Akú kozmetiku používať pre bábätko?

deninka14
28. nov 2006

Ahojte mamuľky, začínam novú tému, lebo si neviem rady akú kozmetiku používať pre bábatko. Ak máte nejaké skúsenosti poradte mi, aby som hneď od začiatku mojmu mimi neuškodila. Ja osobne používam najradšej Nivea, ale ktovie, či aj tá babatkovská je taká dobrá. Alebo stačí aj kozmetika Oli???

gabika146
28. nov 2006

ja od zaciatku pouzivam len klasicky detsky olej aviril s azulenom krasne vonia babetkovsky a maly nema suchu pokozku 😀 myslim si ze tym nic nepokazis

ervotoc
28. nov 2006

nepotrebuješ žiadnu

mracik
28. nov 2006

Ja som u druhého syna nepoužívala ani mydlo ani žiadne krémiky (okrem jekorisovej masti na zadoček), vtedy mal paradoxne najkrajšiu pokožtičku.
Starší má dosť suchú pokožku, toho natieram mandľovým olejom s pár kvapkami levanduľky, to budem používať aj u tretieho - mandľový olejček je vodný aj na masírovanie po kúpeli
Aviril myslím obsahuje minerálne oleje, nám ho doktorka nedoporučila. Ale neviem, či má stále rovnaké zloženie

danielah
28. nov 2006

Deninka: my jsme ze začátku nepoužívali vůbec nic - na mytí čistou vodu, na mazání slunečnicový olej.
Posléze, když jsem zjistila, že Klárka nemá citlivou pokožku, jsem začala používat mýdlo (nejprve Johnson - ale pozor, na ten bývají brutální alergie, což jsem se dozvěděla až posléze; a teď používáme mýdlo od Weledy - je celkem drahé, ale je přírodní a krásně voní).
A když měla Klárka problémy s loupající se kůží na hlavičce, mazala jsem jí olivovým olejem - a ten byl také úžasný.

Mracik: a kde koupíš mandlový olej? Normálně v lékárně?

cat
28. nov 2006

deninka, nám po odskúšaní viacerých značiek najviac vyhovuje Nivea. Využívame len tel. mlieko, mydlo, krém na tvár. Zo začiatku som malého ale natierala iba olivovým olejom a na zadok Sudocrem. Toť vsio 😉

verka
28. nov 2006

no my tiez mydielko,olejcek a krem na ritku Weleda.a to je vsetko,netrba to prehanat vselijakymi olejmi na kludny spanok a podobne...

verka
28. nov 2006

mracik tiez by ma zaujimalo kde kupujes ten mandlovy olejcek,maly ma tiez suchu pokozku...

mracik
28. nov 2006

kupovala som ho cez net - bio-obchod,

samuelko
28. nov 2006

dedinka ja od začiatku používam značku Nivea a som s ňou maximálne spokojná,na kúpanie tekuté mydielko po kúpaní olejček a na ritulu tiež krémik nivea.Malý sa mi ani raz nevyhádzal. 😀

gedren
28. nov 2006

Ahoj,

ja taky pouzivam jen mandlovy olej (koupila jsem u Eone, kdyz jsem objednavala olej na masaz hraze 🙂, ale asi se da koupit i v lekarne, nebo jakykoli jiny cisty prirodni olej) a mazu ji tim po koupani mista,kde se ji loupe kuzicka (treba v podpazi). A jinak vubec zadnou kosmetiku 🙂

wladka
28. nov 2006

naozaj, netreba vela kozmetiky..

my pozivame penu do kupela Johnson, olejcek striedame, malinka ma troska suchu pokozku na tvaricke- na tvar sebamed, na telo bud sebamed alebo nivea, obcas pouzijem aj aviril - aj cez den jej tymto natriem tvaricku - ten ma nadhernu vonu, babetkovsku..na ritulku sudocrem..

kristi
28. nov 2006

nemate nekdo vyzkousenou Babylove z DM??? ja pouzivam tu jejich Baleu na sebe i muze, vyhovuje, tak premyslim, ze by to mimco taky zvladlo

bazalka
28. nov 2006

holky, diky za rady ... nebudu predem zbytecne upovat haldy kosmetiky. Cim min chemie, tim lip 🙂.

petruska77
28. nov 2006

ja som si na pripravnom kurze objednala skusobnu sadu kozmetiky Weleda asi za 130,- Sk. Uvidime, vyskusame a budeme mudrejsi... Ale ak s nou ma niekto skusenosti, sem s nimi... 😉

gabriella2
28. nov 2006

ja malinkú kúpem iba v čistej vode a to má už 15 mesiacov, podotýkam že kúpame sa každý deň. Na telíčko som používala olivový olej a mávala suchú pokožku a odtedy používam masť LIPOBASE a neviem si ju vynachváliť. Na zadoček používam masť s rybím olejom. Žiadnu inú kozmetiku nepoužívam.

verka
28. nov 2006

petruska77 my pouzivame weledu,ale je trosku drahsia.takze pomaly vyskusame nieco ine,weleda je dobra ked mas malunke babo,ze nechces nejak moc experimentovat,je to prirodne.my sme mali na zaciatok mydielko,mliecko,kremik na ritku a tvaricku.to je všetko,nič viac ti netreba.teraz mame olej miesto mliečka,sme spokojni,ale uz som natierala ritku i tou masťou s rybim olejom a aj ta je dobra.ale ked ma maly cervenu ritku,weleda mu vzdy pomohla,takze pritom ostaneme.

petruska77
28. nov 2006

verka, dik 😉

lucisa
28. nov 2006

Já na koupání obou dcer používala koupel od Johnson´s - levandulový většinou (pěkně voní, udělá se jemná pěna, celé tělíčko i vlásky se umyjí jenom touhle vodou a už se nemusí mydlit), pak olejíček po koupání na tělíčko Johnson´s s Aloe Vera nebo Sensitive (ne heřmánek, po něm bývají alergie), na dupku Rybilku a na obličej jsem dostala Penaten. Penaten jsem pak později kombinovala i jako pěnu do koupele. Je ale dražší. Výborná je i kosmetika Babylove z DM, časem jsme přešli jen na ni, mají celou řadu dětských výrobků, je cenově dostupná a ani jedna z dcer neměla žádný problém.

zuzu13
28. nov 2006

aj my používame aviril a som maximálne spokojná. Odporúčali mi olivový olej, kúpili sme ho, natreli malú a celá sa vyhádzala. Treba vyskúšať, čo mimčo znesie 😀

macejka
28. nov 2006

Já používám pro prcka kosmetiku Nivea,teda tek.mýdlo a krémík na tělíčko.Poslední dobou má ale hrubší kůži na nožičkách tak jsem se vrátila k olivovému oleji,který jsem používala hlavně v šestinedělí,uvidim jestli se to zlepší.Na zadeček máme taky Niveu nebo Rybilku,ta ale zrovna moc nevoní a na obličejík teď používáme krém proti chladu také od Nivei.Jinak také jsem spokojená s mýdlem od Alpy-batole,také krásně voní a žádnou reakci jsem nespozorovala.Balea s DM nám taky vyhovuje,ale pro malýho jsem zkusila pouze krém na zadeček a ten je fajn.Jo a na hlavičku máme vlastně šampón Seba med,krásně voní a je vyhovující.

bebek
28. nov 2006

Je to aj o tom, ze kazde babetko znesie inu kozmetiku. To moje bolo napriklad cele vyhedzane od johnson a pokozku ma krasnu od olivoveho oleja.
Na ritku pouzivame sudokrem, alebo masticku s rybacim olejcekom.

mitinka
28. nov 2006

my pouzivame iba bubchen da sa dostat vsade a pouzivam sampon,krem na ritku a telovy krem aj na tvar teraz v zime a kupem ju v johnsons🙂

verka
29. nov 2006

mitinka a naco sampon?

titkovamiriam
29. nov 2006

Myslim si ze Nivea je v pohode ,tiez ju mam.Pouzivam krem na zadocek,olej,mydlo a teraz ked je vonku chladnejsie tak pletovy krem.Po kupani krasne voni a vlastne cela rodina mame tuto kozmetiku.Ked bol Marek najmensi mala som aj Nivea obrusky,teraz kupujem Tesco a som spokojna.

deninka14
autor
29. nov 2006

babenky, dakujem krasne za vsetky rady. S tym nakupovanim kozmetiky teda pockam az kym sa moje mimi "vykluje" 🙂 a potom sa rozhodneme ci budeme daco potrebovat...

ninocka
29. nov 2006

aj ja som malickemu nakupila vsetko z nivei tak dufam, ze mu bude vyhovovat

ninamaria
29. nov 2006

My sme začali s Johnson a Nivea, ale najviac sa nám osvedčil SebaMed a Bubchen, používame klasické mydielko, šampón, mliečko, krémik na tvár, plus v zime na vietor a chlad, na riťku už nedávame nič, malá ju mala stále peknú, takže od 1 mesiaca už nepoužívame nič.Ak náhodou tak Sudcrem.Tak len toľko.Pa 😵 😵 😵

bellasandra
29. nov 2006

ja mam johnson..a na tvar mam od nivey krem proti chladu...alee velmi sa mi páci aj SEBAMED...na zadocek pouzivam krem..velmi dobry je 😉

mitinka
29. nov 2006

verka ona je velky vlasacik ma moc a velke vlasky tak sa samponujeme 😀

bellezza
29. nov 2006

netreba žiadnu kozmetiku, naša pediatrička nám hovorila, že stačí olivový alebo slnečnicový olej, lieh na pupček a detské mydlo. Na zadok Jekorisovú masť. Do mrazu modrú indulonu. A to bolo všetko.
Ja osobne ale na detskú kozmetiku nedám dopustiť, na svoju kožu používam Babylove a Niveu, pod sprchu Johnson s levandulou. Pre dospelých akurát.