Ako a čím čistíte vy očičká bábätka?

monika77
6. mar 2009

Ako a čím čistíte vy očičká mimča? Ja používam každé ráno oftalmoseptonex, kvapkám 2-3 kvapky, ale malému sa stále zlepujú očká a karpavia. Doktorka mi odporučila ísť očnému na čistenie očných kanálikov ale ja mám z toho hrozný strach, keď som počula ako sa to robí.
Máte s tým niekto skúsenosť?

alon111
6. mar 2009

tak ja som pri vsetkych troch pouzivala borovu vodu a nikdy nemali ziadne problemy.vzdy som namocila gazu do borovej vody a pretrela som im ocka kazde rano a vecer ked isli spat

monika77
autor
6. mar 2009

alon vďakaešte teda vyskúšam borov vodu (i keď v nemocke mu to dávali) a až potom by som šla očnému ... nerada by som aby to musel malý absolvovať .. ale ak to bude nutné a nič nám nezaberie ani bor.voda, budeme musieť navštíviť očného

potapko
6. mar 2009

Monika, skus malemu kvapnut do ocka materske mlieko. Robi zazraky. Ja som tomu pri prvej dcerke neverila. Trapila som sa skoro tri tyzdne a potom behom troch dni to preslo. Vyskusaj, nic s tym nepokazis. Pred kazdym kojenim alebo po nom mu tam troska kvapni. Drzim palce 😉

amatula
6. mar 2009

ahoj
aj ja som cistila borovou vodou.....ale tiez nas poslala doktorka na ocne...ale tak malim babtkam necistia hned ocne kanaliky..najskor skusaju liecbu..vtedy mi na ocnam dali kvapky ocu flash!!!lebo to mal dost zle...a tie tak do tyzdna zabrali a viac sme nemali problem 😉
tak skus borovu vodu a podla mna aj to ocne lebo ak sa to zhorsi cisteniu kanalikov sa nevyhnes co by sa teraz este dalo 😉

monika77
autor
6. mar 2009

ďakujem vám babuľky moc moc pekne za každé info ... určite všetko vyskúšam

beelinka
6. mar 2009

monika aj my sme mali problemi s ockami boli sme na cisteni ono ho to neboli je len je strasne, ze sa nemoze pohnut, a za to tam babatka tak strasne kricia. (teraz som mudra, ale rucala som pred ambulanciov ako male dieta. 😀 😝 A to materske mliecko nam tiez pomohlo 😉

nikollette
6. mar 2009

Nam sa tiez lepili ocka, este troska lepia, kvpakm kvapky opthalmo septonex, 3x denne a opthalmo framykoyn mast 2x denne.. este v nemocke mi to dali..
na to cistenie kanalikov, by som asi nesla.. iba ak by to bolo posledne riesnei, ze vraj je to hrozne 😖 ☹

matap
6. mar 2009

monika... tvojou otázkou som dostala dáku tu info aj ja. aj môj malý má od narodenia tento problém a aj napriek kvapkám do očiek to neprechádza. zlepší sa to a znova zhorší... tak fungujeme 😢
alan... tú borovu vodu kúpim v lekárni?

monika77
autor
6. mar 2009

nikollette ty to kvapkáš až 3x denne? ja iba ráno 2-3 kvapky

svenka
6. mar 2009

monika, my sme mali to iste, ale som mu pocas kazdeho kojenia kvapla par kvapiek materskeho mliecka do ocka, a uz je to super klop klop 🙂
kvapky co som dostala od pediatricky som nepouzila ani raz, mliecko paradne zabralo 😉

zoeno.1
6. mar 2009

ahoj,ja som malej cistila ocka fyziolog.roztokom....navlhcila som sterilny stvorcek a vytrela ocko smerom od vonk.kutika ku vnutornemu...rano a vecer. 😉 problemy s ockami sme nemali 😵

nikollette
6. mar 2009

Monika ano, tak mi to povedali aj v nemocke 😉
a tiez ako zoeno to sterilnym stvorcekom taham od kutika oka, smerom von...

kamiletka
6. mar 2009

Ahoj, jednoznacne borovu vodu! je to najlepsie co mozes pre malicke dat,,,len tak na tamponik a pretriet, ale nikdy nepretieraj jednym tamponom obe ocka,, lebo mozes rozniest infekciu,
na kazde ocko maj samostatny tampon

monika77
autor
7. mar 2009

mliečko som už vyskúšala a už mám kúpenú bor.vodu tak mu to ešte pretrem tým .... dúfam, že to zaberie 🙂

alon111
7. mar 2009

monika tak drzim prsty aby ste sa uz nemuseli viac trapit 😉

erikasadek
7. mar 2009

monika , tvoj drobcek je maly aje ho slzny kanal este nepracuej ako ma, je upcahty, uplne norMALNE;;;

takze , pokila ho ma ocko, zakapravene, alebo proste, sa mu tam spini, tak stale len vitieraj, fiziologicky roztok je najlepsi, je to ako slzy..
a hlavne skus aspon 3 krat denne jemne masirovat, ten kutik, ocka, kazdy samostatne, zalezi ktore oko to je.. a
jedna s najlep^sich veci aku mozes spravit pravidelna masaz cistou rukou samozrejme, jemne kruzivo.. a uvidis o par dni kanal zacne fungovat, normlne slzycky pojdu krasne fon.. 😉

monika77
autor
9. mar 2009

babuľky nejak nám nič nepomáha ... už som myslela že sa to lepší a dnes má také očká zlepené a to už som mu aj čistila

alon111
9. mar 2009

monika chod k lekarke nech ti predpise nejake antibiotika asi ma ocka zapalene.moja laura mala asi raz zapalene ocko a popri masticke a kvapkach som jej cistila aj z borovou vodom pred ant.ta borova voda je ako prevencia pred tym aby sa jej ocka nezapalovali nie ako nahrada ant.

vinifera
9. mar 2009

Monika asi ťa nepoteším ale my sme boli už aj na preplachovaní očných kanálikov a nič. ☹( prvé dva dni sa mi aj zdalo, že je to lepšie, ale nie je.... Stále má očka hnisavé, už ich má aj zapálené. Dostali sme od očnej kvapky. Máme si kvapkať 5 x denne do očiek. No ale priamo v letáku na použitie je písané, že deťom do 28 dní sa kvapky podávať nesmú. A to má môj malý len dva týždne. Tak teraz neviem, či mu tými kvapkami neblížim. No ale keď doktorka predpísala... Materské mlieko odporúčali aj mne. No ale nezaberalo☹ ideme vo štvrtok na kontrolu tak som zvedavá, čo nám doktorka povie.

erikasadek
9. mar 2009

tak masiruj.. tak ako som piasala;vycistit a masirovat , kutik ocka, tie slzne kanaliky nepracuju, ked zacnu , uz to bude dobre neboj...

ziazdne kvapky ti nepomozu pokial , nezacne pracovat ten kanal ako ma.. 😉

ja som mala ten isty problem u oboch deti.. po Tyzdni masirovani a a pravidelneho cistenia.. zmizlo anikdy sa neukazalo , vyzeral hrozne, stale zlepene oci... no hroza, len som cistila, kazdu hodinu, .. a masirovala.. a bingo... 😉

vinifera
9. mar 2009

Erika a máš aj nejaký presný "technologický postup" ako správne masírovať tie kútiky? Mám dojem, že mám veľký prst na taký malý kútik-(

erikasadek
9. mar 2009

ni enemas len , malickom , jemne, masiruj ten kutik ocka, jemne, cisty prst stale, a len jemny kruzivy pohyb....
a stale cistit ocko stale....
mne to tu radil kazdy lekar ci moja , pediatricka, ci ocna... 😉

musim uznat funguje.... 😉

matap
10. mar 2009

Nám na to včera dr. predpísala Pamycon - kvapky, tak uvidíme...

alon111
10. mar 2009

matap ten pamycon je aj do ocka nam to doktorka predpisovala len do nosteka?to som nevedela.

monika77
autor
10. mar 2009

neviem či je to možné, dnes to má celkom pekné to očičko, včera zase nie, predvčerom dobré ... ale chystáme sa zajtra k očnému, dúfam že hneď nezačnú s čistením kanálikov a pozrú mu to poprípade niečo predpíšu ešte
... ale matersk. mliečko stále dávam a potom ešte pretriem bor.vodou

siouxsie
22. júl 2009

v súvislosti s používaním bórovej vody na čistenie očiek detičiek sa chcem spýtať, či v lekárni dostať kúpiť nejakú špeciálne upravenú bórovu vodu pre babatká. ja som si totiž včera v lekárni pýtala bórovu vodu (nepovedala som, na čo ju chcem používať) a pani mi predala roztok s názvom "Solutio acidi borici 3%", kde je napísané - Nepoužívajte u detí mladších ako 10 rokov. Nedoporučuje sa aplikovať na sliznice.
tak teraz fakt neviem... :(

danu
8. nov 2009

yvetka • 1d • Včera o 23:33
Ahojte,
chcem sa opytat ako a cím mozem vycistit mojmu 2 mesacnemu synkovi ocicka, pretoze, stale tam vie mat nejaku spinku alebo prach.
Slzicky este nema , takze si pomoct sam nevie .
dakujem

bendacka • Včera o 23:53
Ahoj, ja mám dlhodobú skúsenosť s očkami. Malý mal 6 mesiacov problémy s očkom - mal upchatý slzný kanálik. Myslím si, že očko môžeš určite vyčistiť prevarenou vodou a tampónikom, najlepšie zo 100% bavlny, aby nezanechával chĺpky.
Dúfam, že to bude ok.

miskachrumka • 1d • Dnes o 09:49
yvetka
mi mame stale problemy s ockami lepsie povedane s jednym od narodenia mu slzy pri vetre tak ze ma mokre cele licko a aj niekedy hnisa dr nas vzdy posle domov stymi istymi kvapkami a nepomaha!inac volaju sa uniflox!a ja mam pocit ze tiez mame nieco stymi kanalikmi ale dr ma presvedcuje ze nie!
pocula som ze je lepsie to prepichovat ked je babo male tak sa bojim ze nato pride ked bude mat maly rok a bude to horsie prezivat ! ☹

bihan • 1d • Dnes o 09:52
Fyziologickým roztokom na gézovom tampóne (napr. Libenar).

slnyecko • 2d • Dnes o 10:23
opthalmo septonex,ci ako sa to pise.Kazdy den jedna kvapka do kazdeho oka.nam to odporucila ocna a odvtedy nieje problem 😉

prasiatko30 • Dnes o 10:39
fyziologicky sterilny roztok urceny na taketo pouzitie a sterilna gaza - kvapnes do jedneho oka vytries smerom od nosteka von a gazu vyhodis, na druhe oko pouzijes gazu cistu - takto sa liecia aj zacinajuce slabe zapaly spojiviek. a pokial vidis, ze tam nema ziadny zapal a potrebujes mu to ocko naozaj len vycistit tak by som zbytocne lieky nepouzivala 😉

nana77 • 2d • Dnes o 10:52
my sme pouzivali tiez ophtalmo septonex, ked mal maly nemal ani mesiac a vytekal mu z ocka taky zlty hnis. kvapkali sme 5xdenne, po tyzdni to preslo. primar na novorodenckom, kam sme chodili na kontroly nam to odobril 🙂

bendacka • Dnes o 11:54
Mám presne názor ako prasiatko30. Keďže sme 6 mesiacov liečili kanálik v očku, tak si myslím, že mám celkom dobrý prehľad. V prípade, že očko nie je zahnisané alebo sa v ňom nedrží neustále slza, nie je důvod dávať Opthalmo septonex, alebo iné kvapky, atb alebo maste. Očko len vytierať - nám radili prevarenú vodu, ale možno aj fyziologický roztok je ok, lebo ja som pri kanálikoch používala tento roztok na neustále čistenie nošteka. Ak sa rozhodneš pre ten roztok, tak ja som nekupovala drahé roztoky v peknom balení napr. Libenar, ale keďže som toho potrebovala viac,kúpila som za 1,-- Eur roztok ako používajú pri infúziách, neotvárala som ho, len som doňho pichla dve ihly a vždy som si natiahla potrebné množstvo do striekačky. Poradili mi to v lekárni. A funguje to.

bendacka • Dnes o 12:08
A ešte k tomu Opthalmo septonexu. Je určite výborný, my sme používali kvapky. Slúži ako dezinfekcia, preto je vhodný na dlhodobé užívanie. Ale je to predsa len chémia a keď to nie je nevyhnutné ako v prípade yvetky, nedávala by som ho.

lenuska101 • 1d • Dnes o 12:39
my sme mali na cistenie ocka Opthal. Je to dobre, malicka uz mala predpisanu na ocko antibioticku mast, ale vobec sme ju nemuseli pouzit, lebo sa jej ocko dalo do poriadku aj bez nej 🙂

kiama
19. jan 2010

my sme mali podobny problem v podstate od narodenia - stale zapalene, zalepene, uslzene ocka. Skusali sme Ocu flash, opthalmo septonex, ale co nam skutocne pomohlo bolo nakoniec materske mliecko nakvapkat do kutiku ocka a jemne masirovat - presne ako pise erikasadek. Nam to asi po tyzdni preslo a odvtedy je uz 7 mesiacov a mame uplne pokoj, ani jedna slzicka, ani jedna karpinka.

brontik
24. aug 2010

Ahojte, prosím o radu ako a či môžem svojej 6týždňov dcérke vyčistiť oči. Takmer každý deň v ňom má čosi. Vyzerá to ako buď kúsok vaty alebo mihalnica. Oči nemá červené a nevyzerá ani, že by ju to iritovalo, ale predsa si myslím, že jej to musí vadiť. Ďakujem za radu

lucinka4
24. aug 2010

@brontik presne si pamatam,ze sme sa s manzelom cudovali,ze ju to vobec v ocku neiritovalo..tiez to bolo asi len nejake vlakno alebo mihalnicka...kvapla som oftalmoseptonex prip som to nechala tak..ono sa to vyplavilo same 🙂