Zdá sa mi, že v 35 týždni mám malé bruško

anjelik123
4. máj 2009

Ahojte...kukam foto a mam pocit ze ja mam asi male brusko na 35tt oproti tym fotkam je to normalne?

mi.mimi2
5. máj 2009

terezka044..no nezdá sa mi nejaké šunkové... 😉 podľa mňa ho máš zlatulinké 😉

dianka3
5. máj 2009

terezka ,no vydis preco vlastne mame take bruska? inac aj ja mam 10 juna termin 🙂 mam teraz 27 maja a potom 10 juna. a nevies kolko asi vazi tvoj drobcek?

terezka044
5. máj 2009

dianka neviem preco mame ale ja som rada, ze nevlacim nejaky velky sud 🙂 🙂 ja mam 10.6.termin a podla prvych UZV mam 3.6., tak uviidime kedy sa maly vypyta. v 32tt ked sme boli na ultrazvuku tak mal 1650g.

dianka3
5. máj 2009

pytam sa vies lebo ked som stredu bola na sone co mi zacal 34tt tak maly vazil 1840g a doki vravel ze malo vazi 😖 aze ked do zajtra-idem zas na sono mali nepriberie tak pojdem do nemocky ale pritom mam prietokyy ok tak aj baby mi tu vravie ze je normalna ta vaha tak nechapem preco

tinus20
5. máj 2009

anjelik123 :
kamoska isla rodit a lekari jej povedali ze "slecna na ultrazvuk na 2 poschodie tu su porodne saly" a ona pritom isla uz rodit a mala take malinke brusko ze jej nikto neveril ze je v 9 mesiaci..z toho si nic nerob,aj ja ked som rodila bola so mnou na vzdycharni jedna baba a mala o polku mensie brucho pritom ja som bola v 38tt ona v 41tt a narodil sa jej skoro o pol kila vacsi chlapec jak mne...takze to je fakt individualne 😉

katka1981
5. máj 2009

anjelik123, pribrala si normalne aj ked menej. Tes sa ze nebudes musiet moc chudnut. Brusko ti este narastie. Ak je babatko normane velke na velkosti bruska a tvojej hmotnosti nezalezi. Na poradni by ti uz povedali.

anjelik123
autor
5. máj 2009

dianka no vsak to aj ja byvam so svokrou pod jednou strechou a som rada ked ju nevidim... 🙂 som zvedava ako to bude vyzerat ked sa mala narodi a ja som aj muzickovi povedala ze raz ma nasere jeho mama alebo sa mi bude starat do vychovy tak sa stahujem naspat domov...

anjelik123
autor
5. máj 2009

terezka a dianka ajj ja mam termin 10.juna..........moja malinka vazi podla sona 1584g ale to som bola na sone 8.4. ale je tam plus,minus 230g

terezka044
5. máj 2009

dianka ja myslim ze vobec neni dovod na nejaku paniku alebo co, maly moze za ten mesiac narast uplne v pohode, neviem co lekar stresuje..radsej doma odpocivaj, alebo chod na prechadzku, papaj.. hlavne sa nestresuj... 🙄

terezka044
5. máj 2009

a vaha je normalna, to sa neboj 😉

terezka044
5. máj 2009

anjelik tak to mas v pohode , fakt sa baby nebojte 🙂 priroda si najlepsie vie vsetko zariadit. 😉

dianka3
5. máj 2009

anjelik,no ved aj ona sa furt do vsetkeho starala a misala a vyzvedala a uz trepala somariny a tak sme sa prestali rozpravat a ani ja a ani muz a ani jej muz sa s nou nebavime 🙄 mam ju v pi...

terezkadiky moja no uvydim zajtra dam vediet co mi povie oki? na prechadzky nemozem lebo sa mi sa mi skracuje krcok ☹ a bojim sa aby som sa neotvarala. inac mavas aj ty bolesti obcas ako na menstruaciu

julenka
5. máj 2009

Baby ja som si az do nedele myslela ze mam male brusko-co som sa porovnavala s babami vo fotoalbumoch a manzel mi povedal ze keby ma odfotil tak ho mam take ako ostatne-skratka gentleman 😒 A ked sa riesia svokry tak moja kupila vnucikovi prebalovacy pult/najsamlacnejsi aky existuje/ a vitaminy/2 opakujem2 pomarance),ale pochvalit sa kamaratkam nezabudla takze mam najlepsiu svokru minimalne v nasom okrese!

terezka044
5. máj 2009

dianka ja som na mns nikdy bolesti nemala, tak neviem ☹ ale take bolenie v podbrusku obcas mam, to hej, a panva ma priiiiserne bolii ☹ ale uz sa nam to krati, takze pohoda.

no co sa svokier tyka ja sice svokru nemam (teda nevlastnu len, pomenujme to babicka mojho dietata 😀 ), a na zaciatku teda priserne vztahy 😔 teraz uplne v pohode, celkom sa tesim, nie je to sice idealne, ale da sa s nou dohodnut.. niekedy by som najradsej nieco spravila aby bola ticho a neplietla sa mi do toho jak mam vychovavat svoje dieta (hej, robi to uz teraz, pricom sama neviem ake to bude, ale ona to vie, ona si to prezila, lebo zakonite co sa stalo jej sa musi stat aj mne... proste hroza 😔 ). ale inak je fajn, mam ju celkom rada.
🙂

dianka3
5. máj 2009

terezka aha no este plucka niesu vyvynute sak nie? mne doki povedal ze az koncom 36tt budu takze musime este cakat.a tie bolesti v podbrusku teda mavas ano? a ako casto?

terezka044
6. máj 2009

hej pluca az na konci 36, teda ako u koho, niektori vravia, ze od 36sa moze narodit ako plne dovyvijane, niektori, ze ten hranicny tyzden je 37, tak niekedy v tom case sa vyvyjaju pluca.
bolesti mavam tak ako kedy, niekedy ma to chyti z nicoho nic a boli to chvilu, a prestane, ale ked obcas chodim, tak ma to boli cele to podbrusko 😖 uprimne, zacinam sa tej bolesti trosku bat 😕

mi.mimi2
6. máj 2009

baby nebojte sa bolesti ...ja som to mala a mávam tiež to sa vnútri vše naťahuje.. 😉 pokial su neni kŕče a krvácanie je to v poriadku.hlavne buďte v kľude maličké to vníma a preň je to naj byť v pohode..

terezka044
6. máj 2009

mimi ja sa toho nebojim ale je to neprijemne 😀

mi.mimi2
6. máj 2009

terezka044
verím ti..a ako sa inak citiš?? 😉

dianka3
6. máj 2009

terezka no mne dnes povedal doki ze uz v 35tt su plucka ok. ze uz keby sa babo narodilo tak uz vie samo dychat tak neviem som sa aj potesila ze uz sa nemusim tolko strachovat ale ked ty vravis ze nie tak neviem 😒
a preco sa bojis? ved zachvilku uz mas termin nie 😀 ci ty sa bojis porodu 😀

mimi no aj mna obcas poboli a potom prestane

mi.mimi2
6. máj 2009

jaj baby ja mám od včera poslíčkov...sa obávam porodu...júúúúúúúúúúj-... ☹ a dnes mi doky povedal že som na prst otvorená...a že maličké je úplne nízko tak prehováram svoje bruško nech vydrží aspom do dna matiek. 😉

dada78
6. máj 2009

mi.mimi2, neboj, to že si otvorená neznamená, že budeš hneď rodiť, ja som bola tri týždne otvorená, vždy o cm viac a rodila som na termín 😉

mi.mimi2
6. máj 2009

dada78 díky si ma ukludnila...ale sa obavam preto že mi to nejako rychlo postupuje včera to bola špička a dnes už prst... 😉 ale si skúsenejšia tak berem k srdcu.. 😉 ďakujem

dianka3
6. máj 2009

dada ale u kazdeho je to ine. moja kamoska bola ok bola zatvorena a na druhy den uz rodila to sa behom pol hodinky moze zmenit

mimi no nechaj to na maleho ako som napisala stv krcku sa moze behom pol hodinky zmenit a potvrdilo sa mi to uz u kamosky a aj pri sesterke. takze ak sa mali rozhodne teraz tak nic s tym nespravis. ale ja by som sa na tvojom mieste tesila. A ako casto mavas tie bolesti? Ja som sa dnes pitala dokiho ze vraj ked to bude viac krat denne tak uz pojdes rodit , sleduj si vytok ak bude krvavy tak uz pojdes rodit 😀

terezka044
7. máj 2009

mimi ale da sa to, sice ked chodim, ma boli brucho, a picha ma pod pravym rebrom, vobec neviem co to je, ale mam este mesiac, tak musim vydrzat... ale o take 2 tyzdne ked budem mat veci vybavene by som rodila 😀 ale musim pockat minimalne do 18.maja lebo dovtedy ma kamaratka skusky a chcem ju mat pri porode 😝

a ty sa ako citis? uz to mas zachvilku tu, co 🙂 😵 😵

dianka tak je to individualne, myslela som skor tak, ze od toho 36-37tyzdna sa pocita za donosene 🙂

a to si nahmatas? 😕 ze si otvorena? 😅

mi.mimi2
7. máj 2009

ahojte baby..no dnes sme boli na pásoch a doky vravel že mám moc divoké dieťa...ktorému sa v brušku vôbec nepáči.... 😉 že už chce ísť von..no dnes mi odišla hlienová zátka..a trošku špiním tak uvidíme... 😉 teším sa 😉 ako malá že tu bude už moje bábo..ale mám aj obavy lebo tak neviem čo ma čaka..zvažoval sa u mňa cisársky kvôli uzkej panve a dnes že necháme mamičku potrápiť a keď pôrod nebude postupovať tak sa prejde na cisársky..tak baby keby je niečo nové v každom prípade vám dám vedieť..a vy sa ako cítite????? 😉 😉

murinka
7. máj 2009

nič si z toho nerob-ja som bola v siedmom mesiaci a ľudia sa ma pýtali kde mám brucho 😒 až posledné dni sa akosi zväčšilo.vydavala som sa vo stvrtom mesiaci ale postava bola jak lusk-este ziadne kila a ziadne brusko.... 😀

julenka
7. máj 2009

mi.mimi drzim palceky 🙂

sirinka
7. máj 2009

male a mile...nie? 🙂

mi.mimi2
7. máj 2009

julenka ďakujem.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre