porode... ale to su este 4 tyzdne... 😖 do vtedy sa aj zblaznim.... normalne sa na svrbenie budim aj v noci 😢

erica29
6. feb 2010

Ahojte baby, ja som ešte len vo 4 tt, ale už teraz sa idem uškrabať ☹ , všetko ma svrbí, lekár mi zakázal skoro všetko jesť(myslím ovocie, zeleninu, džúsy...) a ja neviem ako to vydržím, či sa to vôbec upraví, je to hrozné. Už sa s tým niekto stretol?

garonka
6. feb 2010

erica nech ti lekar vezme krv či nemaš zvyšene pečeňove testy, ja som mala to iste svrbenie a cele tehu hups pečeň.testy zvyšene

majka212
7. feb 2010

no, mne robili aj pecen. testy... uz 3krat... a vzdy su negat.... uz aby som porodila, lebo sa asi zblaznim... keby sa mi dala vyzliect koza, tak to urobim..
a erica mne tiez vsetko zakazali... a zacalo mi to niekedy v dec....

chalanisko
13. mar 2010

Ahojte baby...som sice muzskeho pohlavia, no mna tiez svrbi cele telo...najskor sa mi zacali vyhadzovat len malicke svrbiace mierne cervene bodky na rukach, samozrejme som si to zacal skrabat, neskor ma zacali svrbiet ruky a nohy, postupne to graduje uz asi 2-3 tyzdne, posledne dni sa v noci prebudim z hlbokeho spanku a skrabem sa ako blazon...takze predbezne bludim po nete a zhanam info co by to mohlo byt...a po precitani tohto fora sa zacinam bat, ci to nahodou nie je nieco s vnutornymi organmi...dufam ze nie, no verzia psoriazy sa mi taktiez nepozdava...este jedna info, pred tyzdnom som ukoncil cca 2tyzdnovu marodku - nejaka forma anginy (brutalny zapal hrdla, prve dni teplota 39, cely cas som sa citil ako zbity pes) bral som antibiotika Penbene a na hrdlo som si daval Tantum Verde - taky sprej na bolestivy zapal hrdla...je mozne ze je to alergicka reakcia na tieto lieky ? no uz tyzden ich neuzivam, zeby sa to tak dlho drzalo ?
...kazdopadne chystam sa koznej tento tyzden...

vejula
15. mar 2010

4avte kočky V sobotu sa mi čosi vyhodilo na bruško také male červené bodky a ma to svrbí jak fras... Fakt neviem z čoho to môžem mať. Mám aj iný prášok, tak či je to tým, tioež ssa mi minul ten krém na strie tak som sa začala natierať detským olejčekom s harmančekom... Neviete z čoho to môže byť???
A ešte teraz jedna kočka čosi hovorila že či to nemôže byť z malinikového čaju, ten som v poslednom čase pila dosť vo velkom 😒

lila794
21. mar 2010

Ja som mala slabu koprivku, ale na zaciatku tehu. Zistili, ze som to mala z mandarinky, vraj to je v tehu bezne, ze takto zreaguje telo na veci, na ktore ste nikdy neboli alergicke. Ale teraz mandarinky papam a v pohode.

lienkad
22. mar 2010

Ahojte tehulky.Mna tiež trapia vyražky asi od začiatku tehu ale myslela som si že to bude s toho že som alergička a prestala som brať xyzal kvoli tehu.No asi pred mesiacom sa my vyražky zväačšili a strašne začali svrbieť ale len na bušku a prsiach, no teraz su menej ale niekedy svrbia no spomenula som to gynde a ona my zobrala krv či nahodou nemam zvýšene pečenove testy.Ma s tím niekto skusenosť, može to byť nebezpečne pre babo?

masabi
22. mar 2010

Tiez mám pri tomto tehotenstve podobne problemy,vyrazky na brusku pod prsiami pod pazuchami,bola som s tym aj na koznom a tam mi povdali ze to moze byt vplyvom nerovnovahy hormonov.Ale niekedy hnusne svrbia ,zahnisaju a je to proste neprijemne.

masabi
22. mar 2010

Chalanisko a nebutez ty tiez tehotny???? 😀 😀 😀

lienkad
22. mar 2010

masabi.Aj ti na to niečo dali.....A maš to stale?

erica29
27. mar 2010

ahoj baby, nebude to síce aktuálne pre všetky, ale chcela by som sa podeliť, ak máte problém so svrbením, alebo alergiou hlavne na začiatku tehu, pomôžu probiotiká. Ja som si myslela, že už mi nepomôže nič, ale probiotiká pomohli, tak skúste... 🙂

mariavia
9. apr 2010

Chalnisko ahoj a čo ak je to kandidóza, bral si antibiotika a poškodil si si črevné prirodzené prostredie, vyhoď z jedálnička všetko sladké a všetko od múky, jedz veľa ovocia a zeleniny a veľa kefíru a jogurtov so živými kultúrami a kúp si v lekárni probiotiká, ktoré sa majú vždy užívať, keď sa užívajú antibiotiká. Tiež každý deň si daj 1-2 strúčiky cesnaku a uvidíš aký budeš zdravý a ako sa budeš dobre cítiť. Toto dodržuj pokiaľ budeš mať potiaže a ešte pridaj 2-3- týždne, úplne ideálne by bolo už sa nevzdať dobrých stravovacích návykov. Ak je v hrubom čreve premnožená kandida, zhoršené vylučovanie, toxíny prechádzajú do tela a zamorujú organizmus. Preštuduj si na nete aké potraviny sú zásadotvorné - tie treba konzumovať. Kandide sa mimoriadne dobre darí v kyselom prostredí. Na nete najdeš veľa článkocv. Tak veľa zdaru pri liečbe a keď to nebude kandidóza, tak aspoň niečo urobíš pre svoje zdravie. A jedz veľa kyslej kapusty, aj keď je kyslá je zásadotvorná.

krtica11
22. apr 2010

ahojte baby som tu nova ale mam ten istý problem.Vyhadzala som sa drobnými vyražkami ktore hrozne svrbia bola som s tym u kožnej ta povedala že to bude určite zo stravy.Dostla som v lekarni robený krem ktorý chladí ale to pomôže len dočasne.

denne73
14. okt 2010

ahpoj neviem či tu niekto ešte dnes odpovie. mne sa urobila na lakti taká červená škvrna a nenormálne svrbi ako po štipanci od komára . jeminky ja sa len bojim či to nieje ten opar či čo.

hapty
2. dec 2010

caute baby, mna toto neprijemne svrbenie trapi uz asi 2 mes. dost som si o tom zistovala lebo to bolo fakt neznesitelne....v noci som nemohla kvoli tomu spavat...dokonca som si myslela ze ci nemam svrab 😖 ...na koznom mi nevedeli presne povedat co to je. ... nakoniec som zistila ze toto svrbenie postihuje vacsinou zeny, ktore cakaju chlapceka..vola sa to ze vraj tehotenska dermotitida, a upravi sa to po porode...pomaha vinny ocot, a obmedzenie sladkeho,(tym octom sa treba natierat-zmierni to svrbenie) 😉 .....

ttmm
3. jan 2011

Ahojte. Mam podobny problem, ale moja kozna nastastie prisla na to, ako mi ulavit. Moze to byt reakcia na muzsky hormon, ktory vylucuju chlapcekovia, alergia na plodovu vodu, reakcia pecene, obliciek alebo zvyseny cukor, ale aj reakcia na nejaku potravinu alebo avivaz. Kedze vykonanie testov by trvalo velmi casto dlhsie ako termin porodu, podstatne je, aby sa ulavilo nam a mohli sme spinkat, aby sme nabrali silu na porod. Takze doporucuje - sprchovanie s olejom z rady Linola a k tomu krem Locoid lipocream 0,1% - ten je mozne aplikovat uz od 5 mesiaca . Fakt to zabralo 🙂

tanja61
14. jan 2011

ahojte baby ja som v 35tt a na bruchu okrem novych strii sami objavili vacsie cervene vyrazky no ale neviem ani spat som nervozna ako ma vsetko svrbi este aj bradavky,dnes som bola u lekarky tak mi dala calamine lotion tak vyskusam som zvedava,idem aj na krvne testy v pondelok ale je to strasne ☹ cakam chlapceka a tu som sa docitala ze to moze byt aj tym ale pri prvom tehotenstve a tiez mam chlapceka sa to neobjavilo ☹ mam doma aj krem E45 a rozmyslala som aj nad sudocremom co myslite je lepsie pouzivat a bezpecne?vdaka

sladjana
14. máj 2011

ahojte 🙂
ja sa blizim k tricjatemu tiznu,a vihodili sa mi cervene virazky ktore strasne svrbja,hlavne vnoci,ked si natrjem fenistil,po chvili prestane svrbet ale nezmiznu,trochu ste ma vistrasili,ze to moze byt s pecene,alebo cukru..pondelok idem do poradne tak som zvedava co povje dr,ci to bude neak visetrovat alebo povje ze je to normalne 🙂
dufam ze sa mi to nebude zhorsovat.

sladjana
28. máj 2011

asi toto nebude casti problem ked nikto nepise 😒
kozna mi dala najprv tekuti puder,nepomohlo ateras mi napisala,ditiaden,akortikoidovu masticku,tu si davam na brucho,a virazki ustupuju,ale zacali ma svrbet,strasne ruki,aj usi...strasne..pondelok mi budu robit pecenove testi,dufam len ze babenku to neuskodi 😖

m_o_n_c_a_k
7. júl 2011

@miss a co takto ze mam dievcatko a mam male svrbiae vyrazky asi tyzden na brusku nie vela asi 20 ich moze byt ale velmi malinke .ale cakam dievcatko tak idem lovit na nete

tinki
8. júl 2011

@m_o_n_c_a_k ja som mala vyrážky na brušku z oleja proti striám. keď som prestala používať, zmizli aj vyrážky. Taký nemecký z lekárne..

m_o_n_c_a_k
8. júl 2011

@tinki ja pouzivam iba detsky olej a cele tehotenstvo ,reakciu by som mala na to asi davno, ja to skor priradujem k dermatologickym zmenam pocas tehotenstva a dokonca sa jedna diagnoza objavuje u zien po 30 tt. uvidim v pondelok pojdem ku lekarke a snad mi nieco na to da ,aby toho nebodaj nebollo viac

augustinka
21. sep 2011

ahojte...tak ja mám tiež výražkový problém...v noci sa mi vyhodili na bruchu drobné vyrážky...troška to svrbí, ale nič extra...možno len preto, že na to myslím...som v 24t.t. ...prach na pranie som nezmenila, ani aviváž, citrusy nič... jedla som zemiakové placky, ale neviem či to môže byť z nich...a večer ma začalo bolieť hrdlo...ale to bude asi z toho, že som zjedla jogurt priamo z chladničky...a plus to sychravé počasie...neviem čo to môže byť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre