Akú používate kozmetiku pre novorodeniatka?

maca5
30. júl 2007

Kocky,
aku pouzivate kozmetiku pre novorodeniatka, pripadne ake mate skusenosti s tou ktorou znackou? Vopred dakujem za Vase reakcie.

rimmel
13. apr 2010

my kupeme teraz uz denne a vobec sa nesusi...telo sa dokaze mastit samo! 😉 zapareny zadocek mal dvakrat za jeho zivot, pokozku hodvabnu, cistu, bez nejakych suchych vyrazok ci miest...

rimmel
13. apr 2010

gloria a ako casto teda treba samponovat?rada si necham poradit 😉

mirka285
13. apr 2010

ja by som tiez vyradila prave ten sampon,telove mlieko po kupani,aj kremik na tvar je fajn...na zadocek len podla potreby

rimmel
13. apr 2010

akoze podla mna sampon je mensie zlo ako cele telo piplat kremami 😅

gloria78
13. apr 2010

do troch rôčkov max. 2x za mesiac, u menších do roka ešte menej

rimmel
13. apr 2010

dik 🙂

gloria78
13. apr 2010

Maminy, a pokiaľ ide "kozmetiku"(mne sa to slovo akosi pri bábätkách nepáči) bez farbív a parfumu, tedy o kvalitnú neberte to ako zlo. Nazvyme to prevenciou. A skúšali ste niekedy dieťatko po kúpaní masírovať? Majú to strááášne radi (aspoň u mojich to tak bolo) a to sa bez tel. mlieka nezaobíde.

gabika_83
13. apr 2010

Suhlasim s gloriou78, my napr. nepouzivame sampon (ma minimum vlaskov 😀 ), nemyslim si ze by mu kremik uskodil ked ideme von, radsej mu ho preventivne dam lebo ten vietor je fakt niekedy brutal ze aj mna ide odfuknut, do kupela mu toho vela nekydam, kupe sa v cistej vode, len na spongiu kt. ho umyvam dam kvapku toho duschbadu, a presne ako gloria hovori, nas maly zboznuje po kupani masaz, je to taky nas ritual a neviem si to predstavit "nasucho" takze na to je to mliecko. Poznam baby ktore toho pouzivaju ovela viac, ale je to kazdeho osobna vec.

kocicinka
13. apr 2010

Já jsem na masáž Jonáška používala za studena lisovaný slunečnicový a kokosový olej 🙂
A opravdu jsem po čase zjistila, že kůže si na tu mastnotu dodanou zvenku zvykla a pak ztratila tu svojí přirozenou schopnost mastit se.
Na zadeček nic, opruzený nebývá.
Jenom na ty vlásky to je nutný, mívá je dost špinavý.
Koupe se 2x týdně

lin18
14. apr 2010

gloria...s tím šamponem je to podle mě dítě od dítěte. Náš malej má ve čtyřech měsících vlasy přes límec a přes uši...je hodně vlasatej od narození...koupeme jednou za dva dny a kdybych mu vlasy nemyla šamponem tak ej má třetí den tak mastný, že je to hrůza...Já si hlavu myju taky co dva dny...nevím co by na tom mohlo škodit...odstraním tím starou kůži z hlavy, promasíruju....

gloria78
14. apr 2010

vysušuje a koža má potom tendenciu a potrebu vylučovať viac maziva, takže v neskoršom veku sa viac môžu mastiť. ale ako hovoríš, je to individiálne.

cara.m
8. sep 2010

Poslední článek v této diskuzi je sice až z dubna, ale zkusím ji znovu otevřít. Vybírám kosmetiku pro miminko. Máte někdo zkušenosti s kosmetikou Bioderma pro miminka?

miluska.h
8. sep 2010

nas syn ma dost citlivu pokozku, pouzivame sebamed a zatial sme spokojni

hanka333
19. nov 2010

ahojte.
ja pouzivam pre malych kozmetiku od mh-hygiena
deti maju atopicky ekzem a ich mydlo a utierky na pokozku dost pomahaju.ale treba vyskusat lebo slovami sa tazko opisuje🙂

liviadanova
31. mar 2016

Ahojte! Pre dcérku od narodenia používame len detskú radu od prírodnej kozmetiky Weleda. Obsahuje výťažky z nechtíka lekárskeho, všetky výrobky majú jemnú vôňu a pokožka ich dobre znáša. U nás sa osvedčil najmä nechtíkový dojčenský kúpeľ - ten je vhodný už od prvého dňa života. Na premastenie telíčka je skvelý nechtíkový dojčenský olej, ktorý je neparfumovaný, prípadne pre dojčatá dojčenský olej s jemnou vôňou nechtíka. Všetky výrobky sú v bio kvalite. Za mňa rozhodne Weleda! Pre deti len to NAJ! 😉

silaviat
31. mar 2016

cistu vodu .. a obcas natrem kokosovym olejom a raz za mesiac aviril kvoli nostalgiia tej vone .. sampon az od roka prirodny childs farm aj to len malilinko ... nemali sme ziadne kozne choroby nic mala rastie ako z vody a vobec nieje chorlava...

katrin21
31. mar 2016

nam na JISke novorodeneckeho odporucala primarka, ze maju osvedcene : SEBAMED Baby cream.. ziadne mliecko, nic, len krem.. taka velka tuba, postavi sa na vrchnacik, stoji okolo 7E, dost drahy, ale fakt je fajn aj ked je hutnejší, nie ako mlieko,alebo olej... tak sme kupili a doniesli to....
+ na ritku mame rybiu masticku, je skvela... spokojnost.
Inak nic ine zatial netreba a mydlo ze pouzivat samozrejme do najmenej, viacmenej len na ritku, krk a pazušky, kde sa dieta moze zaparovať.. inak staci cista voda , s cim ja suhlasim...

hoffka777
21. máj 2016

Mozem odporučiť kozmetiku z aloe vera ja všetko používam Iba z tade mojej malej velmi vyhovuje niesu tam žiadne chemikálie a je to na prírodnej báze . Ak máte záujem kľudne ma kontaktujte na mail barpet@centrum.sk mozem vam dat viac info

radlinka
21. máj 2016

@hoffka777 ziadne okrem parabenu...pozri si zadnu stranu produktu ala ingredients : ak tam najdes jeden z parabenov, tak nebud prekvapena, ak ti to mamicky odmietnu. Tomu sa hovori na prirodnej baze. Ak to bude typ organickej kozmetiky potom si tu mozes robit reklamu, kt. by mala byt aj v tak v platenych sluzbach. 😖

hoffka777
21. máj 2016

@radlinka neobsahuje žiadne parabeny a reklamu si tu nerobím iba chcem poukázať na to ze mojej malej táto kozmentika velmi vyhovuje nevyhadzala sa a nieje vobec drahá .taktiez všetky kamošky to používajú pre bábätka a majú len dobre skúsenosti .

fuska
21. máj 2016

Od malicka len Bupi umyvaciu penu na zadok. Ziadne kremy, masticky, olejceky a sampony. Sampon az od nejakeho roka a pol, tusim Schwarzkopf pre deti a len raz za tyzden. Ak treba teraz nakremovat, tak detskou Niveou. Novorodencov som nemazala nicim.

lilu74
2. nov 2016

nivea umyvacia pena, sebamed olej na masaz, bepanthen extra na zadocek - viac kozmetiky novorodeniatko si myslim, že nepotrebuje.

lubka3232
4. júl 2017

v podstate žiadnu, možno akurát mydielko (bupi alebo babylove) ,ale až tak keď mal pár týždňov. inak krém na ritku bepanthen care - ten pomáhal aj na suchú pokožku