Ako vyčistiť škvrny od púpavy?

simi2006
20. máj 2011

mamičky, prišla niektorá z vás na to, ako vyčistiť škvrny od púpavy ? Od jari máme zničené 2 pekné vestičky, naposledy som na to kúpila nejaký drahý "zaručený" prostriedok na bio-škvrny, a nič....
Lenka, TN

katuskad
20. máj 2011

@simi2006 juj tak s týmto sa trápim aj ja, minulý rok som dcérke dovolila trhať púpavy a kým som si všimla aké flaky zanecháva tak sme pár krásnych vecí poničili ☹ takže u nás zaberá len zákaz trhania púpavy 😕 na nič iné som neprišla 😅

bambi2
20. máj 2011

ja som naposledy vsetko kde boli flaky namocila do coca coly a namacam v nej vsetko na par hodin. nieco zmizne, nieco nie... treba vyskusat...
neoplati sa kupovat ziadne pripravky drahe, aj tak nepomozu... reklamy su ine oblbovaky, tam zminzne vsetko ale skustocnost je ina... 😖

irriss
20. máj 2011

@simi2006 nevim, jestli moje rada bude co platna, ale ja pouzivam toto (jen nevim, zda se da na Slovensku
sehnat) ☹
V Praze pry ano. Jemnuje se :
Omino bianco 100 + (na 100 a vice moznych skvrn - plisen, rajce, pampelisky...kava,banan, jahody..) 😉

existuje tento praci prasek na bile i na barevne pradlo

Nedavat na barevne pradlo, ten, ktery je urcen na bile, muze pradlo poskodit a odbarvit, takze na barevne jen prasek urceny na barevne 😉

Na krabicce je popis, pokud ho sezenes a nebudes si vedet rady, poradim ti i nejake "figly" jak vyzrat na skvrny s timto praskem.

stvura
20. máj 2011

@irriss no pozerala som, u nas dakedy bol tento vyrobok, no uz nejako zmizol z trhu /vsetci hladaju a nic/. Na MMB ma jedna kocka v ponuke taku znacku, ale na pranie pradla far. a bieleho spolu. Kde v Prahe presne si ho kupila, daj vediet, nech zadam segre ulohu 😉 . Mne sa zatial najviac osvedcil z DMka na skvrny ten ich pripravok v zelenom tegliku.

irriss
20. máj 2011

@stvura
To bude tezka odpoved, protoze ja jsem v Italii, jen jsem se pred casem doslechla, ze v Praze je ..jak je to ted, nevim ☹
Je tezke posoudit, kdyz uz neni na Slovensku a byl, jeslti jeste v Praze je...
Ja na nej nedam dopustit, opravdu mi vse spravi a da do puvodniho stavu, dokonce i plisen, ktera tady u more je opravdu priserna nestvura a doslova vyzira obleceni.
p.s. to, co mi popisujes jako nabidku na MMB,je neco jineho - prasek na prani:
tento prasek je v baleni 600gr - popr. navic se 100gr "zdarma"
Bolton Mantoba SpA Milano = vyrobce
zkus se mrknout, jesli ho treba jen neprejmenovali 😒

je to mala krabicka, ale zazracna 😉

Praci prasek (normalni) od teto znacky nekupuju, mam oblibeny Dixan, Dash...

benne
20. máj 2011

@bambi2 tú kolu niekedy skúsim.. ale musím povedať, že mne jeden z tých reklamovaných "oblbovákov" pekne perie škvrny od ovocia aj zákernej mrkvy 😅 😅 😅 vanish nikdy nič, ale ariel proffesional super .. nie všetko ale takmer všetko.. púpavu som ešte neskúšala... 😵

bambi2
20. máj 2011

@benne ja som tiez toho uz dost poskusala... biele namocim aj do sava ked treba ale horsie je to s farebnym... ale zaujimave je aj to, ze mne nikdy s nicim ani skvrny z mrkvy nezisli... a z rajcinovej polievky ani nehovorim... preto som vyskusala tu kolu co ta urobi... a uz mocim len v nej... 🙂

katuskad
20. máj 2011

@bambi2 no to savo zvyknem aj ja používať, ale len na biele a pomôže, ale čo s farebným, ale vraj je aj savo na farebné ale neviem aké je

bambi2
20. máj 2011

@katuskad to neviem, ale ci ostanu potom aj farby take ake boli?? ci to nevybledne trochu... neviem, mna ale presvedcila ta kola...

paulap
20. máj 2011

Nam pomohlo naliat na skvrnu Ariel professional a vyprat na 60 - tke 😉

katuskad
20. máj 2011

@bambi2 no ved to, toho sa tak bojím, no asi budem musieť tú kolu vyskúšať 😉

benne
20. máj 2011

@bambi2 a s kolou ti zmizla tá beštia mrkva? mne tým tekutym profesionalom zide, ale až na 2.-3. pranie... ale paradajkovú mi tuším nevypral..

bambi2
20. máj 2011

@benne no s kolou mi zmizne skoro vsetko a co nezmizne to aspon trosku vybledne ale nie farby... ja uz nic nekupujem, uz som dost prachov vyhodila... uz ma to nebavi stale nieco nove skusat...

babulina
20. máj 2011

@bambi2 a neostane po kole potom hnedy flak??

bambi2
20. máj 2011

@babulina neostal, ono sa to aj tak vypere potom...

atrami
20. máj 2011

no s colou to vyskúšam. Moj krpec sa pustil po zadku dole kopcom. Všetko zmizlo len škvrny od púpavy nie.

renab
20. máj 2011

@atrami neviem, či ti zmizne škvrna, keď si to už niekoľkokrát prala. ale ja na škvrny používam zásadne len prášok do pečiva. Pridám 3-4 sáčky k praciemu prášku. Škvrny od púpavy sme síce nemali, ale pomáha aj na čučoriedky a hocijaké ovocné, zmrzlinové, atramentové škvrny. Len je dobré ho pridať hneď, keď škvrnu zistíš, keď ešte nie je zapratá.

benne
20. máj 2011

@bambi2 tak dnes do zoznamu pridávam colu.. a môže byť i diétna? 😅 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀 a namočíš, kolko necháš stáť?

bambi2
20. máj 2011

@benne ja to bud namocim na taku hodinku dve, pokial to nezmizne, stale chodim pozerat a potom to hned hodim do pracky. alebo do pracky vyliat plechovku coly. light asi nie, je tam myslim ine zlozenie ale neni som si ista. ja davam normalnu...

benne
20. máj 2011

@bambi2 no uvidím.. mam chuť na kolu, len normálnu nepijem, tak oskúšam a dám potom vedieť 😀 a kupim aj jednu klasicku.. 🙂 🙂 dik za radu

bambi2
20. máj 2011

@benne no tak ja by som na tvojom mieste radsej normalnu pila nez light, je v nej aspartam, je to jeden z najväcsich jedov 😉 precitaj si, vygooglis toho viac nez dost http://www.sladkypolibek.com/sladkypolibek/Jed ...

benne
20. máj 2011

@bambi2 no vidím to teda tak, že nebudem piť žiadnu 😅 😅 😅 a nevadí.. idem si naliať vodovodnú.. tú nám kontrolovali vlani, tak snád je ešte stále ok 🙂

bambi2
20. máj 2011

@benne voda je aj tak nazdravsia na svete 😉

smarti
20. máj 2011

My sme tiež už pár vecí zničili púpavou a nepomohol ani Ariel, ani Vanish, proste nič, čo je na škvrny. Teraz som ale kúpila lacný gén na škvrny z Lidlu a zhoda náhod si dcéra zašpinila púpavou ďalšiu mikinu, poliala som škvrnu tým lidlaským a na 60 vyprala. A čuduj sa svete zmizlo. Na staré škvrny som to neskúšala, lebo z tých púpavových vecí už vyrástla a sú zabalené na pôjde vo vreci.

ivetah
20. máj 2011

ani mne nesli pupavy s nicim vyprat. ale uz som nasla ten spravny prostriedok, z ekologickej drogerie Dedra 🙂 oxygeno je taky prasok, namocim na 24hodin priblizne, v pohode operiem na 40, a plati to aj na farebne, v naosm pripade ruzove veci. farby ostali ako povodne. ak chcete, svagrina to predava, piste IP 😉 a vyprala osm s tym aj mrkvu, paradajky, dokonca skvrny od gulasu hovadzieho, co sa tiez dost tazko perie 😵

roxi
26. máj 2011

mne sa podarilo odstrániť škvrny z púpavy prípravkom kúpeným v DM, malé zelené vedierko Denkmit - oxi energy ..., ten prášok som natrela na fľaky vlkej vetrovky, nechala asi 20 min. potom dala do práčky k prášku na pranie osm pridala ešte troška toho prášku a fľaky krásne zišli,
- som rada, že som to objavila, lebo manžel vzal na jar dcérku von v novej ružovej vetrovke a došli v totálne fľakatej od púpav, neuvedomil si, že u púpavami ušpinia, keď som ju zbadala - no katastrofa, takže odporúčam

waitinka7
9. jún 2011

@bambi2
Jasne skuste coca-colu....ved ked sa da nou vycistit aj zachod, preco ju nepouzit na flaky od pupavy 😲

janinkad
2. júl 2011

ahojte,ja nedam dopustit na pre wash Spray SA8,kupuje sa cez dilerov,ale ked nebol poruke,nasla som ho na internete,ozval sa mi najblizsii k mojmu bydlisku.Jednoducho,vyzleciem oblecenie,akukolkvek skvrnu trochu prestreknem sprayom a hodim do pradloveho kosa,a je jedno ci periem v ten den alebo o tyzden vsetko zmizne.Len predtym nezapierat,nenamacat.Super odporucam!!!!!

martuska75
2. júl 2011

Mne na vela flakov zabera zlcove mydlo, ale pupavu som netestovala. Ale ovocie to zvladne v pohode.

simakiko
25. apr 2012

Mám odskúšaný technický benzín. Stačí pár krát prebehnúť s navlhčeným tampónom a všetky fľaky pekne zmiznú. 🙂 Doporučujem! 🙂