Vyšetrenia v tehotenstve. Aké vám robili?

zrzulka
15. okt 2007

Nie som spokojna s postupom mojho lekara v sukromnom centre kam chodim tak sa chcem opytat ako to je v inych centrach. napriklad do dnesneho dna (33tt) mi nespravil ekg, kultivaciu a ani odber krvi ktory sa robi v 28tt. ´Vam vasi gynekologovia robia? A ako je to s porodnikom? kedy mam ist za nim? Viete poradit dobreho gynekologa v Ba ktory sa pacientke aj venuje a nevysetruje akoby z rychlika?

lante
16. okt 2007

Zrzulka: Ekg mi nerobili, ale kultiváciu a odber krvi áno ale nepamätám si, či to bolo presne okolo 28tt. Ja chodím do Gynaexu k Dr. Janekovi. Jediná nevýhoda je, že je to čisto súkromná ambulancia a teda si všetko platíš. Ale ja som si práve kvôli tomu jeho prístupu k pacientke zvalila jeho. Robí tam s ním ešte niekoľko lekárov (myslím, že traja). Každý robí iné dni. Dr. Janek robí iba piatky a soboty, ale od rána až do večera. V čakárni som čakala najviac 30 min. lebo mal nové sestričky a tým to nešlo tak rýchlo ako tým čo tam už boli dlhšie.
Bližšie info + jeho foto nájdeš tu:

http://www.drjanek.sk/index.php?clanek=jan2

Klikni si potom na Medicínske informácie pre tehotné

veva1
16. okt 2007

zrzul- mne tiez nerobili ziadne vysetrenia a monitor a prietoky mi spravi az v 36 tt aj to len preto ze taku moznost ma,pretoze povedal ze tieto vysetrenia uz nie su pocas tehu povinne,takze asi ich nehradi poistovna. Ak tomu ja dobre rozumiem tak sa asi vela vysetreni pocas tehu zrusilo.No ja mojmu dokimu doverujem a verim ze vsetko potrebne mi vykonal alebo este vykona. Dufam ze tuto moju vieru nikdy neolutujem 😉

ena
16. okt 2007

mne robili EKG este na zaciatku tehu, prietoky v 36 tt. ked som zacala chodit do poradne na antolsku..
niekde okrem EKG robia aj celkove interne vysetrenie..

danuska24
19. okt 2007

mne robili v 20tt interne, prietoky v 30tt, kultivaciu v 30tt a krv mi brali len v 16tt

michell
20. okt 2007

danuska co je to ta kultivacia?

zrzulka
autor
21. okt 2007

dakujem🙂 trosku ma to sokovalo. v poradni mi vzdy vysetri moc a zmeria tlak a vysetri odspodu ci je uzavrety krcok ale krv mi bral len na uplnom zaciatku v tom 12tt a potom na glukozovy test. Veva ja tiez verim ze je mala ok. Ale zase ako to zisti ked ma vysetruje len zospodu? Co ak mi chyba zelezo alebo ja neviem co? neuskodi to malinkej? velmi sa o nu bojim, kedze som prve babo potratila. keby sa jej nieco stalo tak to asi neprezijem:(

danuska24
23. okt 2007

ahoj Miska, sorry ze az teraz. Neviem ci to budes citat, ked tak pokecame zajtra na cviceni. 🙂
robil mi vyter - mam nejaku infekciu 🙄 a musim brat nejake vag. tabletky. o 2 tyzdne na kontrolu.
inac mam ist aj na GTT 😀
a si si vsimla ze som ta obehla? 😀 😀
uz mam termin 15.12. akurat mi dal dnes Dr. papiere - od 4.11. idem na matersku

roasha
23. okt 2007

danuska sa netes ze budes terminka,ja som mala malu 3t pred terminom,mala som mat kontrolu,a lekar ma uz vital v porodnici.termin je ozaj len orient.expres,babika si robi ako bude chciet.. 🙂 🙂 🙂

danuska24
23. okt 2007

to hej, to mi aj Dr. povedal, ze to sa take zabo-mysie vojny okolo terminov, ze aj tak neporodim v termine 😀

boba82
12. dec 2010

ahojte dievcata,

oprasim troska tuto temu, vzhladom k tomu, ze by som potrebovala vediet, ake vsetky vysetrenia sa robia pocas tehotenstva. Momentalne som asi v 6.tyzdni tehotenstva /uvazujem na zaklade poslednej menstruacie/, robila som si uz 2 testy, kde mi vysli hned dve silne ciarky a potrebovala by som vediet co najpodrobnejsie ake vysetrenia sa robia v jednotlivych mesiacoch, resp. tyzdnoch tehotenstva. Dakujem za odpovede 😉

jancamad
26. okt 2011

ahojte, aké vyšetrenia sa robia na začiatku tehotenstva v prvých troch mesiacoch? ako často sa chodí na poradne? som v piatom týždni a chcela by som to vedieť🙂

janamexico
30. aug 2017

Ahojye mna dnes poslali na ekg som 24 tt preco sa to robi dakujem za odpovede😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre