Čo na veľmi suchú detskú pokožku?

leva
11. júl 2007

ahoj,chcela by som sa poradit o probleme ktory ma moja dcera. Ma na celom tele extremne suchu pokozku az draplavu ako malinke zimomriavky. cervene to nema, na pohlad nic, no na dotyk je drsna a hrozne sucha. Pouzivame do kupela oilatum aj krem excipicial, troska to pomoze, no moc nie. neviete mi poradit niaky dost mastny krem na poriadne premastnenie? dakujem.

simca06022011
21. nov 2012

@miskanys2812 no vysetrite sa a uvidite, hadam nieco zaberie.. nam napr. nevyhovuje bioderma (mozno tu mas na mysli), od malicka ju neznasame.. ja som ju kedysi aj pouzivala a veeelmi skaredu alergiu som dostala (a to nam ju stale vsade odporucaju, kazde mu je daco ine dobre). Ale tie oleje, to je tak... ak nepomoze, neublizi a minies to aj ty ak to nebude malemu dobre 🙂 My mame teraz zase s dcerkou problem, ze ju boli pisulka, no a mame tu dennodenne revy.. a nevieme co s nou :( a to ju neumyvam mydlom ani nicim, pritom nie je spinava... asi od ATB to moze mat... no uvidime, ked to prejde :(

miskanys2812
21. nov 2012

@simca06022011 no ved kozna mi to odporucila tu biodermu len mydlo na kupanie 16 eur ale to len preto ze ma zmluvu snimi tak kazdemu to odporuca,ale mala som na mysli avene aj opalovacie kremi pre maleho som mala aj na ritku ale to mi zasa odporucila druha lebo mala asi zmluvu s nimi ze im urobi reklamu, ja nehovorim ze su zle ale ako pises kazdemu nieco ine, kazdy ma iny tym pokozky tak uvidime co malemu zaberie,ale pozerala som tie saloos a citala ten balzam konope aj to bambucke maslo moze byt dobre tak to aj kupim je to bio a pomože to aj mne na strie po porode do bambucke vsak dam vediet co zabralo .....dakujem za skvele rady 🙂

miskanys2812
21. nov 2012

@simca06022011 s tymto ti neporadim co sa tyka malej kedze mi mame doma pipika 🙂 a nie je prechladnuta od spodu ?moze ju rezat aj pri cikani vtedy pomahaju brusnice alebo cajik s petrzlenovej vnati 😉

simca06022011
21. nov 2012

@miskanys2812 nemala by byt prechladnuta, este skusime framykoin a potom dr...

miskanys2812
21. nov 2012

@simca06022011 no ak sedela niekde na studenom vsak uvidite 😉 drzim palceky

simca06022011
21. nov 2012

@miskanys2812 ja tak to urcite nie 🙂)) lebo doteraz nebola riadne ani vonku a toto ma akurat odvtedy ako dobrala ATB.. a v jaslickach neboli ani vonku v takomto pocasi:(

xlucia
21. nov 2012

@miskanys2812 excipial nie je zly, ale silno upchava pory na pokozke. ten konopny olej kup sto percenty, najlepsie v bio kvalite. mala flaska vyjde 10e, ale pomoze urcite

xlucia
21. nov 2012

@fiffinkaa skus aj ty ten konopny olej. fakt vynikajuco hoji pokozku

fiffinkaa
21. nov 2012

@xlucia doberiem túto masť čo máme a potom vysúšam, nechcem miešať..

lencika
22. apr 2013

ahoj ja som pouzivala pri malej najprv excipial a potom sme tak prirodzene presli na bepanthen a ja som s nim bola velmi spokojna, pre mna je dolezite aby kremik pre dieta nebol parfumovany

leporeloo
22. apr 2013

@leva ja by som radila mandlovy olej super premastuje a je prirodny 🙂 a dalej sa kupkajte v oilatum...

zdenocka
28. apr 2013

My pouzivame Bioderma Atoderm, a pomaha 🙂 .

stellamiapiccola
7. máj 2013

u lekárky si nechajte predpísať " 1% kyselina mliečna v cremoris anionicus" predpíšu aj 200ml no je možné, že to lekárka pediatrička moc nepozná lebo to predpisuje hlavne kožná, ale ja som moju pediatričku už naučila 🙂 a nič sa nedopláca. mne to dala kožná , keď bola malá vyhádzana na premastenie a je to svetové tak aby som nemusela lietať k nej tak lekárka sa naučila.

julkav22
9. máj 2013

ahojte, my žijeme v Nemecku a naš maly to mal tiež po 1 mesiaci , tak sme prestali kupať každy deň, v Nemecku kupu detičky len 1 -2 x do týždňa ( prave kvôli suchej pokožke a aj to oslabuje imunitu ) a použivali sme mastičky Neuroderm z lekárne, tak sme sa rozhodli , že už do maleho baby nechceme tlačit chemicke mastičky , rozhodli sme sa pre kremiky z čistého Aloe Vera - Concentrate, Spray a Propolis, a sme to mastili mastili ( je to neobmedzene ) a za 2 mesiace ziadna sucha pokozka a ziadny atopicky ekzem, odporučam vyskusat a budete mamicky spokojne a hlavne vase detičky ....

modrofuzik11
10. máj 2013

ahoj, nam pomahal bepanthen. a tiez menalind derm. obidva kremy su velmi mastne a dobre kozu zvlacnia.

anika11
13. máj 2013

mne mal maly strasne suchu kozu hlavne na nozickach.velmi nam pomohlo ked som ho zacala kupat a sprchovat s jednym sprchovym olejom.vobec nieje drahy ako bioderma (ktora nam mimochodom nepomahala,vzdy mu tie suche miesta po nej scerveneli).vola sa to myslim Sensitive,ak by niekto chcel vediet viac napiste mi do IP, nechcem tu robit reklamu 😉

zuj
13. máj 2013

My sme vyskusali vselico, ale najviac nam pomahala modra indulona, ale na kazdodenne natieranie je trochu neprakticka-mastna, nam pomohol krem z A-Dermy, kupila som v lekarni.

anka772
13. máj 2013

Od narodenia som používala Excipial u Hydrolotio super!! A potom sme prešli na Lipobase a ten používame dodnes..🙂

milota164
25. máj 2013

Ahoj, nam na mensie problemy so suchou pokozkou pomohol Bepanthen, aj mne aj malej, ale taketo rozsiahle sme este nemali. drzim palce

monipodobova
26. apr 2014

Ahojte, môj drobec má tiež podobný problém, má strašne suchú pokožku až sa mu robia také zhnednuté fľaky, ktoré sa mu šúpu, vyskúšala som už všetko možné, rôzne krémy, prípravky do kúpeľa, ovsený kúpeľ, nič nepomohlo. Doktorka nám poradila Avéne krém a Niveu, ani to nepomohlo, nič nám nepredpísala a ja už neviem ako mu mám pomôcť :(. Poraďte mi prosím.

zzuzulaf
3. máj 2014

mega mastny je infadolan, davala som ho synovi uz v porodnici

milek
3. máj 2014

Tak moj maly je atopik a ja nedam dopustit na biodermu atoderm creme je super nam pekne zabera ale natierame sa denne aj dvakrat 😉

sonulik1983
3. máj 2014

no my máme podobný problém a jedna pani mi odporúčila bio kokosový olej tak som si dnes kúpila malé balenie v dm a ideme skúšať.

romanettka
7. máj 2014

@leva Ahoj skvelé mydielko na prirodnej baze
Skvelé mydielko pre bábätká, aj ich maminky:
Aloe je známa svojimi čistiacimi a zvlhčujúcimi vlastnosťami a pôsobí ako kondicionér, čo z nej robí dokonalý základ pre naše tekuté mydlo Aloe Hand & Face Soap. Je biologicky odbúrateľné, má regulované pH a nie je dráždivé, je dostatočne jemné na každodenné umývanie tváre, rúk alebo celého tela. Je v nádobke so šikovnou pumpičkou s jednoduchým používaním; tento príjemne voňajúci výrobok môžu používať všetci, dospelí i deti. Aloe Hand & Face Soap je bohaté, perleťové, zvlhčujúce mydlo na tvár a ruky s veľkým obsahom aloe. Vytvára bohatú penu, ktorá sa ľahko aplikuje a odstraňuje. Aloe Hand & Face Soap, zanecháva pokožku čistú s príjemným, hodvábne jemným pocitom, minimalizuje pritom podráždenia, ktoré sa môžu vyskytnúť pri niektorých tuhých mydlách.

• zloženie typu „žiadne slzy“
• zvlhčujúci čistiaci prostriedok
• jemný a nedráždi
• zásobník s pumpičkou

A ešte, maminky v období šestonedelia, to bude s potením dost silné, a pre dojčiace maminky aj náročnejsie, kedže sa nesmú deodoranty s alkoholom vsetko prechádza do mliecka tak ponukam zdravsiu alternatívu
Poďme na to zdravšie, prečo nevymeniť svoje veci ktoré dennodenne používame za zdravšiu variantu? Ja vám napríklad pár ponúkam ... Deodorant: Keď stúpa teplota a sme pod vplyvom stresu, je to ideálny prostriedok na zlepšenie sebadôvery, ktorý nám pomáha udržiavať pocit sviežosti od začiatku dňa. Tyčinka Aloe Ever-Shield Deodorant poskytuje účinnú celodennú ochranu proti pachu potu v podpazuší a môže sa aplikovať priamo po sprchovaní bez pocitu štípania. Táto jemná formula so stabilizovanou aloe vera neobsahuje žiadne drsné alebo škodlivé antiperspirantné hliníkové soli, ktoré sa nachádzajú v mnohých ďalších dezodorantoch dostupných na trhu. Hliník je toxický kov. Hlavné účinky priveľkého množstva hliníka sa prejavujú, ako sa zdá, na centrálnom nervovom systéme a v niektorých prípadoch je nadmerné množstvo hliníka v tele spojené s Alzheimerovou chorobou (t.j. presenilná demencia). Môže tiež narušiť hladinu vápnika v tele, pretože vplýva na činnosť prištítnej žľazy. Priveľa hormónu prištítnej žľazy môže viesť k vysokému obsahu vápnika v krvi, čo sa spája s bolesťami kostí, psychiatrickými symptómami a zápchou. Sme hrdí na to, že vám prinášame výrobok, ktorý eliminuje tieto riziká bez toho, aby sa znížila jeho kvalita. Praktický tvar umožňuje, aby ste Ever-Shield mohli použiť presne tam, kde treba. Vďaka špeciálnemu zloženiu deodorant ľahko kĺže po tele a nezanecháva škvrny na odeve. • bez alumíniových solí - prevencia rakoviny prsníka • nezanecháva škvrny na šatách • môže sa použiť priamo po holení a navoskovaní
Pre bližšie info IP

angelinka13
16. máj 2014

Ahojte,ja pouzivam kokosovy olej, perfektne premasti, je super aj pre male deticky a 2-3x tyzdenne ho pouzivam aj ja na tvar aj cele telo, lebo mam velmi suchu pokozku + ako zabal na suche vlasy, je cisto prirodny a BIO:
http://www.nutrimas.sk/Kokosova-fantazia-BIO-ba...
Pripadne aj pripravky s obsahom konope su super, na tejto stranke je ich viac, aj cisty rastlinny konopny olej, prip. makovy olej je super na potieranie zvonka, no da sa uzivat aj vnutorne.
Konopny olej sa odporuca aj pri psoriaze, atop. ekzemoch, mne pomaha na ekzemy na hlave okolo vlasov napr. tento sampon: http://www.nutrimas.sk/Wellness-konopny-sampon-.... Ma taky aj kondicioner.
Mozno prave tie chemicke kremy, masticky sposobuju vysusovanie pokozky, hlavne tie s obsahom parafinov...Ja som kedysi tiez pouzivala na tvar NIVEU modru v plechovke, lebo som si uz nevedela rady, supala sa mi tvar...no potom som sa docitala o neg. ucinkoch vsetkych tych sajrajtov v beznej kozmetike a snazim sa postupne prejst na prirodnu kozmetiku (hlavne nobilis tilia). A mozem povedat, ze sa mi plet odvtedy ovela zlepsila.
Nobilis ma vela detskej kozmetiky, skuste pozriet na tej stranke, je tam celkom pestry vyber.

naturonline
11. jún 2014

Poradila by som Telové mlieko na extra suchú pokožku ESKIMOakut pre suchú, svrbivú pokožku. Telové mlieko s 1,5% polidokanolom a prírodnými rastlinnými olejmi. Pôsobí na pokožku veľmi upokojujúco, účinne ju hydratuje a odstraňuje svrbenie kože, a to aj u atopickej dermatitídy. Máme už veľa pozitívnych ohlasov.

222anna222
26. máj 2015
Používateľ 222anna222 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 222anna222.

určite bambucké maslo odporúčam, http://www.bionatural.sk/affiliates/jrox.php?id=47_1_tlid_27 dole sa píše na čo všetko je. Pekný deň 🙂

milota164
2. mar 2016

vyskusaj od Bepanthenu Sensiderm krem, je dobry prave na zacervenanu , suchu pokozku .
Ulavuje od svrbenia a hydratuje.

kvetka589
2. mar 2016
Používateľ kvetka589 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kvetka589.

tak veru vyskusaj ten 🙂

dasa71
2. mar 2016
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

to hydrolotio je fajn