Akú kozmetiku používať pre bábätko?

deninka14
28. nov 2006

Ahojte mamuľky, začínam novú tému, lebo si neviem rady akú kozmetiku používať pre bábatko. Ak máte nejaké skúsenosti poradte mi, aby som hneď od začiatku mojmu mimi neuškodila. Ja osobne používam najradšej Nivea, ale ktovie, či aj tá babatkovská je taká dobrá. Alebo stačí aj kozmetika Oli???

musko
30. nov 2006

Ahojte!
My máme 15 mes., mydlo nepoužívame, len do kúpeľa na večer detský kúpeľ Seba med a na mazanie striedam Aviril olejček s azulenom a Lipolotio U mliečko z lekárne, v zime sa mi veľmi osvedčila klasická medicínska vazelina na pusu a od Nivea Wind und wetter cr. Malý je spokojný a my tiež.

umatko
1. dec 2006

Ahojky, ja pouzivam teraz Bubchen ked je uz syncek vacsi, ked sa narodil pouzivali sme Sebame mydlo velmi sa mi osvedcil i Sebamed olejcek, neparfumovy, nesynteticky len trocha drahsi ako bezne vyrobky! to staci uplne na zaciatok, no a krem na zadok, odzaciatku Bubchen, nikdy sme nemali zapareny zadocek

miriam79
14. dec 2006

Ahojte...
mam mesacne dievcatko a co sa tyka kozmetiky pouzivame asi toto :
umyvanie cistou vodickou , zadocek obcas aj mydielkom ( johnson ) ked je velmi dokakana , po kupkani obcas natriem telicko olejcekom Batole.. vonia nesmierne krasne a klasicky a malej vobec neskodi... dam jej ho len ked mam pocit ze ma suchu pokozku...
na zadocek som zacala s kremom s tym jekorisovym olejom..bol fajn..ale teraz som skusila pouzit Sudokrem (mala som vzorku ) a je skvely... dokonca mi zabral na vyrazky na tvari!!!
vlhcene obrusky len ked prebalujem v noci zaspata..a najlepsie sa mi zdaju Nivea sensitiv..tie kadejake lacnejsie malu drazdili... tak a to je vsetko...

kvendolinka
14. dec 2006

Ahojte babule 🙂 nam sa osvedcil Bubchen.Pouzivame penu do kupela,potom ju natriem olejcekom po prip.mlieckom ale radsej mam olejcek a nakoniec jej natriem kremik na ritku.Samponik Bubchen sme este nepouzili az ked bude starsia.Ale mala ma fakt krasnu zamatovu pokozku z neho.No ale nemusi kazdemu vyhovovat.Ale ani cenovo sa mi to nezda byt take strasne 😉

lodia
14. dec 2006

Ahojte!
chcem sa poradit, co pouzivate maminy na tvaricky pre deti, kremiky bez obsahu vody..ktore sa vam v tychto necasoch osvedcili? vsimla som si, ze podstatna cast totho co je u nas na trhu obsahuje vodu, tak neviem co mam malej davat ..mava lisaje, obcas aj po tele, davam ifadolan a inotyol, ale chcela by som obycajnu nejaku kozmetiku, neviete o niecom dobrom, ucinom a dostupnom? dakujem za radu...

andy9691
14. dec 2006

Ahojte, maminy. Aj ja mám výborné skúsenosti so sudokrémom, zaberá absolútne na všetko, je super. Na kúpanie používam kúpeľ Johnson, nie je to pena, ani šampon, jediné, čo som našla ako detský kúpeľ. Malému sa osvedčil, nepení, a ak je malý moc pokakaný, tak mydielko johnson na ritku. Mastila som ho nivea detským krémom po celom telíčku, lebo olej mu nebol treba, nikdy nemal suchú pleť, a tým mu natieram aj tváričku.Na trhu som videla nejaký krém na zimu proti chladu, ale ešte som ho neskúsila, tak aj ja prosím na názor, ak máte skúsenosti. Inak minulú zimu, keď bol čerstvé bábo, nemastila som mu líčka ničím, tak neviem, teraz bude mať tváričku predsa viac vystavenú vetru...

lodia
14. dec 2006

ja som videla len krem proti chladu v dm, ten ich specialny krem, ale obsahuje vodu, tak nie je vhodny do mrazu, tak nechapem..ty si andy aky krem videla?

kvendolinka
14. dec 2006

Lodia ja by som ti na tvaricku poradila super kremik myslim ze fran.vyroba a vola sa Bebe Klorane maju ho v lekarnach a stoji 190sk dost drahy ale ucinny v zime no ale porad sa este v lekarni ze co ti nan povedia 😉

andy9691
14. dec 2006

To viem, klorane je výborný, teda vraj, mám švagrinú lekárničku, tá to vravela, tak možno ježiško donesie 😀 . Ja som videla niveu, tiež detský krém proti chladu, stál okolo 140 sk, tuším v tescu.Uvidím, či po vianociach, ak nič nedostane malý, niečo nekúpim. Počkajme si ešte na názory iných...

mimi
14. dec 2006

ja pouzivam na kupanie sebamed mydielko a na zadocek sudocrem.Velmi som s tymito vyrobkami spokojna 🙂 zatial mu nenatieram telicko,doktorka mi poradila,ze to netreba.

andy9691
14. dec 2006

Neskúmala som zloženie tých krémov, ale myslím si, že také renomované značky to majú dostatočne prepracované na to, aby krémy možno aj s trochou vody, deťom neuškodili. Dúfam.

kvendolinka
14. dec 2006

andy tak treba Jeziskovi pripomenut aby nezabudol 😀

nataliap
14. dec 2006

ahojte babulienky,ja malú kúpem od narodenia v čistej vodičke/najprv v prevarenej,postupne už len v H2O normal z vodovodu/ a ničím ju nenatieram..Ale osvedčilo sa mi aj kúpanie/ a to najmä ak má nejakú alergickú reakciu na pokožke/ v BALNEUM HERMAL-je to olejová prísada do kúpela-po tomto už dieťa nie je potrebné natierať,lebo na pokožke zanecháva taký mierne mastný olejový filter,ktorý slúži ako prechodná ochranná vrstva až do obnovenia prirodzeného tukového kožného plášťa.

lodia
14. dec 2006

andy a kvendolinka!
dakujem za tipy, skusim pozreit v lekarni, ten klorane..moja svokra je byvala magistra, tak sa jej spytam...i ked niektore nove veci uz nepozna..a pozriem aj tu niveu, kamoska mi ju doporucila, ale neviem ju u nas zohnat..aj v tescu som pozeral v Lamaci a nic..skusim v centre..este raz dakujem..ak si spomeniete este na nejaky kremik, dajte vediet.. 😵 😵 😵

megg
14. dec 2006

my pouzivame kozmetiku Penathen a zatial uplne super 🙂

lodia
14. dec 2006

Penathen, co je to za kozmetiku? vobec nepoznam...

megg
14. dec 2006

jaj pardon Penaten sa to pise. Mno, dostat ju v lekarnach.

megg
14. dec 2006

je to kozmetika vhodna aj na velmi suchu a citlivu pokozku.

macejka
14. dec 2006

ahojky,my jsme používali Niveu,ale jak se ukázalo,malej na ní bude mít nejspíš alergii neboť měl dost suchou kůži ☹ Teď máme od doktora na recept nějakou koupel a těl.mlíko excipial,to je dobré a na suchou kůži to pomáhá.

danii
14. dec 2006

ja pouzivam penaten. je specialne urcena pre babatka/deticky, s dlhou tradiciou a najpouzivanejsia v nemecku... a nedam na nu ani ja dopustit!
kupovali sme ju v rakusku, ale videla som aj u nas v lekarni 😉

teres
19. dec 2006

Ahoj holky, čekám své první mimi a chtěla bych se zeptat jakou kosmetiku mám používat?? Je toho hrozně moc a já nevím která bude ta nej. Myslím že dostanu něco v porodnici, ale co když to pokožka miminka nepřijme?? Díky za rady 😉
Pa 😲

olinel
19. dec 2006

Ahoj Teres, ja pouzivam kozmetiku Penathen a som s nou velmi spokojna.Dostat ju kupit v lekarni.Mala z nej nemala ziadne alergie.pa

janinah
19. dec 2006

Teres, primárka z novorodeneckého mi odporučila len olivový olej alebo Aviril olejček, peroxid vodíka na pupček, Aviril masť na dupku, to bolo všetko na začiatok,malý má 13mes. a pridala som len detský šampon, nič viac

jita2
20. dec 2006

Ahojky, jak jsem byla těhotná, četla jsem si různé diskuze na téma kosmetika a nejvíc kladných reakcí jsem opravdu vyčetla na kosmetiku Nela Batole, je opravdu úžasná, potvrdili my to i sestřičky, i naše doktorka..

fafa
20. dec 2006

Moji mali obaja krasnu pokozku, takze som okrem mydla - Nela Batole, nepouzivala nic. Okrem samozrejme, peroxid na pupcek a mast pod plienku. A ked mali trochu vysusenu pokozku od teplej vody, tak len olivovy olej...

danii
20. dec 2006

lodia, tu sa mozes mrknut 😉 :

http://www.penaten.de/penaten/index.jsp

juh1
20. dec 2006

kozmetika malej adelky je"cisty olivovy olej z lekarne,nivea hypo krem je fantasticky po kupani,mydlo detske" netreba sa bat vyskusat aj nieco vonave ,ale naco ked deticky vonaju same ako su,no nie?

wladka
20. dec 2006

baby, a to ste normalne pytali olivovy olejcek pre dietatko, v lekarni??

sa mi zda, ze moja malinka ma pod bradou, tesne v sankovej casti taky maly suchy fliacik, vyzera to ako lisaj, ale je zacervenany..vyzera ako ekzem, ja neviem..chcela by som vyskusat ten olivovy, a ked nepomoze behli by sme k doktorkovi..ja jej to premastnujem, ale rychlo sa jej to vysusuje..

juh1
20. dec 2006

ano olivovy v lekarni

wladka
20. dec 2006

ok, diky..behnem tam zajtra..