Čím striháte deťom nechty?

mojinecka
28. máj 2008

Na strihanie nechtíkov používate nožničky alebo klieštiky? A keď nožničky, tak aké sa Vám osvedčili....je potrebné aby boli zahnuté alebo stačí ak sú na konci zaguľatené? Alebo striháte normálne nožnicami pre dospelých, len ich máte vyhradené pre dieťa? Poradíte aj značku...

weblucy
20. feb 2010

Spalka, tak ja ked si posadim maleho na kolena, tak akoze co si to dovolujem ho obmedzovat 😀 Ked sme boli vo vasom veku, tak rozpravky este fungovali, ale teraz, to je horor. Ja sa mu snazim strihat v stolicke na jedenie, aby mi neusiel. Zaberalo mi predtym, ked som mu dala do ruky nieco, s cim by sa nemal hrat a zaroven, aby mu s tym stacilo manipulovat len jednou rukou, a druhu som tak mohla strihat. A teraz uz nic. Nedovoli mi chytit mu ruku a vobec.

ajulienka81
20. feb 2010

My pouzivame kliestiky, ale vzdy mam z toho stresy, lebo sa trepoce ako ryba na suchu🙂 takze to robim niekedy aj na viackrat. jednoducho nedokazem tu rucicku udrzat tak pevne, aby sa nemykala. a tiez sa nam uz parkrat stalo, ze sme zastrihli do kozicky a to bolo placuuu:(

spalka
20. feb 2010

aj ja mam stresy, preto jej ich nerada striham, ale muz sa boji este viac, tak ked mi povie asi uz tretikrat ze by bolo dobre ostrihat, tak sa "obetujem", no nie je to lahke 😉 a poslednu dobu ani prebalovanie, lebo to sme hned na brusku a reveme, ani obliekanie, lebo to je tiez obmedzovanie v lezeni a kupanie? jedine po sediacky 😀

alca85
20. feb 2010

no ja sa musím pochváliť....strihanie je jediná činnosť pri ktorej pokojne leží a usmieva sa.....inak to je veľmi nepokojné dieťa.... 🙂 no na nohách je to už horšie, ale tam jej našťastie tak rýchlo nerastú 😔

weblucy
20. feb 2010

Spalka, a to prebalovanie a obliekanie bude este veselsie, najprv mi utekal po posteli presne na opacnu stranu ako som bola ja, niekedy sme traja mali co robit. A ked sa naucil chodit a zliezat z postele, tak to mi nahy jednoducho ujde aj viackrat a beha nahy po byte a my sa ideme popucit od smiechu 😀 Uz som si zvykla, zpociatku som sa na to vedela strasne rozculit. Ale tie nechtiky ma stvu, pretoze sa mu lamu, ked ma dlhe a bojim sa, aby sa mu neodtrhol do krvi. A na nohach ho aj topanky musia tlacit, ked ma dlhsie. Na strihanie sa proste musim vzdy psychicky pripravit. Mali by vymysliet nejaky "zverak" na tie mykajuce sa koncatiny nasich trdielok 😉