Akú používate kozmetiku pre novorodeniatka?

maca5
30. júl 2007

Kocky,
aku pouzivate kozmetiku pre novorodeniatka, pripadne ake mate skusenosti s tou ktorou znackou? Vopred dakujem za Vase reakcie.

petra.vavra
26. mar 2008

ahoj, my používáme od narození Sebamed a jen doporučuju, je sice dražší, ale zato 100% bez vedlejších účinků

miriamkac
26. mar 2008

ahoj..pridam sa aj ja...trosku som vas precitala..a suhlasim s nazorom na jonson...v porodnici ma mala dostala z toho flaky...chlapcom ho nedavam, ale mala ma uz teraz sprch.samponik a je to OK...inac po kupeli ja pouzivam olivovy olej. A pre malu mam niveu /krem, telove mliecko/.

minea
26. mar 2008

Já mám největší důvěru k takovým těm lahvičkám a kelímkům, co se míchaj přímo v lékárně 😀 . Tj. slunečnicový nebo olivový olej a dětská mast s rybím tukem. Stojí to pár korun, ale třeba ta mast se rychle kazí, takže jí vždycky půlku vyhazuju, protože to prodávají v moc velké dávce. Myju pevným mýdlem (syndetem) od Sebamedu a na ven mažu obličejík krémem proti větru a mrazu od Nivea Baby - jako jediný neobsahuje vodu.
No a jinak můžu všem doporučit přírodní balzámek Bio Karité s bambuckým máslem. Mažu s ním každý večer od narození obličejík, ale dá se to použít na celé tělo. Hodně promaštuje a krásně voní.

petja
27. mar 2008

Jedině WELEDA! A na prcku při každým přebalování jedině Rybilka nebo zase Weleda.

mkr
27. mar 2008

tak my skoro nic nepoužíváme na prcku oilatum cream to je na citlivou a suchou pokožku, takže se používá i na obličej a do koupele nic nedáváme, kožní dr. řekl, že je zbytená jiná kosmetika

titulienka
27. mar 2008

my pouzivame johnson a sme velmi, velmi spokojny 😉

jannka211
27. mar 2008

ja malu kupem v chamomile a olejcek mam hipp

susik77
27. mar 2008

petja: ja tiez-od porodnice doteraz kupeme malu len vo welede. ked nam raz skoncilo balenie, skusili sme Niveu penu ale uplne des-oproti welede-totalna chemikalia 😝 tak sme sa vratili k welede-Cremebad.
krem-uplne najsuper-sudokrem 😉

lencici
27. mar 2008

ja som použivalal len olejček avirila a mastičku. Teraz použivam johnsons som celkom spokojná

foxik
31. mar 2008

Po Seba Medu jsme se osypali, u nas vede Rybilka a ke koupani obyc.tekute mydlo od Alpy - Batole, jinak souhlas, ze preventivne ditko mazat po koupani netreba - kdyz ma dobrou pokozku. Pouzivame jen kremik na oblicej, kdyz jdeme ven. Jinak se pripojuju, ze Jonson bych ani nezkousela - vadi i me....

kathus
2. apr 2008

tak ja muzu rict ze nam zase vyhovuje jen Johnosn pro dobry spanek . po seba medu se mi malej taky osypal ☹ no a nekdy kupuju Hipp ...

panterka
2. apr 2008

lencici, souhlas, aviril nám maximálně vyhovoval, malej měl po něm krásnou čistou pleť 😉

panterka
2. apr 2008

akorát když malýmu vyskočily potničky, tak nám dr. poradila do koupele přidat heřmánek a ten nám fak pomohl 😉 jinak kosmetika žádná, jen mastička na prdelku dělaná v lékárně 😉

kathus
2. apr 2008

jojo jinak masticka ondrejovka z lekarny

marcim
2. apr 2008

Můj drobeček má docela suchou pokožku a musím mazat i několikrát denně.Tak já používám na zadeček buď Aviril nebo Rybilku a na tělíčko Aviril olejíček nebo lenienska.Johnson se mi zdá,že je moc parfemovaný a slyšela jsem,že je na něj hodně alergií.

kitty68
2. apr 2008

holky co kojite, odstrikejte trochu mlika a pridejte do vody, Elle po tom zmizlo vsechno opruzeny zadek, potnicky i kkdyz se osypala potom co js jedla mandarinky

kathus
2. apr 2008

tak parfemovany nebo ne . to je podle me celkem jedno kdyz se teda po tom malej neosype . a kazdymu miminku sedi neco jinciho . .. jo a jinak to mliko do vody je super .. to je pravda

zuzka99
2. apr 2008

a neostane po tom mlieku lepkavý? ja mám vždy po mlieku lepkavé ruky, aj na oblečenie keď sa vyleje ostane všetko také tvrdé.
do kupela pridávam repíkový čaj a pár kvapiek olivového oleja z lekárne a vtedy má krásnu pokožku

kathus
2. apr 2008

no nesmis tam toho odstrikat litr :D

janaboris
2. apr 2008

Maminky prosím Vás kolik stojí ten olivový olej v lékárně???A jaké množství ho tam je a jak dlouho asi vydží???

zuzka99
2. apr 2008

janaboris - ja mám 100 g flaštičku ale kolko stále si už nepametám, sorry

urka19
2. apr 2008

Janaboris - ja som kupila dva deci za 84 Sk a vydrzalo mi to dva mesiace pri kupani kazdy druhy den 😅

marcim
3. apr 2008

S tím mlíkem to je super nápad,to vyzkouším. 😉 Dík.

janaboris
3. apr 2008

zuzka,nevadí 🙂
urka mockrát děkuji!!! 🙂

janaboris
14. apr 2008

Už jsem koupila ten olivový olej,100ml lahvička z nejlevnější lékárny u nás za 149kč!!!!!!!!!Zjistila jsem to až doma,protože jsem toho nakupovala víc,tak jsem tomu nevěnovala v lékárně pozornost...no čekala jsem tak 50kč...ale 149...to by mě doopravdy nenapdalo... 😕

ivetah
14. apr 2008

my pouzivame na kupanie mydlo seba-med, natierame excipialom u hydrolotio. na zadocek najprv jekoriskovu mast, teraz uz hipp. a dcerka je krasne ruzova a spokojna 🙂

manka76
14. apr 2008

od zaciatku pouzivame seba med-baby krem na zadocek a mydlo (nevieme co su to zapareniny) na natieranie sme prvy mesiac pouzivali modru indulonu (v nemocnici ju pouzivali sestricky na natieranie babatiek) teraz pouzivame telove mlieko seba med-baby a na vlasky olej johnsons

acornika
14. apr 2008

Ahojda takže jako maminka malého miminka a také jako porodní bába můžu doporučit Weledu, je sice dražší ale vyplatí se do ní investovat. Dále dobrá je i Nivea, Bubchen a obyčejná modrá Indulona + Indulona Baby v červeném obalu na opruzeniny. Někumo vyhovuje Johnsons ale většinou se po něm děti hodně osupou takže bych to radši nepokoušela. Ale každé miminko je jiné a vyhovuje mu něco jiného

schatzilein
3. júl 2009

Ha, kolko vela kozmetiky pre novorodencov. V nemocnici, v ktorej som rodila sa zamerne vyhybali pouzivaniu kozmetiky.Za najlepsi prostriedok na kozne iritacie tam pokladali materske mlieko, co sa mi aj osvedcilo. Doteraz maleho nekremujem, kupem vo vode s pridavkom samponu ci co to je Babylove z DM a maly nema ziadne problemy s pokozkou.

katuska09
5. júl 2009

Ahoj já poučívám expicial, malej byl podzimn mimč, takže míval trošičku hrubé tvářičky a to nám pomohlo, jinak používáme mejdlíčko od Hippu.