Čo používate na kúpanie bábätka?

simeonik
26. apr 2009

Čo používate na kúpanie bábätka? Myslím mydlo, gélik alebo olejčeky, príp. telové mliečka...

janajanajana
26. apr 2009

Ja pouzivam len detske mydlo, ziadny sampon a na pokozku olivovy olej.

zuzula25
26. apr 2009

my pouzivame niveu gel na telo a vlasky od narodenia az doteraz,a klasicky olivovy olejcek.mne sa zdala po tom klasickom mydle detskom taka sucha pokozka.ale to je asi vec nazoru 😉

pietra
26. apr 2009

ja som kupala hlavne v cistej vode a len 1-2krat do tyzdna som pridala gel do kupela. Natierala som telovym mliekom

claudinka
26. apr 2009

ja na kupanie nepouzivam nic, az teraz som zacala tento tyzden davat mu lanolinove mydielko, lebo sa mi zdalo, ze sa zacal viac potit, ale inak iba cista voda.. a natieram olivovym olejom, naco speci kozmetiku, nevidim v tom vyznam, kym su detuse take malinke 😉 netreba im kazit imunitu.. 😉 a tiez z casu na cas davam penu do kupela, musim ju minut 😀 aj od svokry olejcek po kupani 🙂

monika77
26. apr 2009

ja dávam od nivey olej do kúpeľa a to som mu dávala aj na hlavičku kvôli tým šupinkám a krásne mu to vymizlo ... rituľu umyjem lanolínovým mydielkom .. samozrejme po kúpaní natieram mliečkom od nivey

monika77
26. apr 2009

holky ak svojho drobca nakŕmite, po akom čase ho idete kúpať? stačí pol hodinka po papkaní?

paola.o1
26. apr 2009

ja kupem bud pred jedenim, alebo hodinu minimum po inak sa mi povracia.

petra1985
26. apr 2009

ja pouzivam taky olejcek Oilatum z lekarne.. nalejem do vody a kupkam.. no a este detske mydlo

pookie
26. apr 2009

Nic len cistu vodu, po kupeli olivovy olej alebo telove mliecko/maslo z Body shop-u specialne pre babatka, aj to som zacala pouzivat iba nedavno. Inak pre novorodenca asi najlepsia cista voda 😉

nikollette
26. apr 2009

My používmae gel na telo aj vlasky Johnsons, od narodenia, jemny ako čistá voda a je to pravda.. pouzivali to uz na novorodencpov v nemocke a skusila som si ho aj ja kupit a som spokojná.. je jemny ako cista voda.. skusali sme aj naprikaôld sprchovy gel na telo a avlsky Niveu, ale cley sa maly vyhadzal, takze vobec neodporucam.. vrav im ten johnsons, od narodenia, zlozenie jemne ako cista voda, je NAJ 😀 😀 😀 😉 😉 😉

ashley
26. apr 2009

Ja som zacala pouzivat Johnsons a maly sa mi vyhadzal. Nakoniec sme nemohli pouzivat nic, len cistu vodu a natierala som ho kremikom z lekarne (doporucila ho kozna lekarka). Teraz ako je starsi tak pouzivame Nivea Nutri Sensitive a Nivea pena do kupela a vyhovuje nam to. Kazde babo si najde svoju znacku. Teraz pri druhom zacnem len cistou vodou a potom budem pouzivat tiez len Niveu.

claudinka
27. apr 2009

ja mu davam papat tiez asi polhodinku-hodinku pred kupkanim 😉

adikamajko
27. apr 2009

suhlasim s ashley, ze kazde babo si najde svoju znacku. my napr. niveu nepouzivame, lebo sa z nej vyhadzala. pouzivame johnsons, bubchen. ale najcastejsie malej varim harmancek do vodicky a natierame olivovym olejom z lekarne

vevusiatko
27. apr 2009

My pouzivam niveu na vlasky a je to aj pena do kupela . Ale umyvam ju lanolinovym mydlom a natieram podla toho co mam po ruke zo zaciatku to bol olivovy olej ale teraz aj ine olejceky 🙂

lenka0283
29. jan 2011

ahojte chcem sa opytat...mame babatko a ma tyzden...dost sa jej supe pokozka a ma ju suchu...mozem jej to natriet olejickom alebo niecim inym? alebo sa mam najskor poradit s lekarkou? 🙂

marcy30
29. jan 2011

@lenka0283 skus excipial, nam pekne pomohol...v lekarni ti poradia 🙂

lucia.kl
29. jan 2011

ja používam niveu, ale tak 2x do týždňa max. no v nemocnici na kožnom odporúčali používať mydlo bupi - aj tam sme s ním babatka umývali

lucia.kl
29. jan 2011

@lenka0283 u takého malého bábätka je to normálne že sa šúpe, naše sa zošúpali hádam komplet, ja som používala lotion od sebamed - je taký vláčny a pokožka nebola taká suchá..

31majka12
7. nov 2012

@lucia.kl ahoj chcem sa opytat na ten lotion---ma to nejaky konkretny nazov,lebo na nete si to neviem najst?

lucia.kl
7. nov 2012

@31majka12 tuším to bolo sebamed - lotion ja som to dostala ako vzorku, a potom som aj kupovala v obchode, ale to je už dva roky, tak si nepamätám presne..

ricko
7. nov 2012

Ahoj, my sme prvý mesiac dávali len olejček od Weledy do vodičky a potom sme prešli na sprchový gél a šampón tiež tej istej značky. Malú po kupkaní natriem olejom Weleda Baby. Kupujem v dm-drogérke 🙂

prasiatko30
7. nov 2012

Cista voda a na vlasky penovy sampon mustela po okupani po opadnuti prvotneho osialu nic ale kym sme boli v prvotnom osiali tak johnson's olej detsky alebo telove mlieko mustela a vcelku do pohody prezili to bez ujmy na zdravi

31majka12
8. nov 2012

@lucia.kl a ten lotion?
to je co v preklade?
krem ci nejake mlieko?

lucia.kl
8. nov 2012

@31majka12 netuším - na balení to bolo napísané takto...

lusi175
8. nov 2012

V pôrodnici nám odporučili najprv pár dní len čistou vodou a teraz používame vlasový a telový šampón BABY z Avonu, je super krásne vonia,alebo mydielko bupi, po kúpaní bud olejček Aviril alebo detský krém Nivea.

ducci
24. nov 2012

kupem v cistej vode, len na ritku, nohy a ruky biodermu mydlo, a potom po okupani na ritku bepanthen 🙂