Akú kozmetiku a ostatné kúpiť pre novorodenca?

lubec
7. júl 2008

Ahojte,akurat chystam vybavicku pre mimco,chcem sa informovat,ake vlhcene obrusky ,najlepsie take,co ked vytiahnem jednu,druha ostane pekne vo vnutri a nemusim ju zatlacat ,mast na ritku,ako prevenciu proti zacervenaniu a aj uz pri zacervenani.Ako prve budem pouzivat mydielko,mozem aj navlasky ho dat?,potom olejcek Aviril,kozna mi povedala,ze olejceky su najlepsie len ptvych par tyzdnov,ze potom uz vysusuju,tak dake telove mliecko este.Prsne tampony este...Dakujem.A co pouzivate na pranie?Mam zakupeny Palmex a Lovelu.

benca
8. dec 2012

ked chodime na prechadzku pouzivame kremik z nivei proti mrazu, vobec nema cervenu pokozku ked pride z vonku

marianax
8. dec 2012

Ja som spokojna s kozmetikou bubchen ale aj nivea je dobra 🙂

bazalka01
3. mar 2013

Na zadoček sme používali Baby Indulonu (červenú) proti zapareninám. Po odskúšaní rôznych iných krémov sa nám táto osvedčila najviac. Používali sme aj Pityol. To nám kázali aj na pôrodnici a aj na odd. pre rizikových novorodencov. Ak je riťka veľmi červená môže sa použiť aj Imazol.
Po kúpaní som malého od narodenia cca do 8 mesiacov natierala resp. masírovala Mandľovým olejom (100% lisovaný za studena). My sme používali od firmy Nobilis Tilia. Tento Mandľový olej mi poradilo moja známa, ktorá sa venuje masážam bábätiek a robí aj kurzy pre mamičky. Mydlo sme používali prírodné. Žiadnu inú kozmetiku som nepoužívala.

lencika
22. apr 2013

ahoj ja som asi do tretieho mesiaca malej nepouzivala ziaden krem ani kozmetiku, neskor som presla na ritku sme pouzivali bepanthen, na vlasky babe a kremik excipial

milota164
30. apr 2013

ahoj, ja som pouzivala mandlovy olej, bubchen mydlo. Perieme v lovele. na ritku pouzivame od zaciatku Bepanthen.

modrofuzik11
11. apr 2015

perieme v lovele, na ritku aj suche miesta na pokozke bepanthen. ten som pouzivala aj na bradavky, ked som kojila. na telicko bambucke maslo alebo olivovy olej. na hlavicku sampon nivea alebo hipp.

vcielka_
7. jún 2015

tu je trochu popisane co moze pomoct pri kupe kozmetiky http://www.pluska.sk/izdravie/budme-zdravi/zdra...

radka227
10. aug 2015

Lovelu na pranie pouzivame aj my. Co sa tyka vlhcených utierok, tak nie som ich velky fanusik. To naozaj len v prípadoch, ked sa inak neda. A kremik odporucam pre novorodenca Bepanthen extra. Pri kazdom prebalovani ako prevenciu proti zapareninam. A mydielko sa da kupit aj 2v1. 😉

milota164
11. aug 2015

Ahoj, teraz je super novinka od Bepanthenu , nova masticka prave pre najmensie deti od narodenia do 1 roka.Vola sa Bepanthen Extra mast. Obsahuje olivovy olej na hydrataciu,vitamin B3 a dexpanthenol - podporuje regeneraciu pokozky, ktora je velmi namahana kedze taketo male babatka casto kakaju.

pe
29. aug 2015

Netreba vela kozmetiky - to len reklama nás presviedča o opaku 🙂 bábatku stačí čistá voda na kúpanie aj pri prebaľovaní, nejaký dobrý olejček (napr. aviril alebo olivový) na suchú pokožku, v zime krémik proti mrazu a ešte určite aj kvalitný krémik na ochranu pokožky pred zapareninami - čiže hlavne v plienkovej oblasti, odporúčam Bepanthen, od začiatku som s ním veľmi spokojná a aj deti ho už pozanjú a majú radi - vždy pomôže, špeciálne pre detičky do 1 roka je Bepanthen Extra - má prispôsobené zloženie ich citlivej pokožke a chráni ju ešte viacej, treba ho natrieť pri každom prebaľovaní a ritka sa nebude vôbec zaparovať 🙂

sunflower000
29. aug 2015

najlepsi praci prostriedok co som vyskusala je Oli, najkrajsie vonia a kupis ho v Tescu, cena prijatelna, vlhcene utierky z Lidla tie su super, su vacsie a pevne a super su aj Johnsons tie som kupovala od narodenia boli take jemnejsie, ale zase mensie...na zadocek sa nam najlepsie osvedcila rybia mast z lekarne, a potom klasicka modra indulona aj na tvar a na kupanie tekuty Hipp´...

lucinkaboz
29. aug 2015

kozmetikou z drogerii mu možes vyvolať alergiu
najlepsie prirodne 100% oleje ako mandlovy, arganový, kokosovy....

pumpkincake
29. aug 2015

Ja nechcem ziadnu kozmetiku. Kupim len bepanthen alebo nieco take a olejcek v lekarni. Chemikalie zbytocne babatku davat nebudem. Deticky vonaju svojou vonou, nespinia sa tak ani nic tak naco ich drazdit?

natalushka
29. aug 2015

Ahoj..baby maju pravdu,ze babtko toho vela nepotrebuje..ja ako prvorodicka,aktivna,nakupila kravin od vymyslu sveta..a v konecnom dosledku som to vsetko porozdavala🙂 pri druhom budem mudrejsia🙂 staci pena do kupela,telove mliecko-vsetko sme mali hipp..maly sa neosypaval,nebol problem,krasna jemna vona..pouzivame dodnes..prvy mesiac sme sa mazali modrou indulonou,maly sa dost supal,odporucili mi to v porodnici..na ritku bol drobec strasne citlivy,obrusky sme vhodne objavili az v jeho pol roku,ale jednoznacne najlepsie a aj najekonomickejsie je umyt ritku pod vodou..my znesieme len obyc obrusky Linteo,ruzove..z ostatnych mame strasne cosi na zadocku..a to uz ma rok..ale aj tak ich pouzovam,len ked nie je po ruke umyvadlo a voda..na ritku sme zniesli len Sudocrem a potom som objavila krem na ritku od Nivea..je to to iste,ale Nivea je ovela lacnejsia..v zime sme davali krem na tvaricku do nepriazniveho pocasia od Bioderma..a preiem v Ariel sensitive..ziadne speci prasky..a sem tam som do pradla pridala Sanytol dezinfekciu..na plienky,alebo moc pokakane..a este tampony do podprsenky su podla mna najlepsie od Johnsons,taka ruzova krabicka,50ks,stoja okolo 4euro..mala som aj lacnejsie,ale v tych mi prisli prsia ako v igelite,hlavne,ked nejake to mliecko uz do tych vloziek vytieklo..a aj drahsie,ale na tie Johnson sa ziadne nechytali..este Avent boli fajn,ale zbytocne drahe..takze ked to zhrniem,potrebujes sensitive gelovy prasok,penu do kupela,ale tu ne vzdy pouzijes,ja som tak obden davala,modru indulonu,tu potom vymenis za tel.mliecko a kremik na ritku..a na zimu krem na pusinku..a este ked je moc zle,tak na ritku tenku vrstvu Pityol,to je zazracna mast🙂

surriana
29. aug 2015

pri dcérke som používala tiež roznu kozmetiku ale zo všetkého sa mi vždy vyhádzala,takže teraz pri synovi som bola poučená a kupujem len z lekárne a to do kúpela Oilatum alebo Balneum ale radšej mám oilatum a po kúpeli natieram emulziou Lipolotio,na zadoček mám imazol ale používame pampersky takže zadoček nenatieram ničím a ani jediný raz sa mi ešte zatial nestalo že by bol čoilen náznak toho že by sa mal zapariť.....ani len malinká vyráška na zadočku.

evittam
29. aug 2015

Žiadnu - teda skoro. My umývame aj malú aj staršieho od narodenia mydlom Bupi a malú raz za čas natriem obyčajným modrým Avirilom - "toď vsio". Zbytočne vyhodené peniaze za ďalšie kraviny. 😉

susminka
29. aug 2015

Ahoj, tiez sa priklanam k Bepanthenu, pouzivala som ho pri vsetkych detoch, alebo - odporucili na koznom, ale az ked mala cca pol roka- Imazol krempasta. Da sa kupit v lekarni bez predpisu. Nasa mala velmi citlivu a suchu kozu, praskala jej na brusku v zahyboch do krvi, ani z porodnice nas pustit nechceli. Vtedy som natierala Biodermou PP

sense
29. aug 2015

male babatko nepotrebuje ziadnu kozmetiku popr. tak olejcek ak ma moc suchu pokozku...a mne dokonca v nemocnici povedali ze babatko by sa napr. ani kazdy den kupat nemalo ...nema byt z coho spinave, a davali sme do vody par kvapiek cisteho mandloveho oleja ten nam dalai v nemocnici inaak nic, ani zadocek sme preventivne nenatierali a ziadne zapareniny neboli...

milota164
30. okt 2015

vela toho naozaj netreba , mydlo na umyvanie , olejcek alebo nejake mlieko a krem na zadocek .pre novorodencov a deti do roka je od Bepanthenu Extra mast, ktora chrani ich nedozretu pokozku.Obsahuje olivovy olej na hydrataciu,vitamin B3 ,podporuje regeneraciu pokozky a vytvara vodeodolnu vrstvu takze je pokozka lepsie chranena.

vcielka_
30. okt 2015

Tak babo mam uz 3.5 mesiaca a sice svokra nakupila, nieco som i dostala ale co som pouzivala je len sudokrem zo zaciatku. Teraz uz skoro vobec, mala som krem pupik na masaz bruska, ktory som striedala s olejom Weleda, pretoze mala chvilu obdobie nafuknuteho bruska. A mam kupeny umyvaci gel Saforelle, ktory som pouzila zatial len raz, lebo ju kupem cistou vodou. Tak isto ju umyvam po kazdom kakani hned pod umyvadlom cistou vodou. Cize za mna naozaj toho vela netreba.

lili007
11. jún 2016

Lovela je podľa mňa výborná na prvé pranie...aj veľmi jemne príjemne vonia.
Olejček som nepoužívala, naša Dr. tvrdila, že deti sa už dnes nekrémujú ale keď bola pokožka vyslovene suchá alebo na masáže bábätka mi odporučila Expicial krém z lekárne.
Na kúpanie som používala iba jemný šampónik Klorane, Hipp alebo Johnson. Po čase som ich striedala nech nie je kozmetika úplne jednostranná.
Na predchádzanie zapareninám vrelo odporúčam Bepanthen Extra masť..tá je vyslovene vhodná pre novorodencov. Ak by náááhodou k zaparenine prišlo napr. nesprávnou hygienou, pri užívaní liekov atď., tak mastičku na to Vám predpíše lekárka.
Čo sa týka vlhčených obrúskov nie je veľmi vhodné ich používať každodenne. Sú určené na cestovanie, na provizórne chvíle keď nemáte po ruke vodu či možnosť dieťatku umyť zadoček. Najspokojnejšia som bola s Hipp vreckovkami. Neboli príliš voňavé, ani príliš nepenili čo niektoré vreckovky teda robili.

liviadanova
26. jún 2016

Ahojte, my používame prírodnú kozmetiku Weleda pre seba aj pre dcérku. Keď sa narodila hľadala som niečo veľmi jemné, bez chémie a vhodné aj pre citilivú pleť. Pre novorodeniatko je vhodný nechtíkový detský olej na telíčko a dojčenský krém na ochranu proti zapareninám. Na pranie som 3 roky používala len Lovelu a po roku som začala pridávať aj ECO aviváž z DM, krásne vonia po ovocí. Tú používam dodnes aj pre nás 🙂

lilu74
29. jún 2016

na kupanie som pouzivala spociatku klasicke mydlo sebamed, po kupani olejcek sebamed, na zadocek bepanthen extra, kozmetiku som casom obmienala, zostala som verna akurat bepanthenu, ktory som po roku zamenila za care - pouzivam ho dodnes a nedam nan dopustit - vcera som ho kupila, po dlhsej dobe, nakolko nam dlho vydrzi a dostala som k nemu aj vzorky malych kremikov a tiez dudliky 2 - maju akciu tento mesiac, tak verim, ze bude uspesna a bude sa este opakovat, pripadne ju potiahnu aj do dalsieho mesiaca 😉

janka_adamka
30. sep 2016

Maminky, čítala som všetky vaše komenty, keď som vyberala kozmetiku pre nové mimi a prispievam do denníčka aj ja - mne sa veľmi osvedčila kozmetika baby anthyllis kamoška mi ju odporučila len nedávno keď sa objavila na slovensku, a nedám na ňu dopustiť. Určite gél na umývanie,pena do kúpela, olejček a aj zinkový krém na plienkovú oblasť je super. Používam ju už aj ja. Ale tú detskú líniu. Viac o zložkách stále informujú aj na svojom facebooku myslím, často ma to inšpiruje.

pitufinka
30. sep 2016

Nam pedister odporucil len cistou vodou umyvat a natierat kyselinou mliecnou. Po pouzivani lozmetiky sa nam spravili suche miesta na to mame oilatum do kupela. Pouzivam vsak babe sampon proti mliecnej chraste (teda pouzivala som). Na zadocek bepanthen.

lubka3232
14. jún 2017

ani ja som veľa nekupovala, zo začiatku sme kúpali len v čistej vode, potom sme mali z DM babylove mydielko, a neskôr som dostala sprcháčik Klorane (dá sa kúpiť v lekárni) táto kozemtika sa mi osvedčila. Ešte v tehotenstve som sa tešila ako budem malinkého po kúpeli masírovať olejčekom a realita je taká že keď ho vyberiem z vaničky tak vreští, až kým sa neoblečie a nenapapá, takže o masáži nemôže byť ani reč 🙂 do povinnej výbavy by mal patriť ešte krémik proti zapareninám - nám sa osvedčil bepanthen care. pomohol nám aj keď mal suché nôžky po pôrode.

lilu74
20. jún 2017

cista voda je pre novorodenecku pokozku najlepsia, ja som dlho ziadnu kozmetiku okrem kremu na zapareniny bepanthen care nepouzivala, az na zimu som mu na von tvaricku natierala kremikom.

akzujs
3. okt 2017
Používateľ akzujs je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od akzujs.

ahoj, podla mojho nazoru je najlepsie po par mesiacoch zacat pouzivat cisto prirodnu certifikovanu kozmetiku weleda, tej verim. skus popozerat pripravky pre babatka a mamicky 🙂

silverrko
3. okt 2017

To je sila toto takto zavádzať ľudí príspevok vyššie...

silverrko
3. okt 2017

Čistá voda mydlo šampón pre deti neskor pastu kefku. Olejcek krém stačí aviril pri chorobe na zapareniny imazol. Ak bude mať bábo moc vysusenu pokožku dokt ti predpíše kvalitný olejcek.