Zelené čípky na uvoľnenie krčka pred pôrodom

red_cat
20. nov 2017

Ahojte zienky...dostala som dnes v nemocke len tak do ruky v kelimku bez obalu a nazvu nejake svetlo zelene cipky, ktore sa maju davat do konecnika. Mam tuhy a zavrety krcok a uz som po termine..malo by ho to nejako pomaly uvolnovat aby nebol taky tuhy. Poznate niektora prosim tie cipky? vobec neviem co su zac..akurat sa mi z nich uz hodinu moce hlava a nemam ziadne sliny,uplne sucho v ustach.
Dr vravela ze sa volaju tusim Beladonna, ale skusila som vygooglit a nic take podla uja googla neexistuje.
Pls ak ste s tymito cipkami mali osobnu skusenost a viete na co a ako maju ucinkovat alebo aspon ako sa volaju, tak sa so mnou podelte😊 dakujem pekne

sawia
20. nov 2017

Dobry večer. Tie cipky ste tak dostali, lebo su balene v takom obale nieco ako potravinarska folia. V nemocnici ich maju v kelimkoch vela kusov naraz, tak sa neda k nim dat nejaka original krabicka. Bolo Vam povedane, ako sa volaju a ano, je to Belladonna. Zavadza sa sice do konecnika, ale vplyv ma aj na krcok maternice, pretoze uvolnuje hladku svalovinu. Tie vedlajsie ucinky nie su nezvycajne a odzneju. Treba viac pit. 😉

sawia
20. nov 2017

A google ich pozna tiez, treba skusit " Belladonna suppository".

red_cat
autor
20. nov 2017

@sawia jej dakujem krasne🙂
Tak to bude ono, presne v takej potravinarskej folii su ako pisete.. Asi je to na mna teda len moc silne davkovanie..2tieto cipky + 2spasmopanove cipky naraz..lebo sa citim naozaj ako ,,fetak,, a toci sa mi cely svet. Dakujem este raz😊 tak snad pomozu a krcku sa uraci zacat sa otvarat😊

red_cat
autor
20. nov 2017

@sawia inak mate s nimi skusenost ked ich poznate? Ak ano, vam pomohli?

sawia
20. nov 2017

Ano, mam s nimi vela skusenosti. Sama som ich mala z rovnakeho dovodu ako vy. Davaju sa bezne dva spasmopany a dve belladonny. Netreba sa bat. Na porod treba makky krcok, cipky zvyknu velmi pekne zabrat. Drzim palce. 🙂

klaudus12
16. júl 2019

@sawia ale nedajú sa len tak zohnat iba v nemocnici ich davaju ? Lebo mne ich sice v nemocnici dali ale nez sme prisli domov tak aa roztopili :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre