Čím striháte deťom nechty?

mojinecka
28. máj 2008

Na strihanie nechtíkov používate nožničky alebo klieštiky? A keď nožničky, tak aké sa Vám osvedčili....je potrebné aby boli zahnuté alebo stačí ak sú na konci zaguľatené? Alebo striháte normálne nožnicami pre dospelých, len ich máte vyhradené pre dieťa? Poradíte aj značku...

katia7
28. máj 2008

ja striham normalnymi noznicami pre dospelych kupila som akurat nove co su len drobcoveale niekedy rozmyslam ked tak sermuje tymi rukami ze tie zaoblene by neboli na zahodenie 😉

zuzka99
28. máj 2008

my máme zaoblené a super

mivin80
28. máj 2008

ahojte maminy my mame tiez tiie zaoblene a velmi dobre sa s tym strihaju nechtiky, len keby mali chcel otvorit pasticku ale drzi ju poriadne 🙂

asitka
28. máj 2008

ahojte...my máme tiež tie zaoblené...a sú fajn....aj keď malému dieťatku strihať nechtíky....je celkovo fuška...či s takými, či s takými.... 😝 ručičky ešte zvládame celkom do pohody...ale nožičky....no kopeme a kopeme 😀 niekedy strácam trpezlivosť....a vzdávam to...s myšlienkou, že snáď nabudúce 🙂

mojinecka
autor
28. máj 2008

Čiže, keď chcem kupovať radšej také, ktoré majú zaoblený tvar ako nechtík. Lebo zatiaľ som našla hlavne s takou guličkou na konci. A čo máte Chicco alebo aké značky...

nevesta
28. máj 2008

Ja pouzivam obycajne, manikurove a sriha sa mi s nimi lepsie ako s tymi detskymi...

miriamka
28. máj 2008

Ja som strihala dnes prvy krat a s kliestikmi 😉

asitka
28. máj 2008

mojinecka...šak tie pre detičky sú také zahnuté s takým zaobleným koncom....teda tou guličkou na konci čo píšeš....a kúpiš ich v hociktorom obchode so zameraním na detské veci....a na značke ti záležať fakt nemusí.....strihať budú rovnako 😀

lienockaa
28. máj 2008

my mame zaoblene od chicca s tou gulockou na konci..🙂a v pohode.. 😉 manikurovymi by som sa bala nasmu drobcovi strihat nechty, on sa vrti ako take sidlo..vlastne keby nespinka, tak mu neostriham ani zaoblenymi, ani nijakymi..takze striham v spanku..🙂na tie zaoblene chce to trochu cvik, najst spravny sklon, aby to strihanie islo ako po masle..ale potom je to pohoda..

kotenko
28. máj 2008

my strihame tiez zaoblenymi a striham ju jedine, ked spinka po kupani...

vanila
28. máj 2008

Ahojte! Aj my mame zaoblene som snimi velmi spokojna.Raz som strihala dospelackimi z manikury tak sa mi triasli ruky ze ho pichnem. Ale nemame problem strihat nechty,lebo drzi ako hluchy dvere. dokonca ako keby meditoval pri tom ked sa idu strihat nechty tak si lahne a uz sa striha. Asi ma to po mne lebo ja mam rada ked sa mi niekto hra z nechtami. 😉 napriklad manikura

danielala
7. jún 2008

My sme kúpili tú súpravku, čo je na kupón z DM-knižky a používam len klieštiky. Príde mi to bezpečnejšie, keď malá vykopne alebo sebou trhne, tak sa nemá na čom popichať. Aj sa mi lepšie podoberie ten nechtík ako manikúrkami.

lenka386
7. jún 2008

Ahojte!

Ked vas tak citam, tak mam pocit, ze som nezodpovedna.. My od narodenia Adamka pouzivame klasicke manikurove - vsetci 3 jedni.. A to som mala stastie, ze su fakt dobre - aj ked uplne obycajne, a nikdy ziadne problemy neboli.. Mala som aj tie zaoblene, ale nejako sa mi s nimi zle strihalo, tak som to vyriesila takto..

kila
7. jún 2008

Ja používam tiež klasické manikurové... a strihám malej nechtíky keď spí... 😀

manka76
7. jún 2008

Noznicky pouzivame detske zaoblene a nechtiky striham ked mala spi 😔

masinka
7. jún 2008

mne pediatricka doporucila pouzivat normalne manikurove noznicky, tak ich pouzivam, problem s tym nemam, pri strihani si recitujeme Pat prstekov na ruke....

biela
7. jún 2008

určite doporučujem zaoblené nožničky, aspoň pre mamičky ktoré sa takisto ako ja báli 🙂 . 2-3 krát som strihala aj 10 minút po kúštičkoch a teraz ani nie za minúty ich mám všetky a malý ani o ničom nevie.

nikuska123
7. jún 2008

Ahojte,
atak my používame zaoblené nožničky a ani neviemaká to je značka, som s nimi spokojná. Asi ani jedny byy neboli dosť dobré, lebo malá sa vrtí ako malá vrtuľka 😉 . Na ručičkách striháme tak, že sedí predo mnou a pozerá na televízor 😝 a na nožičkách keď spinká, ináčnemám šancu 🙂

eki
7. jún 2008

ja strihám nechtíky tiež klasickými manikúrovými

maca793
7. jún 2008

do jedného roka som používala nožničky pre malé deti a teraz strihám dospeláckymi. a strihám, tak, ako rastú.

petulienka
7. jún 2008

aj ja striham malemi nechtiky ked spi, inak sa neda. za stavu bdelosti este naozickach ostriham, ale na rukach nemam sancu. a pouzivam detske zaoblene a som s nimi velmi spokojna 😉

miriamkac
8. jún 2008

Ahojte, ja pouzivam normalne z manikury, len musia byt dobre nabrusene 🙂 a strihame za bdela, vsetkym trom aj na rukach aj na nohach, pri malej aby mi obsedela, spievame pesnicky o prstekoch 🙂 ...a uz ich pozna, ktory je ktory 😉

mirasierra
8. jún 2008

baby a kde by som nasla tu riekanku pat prstekov na ruke? viem z nej len cast a zacala by som ju recitovat aj ja. 😅

miriamkac
8. jún 2008

mirasierra skus pohladat tu: http://www.burko.sk/pohyb.htm
Ja som spievala dcerke pesnicku "Maliček" je to pesnička z albumu Petra Nagya "Hrajme sa na Petra" tušim z 90-tych rokov, ja som na tych pesnickach vyrastla, tak si ju pamatam, je tam spomenutych vsetkych 5 prstov s nazvami aj ako vyzeraju straaaasne mila a pokym som ju odspievala, mali sme nechtiky ostrihane.... 🙂

miriamkac
8. jún 2008

Raz sa prsty hádali,
akú prácu konali.
Palec ten je veľmi silný,
ukazovák zase pilný.
Prostredníček najdlhší,
prsteníček najkrajší
a malíček najmenší.

aj takuto som nasla.....ta je mila

ssissi
8. jún 2008

ahojte, pridavam moju skusenost- pouzivame chirurgicke noznice. Stoja sice okolo 500,- ale su presne, kvalitne a vydrzia velmi dlho. Dostat ich v zdravotnickych potrebach.
Striham, ked malicka odpadne pri kojeni 🙂. Len na rukach, na nozkach ich nemala strihane este nikdy, chvalabohu tam jej netreba, tak nepokusame, aspon nezarastaju.

elize
8. jún 2008

Ahojte, neviem, ci mozem napisat znacku, ale snad ano. My pouzivame solinger. Kupili sme ich v lekarni, stali okolo 400,- Sk, ale su super.

kuky8
13. jún 2008

Ahojte, my striháme zaguľatenými, kúpili sme celú súpravu v DM-ku - nožničky, klieštiky,pilníček.
Tak ako väčšina - zásadne pri spaní, malý asi bude chodiť na šerm, keď vyrastie 😀 A na nožkách len po tri nechtíky mu trebalo ostihať ... som sa zapotila, sú hádam menšie, ako tie na rukách 😕
Ináč v diskusii "DM - bonusová knižka" maminky ponúkali aj kupón zo zľavou na tú súpravu (Macko Pu).

weblucy
20. feb 2010

Mamicky, poradte mi nejaky chytak, ako sikovne ostrihat 14 mesacnemu dietatku nechtiky na rukach. Zo zaciatku som mu dala do jednej ruky nejaky predmet, ktory nepoznal, tak kym bol zaujaty, snazila som sa rychlo ostrihat, niekedy som nestihla vsetky, ale vacsinu predsa. Toto uz nefunguje. Potom mu manzel robil divadielko, dlho nevydrzal, ale nejako som to dostrihala. Je to o zivot, uz ich ma take dlhe, ze sa mu lamu, je cely doskriabany a aj nas skriabe.

spalka
20. feb 2010

weblucy, no, to pozname, malej rastu nechtaky ako keby sme ich polievali, niekedy by nebolo na skodu ostrihat aj dvakrat za tyzden, lebo je doskrabana ona aj my, my pouzivame kliestiky, noznicami sa bojim a pomaha spievanie, ale to iba chvilu, ja si ju posadim na seba a drzim prst tak pevne ako sa len da, lebo parkrat sme trochu zastikli aj do maska a ked uz nepomaha ani spievanie tak zapnem telku...nie je to najrozumnejsie, ale ucel svati prostriedky 😅