Akú používate kozmetiku pre novorodeniatka?

maca5
30. júl 2007

Kocky,
aku pouzivate kozmetiku pre novorodeniatka, pripadne ake mate skusenosti s tou ktorou znackou? Vopred dakujem za Vase reakcie.

hedvika
11. dec 2007

Jak už bylo napsáno dřív, doporučuje se používat kosmetiku minimálně. Používám kosmetiku Babé - obsahuje pouze ovesný výtažek, ale je to dost drahá záležitost. Pak mandlový a meruňkový olej od Nobilisu (taky je dobrý olivový). Kvalitní je ještě značka Eoné, třeba výborný olejíček Větříček. Špatná na novorozeňata je prý Bubchen, Weleda i SebaMed - taky jsem od nich ještě v těhotenství měla něco nakoupeno, ale po absolvání předporodního kurzu jsem nepoužívala nic. A zatím se nám to vyplácí. 😉

jahodka11
11. dec 2007

ahojte,
my zatial pouzivame len mydlo BUPI a modru indulonu. Kedze som alergik, bojim sa zatial vyskusat nieco ine, ale myslim, ze zatial netreba... po 3 mesiacoch by som chcela vyskusat olejcek Aviril, velmi mi vonia a pripomina detstvo, tak by som chcela, nech aj moje babo tak vonia..nemate niektora skusenosti s avirilom?

trixi
11. dec 2007

jahodka, ja sice nemam osobne skusenost s olejickom Avirilom ale vozila som ho kamaratke az do Kanady, natierala nim obe deti a hovorila, ze ziadny iny vyrobok nie je tak dobry ako modry olejicek Aviril. Ja pouzivam pre maleho Weledu, o ktorej hedvika pise, ze je spatny. Ja som s Weledou velmi spokojna.

julia225
11. dec 2007

ziadna... cista voda, max detske mydlo bupi... alebo weleda je najsam lepsia!!!
ziadne kremy a oleje...
a ruky prec od johnsonu, sama chemia a parfem,,, fuj

andira
11. dec 2007

Nám se nejvíc osvědčila Weleda - má super složení, je bio a neobsahuje žádné ropné produkty. Používám plenkový krém, úžasnou krémovou koupel s měsíčkem, krém na obličej, ochranný balzám proti mrazu a ještě olejíček. Kromě toho je také dobrý Hipp - plenkový krém, obsahuje droždí a je hodně hydratační a občas dáváme i od Hippu koupel.
Když má malá špinavé ručičky, používám tuhé mýdlo - Syndet od Sebamedu. Ale jinak nás Sebamed hodně vysušuje a po plenkovém krému je malá opruzená.
A ještě je fajn také Hadek, jak tu někdo zmiňoval. 🙂

trixi
11. dec 2007

andira, mne sa tiez osvedcil krem od Weledy na prdelku. Po kazdom inom mal maly problemy. Dokonca aj po tej rybacom kremiku, ktory nam odporucala doktorka. A este k tomu vonal ako sardinky
😀

lyzenka
12. dec 2007

my teraz pouzivame BABYLOVE - mydielko a potom olejcek a este aj kremik na rytulku....a zatial som spokojna. Ale aj ten Hippik je dobry na zadocek aj olejicek - krasne vonia... :O)

sofik
12. dec 2007

Ahoj! My pouzivame kozmetiku Bubchen alebo penaten a som s nou nadmieru spokojna. Hlavne je pouzivat na kupanie nejaky olejovy gel a potom natriet cele telicko olejcekom. Kazde dieta je ine a aj nie kazde kozmetika sedi hocikomu. Treba skusat ak nieco nesadne.

ketka
12. dec 2007

My máme komplet všechno od Sebamedu a jsem zatím moc spokojená. Ještě jsem teď koupila krém na obličej proti mrazu a taky dobrý 😉

llucinka
13. dec 2007

jedině Penaten, na ten nedám dopustit 😎

weroni
2. mar 2008

baby no ja kukam 😕 to fakt s tym Johnson? Ved oni funguju roky nie? 😕 to by mali praveze mat uz vsetky "muchy vychytane" nie? 😕

lienockaa
2. mar 2008

weroni, s tým johnsons to je tak, ako píšu baby..veľmi málo detí ho znáša bez alergie..my máme v rodine 3 malé detičky a všetky sa po johnsons vyhádzali a to ozaj veľmi.. ☹ najväčší problém robil olejček po kúpaní..takže my sme johnsons ani nekupovali..máme sebamed a ďalej sa uvidí.. 😉

elise
2. mar 2008

my používame sebamed ja som nestihla kúpiť krémik na riťku ale mala som johnsom tak som mu to natierala ale dostal dosť silnú reakciu na druhý den ked som dala opúť sebamed tak je to v poriadku používame aj niveu a na riťku ešte sudokrém

veverca
2. mar 2008

My používame Johnson modrý-kúpeľ a žltý na vlásky a našťastie to malá znáša bez problémov. Pokožku má ružovú, čistučkú, po kúpaní ju už nenatieram ničím. A na zadoček máme Sudokrém, ten je super.

burina111
2. mar 2008

ahojky kočky, no musím sa k vám pridať. Ten JOHNSON to je katastrofa.......ja som si myslela ked sa malý narodil, že Johnson, johnson, toľko to reklamujú, že to bude super....a malý sa mi tak vyhodil, že do teraz chodím na kožné.....no a tvrdili mi že je to z prášku, potom z jedla....takže teraz som rada, že som natrafila na tuto temu a je mi jasné, z čoho to moje malé chudatko má....
na zadoček používame NIVEA a teda tá je uplne super...takže hned zajtra letím kupiť všetko od Nivea.
na poškrabania a také malé ranky máme BEVITA, SUDOKREM a to je tiež perfektné.. snaď to dalšie mamičky budú čítať skôr a ich detičky nebudú mať také hrozne problémy...no mne je to teraz hrozne ľuto...keby som to vedela skôr..

ssissi
2. mar 2008

Ahojte, my skoro žiadnu kozmetiku, boli sme poučení ešte v nemocnici, že je to zbytočné a osvedčilo sa. Do vaničky len pár kvapiek olivového oleja (dostať v lekárni), detské mydielko, lieh na pupček, na riťku rybaciu mastičku a na klasické novorodenecké šupinky na nohách INFADOLAN. To je všetko. A žiaden problém a malá krásne vonia aj bez chémie.

veverca
2. mar 2008

Suhlasim so Ssissi. Čím menej kozmetiky, tým lepšie.

lusil2005
2. mar 2008

tiez som mala nakupeny sebamed pred porodom, ale mala dostala hned atopicky exem takze sme ani nemali moznost vyskusat to. teraz mame na telicku miesanu mast s kyselinou mliecnou, na ritku rybaciu masticku, do kupela olej balmeum ci jak sa vola, akurat mydielko pouzivam na ritku od sebamedu a to znasa dobre 😉

susik77
3. mar 2008

ahoj, ja som tiez myslela, ze najlepsie je nepouzivat skoro nic, ale malu kupem kazdy den, davam jej do kupela weledu-cremebad a ma krasnu pokozku a super premastenu...miminka maju skolony k vysusaniu, tak doporucujem premazavat 😉 . Po kupeli jej este davam mlieko Atoderm od biodermy. Je to kozmetika pre suchu pokozku-aj u kojencov. a na zadocek je naj super sudocrem. raz sme mali zapareniny, pomohol a odvtedy ho pouzivam stale.

pebi
3. mar 2008

taky máme weledu cremebad, doporučuju 😉

macanet
3. mar 2008

Na promazání po koupání můžu doporučit olej SALUS- Kamilka (levandulový) používáme od porodu 😉

yvka
3. mar 2008

Susik77. Malinká mala tiež suchú pokožku. Teda lepšie povedané po pôrode sa celá šúpala. Doktorka mi odporučila taký olejček do kúpeľa - OILATUM. Je super, malá má krásnu pokožku. 🙂 Vyskúšaj! 🙂 😵

vrtule83
3. mar 2008

yvka prosím tě ten olej je u vás na předpis? nebo jsi ho koupila volně v lékárně, mě ho u nás v lékárně neprodali

luckaa
3. mar 2008

Tak my používáme Johnson,měli ho u nás v porodnici,tak jsem u něj zůstala,akorát teď kupuju ten fialový pro klidný spánek a nikdy žádný problém.Na zadeček Rybilku,jinak žádnou kosmetiku nepotřebujeme.

susik77
3. mar 2008

yvka: dik, nam ten cremebad vyhovuje 😉 je super-je to biokozmetika, doporucuje sa aj pre atopikov 😉
mala je uz v pohode, ale pouzivame to doteraz. to oilatum sme tusim mali v porodnici, je tiez dobre 😉
osobne si myslim, ze kazdemu mimi vyhovuje neco ine 😉 a pokozka sa aj meni...napr. 5 mesiacov nam vyhovovali vlhcene obrusky pampers sensitive a pnaraz sa z nich zacala mala vyhadzovat-presli sme na niveu sensitive a v pohode 😉

honey.nka
23. mar 2008

Nám se nejvíc osvědčil obyč. Johnson...původně jsem malé koupila Bubchen a dopadlo to tak,že byla hned po prvním okoupání tak vysušená,že mám teď celou sadu schovanou ve skříni...jinak Hipp je taky super a na pusinku používáme krém na obličej od Altermed. Malá má ekzém a zatím se mi daří a moc se neprojevuje...sem tam se ji objeví suchý flíček,tak ji to namažu měsíčkovou mastí, kterou jsem koupila v bylinkářství a je klid.

kalo
23. mar 2008

Nejlepší kosmetika pro novorozence je žádná kosmetika.. 😵 Nebo aspon jen nějaký přírodní mandlový nebo olivový olej...

lucaska
23. mar 2008

ahojte tak mi sme vyskusali vela kozmetiky malinky ma citlivu a suchu pokozku a na koniec sme nasli nieco co nam super vyhovuje- umyvame sa v oilate alebo klorane, na vlasky sebamed, na ritku sebamed alebo klorane, cele telicko a tvaricku si natierame kozmetikou z a-dermy a vlhcene obrusky pampers sensitive.... 😉

zuzka99
24. mar 2008

používame Sebamed a na tváričku Excipial a pred prechádzkou vonku modrú indulonu na tváričku

mechurik
25. mar 2008

ahojte, teda ja mam na sebe odskusany BUBCHEN, maju ho v tescu, a vzdy som mala hrozne vyschnutu pokozku ja sama, a ked sa okupem v tom kupacom sampone co maju od tejto znacky, mam bohovsky super pokozku, a ani akne nemavam, takze urcite to budem davat aj svojmu miminku 🙂