Akú používate kozmetiku pre novorodeniatka?

maca5
30. júl 2007

Kocky,
aku pouzivate kozmetiku pre novorodeniatka, pripadne ake mate skusenosti s tou ktorou znackou? Vopred dakujem za Vase reakcie.

luuuu
31. júl 2007

ja mam naopak s Johnsonom dobru skusenost,moj krpec mal od narodenia citlivu pokozku,pouzivame tu novu radu Shooting Naturals co dostat len v lekarniach a je vynikajuca...nehovoriac o tom ako krasne vonime po nej 😀
...ale pravdu je,ze novorodeniatku neni treba okrem masticky na ritulu nic! 😉

dasap
31. júl 2007

ahoj maco, mam tri a pul mesicni miminko a zatim mi bohate staci rybilka nebo bepanthen na prdelku (bylo potreba hlavne prvni mesic kdyz byla v papirovych plinkach, od te doby co ma latkove uz mazu tak jednou tydne spis pro muj dobry pocit) a pak olej na telicko, mame Baby Pflege Oil od Hippu, je fajn. Je to jen smes sezamoveho a mandloveho oleje a parfemu. Jo a minuly tyden jsem ji jednou pri koupani umyla zadecek detskym mydlem, nejak se priserne po... skoro az za usima🙂 ale to byla spis vyjimka, jinak meju pouze vodou.
Na indulonu jsem taky slysela dost dobrych ohlasu.

ivush
31. júl 2007

Kočky, ja som niekde čítala/počula, že vraj je celkom fajn natierať zadoček (a resp. aj vpredu kde je pokožka v najčastejšom kontakte s mokrým) vaselínou. Tá vytvorí na pokožke taký priehľadný filter cez ktorý mokro nepresiakne a chráni tak pokožku od podráždenia....máte s tým niekto aj praktickú skúsenosť, že je fakt dobré natierať tým bábätku oblasť plienok ? ďakujem

zusma
31. júl 2007

Holky, máte některá z vás zkušenosti s dětskou kosmetikou Oriflame? Díky.

zevina
31. júl 2007

zusma, my jsme ji nedávno dostali, ještě jsem neměla odvahu ji prubnout 😕 a pozor, obsahuje heřmánek, což je silný alergen, takže u miminka bych o tom ani neuvažovala ☹ ale třeba má někdo jiné zkušenosti 😉

zusma
31. júl 2007

zevina, Díky, uvidíme. Neznám její složení a ani nevím, zda je přímo vhodná pro miminka, tak proto se ptám 😉 Ale myslím, že bude asi vhodná až pro větší děti. Třeba někdo něco ještě napíše.
Na mimi koupím asi na mytí SebaMed a mám nějakou mastičku na zadeček od Weledy. To by snad mohlo pro začátek stačit.

biccy
31. júl 2007

My pouzivame od narodenia Nivea baby a sme maximalne spokojni. 🙂

vesi
31. júl 2007

ak nevadí, pridám skúsenosť 😀 Na zadoček používame od narodenia, jekorisovú masť - dostať v lekárni, lebo ju používajú aj v nemocnici a nebol s ňou problém, do kúpeľa pri prvej dcére Johnsons, pri druhej, ktorej vadila takmer všetka kozmetika Balneum hermal, dostať na predpis, dopláca sa cca 60,- sk, ináč stoji okolo 200,- sk, mlieko hydrolotio, ako už niekto vyššie písal 😀 , pri staršej dcére nám vyhovovala kozmetika Johnsons. No pri mladšej používame tú z lekárne. a po kúpeli sme používali, pri oboch keď sa narodili olivový olej z lekárne a nebol sním problém 😀

androna
31. júl 2007

ivush ano vazelina je dobra.doteraz sa nedala u nas vobec kupit.ale uz ju ma aj kaufland.ja vazelinu pouzivam aj na seba ale prdelku malemu mazem iba ked je cervena.takze iba obcas.nech mu obcas dycha pokozka
a pre miminka najlepsia ziadna kozmetika a aj ked je tvrda voda tak sa detska pokozka prisposobi.ved sa predsa vyvija.cim menej kozmetiky tym lepsie

evaka
31. júl 2007

Nám sa pokožka vysušovala z olivového i slnečnicového oleja ☹ , tak sme poskúšali toho viac. Prvé mesiace sa nám osvedčil klasický Aviril. A nechcem sa zastávať Johnsonu, o negatív. účinkoch tejto značky veľmi dobre viem, ale od 5mes. ho používam a som zatiaľ spokojná, žiadna alergia, pokožka peknučká 😀 . Čo sa však šampónov týka, pre novorodeniatka stačí mydlo či šampón len každý 2, 3 deň, inak len čistá voda.

dadulka19
31. júl 2007

my používame HIPP,zatiaľ som spokojná.. 🙂
Pri staršej dcére sme používali JOHNSON a tiež o.k. 🙂

vesi
31. júl 2007

nám zas nerobil dobre aviril ani oli, ani batole 😝

titkovamiriam
31. júl 2007

My sme doma vsetci Nivea-ci,tak aj marek ma Nivea baby a som s nou spokojna,hlavne s kremom na zapareniny 🙂

adriana111
31. júl 2007

my pouzivame Niveu baby od narodenia a som s nou spokojna. na zadocek som si v lekarni kupila masticku Sudocreme a ta je tiez super 🙂

vesi
31. júl 2007

a mne tá tupaňa v lekárni povedala, že sudocreme je len na zapareniny 😠 ale aj jekorisová masť je dobrá 😀

titkovamiriam
31. júl 2007

sudokrem je na vsetko no je dobre ho obmienat s inym kremom 🙂

maca5
autor
31. júl 2007

susik77 - dakujem, uz som dnes zbehla do lekarne a kupila som kupel a olejcek 🙂

gedren
31. júl 2007

susik, k tomu kybliku a vlaskum, jednak do jednoho roku se doporucuje nepouzivat zadny sampon, samozrejme teda asi zalezi na vlasovem porostu, ale jelikoz Helenka zadny nema 🙂, tak ji meju jen tou vodou, jako zbytek tela, v kybliku jsem proste vosmrdlala telo zinkou vcetne hlavicky, ted se s ni sprchuju a proste ji taky osprchuju i tu vlasovou cast. Az bude mit poradny vlasky, tak vymyslim, co dal 🙂

andrea.m
31. júl 2007

ja používam na umývanie obyčajne detské mydlo a to až do 3 rokov.po kúpeli natieram deti telovým mliekom,tami ma johnsons a filipko nivea baby.na vlásky používam detské šampóny kedže obe moje deti sa narodili vlasaté.na zadoček mám teraz masť rybilka (super vec) a pri filipkovi som davala pytiol.

susik77
31. júl 2007

gedren: diky, za chvilku to budem moct vyskusat

spapulka
1. aug 2007

ahojte mamicky, neviete poradit nieco na supinky na hlavicke? velmi tazko to ide dole, najprv sme pouzivali olivovy olejicek a teraz olej od weledy s nechtikom...ale aj tak to ide pomaly a vycesava sa to tazko....poradte prosim 😒

belda
1. aug 2007

spapulka, psala jsem to na minulé stránce.nám pomohl krém od bebé klorane s karitovým máslem(nebo tak nějak) 😉

orisek1
1. aug 2007

zusma: používám na miminko kosmetiku Oriflame asi od 3 týdnů věku a žádný problém nemáme. Kombinuju to na střídačku s Bubchen a se Sebamedem a po pravdě řečeno, nevidím mezi nimi - pokud jde o kůžičku mimča - rozdíl. Na obalech všech výrobků z miminkovské řady Oriflame je napsáno, že neobsahuje alergeny, takže toho bych se nebála.

nikitazak
1. aug 2007

kamaradka mi moc doporucovala sprchovy gela tel. mleko pro miminka od Yves Rocher. Nadherne cistounce to voni 😉 Mazala tim sva dvojcata od narozeni.

vesi
1. aug 2007

spapulka, my sme na tie šupunky mali o Dr. predpísanú masť, ktorú nám namiešali v lekárni. veľmi to pomohlo.

vesi
1. aug 2007

ozerám na tie, preklepy a opravujem - šupinky a od Dr. 😝

vesi
1. aug 2007

mňa porazí, radšej už nebudem písať,akosi mi to dnes nejde 😠

spapulka
1. aug 2007

belda, vesi, dakujm za radu...uz som to nasla v inej teme, skusime salicylovu mast.... 😉

zevina
1. aug 2007

orisek1, sice u Oriflame píší, že je bez obsahu alergenních látek, ale hned vedle je ve složení uveden heřmánek, který jednoznačně alergen je 😉 záleží jak ho které dítě snáší

karolda
1. aug 2007

Ahoj HOLKY,kdyz jsem si maleho privezla domu z porodnice pouzivala jsem prirodni kosmetiku Ellinor a weledu, taky jsem si koupila v lekarne slunecnicovy olej a kosmetiku stridam,ani po jedne se mi neosypal.Na prdelku pouzivame i klasickou rybilku a na brisko i obyc pupik gel a uplne v pohode.Tak se mejte,zdravi Karolda. 😀