Akú kozmetiku pre novorodenca?

other_side
17. okt 2008

ahojte, mohli by ste mi zhruba napisat co treba mat vzdy po ruke pre novorodeniatko? ja uz mam syna vacsieho a tak mi aj povypadavalo co vsetko som mala ako samozrejme veci.. napr, masticka na pupcek, potom na vetry a tak podobne 😉 vdaka 🙂

zuzka1.
17. okt 2008

ahoj, pouzivame kozmetiku, teda na kupkanie a telove mliecko pre dobry spanok Johnsons, na pupik sme davali masticku pupik, na ritku rybaciu mast, na tvaricku niveu proti zime a vetru a na pupaciky alebo potnicky sudocrem, dostali sme vzorku v nemocnici a je super. Niekomu Johnons vadi, ale pouzivaju ho skoro vsetky nemocnice, takze ked nebude vadit na zaciatku, bude ok.

wali
17. okt 2008

ahoj, tak ja som si zriadila taky kozmeticky kufrik, ktory mam stale po ruke a chystam si ho aj ku kupaniu. mam tam: bepanthen na ritku, aj puder, olejcek na telo, vatove tycinky, masticku na pupik som mavala, teplomer, kefka na vlasy a zakladne lieky, ktore sme momentalne potrebovali (napr. morsku vodu do nosa mavam doteraz).

shela
17. okt 2008

nasa ma len Johnsons kozmetiku- samponik, mydielko, olejcek, krem na tvaricku s aloe vera, krem na ritku tiez ta ista znacka- zinksalva, ..

audreyd
17. okt 2008

ahojte, my najprv na všetky neduhy skúšame MM a keď nezaberie (málokedy sa stane), tak siahneme po kozmetike sebamed 🙂

3558
17. okt 2008

ja mam len penu do kupela johnsons, a olivovy olej extra virgine. a na ritku sudokrem a som spokojna takze nemenim a ani edufam nebudem 😵

caruzo19
18. okt 2008

nasa mala ma po mne citlivu pokozku,takze na umyvanie mame glycerinovy gel,natierala som ju po kupani obycajnym olivovym olejom extra virgen,co mame aj na varenie,nemusi to byt ten premrstene drahy v lekarni a na ritku sme pouzivali cistu vazelinu,tak isto na tvaricku v zime

claudinka
19. okt 2008

na kupkanie pouzivam iba cistu vodu, po kupkani olejcek babylove a na ritku subamed.. vatove tycinky nepouzivam, pupik mam tiez, ale malokedy kremikujem nim brusko..

zuzka1.
19. okt 2008

baby prekvapujete, ze vsetky pouzivate olejceky, kedze olejceky vysusuju pokozku viac ako krem. V porodnici neonatologicka a potom pediatricka trvali na tom, aby sme pouzivali vyhradne telove mliecka, ktore su setrnejsie.
Nepamatam si presne preco, ale olej teda vraj vysusuje.

other_side
autor
19. okt 2008

baby diky moc za kazdu radu 🙂 a zuzka1, ja som malemu davala aviril olejcek ale nikdy sa mi nezdalo ze by mal vysusenu pokozku 😉 a ten olejcek este k tomu tak nadherne vonia )) tak babetkovsky )) 🙂

zuzka1.
19. okt 2008

Aj mne to bolo cudne, ved s ato poziva milion orkov, tak sme zacali davat mliecko a nechali sme to tak ,ale teraz je to zlozite zo vselijakymi informaciami, lebo sa to neustale meni atd, ve dto poznas

dididi30
19. okt 2008

vra aspon do mesiaca by sa nemalo nic pouzivat 😉

dididi30
19. okt 2008

ale na vysusenu plet nam pomohol olivovy ojecek ale nie na telicko ale do vody a sup sup v nej vykupkat 😉

alica147
19. okt 2008

didi súhlas ja som tiež dlho dávala iba pár kvapiek oloivového olejčeka do vodičky 😀