Akú používate kozmetiku pre novorodeniatka?

maca5
30. júl 2007

Kocky,
aku pouzivate kozmetiku pre novorodeniatka, pripadne ake mate skusenosti s tou ktorou znackou? Vopred dakujem za Vase reakcie.

alias313
6. júl 2009

najprv som si kupila detsku kozmetiku Nivea, johnson, a kadejake ine....maly bol ale dost vyhadzany a nerobila mu dobre. musela som s nim aj na kozne, a odvtedy pouzivam kozmetiku ktoru kupujem v lekarni-Klorane BeBe...aj sprchac ten je 500ml a stoji okolo 300korun, telove mliecko, krem na tvar..no proste vsetko..odvtedy nemal ani jeden fliacik 🙂 takze som s touto kozmetikou uuuplne spokojna 😉

lea132
11. okt 2009

Ahojte, trosku obnovim tuto temu, mam taky problem, dcerka ma strasne suchu pokozku na tvaricke, v lekarni mi odporucili krem SebaMed na citlivu pokozku, lenze sa z neho vyhadzala..Neviem, ci jej to mam nechat tak alebo natierat s niecim inym alebo co s tym robit.. 😝

luthien.k
11. okt 2009

Lea, jestli Ti nevadí trochu investovat, kup si krém A-Derma Exomega creme, který je určen na atopickou pleť, která je suchá a extrémně citlivá. V lékárně většinou na objednání nebo se dá koupit na netu:
http://www.lekarna.cz/a-derma-exomega-creme-250ml/ (určitě i na nějakém slovenském online obchodě).
Mažu s tím malého i sebe a je to skvělé. A na umývání určitě nepoužívej nic jiného než čistou vodu!

bianca7
11. okt 2009

Maminky,a aku znacku pouziavte na utieranie zadocku?My zatial sme najviac spokojny s Johnson's,ale niekde som citala,ze tato znacka obsahuje v sebe karcinogeny.Moze sa to tykat aj vlhcenych utierok?

bibi78
13. okt 2009

bianca, ja som pouzivala Pampers, potom jedny ekologicke a teraz Amcare - uplne najlacnejsie, co manzel nasiel 😉 a nedavno som kupila Nivea sensitive, maly reaguje na vsetky rovnako, takze komentovat cena versus kvalita je v nasom pripade neopravnena. 😀
ale skus pozriet aj do temy "vlhcene obrusky na ritky nasich najmensich" je to tu: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

salonka77
13. okt 2009

bianca, nam sa najviac osvedcili huggies pure, su bez parfemu, malemu neskodia. Dobre su aj chicco utierky, ale su dost drahe /6,61eur/, preto ich kupujeme iba obcas. Aj pampers sensitive su fajn. 😎

iinuska
13. okt 2009

bianca, ja som spokojna s Pampers

palomka
13. okt 2009

ahojte. my pouzivame utierky Niveu a pred 2 tyzdnami sme skusili Johnsons a mala ma taku skaredu zapareninu 😠
a to sa nam este nestalo a uz ma 8 mesiacov.takze uz nebudem ine skusat 😉
a na kupanie pouzivame do vody Oilatum roztok pretoze ma AE ktory ale nevidno od kedy ho pouzivame. a po kupeli by sme ani nic nemuseli davat lebo naozaj pokozku premasti.
a kozmetiku celkovo Nivea.
Tiez sme chceli lepsiu a na vsetko sa vyhadzala tak ze sme skoncili na koznom. aj na Biodermu aj na Sebamed ma alergiu...
najprv treba opytat vzorku v lekarni a vyskusat ako kupit a potom zistit, ze nerobi dobre 🙂

perchticka
14. okt 2009

Ahoj maminy!
My používáme Veledu, dětskou koupel, olejíček, mast na prdýlku a asi koupím i mast na obličej proti mrazu. Je 100% přírodní, pěkně voní, ale je hodně drahá, ale zase dlouho vydrží. Všeho stačí trošička. Jsem s ní spokojená a malý vypadá taky. 🙂
Ještě by mohli vyrábět čistící ubrousky a bylo by to super. 😵

tymothy
14. okt 2009

My používáme Hipp - šamponek a tělové mlíčko. Zatím jsem nezkoušela ani nic jiného - nemáme zase tak velkou spotřebu. 🙂 Co se týče ubrousků na zadeček, používáme babylove z DM drogerie, ale jen pokud přebalujeme mimo domov. Doma umýváme čistou vodičkou - pro mimi je to určitě lepší a i vyjde to levněji 😉

pointka
14. okt 2009

My pouzivame na telicko a kupanie Klorane, velmi som s nim spokojna, mala ma krasnu pokozky, ziadne vyrazky, suche ani podrazdene. Okrem toho do vody na kupel pridavam vyluhovane kamilky. Na zadocek pouzivam sudocrem a utieram vlhkymi kapesnikmi pampers sensitive. Este sme ziadnu zapareninu nemali Klop, klop 🙂

kloranebb
14. okt 2009

Ja pouzivam od zaciatku Klorane bebe. Odporucila mi to lekarnicka ale najprv vravela ze na kupel nemam pouzivat nic a natierat telo len ak bude sucha koza. V lekarni mi povedali ze ak bude mat maly z toho zlu reakciu ze to mam doniest a vratia mi peniaze - pretoze garantuju, ze ta kozmetika je hypoalergenna. To ma samozrejme tak presvedcilo, ze som nevahala s kupou. A som naozaj velmi spokojna. Sice je to parfemovane, ale tak krasne, ako vonia babatko. Skusala som aj nieco z Biodermy ale mi ta vona trochu chyba priznam sa 😅 a je to dost drahe - ten Klorane bebe je lacnejsia zalezitost. Po kupeli ho natieram mliekom od nich lebo som si vsimla ze ked mu casto umyvam ritku tak ma suche nozicky, cize ho preventivne natieram. A co je od nich uplne perfektne je spray na ritku - je to cisty olej - sice nevonia, iba v nom citit rybacinku 😀 ale je perfektny. Paci sa mi ze nemusim mu ritku natierat prstom ale len streknem a je to. Velmi vyhodne ked mate spinave ruky a potrebujete predsa len prebalit. Je to podla mna cislo jedna na slovenskom trhu.

kafulienka
14. okt 2009

bianca7,

skus oprat vlhcene obrusky a potom utierat zadocek len s nimi namocenymi vo vode, budes mat istotu, ze ziaden karcinogen "nevtieras" babatku do pokozky...a este aj usetris peniazky 😉
My to takto robime a zapareninky neboli ani raz a ani dupku nenatieram nicim...

😵

meleri
14. okt 2009

ahoj, já mám všecko od veledy, ale co už teď malý vyrostl, tak ho moc nemažu, občas kolínka, jak se plazí..
ale používáme pořád tělový gel na mytí. akorát je škoda že ta weleda nemá i šampony.

tymothy
14. okt 2009

kafulienka,
u mě to praní ubrousků dopadlo katastroficky - zničila jsem tím pračku. Prostě ty mrchy prolezly do filtru a kdovíkam ještě... 😠 Takže před praním doporučuju je dát do nějakého sáčku a nebo si pořídit žínky. 😉

kacenka1135
16. okt 2009

JJ, Klorane je vyborny. Doporučila mi ho i naše paní doktorka. Já mám tohle: http://www.lekarna.cz/klorane-bebe-lait-nutriti... a jsem spokojená a mimčo taky 🙂

salonka77
14. dec 2009

My sme zacali teraz pouzivat kozmetiku Sebamed a musim povedat, teda napisat 😀 ze je skvela, prijemne a jemnucko vonia a je vhodna od prvych dni dietata, mame samponik, sprchac - baby wash a penu do kupela. Striedame s kozmetikou Chicco, super, malemu neskodi ani ked bol malinky a ani teraz, tiez je jemna a fantasticky vonia. Nie je az tak draha, normalne ceny ako ine kozmeticke vyrobky. Len je malo dostupna, neda sa kupit v hypermarkete alebo v beznej drogerii, iba v niektorych detskych obchodoch a to je skoda. 😨

lisanda
14. dec 2009

Ahoj, my jsme po příchodu z porodky používali Bubchen, ten ale obsahuje heřmánek a malá je na něj citlivá. (obsahuje ho u Sebamed) Mudra doporučila Linolu - 400kc. A nakonec jsem koupila Hipp a jsem 100% spokojená, neobsahuje heřmánek - malá ho snáší dobře a cena je super.Na potničky nebo zapařeninky - pod krkem , podpaží, třísla používáme kalciovku, na obličej infadolan a bepanthen - malá je trošku olezlá od dudlíku a věčně poškrabaná od nehtíků(stříhám pečlivě). Na zadeček Rybilku, ted akutně pytiol, , otírám zadeček vlh. ubrouskama který namočím do hypermanganu.

martinka17
14. dec 2009

mi sme do 6 mesiacov používali najdrahšiu prírodnú kozmetiku, ktorá niekde ani nie je na predaj...obyčajnú vodu. 😀 Samko nemával zapareniny, nekrémovali sme prdelku, lebo práve krémy a utierky mu zapareniny spôsobovali. Teraz používame Babylove gél na kúpanie, akciovo najlacnejšie utierky na prdelku, ale len ráno po kakaní a najprv vždy jemne utriem frote žinkou namočenou vo vode a potom dočistím trošku utierkou, je tenšia. A trošinku krém, ktorý je poruke, hlavne nie značkový, skôr rybylka alebo aviril, sú viacej prírodné 😎

petra.a
16. dec 2009

Ahojte, tak my pouzivame na prdelku rybilku a sem tam bepanthen (ten je fakt super ale velmi drahy). Na kupanie pouzivame Weledu a Hipp. No a aolejicek pouzivame od Weledy. Odbrusky sa nam napr. od Huggies vobec neosvedcili, su dost hrube a maly mal zapreny zadocek, vyskusali sme uz vsetko mozne, ale najviac nam sedia obrusky Nivea.

rimmel
16. dec 2009

johnsons 🙂

nikollette
16. dec 2009

my tiež johnsons. Krásne voní hlavne to telové mliečko 😵
a malému vyhovuje 😉

spalka
17. dec 2009

kupeme len vo vode, a to ma mala skoro 8 mesiacov, uplne to staci a na ritusu pouzivame Bepanthen, ten sa mi osvedcil dost, z inych bola mala vyhadzana

glumy
17. dec 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, nemáte nějaký typ na flíčky okolo pusinky? Kubíkovi se občas nějaký udělá, asi jak má dudlík a slintá, rostou nám zoubky😀

veronikapp
17. dec 2009

my pouzivame na natieranie celeho tela uzasnu, zazracnu modru indulonu. A kedze mame sklon k atopii, natieram ju aj niekolko krat denne a telicko ma uplne ciste. V setko ostatne co som vyskusala, bolo na nic- hlavne johnsons. Z toho sa mi vzdy vysypala aj starsia a ta nemala ani sklon k atopii.

Na zadocek pouzivame Niveu baby krem, utierky len ked ideme prec z domu, inak ju vzdy umyjem pod tecucou vodou,s obycajnym detskym mydlom.Takze sme nemali nikdy ziadne zapareniny.

Pri detoch sa mi osvedcilo, ze nie vsetko najdrahsie je nejlepsie. Vsetko skoncilo v kosi. 😒

nikollette
17. dec 2009

Glumy skús nivea SOS 😉

rimmel
17. dec 2009

my maleho nicim nenatierame a ani sme nikdy nenatierali. a kupeme ho jeden den vodou a druhy pouzijeme johnsons tip to toe a to je asi tak vsetko co mame co sa kozmetiky tyka 😀

glumy
18. dec 2009

Nikollette: díky, dneska odpo ji při procházce koupíme, tak snad pomůže🙂

micha3
18. dec 2009

Ahoj holky,
Zní to neuvěřitelně, ale dle testů je Johnoson nejhorší z dětské kosmetiky. My používáme do koupele levandulový olejíček, a pak mažeme Hippem

luthien.k
18. dec 2009

Micha, mě to tedy nepřekvapuje ani trochu, moje poradkyně přes atopii říkala hned - hlavně ne Johnsons, je to prý jedna z nejvíc alergizujících kosmetik. Ale samozřejmě pro děti, které nejsou tak citlivé, to nevadí.