Aký antiperspirant používať aby som sa nepotila?

anawinka
3. mar 2008

Aký používate antiperspirant?sprej alebo tuhý? aby neboli mapy na oblečení od potu ☹ ja som skúšala už všelijaké a stále som nenašla ten pravý.

janyba
4. mar 2008

.. no u nas zabera v najhorsom pripade ta 7dnova kura z lekarne tusim excipial (taky bielomodry obal - vecer po sprche si to clovek da na oholene podpazusie - posobi to antibakterialne a znizuje potenie)
.. inak sprejovy adidas , prip. l'occitane verbena.

katulka11
5. mar 2008

Adidas sprey s citrusovou trávou - ten modro-zelený! 😉 Naj! A manželovi adidas cool - ten je faaaakt super!!!! 😕
Renika, minule som o tom čítala článok - všetko čo obsahuje zložku aluminium (čiže všetky antiperspiranty) ti môžu spôsobiť rakovinu! ☹

maja22
5. mar 2008

Baby, ak je to s tou rakovinou pravda... Ja si neviem ani predstaviť deň bez tuhej rexony, či dove... A naučila som to používať aj manžela, hoci on uprednostňuje spreje...

laola
6. mar 2008

Rexona-tuhý deodorant-s aloe vera 😉

blovitc120
6. mar 2008

baby, myslim, ze ovela viac ako antiperspirant skodi a moze sposobit tu obavanu rakovinu fajcenie, opekanie na slnku a v neposlednom rade aj strava. keby len antiperspiranty nam v dnesnej dobe skodili... vsak.
takze si myslim, ze nemusime chodit kvoli tomu smradlave a vzdy je tu volba vybrat si taky, ktory aluminium neobsahuje. skuste tie z prirodnej kozmetiky. alebo len deo.

minusa
6. mar 2008

pred tehu som pouzivala rexonu sprej a teraz, kedze sa viac potim sa mi viac osvedcili panske 😉 ......... a s tou rakovinou, nebezpecenstvo ciha na kazdom kroku a bohuzial sa tomu v dnesnej dobe asi nevyhneme

bambul
6. mar 2008

Ahoj, ja jsem pro dove🙂
K te rakovine: znate www.hoax.cz?
to s tou rakovinou presne tady:
http://www.hoax.cz/cze/index.php?action=hoax_de...

sue
6. mar 2008

Dove guličku...

l.i.l.a.
6. mar 2008

ja používam krémik od vichy neparfémovaný, aspoň sa to potom nebije s mojím obľúbeným parfémom a pekne ošetrí pokožku podpazušia.

lienockaa
6. mar 2008

ahoj, ak je potenie naozaj obťažujúce, treba vyskúšať driclor z lekárne..mňa prestávali baviť mokré mapy na tričkách v podpazuší..a tento driclor už používam 2 roky, vždy v lete, presne podľa návodu aplikujem týždeň, potom už len občas a s potením mám pokoj..inak používam tuhú rexonu oxygen..🙂
na vznik rakoviny z antiperspirantov neverím..podľa mňa je plno iných faktorov, ktoré jej vznik naozaj ovplyvňujú a podceňujú sa na úkor nepotvrdených fám o antiperspirantoch..osobne sa viacej bojím napr. takej HAK, keďže sú to hormóny a nádory prsníka sa so ženskými hormónmi "ľúbia"..

renika
6. mar 2008

l.i.l.a. a v tom vichy neparfémovanom je to aluminium?

otrivinkajanka
6. mar 2008

no potit sa budeme stale ci sa nam to paci,alebo nie antiperspirant tomu nezabrani ten je na to,aby sme nesmrdeli od potu ja roky pouzivam tuhy dove s tmavomodrym vrchom som s nim strasne spokojna vydrzi dlho a aj ked sa spotim nesmrdim to by sme si museli dat napichat botulotoxin do potnych zliaz,aby sme sa nepotili

kristi
6. mar 2008

Adidas fresh kulicku...vyzkousela jsem jich hodne,ale stale se vracim k tomuhle

peja
6. mar 2008

ja tiez Excipial deo forte z lekarne, zatial sa jediny osvedcil ... 😉

adris69
11. mar 2008

chtěla jsem dát link,ale len.petra už mě předběhla,není to klas.antiperspirant,ale kdo se fakt chce toho zbavit na několik dní,tak určitě doporučuji,je to dost silný,mě stačilo místo fakt jen lehce poťukat a určitě ne hned po holení.... 😝

lenerka
12. mar 2008

ahoj
vyzkoušela jsem x značek,ale tuhle jsem si oblíbila a už do jiné nepůjdu!
Já používám.Niveu deodorant v kuličce dry comfort
může se dát i po holení je bez alkoholu,ale raději bych doporučila zklidňující krém po holení od Nivei 😉

karolinkafe
13. mar 2008

Ja som vo Fr a tu pouzivam Etiaxil z lekarne. Podla vasho popisu je to nieco take ako ten Driclor co tu pisete. Dava sa to vecer na cistu a suchu pokozku, pocas 4-5 dni a potom len 2-3 krat tyzdenne. Pomaha to velmi, lebo ja som s tymi hroznymi kruhmi na tricku mala fakt problem a velmi ma to komplexovalo. A k tej rakovine - jasne, ze sa toho obavam (ak je to pravda 😒 ), ale co v uz tejto dobe nesposobuje rakovinu ? ☹

l.i.l.a.
13. mar 2008

renika, netuším. na tube nieje zloženie. bolo na krabičke, ale tú som vyhodila 😒

sakura77
13. mar 2008

akurat minule som sledovala relaciu kde sa toto preberalo a jednoznacne antiperspiranty z lekarne-tie aj posobia,nielen prekryju-hovorila to kozna lekarka a dermatologocka.
este som neskusala ale na leto urcite vyskusam.inak fajn je rexona oxygene,tu pouzivam.a baby,ked som nebrala antikoncepciu-pocas doby ked som sa snazila otehotniet,tak som nevedela co potenie je...

maartinkaa
9. nov 2008

driclor- urcite je to zazrak -dostat ho v lekarni

veronikahel
9. nov 2008

parfem, toaletku a teraz mam guličku-silk & cashmire z oriflamu...
moj muž pouziva old spice, to je jediny, ktory mu vyhovuje, čo sa hlavne flakov týka...

binki
10. nov 2008

radox, rexona

eva7780
10. nov 2008

nivea 🙂

schwarzovka
10. nov 2008

lejdy spíd stik 🙂 😀

elitera
10. nov 2008

Antiperspiranty - proti pocení působí kuličky, pevné a gelové. Spreje jsou deodoranty a ty jen přebíjí pach.
Obecně bránění tělu v pocení je nezdravé! Bráníte tak přirozené termoregulaci těla., navíc s potem jdou ven částečně i odpadní látky, takže si tím ten bordel necháváte v sobě. Optimální je něco, co neutralizuje pachy, ale pocení nechává volný průběh.
Já používám kuličku Lavera pomeranč s Rakytníkem. Ne proti pocení, ale proti zápachu (a smrdí většina z nás, co si budem namlouvat). Mimochodem, na sílu zápachu má neuvěřitelnej vliv to, co jíme. Když jsem se měsíc stravovala na US instantních polívkách a v Burger Kingovi, smrděla jsem i sama sobě, ani nechci vědět radši o okolí. Jakmile jsem se vrátila na stravu, na kterou jsem zvyklá (a je poměrně zdravá), zápach zmizel.
Kdo to zkusil, doporučuje Krystal deo plus od Urtekramu (http://www.biosfera.cz/urtekram-tuhy-deodorant-...). Já ho zatím vyzkoušenej nemám.

gucz
10. nov 2008

rexona tuhý, používam už roky 😉

cecil
10. nov 2008

Tak k té rakovině....já se jí opravdu bojím, takže jsem objevila Přírodní tekutý deodorant KRYSTAL (bez parfemace (ale dělají i s parfemací), bez alkoholu, parabenů a jiných konzervačních látek, dovoluje tělu vylučovat pot normálně bez zápachu či podráždění kůže)

Můžu jen doporučit! Já jsem od puiberty trpěla najen na fleky na tričku, ale i na dost agresivní pot, všechna bílá trička měla rezavý flek v podpaždí, takže jsem je přestala kupovat a navíc jsem dost páchla i sama sobě. Teď nejsem cítit vůůůůůbec.
Stál 180 Kč, koupit se dá v obchodech zaměřených na Bio atd.

haluskacz
10. nov 2008

taky muzu doporucit krystal. Poridila jsem v DM a nelituju.

katrin
10. nov 2008

ahojte, ja som krystal deo pouzivala dlhé roky (cca od mojich 14-15 rokov), odporucila mi ho jedna znama, ked tu este o bio obchodoch nebolo ani chýru. Nic iné som nepoužívala. Neviem ale čo sa udialo, po rokoch používania, ako keby prestal účinkovať a teraz naozaj prepotím všetko....

Väčšinou teraz používam Rexonu Aloe Vera alebo Niveu

sylvar
10. nov 2008

já mám ten z dm a dobrej,ale léta jsem používala lady speed stick a fajn byl