Zdá sa mi, že v 35 týždni mám malé bruško

anjelik123
4. máj 2009

Ahojte...kukam foto a mam pocit ze ja mam asi male brusko na 35tt oproti tym fotkam je to normalne?

dianka3
10. máj 2009

dada,takze ty si uz bola na pasoch? ake to je? a ako dlho si tam? no a valstne to tie stery sa robia naco?

dada78
10. máj 2009

dianka, ešte som nebola, asi až keď začnem chodiť do poradne do nemocnice, uvidím,čo mi povie doktorka v útorok, naše júnovky už niektoré boli, vraj to trvá 20 minút a počuješ pri tom tlkot srdiečka 🙂
stery teraz robia,aby vylúčili streptokoka, alebo aby sa o ňom vedelo pred pôrodom, lebo treba vtedy podať antibiotiká do žíl.

dianka3
10. máj 2009

dada, a to jo je vlastne zac ten streptokok? a co ked sa urobi neskor napr v 38tt?

dada78
12. máj 2009

dianka, pýtala som sa na to našej doktorky a zväčša keď sa má ukázať tak do 36tt,ale nevylúčila, že môže sa objaviť aj neskôr, možno nám ešte urobia stery v nemocnici pred pôrodom
Inak dnes na poradni mi povedala že už som na 1cm otvorená a krčok je 1,5cm 😵 takže sa to blíži, pri malom som bola tri týždne otvorená, takže žiadna panika, akurát sa musím ozaj šetriť, žiadne behanie po schodoch.
A ako si dopadla na poradni Ty? dala som do albumu aktuálne foto môjho brucha 😉 už je také pekné, asi mi bude aj chýbať....

dianka3
12. máj 2009

dada,fuuu a to sa nebojis ze si uz otvorena? 😕 jjj ved coked sa zacnes otvarat skor? nedali ta do nemocky?
no ja som na pasoch dopadla tak ani neviem jeden doki povedal ze su tam naznaky kontrakcii a druha doktorka nic a poslal ma domou

dada78
13. máj 2009

dianka, keby sa malý narodil aj teraz, už má pľúcka vyvinuté, to mi povedala doktorka, netreba sa ničoho už obávať, v sobotu začínam 37tt a tipujem, že ešte do konca mája vydržíme pokope 😉 Aj pri Romankovi som bola otvorená, takže to beriem s kľudom, zbytočná panika iba škodí bobáčikovi a ešte viem od minula, že pokiaľ sú pohyby dosť citeľné - ten náš veru asi občas hrá futbal - tak pôrod sa nechystá, bábo pred pôrodom potrebuje načerpať energie na cestu a vtedy sa prestáva toľko hemžiť, šetrí sa 🙂 také malé a aké múdre,že?

dianka3
13. máj 2009

dada a to ako vies? ako mode babo vediet kedy pride na svet? 😕 to fakt no zatial sa aj moj bobacik hybka a kopka ale jeden den viac druhy menej 😕 a na pasoch som sa dozvedela ze je spachtos 😀
takze ja som zacala len dnes 36tt myslis ze aj moj malicky by bol oki?

dada78
13. máj 2009

samozrejme, hlavne musíš myslieť pozitívne, malinké to všetko cíti 🙂

dianka3
13. máj 2009

uff, no hadam to dobojujeme 🙂 ale fakt ma trapi to ze kazdy mi vravi ze mam male bjusko 🙄
Vzdy sa mam pytaju,, a v kolkatom ze si mesiaci? a ked im poviem tak 😲 a kde mas brucho? 😠 co mam robit aby som mala brucho jak balvan? 😕

terezka044
13. máj 2009

dianka nic, uzivaj si, ze nie si velka ako balvan. mna sa tiez pytaju akoze ci si robim srandu,ale nech si trhnu 😀

dada78
13. máj 2009

aspoň nebudete musieť veľa zhadzovať 🙂

terezka044
13. máj 2009

dada no neviem, ja mam sice male brusko, ale planujem dat dole 20kil 😝 (z tehotenstva plus dake navyse, nech dobre vyzeram 😀 )

dianka3
13. máj 2009

dada,aj ty mas male bjusko?

terezka sak pozri na moje bjusko ze ho mam male 😒 a skoro kazdy mi to vravi som nestastna

dada78
14. máj 2009

dianka, už nemám 😵 ale ani Ty nemáš, máš ho akurátne 😉

dianka3
14. máj 2009

tak potom preco mi to vsetky zeny vravia? asi zavidia ze je akurat 🙄

ditka1
14. máj 2009

dianka...nepocuvaj hlupych ludi lebo to len blbec povie tehotnej ak je babetko v poriadku aj rozmerovo tak sa nemusis stresovat,urcite si bola uz aj na prietokoch,a na zazname srdiecka a tam ti povedali,ze je vsetko ok...nie? 🙂

terezka044
14. máj 2009

dianka zavidia, lebo su jak tulene a vadi im to, nic sa ty netrap.. 😉 kazdy ma brusko ake ma mat, uzivaj si zdraveho babatka, ked sa narodi a bud rada. nebojkaj 🙂 🙂

mi.mimi2
22. máj 2009

ahojte kočky nejako ste prestali písať do tejto témy.... ☹
ja uz mam porod za sebou..tak vám držím palce nech to ubehne aj vam

dada78
23. máj 2009

mi.mimi, jej gratulujem a želám hlavne pevné zdravíčko, malému chuť na mliečko a 😵 maminke rýchle zotavenie 🙂 už sa teším na fotečky 😉

magdal1
23. máj 2009

ahoj dianka, ak sa muozem pridat - mam zatial dve deticky, tiez som mala male brusko, byvala som v Prievidzi, mala som tam fajn gynekologicku, ta mi vravela, to nevadi,ze mate male brusko, malicke je viacej posadene v krizoch 🙂 a syn vazil 3880, pri dcerke - tiez male brusko, byvame v Ziline - lekarka ma posielala na sono, ci je male dost velke,(uz som ju zmenila), a malicka mala 3630,

takze pohoda, neboj sa, sme aj s mensimi 🙂 , som zvedava ake bude tretie 🙂

olga1991
9. dec 2010

ahojte ja som v 36tyzdni tehotenstva doktor mi povedal ze bybetko pride na svet az o mesiac ale ze uz mam postielku v brusku zrelu na porod tak ma strach ci to neublizi malej

alexandrah
10. dec 2010

@dianka3 - clovece, to ta trapi?? bud len a len rada!!! ja koncim 6. mesiac, a komu nepoviem, ani nevidi, ze som tehotna, a ked poviem, v ktorom tyzdni, reaguju, ako na teba ... ale - som mala, stihla, tak je to asi aj prirodzene ... aj pri minulom babatku som mala malinke brusko, a je to len super, som ovela pohyblivejsia, nemam problem chodit, sadat si, robit cokolvek, ja si to len pochvalujem ... a tych ostatnych by som posielala do kelu, co riesia blbosti?:?:

fomarik
2. apr 2011

Dlhšiu dobu nik neprispel do tejto témy, preto by som ju oživila. Som v 20tt a nepribrala som ani kilo. Schudla som 3 kg. v pondelok nás čaká sono, tak uvidíme, či je bábatko v poriadku...snád áno. Velmi sa za to modlím. A mne sa stále zdá, že mi bruško vobec nerastie.

marya
3. apr 2011

@fomarik urcite je vsetko OK, ja som v 20 tt nemala tiez ziadne brusko a tiez som vahovo bola este v minse, teraz v 30 tt mam brusko asi take, ako maju bezne baby maximalne v 5. mesiaci, ked si dam sveter, tak ho takmer nevidiet, a pribrala som zatial 5 kg, a babo je v poriadku, to nezalezi od bruska 😉 ale aj tak drzim palce 😉

tereza123123
6. apr 2011

Ahojte.obnovujem tuto temu lebo sa potrebujem postazovat.som druhy krat tehu (prve tehu sme museli ukoncit v 24tt a to som pribrala 15kg) teraz som v 25tt a mam 6kg navyse a to len preto ze sme mali problem s plodovou vodou a uz mesiac len lezim a pcham sa 😀 pred mesiacom som mala len 1kg navyse 😖.Trapi ma to ze mi kazdy hovori ze mam male brusko.Dnes som bola na internom a cestou som stretla 3 znamych a kazdy znich mi to hned musel povedat. Mam taky pocit ze sa nad to nedokazem povzniest ☹

kaara1980
6. apr 2011

@tereza123123 to aké máš bruško,závisí od toho ako je dieťatko uložené,kde máš umiestnenú placentu a hlavne od konštrukcie tela-teda pevnosti svalov.Sú mamičky čo majú bruško hneď od začiatku ale sú aj také,čo majú malé,alebo im ,bruško, rastie skôr do pása,preto ho nemajú také vypuklé.Ale neboj nič,jedno ráno sa zobudíš a budeš mať bruško také,že si na špičky nôh nedovidíš.Fakt,bruško sa ti zmení behom noci,mimino sa otočí a je to.Ty sa nestresuj malým bruškom,kým je všetko ok,tak nieje problém.Buď len rada 😉

jenie123
6. apr 2011

@tereza123123 ja som tiez mala male brusko, vela ludi ani nevedelo, ze som tehotna a to som sa este v 8. mesaci vydavala 🙂 na niektorych fotkach nebolo ani vidiet, ze som tehu.. po svadbe sa mi brusko rozrastlo a mala sa narodila 3kg a 49cm..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre