Čo na veľmi suchú detskú pokožku?

leva
11. júl 2007

ahoj,chcela by som sa poradit o probleme ktory ma moja dcera. Ma na celom tele extremne suchu pokozku az draplavu ako malinke zimomriavky. cervene to nema, na pohlad nic, no na dotyk je drsna a hrozne sucha. Pouzivame do kupela oilatum aj krem excipicial, troska to pomoze, no moc nie. neviete mi poradit niaky dost mastny krem na poriadne premastnenie? dakujem.

janamacka
11. júl 2007

ahoj leva, znie to ako atopicky exem, ma ho moja dcera, excipial jej nepomahal, tak som chcela nehormonalnu mast, skus ist do lekarne a vypýtat si exomegu od a-dermy, je to francuzka znacka, su trochu drahsi, ale pomaha nam to uz dva rocky. len to nevonia ako nivea, ci ine detske kremiky 😉

expertka8
11. júl 2007

...leva...robena mast..kyselina mliecna..u nas zabrala vzdy...len neviem ci ju dostanes aj bez predpisu dermatologa???

leva
autor
11. júl 2007

Jej,vdaka,zajtra hned bezim do lekarne.

expertka8
11. júl 2007

..pripadne modra indulona 😉
..v kazdom pripade...ak by sa to opakovalo..navstivte dermatologa..nex sa dietatko zbytocne netrapi...

leva
autor
11. júl 2007

Urcite to doktorke spomeniem,mavala suche flaky po tele,na to nam lekarka uz dala vtedy ten excipicial a oilatum do kupela a davali sme jej este ked jej to nepomohlo krem Skin-cap,to pomohlo no je to silnejsi krem.Ale toto je ine,ako som pisala nic na pohlad len na dotyk ,hrozne drsne,chrbat,brusko,ruky,nohy.Este raz dik za rady 😉

dr.janinka
9. aug 2007

leva, aj my sme mali takýto problém, neviem, či sa to už zlepšilo, ale určite vysaď oilatum- obsahuje parafín, ktorý je skutočne dráždivý- a nasaď modrú indulónu, určite to pomôže a daj nám vedieť 😵

leva
autor
10. aug 2007

dr.janinka,dakujem za dobru radu,davam modru indulonu uz 2 tyzdne a pomaha,tiez mi ju poradila znama.oilatum som od vtedy nedavala,tak veru ani nebudem,no zarazajuce na tom je ze mala ma citlivu pokozku a lekarka jej da tento oilatum a ako pises tak drazdi,este raz pekne dakujem,tak zatial ma pokozku v poriadku..tuk,tuk,tuk 🙂

leva
autor
10. aug 2007

expertka,kupila som si aj tu kyselinu mliecnu,predala mi ju znama v lekarni,no veru viac pomaha ta modra indulona ako si aj ty radila,vdaka

maruschka
11. sep 2007

leva,naša mala tiež suchú pokožku,ale vďaka neuveriteľne chlórovej vode,čo u nás tečie.Normálne sa jej porobili také fľaky.Ale alergiu nemá.Tak nám doktorka poradila pri každom kúpaní vrchnáčik Balneum Hermal plus do vody-teplej a pekne okúpať a jemne osušiť.Potom natrieť s Excipialom.A pekne jej to prešlo.Ale ešte lepšie skúsenosti máme s kozím mliekom v kúpeli.Možno sa na tom zasmejete,ale je to všeliek.Keďže máme zlú vodu,tak suchú pokožku riešime stále.

luez
28. sep 2007

Ahojte.
nevieme si pomôcť.Atopický ekzém má moje krsňa(4roky) na celej tvári, krku, dekoltíku a chrbátiku. Kožná lekárka jej predpísala len mastičky(elidel a podobne) a obklady. Krémik jej to ukludní ale potom nasleduje cyklus veľmi suchej pokožky, ktorú natierame modrou indulonou...na krku sa jej to neviem vobec zahojit, nakolko je to zahýb na ktorom sa veľmi potí... Prechádzame cyklusom pálenia, potom svrbenia a nakoniec škrábania...dookola.
Skúsili sme aj iného odborníka, ktorý nám tvrdí, že kožné choroby vznikajú na základe toho, že niektoré vnútorné orgány nepracujú tak ako majú...napr. trávenie. Upravili sme aj jedálniček ( žiadne sladkosti, paradajky, oriešky, mliečne výrobky), ale neprinieslo to vytúžené ovocie...ekzém stále je.
Prosím, poraďte mi. Pomohlo by to nielen malej ale aj mne. ďakujem za každú radu.
Pekný dník.

maruschka
28. sep 2007

luez,čo viem a z vlastnej skúsenosti pomáha kozie mlieko.Ak máte niekoho,kto chová kozy tak to skúste.Našej tak zmizol ekzém čo sa jejvytvoril po jahodách a iných veciach.A to som ju aj kúpala v tom mlieku.Pekne pol litra do vaničky,dopustila teplú vodu a do týždňa bolo po ekzéme.Samozrejme hzo aj pila normálne miesto UM.Dokonca sem k nám do dediny si kožní dr. chodili kupovať kozie mlieko kôli kožným ochoreniam.Niekto povie,že to je blbosť,ale je to fakt-príroda lieči človeka rôznymi spôsobmi.A nemusia to byť vždy len silné lieky.

abetka
29. mar 2008

skus menalind na atopicku pokozku. Je velmi dobry 🙂

etuska
29. mar 2008

leva-skus prirodne oleje,napr. makovy,olivovy 😉

miritu
31. mar 2008

milá luez, skúste nasadiť dennodenne probiotká - adekvátne veku- na minimálne mesiac, najlešie tri, Malo by to pomôcť "vnútorne" no a PRED kúpaním/sprchovaním výdatne natrieť celú pokožku olivovým olejom(s lekárne)
Pokožka sa tak vo vode nevysuší, voda pomôže vstrebat vitámíny a po kúpaní by mala ostať vláčna a nie taká presušená. Potom môžte použiť špecálne premastňvaice lótiá určené na tento problém, výber v lekárni je široký - treba sa tam poradiť. Výborná je BIODERMA.

lenadka
31. mar 2008

luez nam na to dr. predpisala olej do kupela, po par dnoch to zabralo, ale mala mala vtedy len strasne suchu kozu supala sa ako hadik, nebol to klasicky detsky olej ale na predpis, nazov by som musela pozriet

krislukas
29. mar 2009

Luez
Ja som mal podobny poblem pred par rokmi. Stale som mal pod ocami ekzemy, popraskane viecka a vzdy to bolo dookola. Trosku sa to preliecilo a zas to iste. Skusal som vsetko mozne. Vylucoval roznu stravu, ale nic nepomohlo. Doktor ti povedal naozaj velmi spravne. Navstvil som inu koznu lekarku po znamosti a zacala mi menovat mozne alergeny. Vsetky co spominala, som mal vyskusane a vylucene, no na uplny koniec spomenula ako VELMI SILNY ALERGEN OVOCNE CAJE. A kedze takmer kazdy den som mal minimalne k ranajkam caj OVOCNY, tak sa to nevedelo vyliecit. Prestal som pit ovocne caje (nepijem ani kombinaciu, napriklad zeleny s citronovou prichutou) a problemy co sa tyka ekzemov hlavne takych, ktore boli naozaj extremne silne UPLNE POMINULI.
Pisem to preto, lebo mne by nikdy nenapadlo vylucit ovocne caje. A presne tam bol pes zakopany. Verim a silne drzim palce, ze ak pije ovocne caje a prestane pit, tak to pomoze.

silvia.t
29. mar 2009

alebo skuste do kupela pridat harmancek a olivovy olej...mne to na suchu pokozku veeelmi pomaha,a vonia to nadherne 😀

junovka
29. mar 2009

harmancek by som rozhodne do kupela nedavala, nakolko je velky alergen a straaaaaasne vysusuje, a zase olivovy olej je "tazky" a upchava pory, koza nemoze dychat a potom sa objavuju vyrazky. 😉

natana
30. mar 2009

neviem ktorý excipital používaš lebo je aj hydrolotio aj lipolotio. A ten lipo je aj na extremne suchu pokožku.
mame podobná probném a lekárka nam dal nejaky zarabaný krém a pomohol ale má krátku expiračnu dobu a smrdi tak som chcela niečo ine. najskor som kupila od bioderma ale to nam moc nepomohlo ale excipital lipolotio zabral takmer hned. l

tobi08
12. apr 2009

Môj malý to má tiež, až je celý šupatý, má 5 rokov, a kožu ako malú šupinku. Mastím natieram, ale keĎ nestihneme, zabudeneme, tak samá šupka.

jujuju
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leva
autor
16. apr 2009

Dakujem za rady,no uz dlhsiu dobu pouzivame zarabanu mast od lekarky s tou kyselinou mliecnou,sem tam modra indulona,je to zatial ok,no ked zabudneme natriet,hned ma suche.

najax2
27. apr 2009

Moja dcéra má ten istý problém. Nám zaberá tmavo modrá Nivea pleťové mlieko a do kúpeľa jej pridávam asi tak za väčšiu hrsť ovsených vločiek, ktoré vkladám do vrecúška, resp. uviažem do vreckovky. Má to svôj efekt a rada sa s tým aj malá umýva. Mydlo používam čo najmenej.

netmona
2. máj 2009

najax2,,,musím vyskúšať tie vločky, lebo ..bobak má tiež suchú pokožku

dada1212
2. máj 2009

Mala som podobný problém, išla som za obvodnou a tá mi predpísala krém a naozaj pomohol. 🙂
Názov si nespomeniem, bolo to už dávno. Ale isto odporúčam návštevu kožného alebo praktického lekára, prípadne ísť aspon do dobrej lekárne a tam sa poradiť.
Myslím si, že bežné krémy z drogérie veľmi nepomôžu.

rainee
26. jan 2010

Excipial je aj na predpis od lekara, ci volne predajny? Tiez potrebujeme nieco na suchu pokozku...

donara
26. jan 2010

ja som mala veľký problém so suchou pokožkou, raz som navštívila čajovňu a pani predavačka mi veľmi odporúčala Zelený balzam od WOJNAR, treba sa opýtať aj v lekárni. Pokožka ma neskutočne svrbela a šúpala sa. Po týždennom natieraní celého tela mám už pol roka pokoj ťuk-ťuk, len nech to vydrží.... cca 4,3 eur

lauraa
27. jan 2010

Excipial pouzivame aj my ,je super na suchu pokozku, dostala som ho na predpis od dets. lekara( moja dcera uz mala az suche cervene mapy a ziadne bezne nezaberali) a teraz ho kupujem v lekarni bez predpisu..... 😉

junovka
27. jan 2010

Excipial je volnopredajny , ale aj da sa na lekarsky predpis.Rozdiel je potom samozrejme v cene.