Čím a ako definfikovať hračky?

ttina23
21. jún 2009

Viete čím a ako?

duskaf
21. jún 2009

Ahoj , my umývame hračky dezinfekčným mydlom Protex.

blau
21. jún 2009

a preco dezinfikovat, ja som mu ich pravidelne umyvala v horucej vode a saponat, alebo mydlo.

duskaf
21. jún 2009

My si s tým mydlom bežne umývame ruky- s ružovým Protexom, tak aj ním umývame hračky, tak sme si už zvykli. 🙂

vevusiatko
21. jún 2009

Podla mna staci tepla voda a trosku jari 😉

martao
21. jún 2009

Úplne stačí teplá voda, teda pokiaľ nie je v byte chované zviera- akékoľvek.

ukana
21. jún 2009

staci voda, a plysaky raz za rok operiem 🙂

katrin21
22. jún 2009

plastove pisacie po segrinych detoch som umyla jarovou vodou... plysakov som asi v zivote neprala a sme v pohode....

womenne
22. jún 2009

tak nam po viacerych hnačkovych ochoreniach odporučili vydenzifikovat v save všetky hračky robila som to 12 hodin 😅 + podlahu,všetky skrinky,poličky proste uplne všetko,ani neviem či to pomohlo.

hiha
22. jún 2009

Ja som po segrinych detoch hracky nahadzala do vane+troska jari a vysprchovala 😉 .My sme skor za prirodzenu imunitu,i ked nas Adamko to niekedy zoberie uplne do slova:kamienky,piesok,travicka... 😀 😀 😀

susik77
22. jún 2009

Ahojte, my teraz cakame 2.mimco, tak som rozmyslala ze vyperiem vsetkych plysakov , pozerala som na cedulky a vsade bolo, ze sa nesmu prat, niektore ani vobec umyvat...totiz mame ich dost hracich, na baterky a pod, takze by sa to poskodilo. co s tym?

katrin21
22. jún 2009

prehnana dezinfekcia moize dietatu viac uskodit.. nema si akovybudovat imunitu..a potom pride prva bakteriua, ci bacil a je chore.... treba to brat tak normalne 🙂

womene: po nejakych inf. ochoreniach a pod. to je ine ... to aj z nemocnice ti z infekcneho nedaju veci naspat, ani hracky..

womenne
22. jún 2009

katri ved prave často maly hnačky a vracanie tak som to skusila aj tak do mesiaca to may zase a neviem čim to bolo ☹ teraz klop klop klop mame klid 3mesiace lebo v marci mse mali rotaviry a povedali nam žepo nich by sme to už nemali dostat 😖

ja to zase neprehanam s dezinfekciou tiež som za prirodzenu,vtedy sme mali asi nejake zle obdobie.

rohacka
22. jún 2009

My sme boli na infekcnom s oboma detmi a ked sme odchadzali, tak som sa pytala, co s hrackami - tak mi povedali, ze umyt teplou vodou a mydlom. Ja som dezinfikovala aj riedenymi kvapkami z grepovych jadierok - tusim sa to vola Citrovital. Aj na Domestose je napisane, ze sa daju s nim dezinfikovat detske hracky 😲 , ale to som nemala odvahu. Boli sme po rotavirusovej hnacke, takze som radsej dezinfikovala. Ale bezne nerobim nic, jedine ze je naozaj hracka nejako zaspinena, alebo umyjem, ked davam na hranie malemu babatku, ktore pride na navstevu.

womenne
22. jún 2009

rohačka ja som po rotaviroch už nečistila hračky,myslim že to ani enmalo zmysel aj tak sa to prenaša dotykom ruk.my sme sa nakazili v materskom centre ☹
bežne ani ja ked som to robila prvy krat tak som to po 4hodinach olutovala a nadavala že načo maju tolko hračiek 😀
čistila som ich vo vani a tam som liala savo do bazenu.

zdenka821
18. jan 2011

@katrin21 my sme ležali na infekčnom s dcérkou a nik nám nepovedal ani pol slova čo sa týka hračiek čo sme mali so sebou..nerozumiem tomu

katrin21
18. jan 2011

no , to ani ja.. ale od znamych viem, ze to tak mali.. nesmeli to vziat domov...

hrdzaa
2. máj 2011

My máme doma zatial len mesačné bábo takže hračky ešte nijaké ale máme psa a podlahu čistím savom neviem či sú všetky také ale v predu je napísané,že univerzálne použitie 6v1 a vzadu medzi spôsobmi použitia sú koterce zvierat a aj hračky.. Aa náhodou mi neviete poradiť nejaký sprej antibakteriálny?

wewe131984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz