Akú kozmetiku potrebujem pre čerstvé miminko?

mrskalesana
15. feb 2009

Prosím o radu skúsených, čo všetko potrebujem pre čerstvé miminko. V drogériách je toho hrozne veľa, no Johnsons alebo Nivea sa mi zdá trocha prehnané, pre takú čerstvú kožičku. V lekárni toho je tiež vela, myslím, že Bumchen alebo tak nejak a hociaké iné...

Neviem, tak mi prosím poraďte čo je overené 🙂.

marionn
12. okt 2009

som zabudla pozn. drobec má už 16 mes.
🙂

katarina.banska
15. feb 2010

ahojte.
viete mi odporucit dobru kozmetiku pre novorodeniatko?
pocula som, ze na zapareniny je dobry Sudocream.
Co som pozerala, tak som pozerala tie detske pripravky a je ich fakt dost vela. Tak neviem podla coho sa mam rozhodnut a co vsetko mam kupit predtym ako sa mala narodi. co vsetko mi z kozmetiky bude treba ?dakujem

dahlia23
15. feb 2010

kati, záleží, či chceš prírodnú kozmetiku alebo je Ti to jedno. 😉
ja som mala pri Lenke Niveu, boli sme spokojné, ale teraz používame iba prírodnú kozmetiku, takže pre malého mám nachystané všetko z Nobilis Tilia. Krémik na zadok chválili Weleda, ten majú v DMke, vlastne dá sa tam pre bábo kúpiť všetko od Weledy. 😉

katarina.banska
15. feb 2010

dakujem
a tie prirodne su asi aj drahsie vsak? kde sa da kupit ta znakca Nobilis Tila?
a co vsetko potrebujem mat nachystane ? dakujem

dahlia23
15. feb 2010

kati, tu sú predajcovia v BB kraji:
http://www.nobilis.cz/index.php?doc=238

inak sa to dá všetko aj priamo z tej stránky kúpiť.
a tu sú detské produkty:
http://www.nobilis.cz/index.php?page=eshop&id_s...

inak, majú kozmetiku aj pre tehu a pôrod. 😉 naľavo v tej lište to všetko nájdeš 😉
a sú lacnejší ako weleda. 😉

kaska
15. feb 2010

Super je Bioderma, je tiez troska drahsia, ale je velmi dobra aj pre novorodeniatko. My sme pouzivali aj stale pouzivame telove mliecko, krem na tvar, na okolie ust a este aj umyvaci sampon na telo aj vlasky 😉
Proti zapareninam je super sudocrem 😉

lenkasop
16. feb 2010

Ahoj,
ja som používala Sebamed a jekorisovu masť na zadoček,bola som spokojná 🙂

annalena
16. feb 2010

Weleda a na zadok rybia mast 😉 zatial absolutna spokojnost

ichbinich
17. feb 2010

Na kupanie materske mliecko 😉

Ale vazne, moj maly mal velmi suchu pokozku, a kedze mlieka mam velmi vela, aj ho v nom na odporucanie porodnej asistentky kupem. Nemam problem a je to sranda, ked pride na to, ze voda chuti mlieckom, tak si cmula ruky ostosest 😉

Zo zaciatku som ho aj natierala tou smradlavou rybacou mastou, ale to trvalo iba dva tyzdne, kym sa zosupal. Pod tymi supinkami mal uz peknu pokozku. Teraz ho uz vobec nenatieram.
Raz som mu dala Penaten penu do kupela na dobru noc, to sa mi zdalo, ze ho vysusilo. Raz som skusila Weleda gel na vlasky a umyvaci, tam som si nevsimla ziadnu reakciu.

Masirujem ho tiez s olejom od Weledy, ale uz som mu dala aj olej od Nivey a bez problemov. Ale na masaz pouzivam tu Weledu (dost drahu, to hej).

Na zadok podla potreby masticku so zinkom a pantenolom, tam mam niekolko vzoriek od viacerych firiem, o.i. Hipp Babysanft. Tie tiez znasa bez problemov.

Inak babo zo zaciatku vobec netreba casto kupat, raz za dva-tri dni staci. Ale materske mlieko odporucam, nemusim ho vobec kremovat ani nic a ma krasnu pokozku.

Ked ideme na prechadzku vonku, dam mu bud Penaten kremik na tvar alebo krem do zimy od Weledy (ked je mraz).

dahlia23
17. feb 2010

ichbinich, to sa mu naozaj musí páčiť, keď vodička vonia mliečkom a ešte tak aj chutí... 🙂
vďaka za tip, to by ma nenapadlo.
aj Lenka mala suchú kožu, veľmi, tak ak náhodou bude treba pri malom, viem, čo mám robiť. 🙂

katalin1984
11. mar 2010

nam sa osvedcilo albarello, nedostato to hocikde sa mi zda ze na slovensku len teraz zacali predavat. skus albarello.sk. tak ale je dobre ked vyskusas viac znaciek, a sama sa rozhodnes co je pre tvoje dieta najlepsie. ale pozor no silnechemia ako sudokrem alebo imazol,len s mierou, tie neboli podla mna urcene pre kazdodenne pouzivanie...

ilijanka
13. mar 2010

ahojte, my používame Klorane Bebe a je naozaj super, dajú sa kúpiť aj zvýhodnené balenia, my sme využili púder, telové mliečko a šampónik

didulka85
14. mar 2010

Ja tiez planujem nakupit Klorane. Zevraj je to najlepsie pre dieta... A sudocrem kram na zapareniny.

mirip
14. mar 2010

zo začiatku stačí úplne obyčajná čistá voda a olivový olej a na riťku ribia masť s olejom niekedy je menej lepšie ako vela, teraz používame bubchen kozmetiku či ako sa to páíše a na zapareniny je lepší ako sudiocren kozmetika sebamed dostupná napr. v DM alebo lekárnach

mirip
14. mar 2010

sorry to bol preklep rybia som myslela 😀 🤐

hanka333
7. júl 2010

ahoj
skuste utierky na pokozku od mh-hygiena.sk
su super a vo velkom baleni a na pokozku posobia uplne super

vodnari
16. aug 2010

Ahojte má tu niekto skúsenosti s kozmetikou z Oriflam? Zatiaľ čo som sa pýtala tak mali dobré skúsenosti. Môžte mi poradiť? ďakujem za rady...

miska333
16. aug 2010

ja mam najlpesie skusenosti s niveou a to mi ma maly velmi citivu pokozku, sme toho mi uz vela naskusali

gabka24
16. aug 2010

ahoj, detská pokožka je veľmi citlivá a každé bábo je iné, ja som tiež malému nakúpila kozmetiky aj drahej aj lacnej všakovakých značiek, ale nerobilo mu nič dobre, vyhádzal sa dokonca aj z detských utieročiek takže sme ostali pri detskom mydielku a čistej vode 🙂 takže budete musieť odskúšať 😉

hanka333
19. nov 2010

skus utierky na pokozku od www.mh-hygiena.sk
minimum zapachu a chemie a prijemne pre dieta.

hanka333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shira_
24. nov 2010

sorry ale antimikrobiálne prípravky by som určite na novorodenca nepoužila. stačí mi pozrieť si zloženie. toto naozaj nepovažujem za vhodné...ani odôvodnené.

xlucia
24. nov 2010

@mrskalesana potrebujes len cistu vodu, a na pripadne premastenie pokozky ti staci infladolan z lekarne

lilla244
11. máj 2011

@ichbinich jeeej to vazne????
to som este nepocula.. to potom vyskusam,teda az budem mat tolko mliecka 🙂
moja mama mi vravela,ze je mliecko pomahalo na bolestive bradavky..
je to asi vseliek to mliecko nase 😀

ichbinich
12. máj 2011

@lilla244:
Ano, funguje to super 🙂
Teraz ma krasnu pokozku, to co sa zosupal, pod tym bola pekna pokozka a nema problemy. Teraz sa kupe (zhruba kazde dva dni) v pene do kupela, nemusim ho kremovat, nic.
Inak, mliecko je dobre aj ako kvapky do nosa, ked maju nadchu. A na bradavky je tiez dobre. A jasne, ze to je vseliek 😉
Prajem vsetko dobre!

zanet63
6. jan 2015
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

zienky poradte mi vhodnu prírodnu kozmetiku pre dieta na tieto chladnejsie dni. Tak aby sa lahko roztrel a nebol az tak moc mastny

hudecka9
6. jan 2015
Používateľ hudecka9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hudecka9.

prírodnej kozmetiky je vela skus upresnit co chces teda ci telove mliecko alebo len kremik na tvaricku a tak 🙂

zanet63
9. jan 2015
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

@hudecka9 chcela by som kremik na tvar a pre seba telove mlieko hlavne nech nie je velmi vonave malej to vadi neviem preco

sense
9. jan 2015

@zanet63 weleda...

zanet63
9. jan 2015
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

@sense tu značku nepoznam ja som kupila minule v lekarni nieco ale bolo to dost drahe toto sa pohybuje v akých cenách? a kupim to v lekarni ci kde?