Akú kozmetiku používate pre novorodenca?

viktoriaboris
11. okt 2013

Kozmetika pre novorodenca
Detsky kupel

kaktusik007
11. okt 2013

Oillatum emoilent

lulistek
11. okt 2013

Novorodenca netreba moc mydlit, pouzit len trosku sprchacu. my sme pouzivali bupi penu, potom aj od johnsonu a teraz mixa, penaten...

chlpacik
11. okt 2013

Ahojky,
absolutne nic, len umyvat v cistej vode. Maximalne som natierala na zaciatku Excipialom, aby nemal takú suchú pokožku, a na zadoček sudocream. Potom , ak uz mal nejake mesiaciky, tak olejcek aviril na telo. Inak naozaj nič netreba. Pri používaní samponikov detickam vznikaju tie male chrasticky na hlavicke, treba to poriadne vyplachovat a vycesavat, aj preto je lepsie u malinkych nepouzivat nic ;)

andrejka1978
11. okt 2013

detske mydlo,olivove mydlo,olivovy olej,na tvar som davala biodermu pre babatka,lebo mal suchu pokozku.inak este lieh na zahyby a vyrazky.nic viac nie je potrebne,pokial nema nejaky kozny problem.nazadok rybaciu masticku.

severankasr
11. okt 2013

žiadnu kozmetiku prvy mesiac,len na zadocek sudocrem, na novorodenecke akne iba repikovy kupel. inak nic

misinka26
11. okt 2013

My sme používali len AVIRIL a na riťku BEPANTHEN 🙂 nič viac ...

lin123
11. okt 2013

ked je este len novorodenec, tak nic..tak to odporucaju aj v porodnici...len cistu vodu, az ked je starsie, tak potom pokukat po kozmetike.

biobajo
11. okt 2013

no , cistu vodu...mne tiez odporucili a malinka mala kozne problemi.Na kozi mala zlateho stafilokoka ,vraj je to s nehygienickeho prostredia a tahalo sa to s nou od porodnice...cize tam sme to dostali a nemohli sa toho zbavit do dnes najviac to mala na uskach a tak nausnicky sme davali az v 3, mesiaci , cize bez mydlovu metodu ja osobne neodporucam ...pouzivam sebamed ...

luspik
11. okt 2013

my sme zo začiatku tiež používali iba čistú vodu, neskôr na riťku mydlo Bupi a na mastenie Sudocream, a tak to aj ostalo. Max. jej dam na tvar krém

sense
11. okt 2013

ziadnu, pokial ma dieta velmi suchu pokozku natriet....ja som davala do vody par kvapiek cisteho mandloveho oleja z lekarne a nemuseli sme ani natierat inak nic....a na zapareniny sudokrem ale nie preventivne len ked bola ritka cervena....

majka99999
11. okt 2013

Sebamed, od roka na vlasky sampon Nivea.

janesa1984
11. okt 2013

Sebamed

m_ij_ka
11. okt 2013

detské mydlo bupi, olej nela batole po kúpaní 🙂

ikika
11. okt 2013

@viktoriaboris super je Bioderma ABC Derm Moussant - to je taky gelik, neobsahuje mydlo, je vhodny aj pre novorodencov... kazdopadne sa nestotoznujem s tym, ze babatka umyvat len v cistej vode - ano, ale ritku od stolice treba umyt niecim, inak to tam zostava a robi neprijemnosti... radsej gelikom pod tecucou vodou, ako vlhcenymi vreckovkami... 😉

Super su aj ostatne vyrobky Bioderma radu ABC Derm, ktore su urcene babatkam a detickam... napr. telovy krem, kremik na zlte supinky vo vlaskoch Babysquam, kremik na zapareniny, na pupaciky okolo pusiny...
Vyborna je na zadocek rybacia pasta z lekarne (http://www.najlekaren.eu/zapareniny/2357-pasta-... alebo je este so zelenym obalom), dievcatkam treba denne susku naolejovat olivovym olejom (predchadza sa zrastu pyskov).

Pri detskej kozmetike dbaj na to, aby neobsahovala parabeny - su to najlacnejsie konzervacne latky, nic moc, a ani nejake extra vonave, najlepsie hypoalergenne.

Citala som tu aj o kupeli Oilatum, tak ten je super, volakedy som ho pouzivala ja, hodnotim ho pozitivne.
Kupelu Balneum Hermal by som sa radsej vyhla, ten obsahuje sojovy olej.

Este napisem, nakolko som tu citala nejake srandy ohladom seboroidnej dermatitidy (hovori sa aj seborea, mliecna chrasta ci zlte supinky) nevznika z umyvania vlaskov samponom, je to znak citlivej pokozky.

Viac ma teraz nenapada, snad som Ti trosku pomohla, vsetko dobre. 🙂

vajanika27
11. okt 2013

male dieta nepotrebuje ziadnu kozmetiku, na zaciatok iba cista voda 🙂 my sme pouzivali od narodenia iba mydlo a to len na zadocek, doteraz maleho kupeme len v cistej vode, v lete castejsie ale teraz ked je chladno tak raz za tyzden mu umyvam hlavu. na zadocek som preventivne davala olejcek od saloss a ked uz mal zapareniny tak bepanthen, my nepouzivame ani vlhcene utierky, utieram maleho len cistou vodou 🙂 nikdy som maleho ncim nekremovala ani neolejovala, lebo to nebolo treba...mame vyhodu ze nemame tvrdu vodu, maly mal vzdy krasnu pokozku 🙂

janinna11
11. okt 2013

Ja vascinou nic, iba ritku oplachujem kozmetikou a vlasky a skusila som teraz mixu, je jemnucka a krasne vonia. Ale.dobra je aj weleda, nivea, a na natieranie raz za cas obycajny oliv oil z lekarne 🙂

kristiii
11. okt 2013

Väčšina pediatrov ti povie že čím menej tým lepšie, ja som dávala len Oilatum Emoilent, pár kvapiek do kúpela, potom je pokožka krásne hebká a netreba žiadne olejčeky ani mliečka. Ritku umývať len pod tečúcou čistou vodou, nie vlhčenými utierkami /samozrejme ak je možnosť, niekde vonku sú obrúsky super pomoc/. Na prípadné zapareniny Sudocrem a to je všetko. Šampón sme začali používať až neskôr, možno okolo roka. Ono hlavne časom sama zistíš čo vyhovuje konkrétne tvojmu dieťatku, každý má lepšiu skúsenosť s inými výrobkami podľa pokožky dieťaťa.

lubinkas
11. okt 2013

Ziadnu pri kupani. Max. po kakani pri umyti zadocku sebamed mydielko a rybiu masticku na natretie. Ked sa mi zdalo ze ma mala suchu pokozku, natrela som ju olivovym olejom z lekarne, ale to bolo mozno raz za dva, tri tyzdne a casom vobec. Doteraz nepouzivam ziadnu kozmetiku pre malu a mala 22 mesiacov.

zuzi0110
11. okt 2013

Bambucké mydlo ručne robené, a občas trochu olejčekom vymasírujem z DM.

bibadlo
11. okt 2013

Prvý mesiac len čistá vodička, potom sme zacali na vlasky a zadoček používať Klorane z lekarne a suchú kožičku natierame s telovym mliekom Nivea Baby.

marylis
11. okt 2013

Cistu vodu a rybiu masticku na zadok 🙂 Neskor, ked mal suchu pokozku sme pouzivali Lipolotio, ale ked sa mu to zlepsilo, tak sme prestali aj s tym 😉

danielatn
11. okt 2013

Sebamed

brnka
11. okt 2013

dopredu nekupuj nic, co bude treba, predpise na recept pediatricka (nam excipial na suche miesta na pokozke) a oilatum do kupela. Jedine,co som kupila bol Sudocrem na zadok (ten som mala tusim aj v tom kufriku v porodnici) a mydlo Bupi na umyvanie pokakanej ritky.

melesmeles
11. okt 2013

urcite Bioderma ABCderm, a taktiez Oilatum. samozrejme to netreba prehanat 🙂

anjelik2509
11. okt 2013

Ja som malú kúpavala v čistej vode a len na zadoček penu Bupi, keď ho mala špinavý...A krémik tiež Bupi, prípadne som to striedala s krémom z Oriflame..No a na ritinku sudocrem.

sharlotta
11. okt 2013

Weleda

janinah
12. okt 2013

kúpanie v čistej vode,ale každý deň...občas Aviril modrý olej na kožu a Aviril mastičku na zadoček,nič viac...potom cca od 7-8mes. aj detské mydlo....

jankaba1
12. okt 2013

Ahoj, ja som pri mojich 2 detoch od narodenia pouzivala sampon , spr.emulziu, niekedy aj mlieko-olej zn. Sebamed. Nakolko je to najodporucanejsia zn. Ja som ako dieta mala ekzem, tak som sa bala, aby aj deti nemali ekzem. Zatial sa neprejavil.A to ma syn 13r. a dcera 2roky.

ivanka.7
14. okt 2013

Prveho polroka nic (nie, ani na ten zadok nic netreba, ak je dieta dojcene, tak ta stolica bez prikrmov ide umyt normalne, pri UM neviem ako to je). Po zavedeni prikrmov sa stolica meni, takze nejake obycajne prirodne mydlo (vrelo odporucam sonnett alebo marseillske). Elianka ma 18 mesiacov a nic ine na nu doteraz nepouzivam - obcas bambucke maslo, ked ma niekde suchsiu pokozku alebo do zimy na licka. Ziadne vyrazky, ekzem, zapareniny, nic.

tweetinka.co
15. okt 2013

my sme od narodenia používali a používame na kúpanie Ovsený kúpeľ, na riťulku krém Lavera (proti zapareninám)