Akú kozmetiku potrebujem pre čerstvé miminko?

mrskalesana
15. feb 2009

Prosím o radu skúsených, čo všetko potrebujem pre čerstvé miminko. V drogériách je toho hrozne veľa, no Johnsons alebo Nivea sa mi zdá trocha prehnané, pre takú čerstvú kožičku. V lekárni toho je tiež vela, myslím, že Bumchen alebo tak nejak a hociaké iné...

Neviem, tak mi prosím poraďte čo je overené 🙂.

dada78
20. feb 2009

presne ako píše zuzanale,každé bábo je iné.
Mojej kámoške sa malá vyhádzala po Johnsons a musela používať Bubchen, môjmu malému telové mliečká neškodili, ale keď som mu robila masáž telíčka s olejčekom,na tvár som ho nemohla používať, tam bol citlivejší a vyhádzal sa. Po vysadení a natieraní Excipialom to prešlo.

tinka08
25. feb 2009

dada, olejčekom na masírovanie sa tvárička nemá natierať. je rozdiel v zložení oleja na masírovanie a obyč. olejčeka

cessy
27. feb 2009

my pouzivame od narodenia do kupela Oilatum, to je olej na citlivu pokozku, alebo aj pri ekzemoch sa doporucuje a na telicko Excipial U Lipolotio. toto mi doporucila detska lekarka este pred tym ako sa maly narodil....olivovy olej som nikdy nepouzivala...na ritusku pouzivam Sudocreme...maly na tieto pripravky dobre reaguje, raz sme dostali Niveu a z nej sa vyhadzal. ale zase vlhcene utierky nivea mu nic nerobia..treba vyskusat

sirinka
27. feb 2009

veronika v podstate netreba dopredu kupovat...
ja ho ale odporucam najme u prvorodieciek aj ako prevenciu, pokial nemaju nastudovanu spravnu techniku prilozenia a prisatia babatka, kym sa to nenaucia...davala som si ho po kazdom kojeni trosku, najme zo zaciatku kym mala len sala, ale este nebolo mliecko, nebolo ani co nechat zaschnut...teda kym sa mi laktacia rozbehla, bol by mi bodol, ja som si ho kupila az pri odchode z porodnice...a nemala som potom ani jednu ragadu, ci inak poskodene bradavky aj napriek velmi castemu a dlhemu kojeniu...

mami.sk
11. mar 2009

my používame od narodenia pri kúpaní len čistú vodu / na zadoček detské mydlo Nivea/ a raz týždenne malej umyjem vlásky a celé telíčko umývacím gélom Nivea Sensitive na celé telo 😉
natieram ju a masírujem každý deň olivovým olejčekom 🙂
raz sa mi vyhádzala / asi som niečo zjedla a prešlo do mliečka/ tak nám dr. na to dal Excipial U Lipolotio a super to zabralo 😉
tak jej tým každé ráno natriem tváričku a pohoda 🙂
vlhčené utierky sa nám osvedčili Babylove - ale používame len Sensitive / biele /, lebo nie sú také parfémované
😉

clarissa
13. mar 2009

pred par dnami sme prisli s porodnice kde pri kupani kraloval johnsons,co sa odzrkadlilo na pokozke mojej malickej..doma som zacala pouzivat sebamed mydlo-to je ok a olejcek sebamed-ten sa neosvedcil,mala ma z neho supinatu pokuzku,taku vysusenu,..detska lekarka nam preto poradila obyc,olivovy olej alebo modry aviril-ten davame a je to lepsie
na ritku davame sudocrem alebo bepanten(je vynikajuci aj na bolave bradavky)
vlhcene utierky pouzivame bella happy sensitive-tie su pre nas zatial vyhovujuce 😉

gitarka
13. mar 2009

my pouzivame od narodenia mydlo johnsons, a na ritku bephanten masticku a olej olivoy zn.dr hoj a vsetko je vyborne 🙂

silvia.t
13. mar 2009

mate niektora skusenosti s kozmetikou hipp???

denisab32
13. mar 2009

silvia.t
My sme ju odskúšali, no podľa mňa žiadna sláva a opäť sme sa vrátili k Bubchen....

dejna3
13. mar 2009

silvia.t - ja používam hipp - olejček a super, žiadna alergia ani nič podobné 😉
najskôr som mala len aviril a raz som skúsila vzorku hipp a malá išla "z kože vyskočiť", tak sa jej páčil a voňal 😀 😀
vždy sa teší na olejčekovanie 😉

soficianna
16. mar 2009

kocky, poradte...,teraz sa mi dostal do ruk katalog zn.dedra, je tu aj detska kozmetika, prasky na detsku citlivu pokozku...atd, v zivote som o tejto znacke nepocula, vy ano? celkom ma to zaujalo, len neviem, co su to viacej pekne reci, alebo aj pravda..., keby nahodou niekto vedel, ozvite sa.dik. 😉

ivulik2
16. mar 2009

no aj ja som sa tým stretla prvý krát minulý týžden u kamošky ale ona tuto kozmetiku používa a je velmi spokojna ma 3 mesačneho chlapčeka
dokonca tieto výrobky krásne vonaju tak som si objenala žehličku v spreji a osviežovače vzduchu... zatial som ju /tu žehlicku v spreji / neskušala ale kamoška ju používa a nevie si to vynachvalit ze perinky su jak nove, perfektne sa jej žehlia tak uvidime ... 🙂

evkacka
9. apr 2009

Ahojte maminky, tak mi od narodenia používame len kozmetiku sebamed, teda mydielko syndet, telove mliečko aj opalovaci krem s faktorom 50, nevieme si ju vynachváliť, tato kozmetika je vhodná od prvého dňa a je vhodná aj pre každodenné použitie, to bolo pre nás dôležité, lebo Adelka už má svoj každodenny režim aj s kúpkaním. Na ritku nivea utierky, sú vhodné aj na tváričku tak viem že sú najlepšie 😅

standu
9. apr 2009

my sme od narodenia pouzivali kozmetiku Klorane, nemali sme ziadny problem. pouzivala som vsetko, mydielko, sampon, telove mlieko, masticku aj sprej na ritku..na prestriedanie mame Hipp, aj Niveu, v pohode.

nanika
10. apr 2009

Na zadocek rybaciu mast striedame s Niveou na zadok, mydlo ake je po ruke, na telicko take tie zelene hydratacne somarinky od Johnsons. Olej bol olivovy z lekarne, pouzivali sme ho chvilku, ale malemu sa zacali robyt uplne suche vydrate miestecka na rucickach, tak sme ho zacali natierat s Johnsonom a za dva dni bol pokoj, tak sme pri nom uz zostali. Samponik Nivea a uz nabiehame aj zasa na Johnsons. Vela kozmetiky sme podostavali, Bubchen a Hipp u nas nula bodov... Utierky babylove, zelene, alebo biele.

register
10. apr 2009

Používame len čistu vodu a vo výnimočných prípadoch nechtíkovu indulonu. Klop,klop,klop nemáme zatial žiadny problém. pokožka je nádherne jemná a krásna.

zuzula25
10. apr 2009

my sme pouzivali od zaciatku niveu a nemame s tym problem,maly vonia po nej fantasticky-k sezrani 😀

miracle
10. apr 2009

Klorane ma dost sklamal...ma dost vysoku koncentraciu konzervacnych latok a nepaci sa mi vona. Podozrievam ho, ze sa po nom maly vysypuje na zadku.
Ale nedam dopustit na Hipp olej, mlieko a krem do vetra. Mnam vona

uankab
11. apr 2009

ahojte, mate niektora skusenosti s kozmetikou AVENT pre babatko?

mata1976
21. sep 2009

My pouzivame kozmetiku Johnson&Johnson, zatial iba olej a ukludnujuci kupel. Na zadocek Sudocream, maximalna spokojnost-ked sa malej objavia na zadocku vyrazky, na druhy den zmiznu.

snikol
21. sep 2009

denisab co presne pouzivas z kozmetiky bubchen??my sme dostali do daru komplet:mydlo,sampon,telove mlieko,krem na tvar,kremik vietor a necas,kremik na zadocek,len neviem ci to bude vyhovovat aj nasej malej.pri syncekovi bolo vsetko ok. 😉 🙂

dorotka
22. sep 2009

neporadi mi niekto. sme pouzivali kozmetiku ale neviem si spomentu ako sa volala. je to taka co ju baby zvykli v rakusku kupovat lebo tam vychadza lacnejsie.
a ja konkretne potrebujem sampon na telo aj vlasy. nema to mydlovyzaklad.
a co sa tyka bpanten tiez som pocula ze sa nemusi zmyvat a detska lekarka v nemocnici nam ho pozrela a povedala ze kedze to obsahuje alkohol tak to treba zmyvat.
nam na antoskej odporucali lanolinovu mast cistu ale hovorili ze aj tu mamicky niekedy musia zmyvat lebo nie vzdy babetkam chuti. a mne tiez zabralo materske mlieko

dorotka
22. sep 2009

nasla som stare temy. myslela som penathen

dorotka
22. sep 2009

inac aj weladu / prirodnu kozmetiku kocky odporucali pred par rokmi

bibi78
5. okt 2009

chcem sa spytat na bepanthen mast. my sme ju zacali pouzivat iba pred par dnami a z pribaloveho letaku nie je uplne jasne, ci je to najma "lieciva" masticka na zapareniny alebo sa moze pouzivat aj ako prevencia... je to v poriadku, ked ju budem pouzivat dlhodobo ako masticku na kazde prebalovanie? alebo ako prevencia je vhodna ina mast?

lila75
5. okt 2009

ja som pri oboch detoch pouzivala pri kazdom prebalovani na zadocek rybiu mast (vola sa to detska mast) z lekarne a nemali sme ziadne problemy. Co sa tyka ostastnej kozmetiky, tak u syna som pouzivala obycajne detske mydlo - i na vlasky a po kupeli slnecnicovy olej z lekarne. Dcera bola atopik, takze sme museli pouzivat specialne predpisane preparaty, pretoze nic bezne neucinkovalo..dokonca sme ju ani nesmeli kupat kazdy den, iba raz do tyzdna.

salonka77
7. okt 2009

Ja som drobčeka zo začiatku kúpala iba v čistej vode, to bolo pre neho najlepšie, žiadna chémia. Ale teraz je už trochu starší, tak na hlavičku šampónik chicco, lebo z nivey mal na hlavičke také šupinky. Na telíčko mydlo Bupi s lanolínom, potom telové mlieko Excipial z lekárne a riťku natriem Sudocremom a hotovo. Nie som zástanca kupovať novorodenocovi tonu zbytočnej kozmetiky.

iinuska
7. okt 2009

ja pouziva Johnsons na telo a vlasky, Johnsons telove mliecko na suchu pokozku a Sudocrem na ritku.

mata1976
12. okt 2009

Ahojte, mna by zaujimalo ci ste zmenili znacku kozmetiky pre vase babo, napr. utierky na zadocek alebo penu do kupela a pod...Ako reagovala pokozka, vyskytli sa vyrazky??? My totizto puzivame kozmetiku Johnson&Johnson a mame kupony do DM tak by som ich chcela vyuzit, napr. na vyrobky Nivea.

marionn
12. okt 2009

ahoj Maťka 😉 ja som vyskúšala, ale len kým som nenašla to, čo bolo ok pre drobca. mal veľmi suchu pokozku. a nivea pre nás nič moc-vysušovala. dala som ju neterke (4 roky) jej neva. Ja som bola vééééľmi spokojná s Johnsons Baby Naturals (zelený) fakt super!!! prekrásne vonia a je naozaj jemnučký. Teraz som kúpila z oriflamu pre bábätká. Je ok, ale zvláštne vonia... (ale to je len subjektívne-celkovo sa mi páči len niekoľko vôní ...ostatné nemusím)