Akú kozmetiku používať pre bábätko?

deninka14
28. nov 2006

Ahojte mamuľky, začínam novú tému, lebo si neviem rady akú kozmetiku používať pre bábatko. Ak máte nejaké skúsenosti poradte mi, aby som hneď od začiatku mojmu mimi neuškodila. Ja osobne používam najradšej Nivea, ale ktovie, či aj tá babatkovská je taká dobrá. Alebo stačí aj kozmetika Oli???

nelika666
20. dec 2006

a maju u nas aj penaten vlhcene utierky? ja som ich tiez mala z rakuska a krasne vonaju.. u nas som ich este nevidela 😕

danii
20. dec 2006

neli nemaju. tie som tu ani nevidela, kupovali sme ich tiez v rakusku. jedny s lotion a jedny s aloe vera - tie su veeeeelmo dobre! 😉

cantarela
11. feb 2007

Nemáte některé zkušenost s kosmetikou Batole od firmy Alpa?(nemyslím Nela Batole,ta se už neprodává).

zuzu13
11. feb 2007

cantarela nie...ja mám len aviril olejček na telíčko a modrú indulonu na tváričku...

marty78
11. feb 2007

Ten sudokrém je na zadoček?Kde sa dá kúpiť a kto to vyrába? díky

zuzu13
11. feb 2007

marty... dostaneš ho v lekárni

musko
11. feb 2007

Baby, Penaten z Rakúska je u nás Johnson-Johnson.... 😉

macejka
11. feb 2007

cantarela

já mám od alpy-batole krém proti chladu,mažu s tím obličej malýmu a vyhovuje nám.Předtím jsem ho mazala Niveou a měl po ní trochu pupínky.Jo a ještě jsem měla pro malýho od batolete sprch.gel a ten nám taky vyhovoval,hezky to voní a je to za velice příznivou cenu 😉

womann
11. feb 2007

Alpa batole by asi nemela byt spatna,veci od Alpy byly vzdycky dobry...Ale chce to vyzkouset 😉

danii
11. feb 2007

musko, to nie je. penaten je solo znacka a johnson ina.... videla si obal penaten?

danii
11. feb 2007

...a tazko to moze u nas byt johnson ked som zopar vyrobkov penaten videla aj v lekarnach.... 😉

k.a.t.k.a.
11. feb 2007

Penaten je rad od Johnson .. tiež som bola prekvapená.. ale za to drahší rad a snád aj kvalitnejší 😉

macik
11. feb 2007

Přesně tak, některé značky se na německém trhu vyskytovaly pod jiným jménem a pak se přivážely k nám jako dvě odlišné značky...Já si toho všimla, když jsem v Německu žila a kupovala si značku kosmetiky (teď si nevzpomenu na jméno) a kterou jsem pak s překvapením identifikovala jako Max Faktor pod jiným jménem...každopádně ať už Johnson nebo Penaten, obojí je chemie a já bych je na miminko nepoužila, preferuji přírodní kosmetiku i pro sebe a nemohla bych ničit rovnováhu kůže mimískovi...ale je to Vaše volba 🙂

cantarela
13. feb 2007

Tak jsem se nechtíc dozvěděla,že Matyášek dostane k svátku kosmetický balíček od Eoné.
Myslím-jestli jsem četla dobře,že má zkušenosti Gedren,spokojenost? 🙂
Četla jsem jen chválu a hlavně je mi sympatické,že se jedná o českou značku.
No vyzkoušíme a budu moudřejší 😝

vanduska
14. feb 2007

Ja som zacala maleho natierat olejcekom Penaten a cely sa mi vysypal ☹ . Tak som ho zacala po kazdom kupani natierat obycajnym olivovym olejom a pokozku ma krasnu. Ani jedno zacervenanie alebo vyrazticka. Je strasne hladunka. Na ritku som pouzivala rybaciu mast ale zacala mi strasne smrdiet, tak sa mi osvedcil Sudocrem. Najnovsie vsak pouzivam olejcek od Sebamed. Je genialny 🙂

nici
14. feb 2007

ahojte,
ja som od narodenia zacala pouzivat kozmetiku Bubchen, potom Sebamed, boli sme spokojni, ale kedze sme dostali vyrazky z umeleho mlieka, tak pouzivame na predpis penu do kupela a zarobenu masticku = kyselinu mliecnu..ze radsej....ale na vlasky stale pouzivam sampon Sebamed...
a na ritku sme pouzivali rybaciu mast, a neskor Sudocrem a som spokojna....

leak
14. feb 2007

Ahojte, ja som dostala celé balienie ked sa malý narodil zn. Bubchen a Penaten a ked som to minula a išla si kúpiť zistila som, že je to dosť peňazí tak som dala na radu mojej mamy a na ryťku používam rybaciu masť a na telo klasický olejček aviril, ten tušim najkrajšie voní. Akurát do kúpeľa kúpim niveu alebo niečo podobné a som spokojná a zatiaľ sa mi nikdy nevyhádzal.

anika
14. feb 2007

ved sa pozrite na obaly, penaten aj johnson baby maju velmi podobne, ak nie rovnake
ja pouzivam johnson mliecko extracare, so zltym vrchnacikom, na umyvanie mydielko, to striedam,po narodeni som vyse mesiaca pouzivala olivovy olejcek , na ritku iba obcas sudocreme, mne sa najviac osvedcilo po kazdom kaku umyt zadocek pod vodou s mydielkom a zapareninky nemavame, takze sudocreme pouzivam iba vynimocne, zadocky sa zvyknu detickam viac cervenat, ked idu zubky, tak trosku vtedy.

s detskou kozmetikou to naozaj netreba prehanat. Ano, o kozicku sa im starat musime, ale zbytocne prekryvat kadejakymi pripravkami tu prekrasnu babatkovsku vonu je predsa skoda 🙂

anika
14. feb 2007

macik, v nemecku maju vela znaciek pod inym menom -max factor je ellen beatrix, maybelline, garnier-jade, aj johnson nejake telove mlieka/nie pre deti/ ako bebe. Tiez som tam isty cas pobudla 😉

danule
23. mar 2007

Hoj holky a co říkáte na kosmetiku Babé?
Chodím teď na předporodní kurzy a vychválili nám ji do nebes.
Má být vyrobena z přírodních produktů,ovesné klíčky-tuším atd,taky má být hypoalergení a neparfémovaná,ovšem zatím jsem nenašla ani neslyšela žádné názory přímo od maminek.
Tak co vy na to?

maca21
23. mar 2007

baby chcem sa spýtať dokedy treba dieťatko čistiť liehom? myslím v záhyboch? díky za rady

elliana
23. mar 2007

maca, ja som liehom cistila jedine pupocni, a to len dovtedy, kym neodpadol kypet. A potom este uska poprepichnuti....

mimakro
23. mar 2007

Moje deti neznášali olej. Hneď sa vyhádzali. Používam telové mlieko Nivea, s tým som spokojná. Hanka má mydlo Seba Med, Ondrík má buď Nivea, alebo Bupi. Mydlo nepoužívame na celé telo každý deň. Šampón na vlasy máme Bupchen, Hanka (raz za týždeň) aj Ondrej(závisí od toho, ako je špinavý). Krém na tvár používam Nivea for Baby. Liehom čistím pod krkom, za uškami a pod pazuchami, lebo sa tam tvorí taký mázok, tak preventívne proti zápalom. Ondríkovi som tieto miesta čistila až dovtedy, kým mu "nenarástol krk". Vo všeobecnosti: sú detičky, ktoré môžete natrieť, čím chcete. Vždy budú mať hebkú pokožku. Iné neznášajú takmer žiadnu detskú kozmetiku, tak treba len hľadať a skúšať. Ja som už našla, tak s ďalšou neexperimentujem.

junior
23. mar 2007

Ahojte,

tak my to mame jednoduche - na tvar, telicko aj zadocek pouzivame modru indulonu a sme spokojni 😀 . Akurat pri kupani pouzime sebamed

babulka
23. mar 2007

My mame spartansky rezim - voda a mydlo Bupi modre ( s lanolinom), a to od narodenia. Bez kremikovania, olejcekovania, akurat tvaricku. Ked bolo suche miesto, natrela som to Vaseline Pure petroleum jelly, je to take mastne, bez parfemov a hned zmizlo. Doteraz nemame priblemy s pokozkou (narozdiel odo mna, ja som suchokozec, az sa prasi, a nic nepomaha 😖 )

maca21
23. mar 2007

eliana, mimakro ďakujem

inak ja používam na kúpanie niveu a krémik johnsons, na zadoček sudocrem a som s ním veľmi spokojná a samozrejme prám proti vetru, lebo drobec mával strašne suchu pokožku na tvári a odjkedy to používame má krásnu 🙂

maca793
23. mar 2007

ja používam len sprchové krémy jonson a nič iné. pri dvojičkách som požívala samé olejčeky, krémiky a vtedy som spravila chybu, narušila som im prirodzenú vlhkosť pokožky.
pri maličkej len sem tam použijem krémik na tváričku, keď ideme von. asi do 1 mesiaca som ju poctivo olejčokovala obyčajným avirilom.

sisa79
30. mar 2007

Ahojte mamky!
Chcem sa spytat...mam termin o mesiac... cize koncom aprila, zaciatkom maja. Ked uz bude svietit slniecko, nechcem aby sa maly spalil. Akym kremom chranit novorodeniatko pred slnieckom??? Vdaka! Slavka

adetka
30. mar 2007

nam uz v porodnici (Antolska) neodporucali pouzivat oljcek... vraj upchava pory... ja malu po kupani... co je kazdy druhy den... natriem telovym mlieckom Bubchen... na kupanie pouzivam obycajne detske mydielko bez prisad... a na zadocek nedavam vobec nic... zistila som, ze sa jej takto menej zaparuje...

maca793
31. mar 2007

sisa79
treba ho natierať krémikom určeným hlavne pre malé deti s vysokým faktorm a nevystavovať ho slnku.
dobrý je sebamed, ale je trošku drahý.