Akú kozmetiku a ostatné kúpiť pre novorodenca?

lubec
7. júl 2008

Ahojte,akurat chystam vybavicku pre mimco,chcem sa informovat,ake vlhcene obrusky ,najlepsie take,co ked vytiahnem jednu,druha ostane pekne vo vnutri a nemusim ju zatlacat ,mast na ritku,ako prevenciu proti zacervenaniu a aj uz pri zacervenani.Ako prve budem pouzivat mydielko,mozem aj navlasky ho dat?,potom olejcek Aviril,kozna mi povedala,ze olejceky su najlepsie len ptvych par tyzdnov,ze potom uz vysusuju,tak dake telove mliecko este.Prsne tampony este...Dakujem.A co pouzivate na pranie?Mam zakupeny Palmex a Lovelu.

miriamka
7. júl 2008

Ahoj lubec...
no ja som malemu nakupila kopec kozmeticky a okrem mydielka na kupanie nepouzivam vobec nic.Na pranie je dobra Lovela,a prsne tampony su dobra vec a najma nevyhnutna ked kojis 😉

titkovamiriam
7. júl 2008

do 3m som aj ja prala v lovele a potom v ariely,kozmetiku mam Nivea-maju vynikajuci krem na zadocek na zapareniny,no aj ostatne mydlo a olej su fajn 😀

liaah
7. júl 2008

Nam sa velmi osvedcil krem na ritku sudocrem, ten je uzasny 😉 a inak hlavne sa vyhybaj Johnson kozmetike, to je to najhorsie zevraj co je na trhu, v porodnici s tym umyvaju deti a nasa mala ma na tu kozmetiku hroznu alergiu, ale nivea , bubchen su super 😀

liliandax
7. júl 2008

aj my mame niveu, pouzivame najma sampon a penu do kupela 2v1 a na zadocek, ak sa nejake zacervenanie objavi, tak pre nas je super Bepanten.. http://www.bepanthenmast.sk/showdoc.do?docid=545

cicushka
7. júl 2008

ahoj lubec) aj u nas sa pouziva minimum kozmetiky.

utierky sa mi najviac osvedcili Tesco sensitive bledo modre ( fialove mi smrdeli) Maju plastovy uzaver, nie lepiaci ako Pampersky napr. Cize vrchne utierky mi nikdy nevyschnu a vzdy sa da pekne obal zavriet. Pri lepiacich mi niekedy prestalo lepit a vrchne utierky mi ushli.

Kupem vacsinou iba vo vode. Ded sa okaka alebo vela uspini alebo zapoti, pouzijem aj mydielko. Teraz kupujem Nivea 2v1. Na telicko aj na vlasky. je super. Mala som predtym Johnson Softwash, ale tam mi vadilo, ze aj ked bolo dobre zavrete, a stalo na vani, vzdy trochu z neho vytekalo a bola vana od toho.

Olejcek mam tiez od Nievea. Je v poho. Zatial nejake vysusovanie som si nevsimla.

Prsen tampony som mala najrpv Avent, potom mi stacili uplne aj z DM-ky tie DM kovske.

Na ritku sa mne osvedcila klasicka rybilka, ale to ja velmi malo pouzivam.

V zimnom obdobi som na tvar von davala klasicku modru Indulonu.

Krem proti slniecku ty asi este nebudes potrebovat...tak mini mimco iba v tieni. Ale najlepsie su udajne take, ktore nefunguje na zaklade chemickej reakcii ,ale fyzikalnej...(treba sa spytat na to v lekarni )

No a pri malom miminku som si este kupila jednu vlasticku liehu na pupcek (nestacil mi ten z nemocky) a take obvazove male stvorceky, sterilne balene, (tiez na pupcek).

fifla
7. júl 2008

lubec...v porodnici dostanes taky balicek s roznou kozmetikou a poviem ti, mne to minimalne na mesiac stacilo a potom som si vzbrala, co sa mi pozdavalo. neviem ako v ktorej porodnici, ale my sme dostali vzorku aj masticiek na ritku, aj prasok, aj flasticku aj ine veci...aby si sa neunahlila a neminala zbytocne korunky.

miselin
7. júl 2008

Ja mám kozmetiku bubchen a som s ňou spokojná a dnes som kúpila olejovú penu do kúpeľa od nivei a je úplne super, malá bola taká spokojná po kúpaní a ani natierať ju nemusím lebo má z toho strašne jemnú kožičku, len som jej umyla aj vlásky, tak jej ostali mastné, ale fakt je dobrá

fifla
8. júl 2008

inak...ja som sa rozhodla pre niveu a nelutujem

mojinecka
8. júl 2008

Ja síce tiež len chystám, ale radili mi minimum kozmetiky. Na kúpanie čistá voda, zo začiatku prevarená a niekto dáva kvapku olivového oleja. Na riťku Bebanten alebo Sudocrem. Tie obrúsky používať len v nemocnici alebo na cestách resp. mimo domu. Radili mi sensitive z DM. Doma radšej plienku a čistú vodu na zadoček. A plienky fialové Tesco a taktiež Tesco vložky do podpsenky. Toľko viem ja. Ale tiež budem rada, ak nám skúsené maminky viac poradia.

maca793
8. júl 2008

na pranie som kúpila detský prášok LOvela alebo Batole, kozmetila Johnson, ale len kúpeľ a tým som umývala aj vlásky. na vypareniny rybaciu masť. pri dvojičkách to bola kozmetika Bubchem, všetko od mydla cez šampón, mlieko, olej. ale vôbec to nebolo treba. len som vyhodila strašne veľa peňazí.
a ariťku ja používam tesco utierky, teraz len na ruky, malej nerobia už dobre na riťku.

bihan
9. júl 2008

Ja používam od narodenia na kúpanie penu a šampón Nivea, opaľovací krém a olej tak isto, vlhčené obrúsky som teraz objavila úplne úžasné Babylove bez farbí, parfémov a neviem čoho so slnečnicovým olejom.. úplne ich zbožňujem 😀

Vložky do podprsenky je lepšie kúpiť textilné, ja som mala zo začiatku obrovskú spotrebu.

titkovamiriam
9. júl 2008

inak ta nova rada Nivea pre deti je suprova ten sos krem je zazracny 🙂

tyli
9. júl 2008

Ahojte, ja som na začiatku používala Jekorisovú masť na riťku, časom som prešla na Sudocrem a Bubchen. Sú super. Kúpala som na začiatku iba v čistej vodičke sem tam som použila mydielko Bubchen, zdá sa mi lepšie ako Nivea. Momentálne používam na kúpanie stále iba mydielko Bubchen, žiadne peny do kúpeľa 😒 Ten SOS krém od Nivea som kúpila včera. Zdá sa mi dobrý, pekne vonia.

lila794
9. júl 2008

my sme na ritku vyskusali skoro vsetko. Ale najviac sa osvecil Bubchen - este ani raz nebola ritka "poskodena".

pizicek
9. júl 2008

my sme do rocka prali v Lovele a aj avivaz sme pouzivali taku .Na zadocek bol velmi dobry Bubchen a nikdy sme nemali zaparenu ritku.Mydielko este sale pouzivam Johnson a aj samponik .

katinka0000
9. júl 2008

Ja som dnes kupila kozmetiku KLORANE, poradili mi ju v lekarni, vraj je vyborna.

segricka
19. júl 2008

Pripájam sa k cicushke a spol. a odporúčam minimum kozmetiky - na začiatok potrebuješ lieh na pupík - poradia ti v lekárni - a my sme čistili tampónmi do ušiek. Na zadoček masť s rybím olejom - tiež kúpiš za pár korún v lekárni; my sme k tomu kúpili aj mastičku proti zapareninám Nivea. Na kúpanie obyčajné biele detské mydlo - používam len na zadoček. A v lete krém na opaľovanie - tiež sme kúpili Nivea. A keď tak rozmýšľam, to je asi pre malú z kozmetiky všetko.
Na zadoček kupujeme Tesco utierky - my sme s nimi spokojné, žiadny problém. Viaceré mamičky sa sťažovali na utierky z Kauflandu, že sú drobci z nich vyhádzaní. A tampóny do podprsenky sme tiež kupovali Tesco - úplne v pohode.

katmi
19. júl 2008

tak my na ritku pouzivame len Nivea Wundschutzkrem - to je proti zapareninam, na tvaricku ked treba natriet Nivea Pflege creme sa nam osvedcil a na telicko telove mlieko Sebamed..
ritusu ked sme doma umyvame v umyvadle, alebo ked je len pocikana,tak mokrou handrickou, vlhcene utierky pouzivame iba ked sme mimo domu a treba nam, a to pouzivame Tesco utierky.. tampony do podprsenky tiez Tesco..
co sa mydielka tyka tak zlte Bupi.. na pranie Lovelu prasok, BEZ avivaze.. to je asi vsetko..

miselin
19. júl 2008

No ja som tu nedávno vychvaľovala bubchen a niveu, no a teraz musíme ísť na kožné s ekzémikom. Takže ja už kúpem malú len v kamilkách a repíku a natieram len olivovým olejom z lekárne 😢

kacenka83
22. júl 2008

my sme maleho kupali od narodenia do pol roka v Oilatum, v tom ho umyvali aj v porodnici a super, ma krasnu pokozku. teraz pouzivam tekutu emulziu od Babylove, ale nie vzdy, striedame s cistou vodou. babylove pouzivame aj telove mlieko, krem na ritku a vlhcene obrusky sensitive, zatial sa mi pacia najviac, ostatne mi tak nejako smrdia. ale prve tyzdne sme na natieranie pouzivali olivovy olej a neskor klorane kozmetiku, aj na tvar proti mrazu a aj na cele telo.
a este pouzivame mydlo babylove ked ideme plavat...
inak vlozky do podprsenky sa mi osvedcili fixies, alebo tiez babylove, z tesca som mala koznu reakciu.

miselin
23. júl 2008

Bola som s malou na tom kožnom a doki mi vravela, aby som sa snažila nepoužívať žiadnu kozmetiku, len nejaký šampón trebárs seba med, hlavne aby bol neparfemovaný a na telíčko len olivový olej z lekárne , že to úplne stačí.

nellita26
23. júl 2008

My používame len Niveu a všetko je ok.Bubchen nam draždil pokožku aj Johnson.Ked kozmetiku,tak jednej značky. 😀

janka5861
23. júl 2008

My pouzivame Hipp. Uplne vsetko..... Som moc spokojna. Strasne prijemne vonia. Nie tak tazko ale tak babetkovo .

slzicenka
18. nov 2008

my sme mohli pouzivat len prasok Ariel,od vsetkých ostatnych sa nam deti vysypali aj od Batole prasku a kozmetiku sme pouzivalii Johnson a Bubchen...Fixies prsne vlozky,na zadok klasický pityol alebo sudocrem,rybilku..na vetry:pupikova mast,flatulin,infacol kvapky,espumisan kvapky,sab-simlex kvapky(tie su tusim len na RP),fenyklový caj...ak je dieta kojene,kupte si striekacku a davat zo striekacky cajik,aby si nezvyklo na flasu,pokým ma este prsnik,repikovy caj do zasoby...v pripade potniciek a zaparenin vykupat dieta v repiku(zaliat ako caj,nechat luhovat a vliat do kupela)...avsak uz pri samotnom kupani v repiku nepouzivat ziadne saponaty,mydla a ani po kupani nenatierat telicko nicim...ak by boli silne zapareniny a nepomohol by ani ten kupeľ v repiku, naniest na postihnute miesto imazol mast.Do nosteka pre novorodenca pri nadche LIbenar kvapky alebo Nasivin 0,01% od narodenia...Nekupat v kamilkach,vysusuju

sassi
18. nov 2008

ja som proi oboch do 6 týždnov natierala olivovým olejom z lekárne. Maly bol velmi suchý, tak sme mali ešte Excipial lipolotio. Od cca 6 týždnov používam Johnsons, alebo Hammamelis Bébé od Yves Rocher, prípadne detskú Niveu. No to musíš troška otestovať (aj na sebe) čo vam vyhovuje, ponuka je velká, ale ja sa snažím chémie čo najmenej. Jedna flaška nam trvá nekonečne dlho 😉
Plienky od narodenia jednorazovky, kym boli malinkí kupovala som najmenšie Babylove, alebo Pampers, neskor Tesco fialove (hlavne, ale aj ine ... čo je práve v akcii)
Utierky na zadok - kupujem 4ks balenie v DM-drogerie, alebo tiež fialove TESCO, ak je akcia, tak aj Johnsons, keby som na tom nemusela šetriť, tak kupujem asi Nivea, tie su mäkkučke a super
mala som aj jednorazove podložky na prebalovanie tiež z DM-Drogerie (tie sa hodia aj do nemocnice pre teba)
na zadok asi najlepšie sa mi páči Nivea na zapareniny v tube (ale kedže nemáme žiadne problemy, mam ju tam ešte od narodenia, skoro 2 roky, musím to už vyhodiť 😀 ), a ked je zle, tak Imazol krempasta (na predpis vyjde lacno)
žiaľ, nekojila som, takže neviem poradiť s tými vložkami do podprsenky, ale kalciovu masť na bradavky si kup, ta pomáha dobre
na pranie som používala Lovelu a aj aviváž Lovela, alebo česke Bambino ... tiež davam malo toho, takže dlho vydrží

hanka333
19. nov 2010

utierky mydla a cistic povrchov od www.mh-hygiena.sk
neobsahuju vone a su prijemne na pokozku.
postovne maju zdarma tak este usetris🙂

lencika
14. nov 2012

ahojte, ja som nepouzivala vobec ziadnu kozmetiku a nic malej nechybalo, len na ritku som pouzivala bepanthen, podla mna niet nad cistu vodu, mydielko som zacala pouzivat asi tak od 3 mesiaca

monikkak
14. nov 2012

My sme pouzivali taky olej do kupela co nam dr. predpisala lebo bola sucha volal sa oilnatum a olejcekovali sme Niveou 🙂a teraz pouzivame zn, Babylove

lencika
14. nov 2012

my sme neskor zacali pouzivat excipial na suchu pokozku a to bolo na predpis

ducci
24. nov 2012

my na kupanie biodermu mydlo ale prvych par mesiacov len na ritku, inak cistou vodou. a na zadocek pri zapareninkach nam najlepsie fungije bepanthen 🙂