Čo na veľmi suchú detskú pokožku?

leva
11. júl 2007

ahoj,chcela by som sa poradit o probleme ktory ma moja dcera. Ma na celom tele extremne suchu pokozku az draplavu ako malinke zimomriavky. cervene to nema, na pohlad nic, no na dotyk je drsna a hrozne sucha. Pouzivame do kupela oilatum aj krem excipicial, troska to pomoze, no moc nie. neviete mi poradit niaky dost mastny krem na poriadne premastnenie? dakujem.

morca3
1. feb 2010

aj my mame problem so suchou pokožkou mala ma 16 mesiacou a zacali sa jej robiť suche cervene mapy hlavne na nozickach dali nam na to excipial a holtov krem a mozem povedat ze je to podltatne lepsie natieram ju uplne celu a pokozku ma jemnu pomaha to aspon nam

jurma
2. feb 2010

Ahojte, aj moja dcera ma pol roka ma suche fliacky na chrbatiku, niekedy su troska ruzove, ale na dotyk nie su take suche. Skor na pohlad tak vypadaju a ked sa pozriem z dialky tak to vobec nevidno. Natieram ju modrou indulonou uz dva tyzdne a kupila som si oilatum do kupela. Do teraz som pouzivala olej hipp a asi nam neurobil dobre. Inak moj syn ma takukrupicku na plieckach a stehnach a natieram ho kremom hipp. Mal excipial ked bol maly a lekarka nam povedala, ze to nie je ekzem, ze je to taky druh pokozky. Ma to po manzelovi.

spantex
9. feb 2010

Ahojte, my sme boli v pondelok u kožnej s malým. Má veľmi suchú pokožku, hlavne na stehnách a už aj na lýtkach. Má také mapy ružové, drapľavé a akoby také malé chrasty. myslela som si že je to ekzém, ale doktorka povedala že je to iba veľmi suchá pokožka. Dostali sme Oilatum do kúpela, telové mlieko a žltý mastný krém ktorý nám namiešali v lekárni. Používame to iba 2 dni a už vidím že sa mu to lepší. Tak dúfam že to už bude ok.

katika1
9. feb 2010

ahojte.. my to isté - extremne suchá pokožka. Dostali sme Oilatum a dva krémy namiešané v lekárni a tiež to vyzeralo ako ekzém. 😝

katarina.banska
17. máj 2010

ahojte
prosim vas, ktory krem by ste mi odporucili na suche rucky,nozky a brusko. mam modru indulonu no ta nezabera.
dakujem

bets
18. máj 2010

a pre koho to potrebujes?
ja postupujem takto - najprv prestanem deti umyvat mydlom, len citlive partie, nepridavam ziadne pripravky do kupela. nacas to pomohlo, ked nestaci, natieram modrou indulonou... tento rok nestacilo ani to, tak som zaexperimentovala a kupila som cisto prirodny krem z bambuckeho masla (bez akychkolvek inych prisad), ktory sa odporuca pre extremne suchu a ekzematicku pokozku.. mierne sa to zlepsilo (oproti modrej indulone sa to znacne zlepsilo, ale suche miesta este ostavaju podrazdene, cervene, mierne zosusene). teraz nas caka kontrola u alergologicky, skusime sa tam poradit, vacsinou nam da dobry tip, resp. ked zhodnoti, ze je to uz ekzem a nielen sucha pokozka, tak predpise mast.

ivankaalenka
19. máj 2010

My pouzivame balneum do kupela, ja to pouzivam aj namiesto mydla pri sprchovani a po sprche excipial, alebo ambiderman od koznej.ale tiez mame paradne suchu kozu. Skoro stale, skusim vyskusat tu modru indulonu.

bets
19. máj 2010

vacsina koznych odporuca na suchu pokozku excipial, ale nam nerobi dobre. mna po nom pokozka stipe a syn sa vyhadzal. pre seba som si kupila pletove mlieko od alverde, som spokojna, pre moje potreby staci, detom nedavam

denisenko
19. máj 2010

ahoj, aj my máme suchu pokožku a exem....zaberá LIPOBASE KREM.....a tiež máme Oilatum do kupela ale to sa mi moc nezdá ako dobrá volba 😖 možno čakám zázraky 😀 ale lipobase je fajn.... 😀

jozef123
25. máj 2010

V liecebnom ustave vTravnici okr Nove Zamky sa lieci ekzem deti do 18 rokov je tam termalna voda ktora ma vsetky prvky ako voda z mrtveho mora uspesnost liecby je az 90 % preplacaju to poistovne odporucam

denisenko
26. máj 2010

jozej123 možeš dať nejaký bližší kontakt? díííky

lensam
11. júl 2010

dr.janinka - ja len aby sa to uviedlo na pravu mieru...aj modrá indulona obsahuje parafín, ktorý je aj v oilatum emoliens...ak chceš niečo bez parafínu, tak si kúp balneum hermal, ten obsahuje sójový olej 🙂

dokaz najdes na stranke
http://www.indulona.sk/default.aspx/sk/chc/indu...

biba12
11. júl 2010

A co tak bambucky olej? Alebo maslo? Ja som teraz kupila jeden olej cca za 11 eur a som spokojna.

anita36
29. júl 2010

Ahojte,
moja Sofinka tiež mala suchú pokožku. Kožný lekár nám odporučil Sanatopic krém, čo vtedy na Slovensku nebol dostupný. Ale teraz sa to dá objednať cez internet na stránke distribútora.
Sofina je už "veľká" , ale stále ju natieram po sprchovaní a používame tento krém v rodine už všeobecne, keďže neobsahuje zbytočné chemické látky, len to, čo viaže vodu a niečo navyše 🙂 (pupaľku). Nemá žiadnu vôňu ale hlavne funguje. Napr. moja ruka vyzerá, ako keby som pravidelne chodila na manikúru, absolútne jemná, hladká. Vždy keď umyjem ruku mydlom, hneď aj natriem Sanatopicom. Cenove je to na Slovensku ako napr. Indulona, ale je to v 300 ml balení s dávkovačom, má pevné "akurát" balenie čo si zvlášť cením. Skúšala som aj iné krémy, ale nakoniec vždy sa vrátim k Sanatopicu.

vikazv
30. mar 2012

@leva zdravim, citm tu, ze moja mala ma tak isti taku drsnu kozu ako zimomriavky na trupe a nohach ...ako ste to odstranili????....co vam na to kozny povedal:?????...dakujem pekne

dadabubu
29. sep 2012

my mame 4 mesiace a mala ma tiež na tvaricke suche cervene flaky a doktorka nam predpisala 1%kys.mliečnu,a na kupanie iba oilatum-emollient,všetko ostatne vysadit takze uvidime ci to zaberie.tie licka vobec nevyzeraju pekne ☹

dadabubu
13. okt 2012

@lauraa dobry den,chcem sa spytat ci ste mali tiež cervene licka akokeby zapalene a supali sa?nam predpisali 1%kys.mliecnu,ale je to po nej este viac suche.dakujem,pekny vikend.

miskanys2812
21. nov 2012

ahojte, mam problem maly mal kusok suchy chrbatik a trosku začervenane najskor sa stale škrabkal a hovoril že boli, ja som tam nic nevidela po d voch tyzdnoch sa mu cely chrbatik tak vysušil že sa mu šupe a ma ako rybie šupinky bola som a u kožnej najskor mi povedala že to ma s kozmetiky a po tyzdni natierania mastickou zarobenou a exipicialom nepomohlo, nechce sa mi ani kupat neviem či ho to svrbi ked ho namočim alebo ho to štipe, teraz mi dala do kupela balneum hermal plus a neake mliecko excipial lipolotio alebo hydrolotio, bola som na kontrole len dnes tak neviem ci to pomože ,ale bola som velmi smutna lebo mi povedala že to ma na cely život len natierat a natierat velmi som s toho neštastna, poslala ma na krv a vysetrenie mocu teda s malym neviem čo mam robit poradte mi ci by som mala skusit to kozie mliecko alebo neviem co viac modru indulonu nastrasila ma že to ma geneticke ale nechapem ako to može povedat ked sa len letmo pozrela na chrbatik....dakujem ☹

xlucia
21. nov 2012

@miskanys2812 nenervuj sa a kup v lekarni infadolan. o tri dni mas po probleme

miskanys2812
21. nov 2012

xlucia, a co to je to su kvapky alebo co to je ?uz mam tolko toho ze neviem co mam pouzivat, ale ak by to teda malo pomoct mas s tym skusenosti??

miskanys2812
21. nov 2012

@xlucia mala si taky isty problem?ak by to malo pomoct boze bola by som stastna boli ma to za neho a mam vyskusat aj to kozie mlieko?

fiffinkaa
21. nov 2012

@miskanys2812 Ahoj my to isté..celé ruky, nohy chrbátik..no len my nemáme začervenanie, len na dotyk šmirgeľ..od kožného máme excipial a ešte jeden nám dal, ale ten som vysadila..lebo mu to išlo akokeby do ekzemu..Najhoršie na tom je že suchá pokožka značí problém z vnútra a doktori nič neriešia..moja pediatrička ma nechcela ani na kožné poslať.. 😒
Vyskúšali sme oilatum, olivový olej, infadolan, modrú indulonu, ..samá chémia 😒
aj bravčovú masť..

talula
21. nov 2012

@leva my sme mali rovnaky problem, suchu, drsnu, az supinatu pokozku mala malinka ked mala cca. 6 mes. dostala som vzorku SOS kremu pre deti od Nivea a na moje prekvapenie, uz len ta vzorka strasne pomohla, tak som kupila ten kremik a nadherne jej pokozku premastil a odvtedy sme uz podobny problem nemali 🙂

talula
21. nov 2012

a este nieco - nasa Dr. nam zakazala pouzivat Jhonsons baby olej a vlastne cokolvek JB, pretoze aj to bolo pricinou suchej pokozky u nas a vraj aj u inych babatkach v ambulancii nasej Dr.

miskanys2812
21. nov 2012

@fiffinkaa takze nic nepomohlo ani ten infadolan, no ved rad je vela ale kazdemu pomaha nieco ine ako vidim ja pojdem teraz do lekarne ale aj od nivei ja neviem ze aj to je alergenne tak potom neviem co je pravda ale na ten Jb kozmetiku ma uz upozornila doktorka davno este ked mal maly asi tri mesiace lebo som mala kremik a aj sa mi raz vysipal s olejceka aviril, zajtra pojdem na krv tak uvidim aky to moze byt problem velmi sa bojim boze ja maleho este aj kojim a malo čo zje tak po troske tak mozno aj stravou ja uz neviem

fiffinkaa
21. nov 2012

@miskanys2812 hm..no JB to nám vraveli už v pôrodnici že nie je dobrá kozmetika...nám ten excipial trošku zabral..ale inak nič z toho čo som napísala, ešte bravčová masť nám zabrala, len mne to už vadilo, tá mastnota, všetko oblečko mastné a to že to mooc vábne nevonalo..

simca06022011
21. nov 2012

JB a nivea a tomuto podobne kremiky za par euriciek su sama chemia.. v podstate natierate deti (a aj seba) ropnym produktom - napr. motorovym olejom (velmi zvelicene...). Ja som malej kupovala a teraz sa vsetci natierame olejmi Saloos, alebo bio karite kremikmi. Teraz uz aj kokosovy olej pouzviam na seba a malej stale nejaky saloos supnem ked treba 🙂 Mozno budu mat na webe aj popis ku jednotlivym, viem ze su tam vyrobky na velmi suchu pokozku aj na psoriazu a pod. A vela z nich je vhodna aj pre babatka A vonaju 🙂)) a su liecive... 🙂 ci to pomoze pri tejto chorobe neviem, ale ked sa uz bude skusat vsetko mozne, tak preco nie toto? 🙂

xlucia
21. nov 2012

@miskanys2812 pomohlo nam to. kup v lekarni konopny olej, ten davaj denne jednu lyzicku a s tym mozes malilinkou kvapkou aj natriet suche miesta. dobre hoji atopicky ekzem. a pri uzivani zvnutra premastuje crevka a regenruje organizmus.
napis potom ci pomohlo. ale ak nahodoui infadoln bude slaby, olejcek vas da doporiadku urcite
papa ti zeleninku? potom mozes lyzicku kvapnut aj na tu zeleninu, spapa ti to, ani nebude vediet

miskanys2812
21. nov 2012

@xlucia kupila som ten infadoln uz som ho aj natrela, kupim teda este ten konopny olej no a budem davat aj ten exipcial ze to mozem striedat a do kupela dam co nam predpisala doktorka, uvidime co zaberie, ved hovorim papa ale ako minka malucko ale papa a ked chodi spinkat poobede aj vecer ho kojim este aj v noci. urobim vsetko pre to aby to zabralo, velmi ma vystrasila doktorka že to je na cely zivot ze len mastit a mastit, potom dam vediet ...
dakujem

miskanys2812
21. nov 2012

@simca06022011 ved ano nivea tej neverim ani ja ani Jb ale raz mi odporucila kozna kremiky drahe francuzke aj na ritku proti zapareninam drahe boli a viac mal cervenu ritku s toho ako s rybilky a ta stoji 2 eura, neviem uz comu mam verit ako hovorim kazdemu zabere nieco ine uz mam tych kremov tolko ze neviem co skor, kazdopadne vyskusam ale az ked nezaberie exipicial a to co mi dala doktorka a este ten konopny olej ......verim ze nieco zaberie a zajtra pojdem s malym aj na krvicku vysetrit ☹