Zdá sa mi, že v 35 týždni mám malé bruško

anjelik123
4. máj 2009

Ahojte...kukam foto a mam pocit ze ja mam asi male brusko na 35tt oproti tym fotkam je to normalne?

dianka3
7. máj 2009

mimi vydis co som ti vravela? behom dna ba aj pol hodinky sa to zmneni. a ozaj mas aj bolesti? alebo si uz otvorena? a aka je to vlstne ta hlienov zatka? ako vypda? alebo ako budem vediet kedy vypdne? 😕

mi.mimi2
7. máj 2009

dianka3
no hej mám aj bolesti aj na pásoch to mám zaznamenané 😉 doky hneď vravel že do budúcej poradne ani nevydržím 🤐 🤐 no pozeral ma rukou a on mi vravel že mi to už odišlo...a aj som krvácala....trošku...a teraz len špiním 😒 tak neviem čo to vlastne znamená 😖

dianka3
7. máj 2009

mimi a si vlastne zbadala kedy ti odisla ta zatka? ako to vlastne vyzera? 😕
no a teraz co ked si krvacala a mas bolesti mala by si ist do nemocky nie? neze ta to chyti doma? alebo ze prides neskoro? ja by som sa bala 😕 a ako xasto mavas tie bolesti ak kazdu hodinku alebo pol to znaci uz bliziaci sa porod a kontrakcie

terezka044
7. máj 2009

dianka no ked mas kontrakcie kazdych 3-5 minut tak sa ma ist do nemocky aspon nebudes na tej vzdycharni a trapit sa tam, a prejdes tu prvu dobu porodnu doma, menej stresujuce... ja som zvedava teda tiez ze ake to bude, boze neznasam bolest, ale kto ju ma rad, ze 😖

by som aj ja rada vedela ako vyzera ta zatka, a ked odtecie plodova voda-to je cire alebo krvave? asi krvave nie? ach 😅 😅

mi.mimi2
7. máj 2009

baby vyzerá to ako špinenie teda u mňa to tak bolo...s prímesou krvi..no idem do sprchy a uvidím či je to len planý poplach pretože teplou vodou sa falošné ževraj skončia...teda umúdria 😉

dianka3
7. máj 2009

mimi tak co ako? juuuuj este stale mas tie bolesti? a co pokracuje to spinenie, boze ja som v napeti co s tebou 😵

terezka ja sa tiez hrozne bojim 🤐 😕 ani ja neviem ako ma vyzerat plodova voda ci ako vytok taky kalny? juuuj zachvilku nas to caka 😅 a ta zatka je asi ako zatka hlienova? 😝

dada78
8. máj 2009

terezka, u mňa bola plodová voda číra, najskôr som si myslela, že je to únik moču 😕 ale keďže to bolo také množstvo tak som pochopila, že nie, hlienová zátka je s prímesou krvi

mi.mimi2, držím palce 😉 už sa teším na správu o bábatku 😵

janetina
8. máj 2009

ja som malal tiez male brusko a dr. pri cisarskom povedal ze som mala malo plodovej vody a aj maly bol maly...neviem cim to bolo....tiez mi vykuklo brucho az v nejakom 7-8meisaci

dianka3
8. máj 2009

dada nevies co je s mimi? mozno ze uz isla na to ? 😕 😵
a plodova voda je cira? a co je skor bolesti a tak voda alebo naopak? 😕

mi.mimi2
8. máj 2009

ahojte kočky....
ďakujem ste zlaté že sa zaujímate... 😉 no ešte sa nič nedeje...ale poviem vám už by som aj šla...lebo tá bolesť....júúúj som sa trápila celú noc 😒

dianka3
8. máj 2009

cooo???? 😕 😕 😕

mimi ty si mala cez noc bolesti? ved to su kontrakcie co si nesla do nemocky ci sa otvaras?

mi.mimi2
8. máj 2009

dianka3
som s dokym na telefóne a povedal že takto môžem byť ešte aj týždeň 😠 tak preto som kludná a nebojím sa 🤐

dianka3
8. máj 2009

no ale predsa doki ta cez telefon nevidi 🙄 co on vie 😝
ja na tvojom mieste ak mam tie bolesti tak by som sla do nemocky a tam by ti spravili pasy a vedeli by co a ako ?

terezka044
8. máj 2009

no bolesti mozu trvat aj tyzden, dva, do nemocky sa chodi az ked mas prave kontrakcie (kazdych 3-5min), to dostanes akokey krce, ktore o chvilu povolia, a o chvilu zase, a dokola.. a ked je tehotenstvo bezproblemove, tak netreba to silit pasmi a tak ale skor pockat kym to pride samo, aspon podla mna 🙂

dianka3
8. máj 2009

terezka a to co ako sa mam trapit cely ten cas? 😕 ved co ked to moze ublizit babatku?
moja spoluziacka mala uz termin a mala bolesti ,no tiez jej povedali aby prisla ked uz budu riadne potom nahle prestali a jej malicka aj prestala kopkat. a tak utekali do nemocky a zistili ze jej malicka sa udusila pupocnikovou snurou ☹ ...... 😢 a tak potom porodila mrtve babatko 😔

terezka044
8. máj 2009

dianka to fakt? boze 😕 😕 a nemala v tehotenstve problemy? vsak to museli na uzv vidiet, ze ju ma obtocenu, ta snura je dost dlha 😕 to len civim... boze. 😢
no ja neviem, ja osobne skusenosti este nemam, ale podla toho co tu baby hovoria.. som dnes citala v nejakej knihe o tehotenstve co som videla, ze tie kontrakcie su take ze to stale boli, a len sa bolest zvacsuje, potom je mala, potom zas velka.. tak fakt neviem.. vsak aj ti lekari to odporucaju.. ale to s tou kamoskou to je nejake fakt divne ☹ ☹

dianka3
8. máj 2009

terezka, no to bola moja spoluziacka zo strednej, no a to ze sa obtocila tou snurou sa stalo behom dna bo normalka bola na poradni a o tri dni mala termin no a v den terminu mala aj bolesti a vsetko ale neboli take dle a opakovane- no take ako ma asi mimi teraz, no a potom zrazu prestali a malinka prestala aj kopkat a tak hned leteli do nemocky a to uz bolo neskoro ☹ behom tej pol hodinky ci ako sa zadusila. 😔
a teraz sa clovek fakt boji a ma cakat aj s takymi bolestami? bojim sa ze aj nam babam sa to moze stat ,preto sa bojim aj o mimi vies? a ty nie?

dada78
9. máj 2009

dianka, u každého pôrodu je to iné, mne pri prvom odišla najskôr plodová voda a až po hodine som mala kontrakcie, ale u niektorých pôrodov to začne kontrakciami a plodovú vodu musí lekár odpustiť - takým háčikom 😉
Tak ako píše terezka, keď je bolesť stála a stupňuje sa, to sú kontrakcie, pokiaľ je to len raz za niekoľko hodín, tak to sú poslíčkovia, maternica sa trénuje 🙂

terezka044
9. máj 2009

dianka jasne ze sa bojim ☹ len neviem prist tam a mat bolesti dva dni kym sa vobec otvoris, to mozem mat aj doma v klude. ale to obtocenie je strasne

mi.mimi2
9. máj 2009

ahojte kočky...tak som stale tu ☹ už chcem ísť...bolesti ustúpili ale zase mi stále tvrdne brucho...a lekár na pohotovosti povedal že to je už takto v termíne normálne 😠 kontrakcie sú ale nie pravidelné tak ma poslali domov.. 😢 že mám čakať....tak čakám 😝 😝 a pohyby mám klop klop pravidelné....a díky za starostlivosť ste fakt zlaté 😉 a vy sa máte ako,??

terezka044
9. máj 2009

mimi daj si teply kupel, napusti vanu, alebo znasilni priatela, mozno to pomoze 😀

mi.mimi2
9. máj 2009

terezka044 diky za tip 😉
a prave rozmýšlam že aké to vlastne bude keď nebudem nosiť pred sebou tehu bruško 😉 a nebudem cítiť pohyby a kopanie baba...uvažovali ste tak nad tým???? 🙂

dianka3
9. máj 2009

terezka,ja sa bojim bo mavam aj take bolesti ako na menstruaci a to su zevraj take bolesti ked sa ti skracuje krcok, no a ja este beriem take cipky a ked to z nicoho nic naraz vytecie je to zlte ale co ked to moze byt aj voda? ☹ ja nechcem teraz rodit,ale aspon az o tri tt

mimi juuj no to maz tiez blbe preco ten stuplik nie a nie von? ozaj a co cakate?

mi.mimi2
9. máj 2009

ahojte 😉 no neviem prečo sa mu nechce 😉 ale už by mohlo..neviem čo čakáme bude prekvapko.......ale ja mám tip 😉 myslím že to bude chlapček 😉

dianka3
9. máj 2009

mimi ked by si cela vedie kamoska zuzuka mi poslala taku tabulku ze ked napises vek kedy si otehotnela a ktory mesiac tak ti poviem co asi. a preco neces vediet? ja som nechcela vediet do 30tt potom uz hej aby som vedela ake farby veciciek a kocik kupit 😀

dada78
10. máj 2009

mimi, bez bruška hlavne v tie prvé dni je to nezvyk, ja som sa tak minule prihovárala už prázdnemu brušku, keďže aj teraz sa s malým rozprávam keď je dnu 😵

dianka, ten žltý výtok máš z tých čípkov, to Ti mohli povedať v lekárni,aby si nebola vystrašená.

dianka3
10. máj 2009

dada,no dufam ze to e z toho este mam dve cipky 😒

dada78
10. máj 2009

dianka, kedy ideš do poradne ? teraz by sme mali chodiť už každý týždeň

dianka3
10. máj 2009

no ja uz chodim kazdy tyzden idem zase stvrtok a bude mi brat aj kultivaciu. tebe uz bral doki vyter?
a chodis uz aj na pasy ja pojdem v stredu

dada78
10. máj 2009

mne má robiť stery teraz v útorok na poradni a na pásy pôjdem do nemocnice, tak tipujem,že až o týždeň, ale už sa teším keď budem počuť zase tlkot srdiečka, je to krásne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre