Detská kozmetika Aviril. Máte s ňou skúsenosti?

nikollette
5. feb 2009

Je to stara znacka, ktora sa pouziva,uz od neviem kedy, a pocula som na nu len dobre ohlasy.. ze tie nove johnsons baby, nivea, a co javiem co, nie su take dobre.. nemam skusenosti tak neviem, iba z pocutia, ze tie pudriky, olejceky a kremy, su u niketorych jedine co im na zapareninky, ci podobne veci zabralo.. Mate skusenosti??? Vdaka 😉

beboo
5. feb 2009

ja som pouzivala na maleho Aviril olejcek ked bol malinky a uplna spokojnost, krasne vonal. skusila som aj Aviril krem na zapareniny ale ten sa velmi neosvedcil, malemu vyhovuje jedine Rybilka. ostatne veci od Avirilu som neskusala.. 😉

veronikahel
5. feb 2009

nikollette, nemam skusenosti s touto kozmetikou ale dnes sa už deti nemusia pudrovať... a olejček ten sa tiež neodporučať, ani nič do kupela... pokial nema babätko suchu pokožku, tak ho nemusiš natierať...
na zadoček je dobrý krém Sudocream-kúpiš v lekárni... z toho určite nebudu zapareniny...
my už sme väčší, tak na kúpanie používame biodermu pre deti, sprchový gél, je to aj na vlasy. náš syn má citlivú pleť...

janina1977
5. feb 2009

ahojte baby, ja nemám dobrí skúsenosti ani s olejčekom ani s krémami, máme suchú pokožku - takže na telo jedine excipial hydrolotio od kožnej a na zadoček jedine sudocream ...

erikasadek
5. feb 2009

nikol ja osobne som v zahranici a mam pristup k najlespsej kozmetike , aka existuje na trhu; a vsak na nase kremy niektore nedam dopustit a posielam si ich tu......

na taku suchu pokozku, hlavne v zime, deti tu maju doslova fialove lica mozes im kupit aj milion najlespich kremov ake su tu, nie su mastne!!!! a bohuzial nepomozu... takze nase kremy pomozu , ako nikdy dokonca aj moji znamy tu si ich oblubili apouzvaju nase slovenske kremy..... 😉

puder neodporucam, akejkolvek znacky, ale nase kramy su naozaj vyborne... 😉

veronikahel
5. feb 2009

janina 1977, my sme mali používať pre malého, odporučila nám to detska lekárka excipial ulipoltio, na telo a že aj na tvár. časom sa malému úplne zhoršila pleť, tak sme museli na kožné, išli sme k tej najlepšej v okolí, dala nám na to krémik a hneď sa mu pekne spravila tvárička. Na krém excipial nam povedala, že sa môže dať max. 2x do týždňa a na tvár v žiadnom prípade... odvtedy používame biodermu athodermPP a vyhovuje. aj na tvár aj na telo, ale teraz máme už od kožnej olivové telové mleiko... tak dávame len na tváričku. Na zimu máme ešte na tvár od kožnej nechtíkovú vazelinu...

janina1977
5. feb 2009

vidíš to, nám práveže pomohol iba excipial hydrolotio, keďže malá má odnarodenia suchú pokožku, používame aj na tváričku ale len po kúpaní, nie na von, od všetkých ostatných telových mliečok malá červené fľaky ☹ ... a biodermu som ešte neskúšala ...

lyenka
5. feb 2009

nam napriklad aviril na zadocek nerobi dobre, ani sudocrem, a aj po rybacej masti sa nam po par dnoch zapari zadocek, my pouzivame len pytiol, len ten nam vyhovuje, a na pokozku po kupani excipial hydrolotio, my vlastne nemozme pouzivat ani ziadne vlhcene utierky, len cistu vodicku, mame velmi citlivu kozicku

veronika : to fakt ze sa moze pouzivat max 2x do tyzdna? ja ho pouzivam kazdy den a aj na tvaricku a robi nam dobre na suchu pokozku 😨 , nevies preco sa odporuca len 2 x do tyzdna?

beruska2x
5. feb 2009

my mame taky exipial a je tam psano 2 - 3x denne a Dr mi rekla to same, kamardka tim maze holcinu denne uz dlouho a v pohode....

veronikahel
5. feb 2009

my máme excipial ulipolotio... taky oranzovy, teda obal... vy mate nejaky hydro, tak to je asi iny...
tento nas je asi nejaky silny preto, nam to neodporučila... a ta doktorka je fakt expert v svojom obore...
inak na zadocku može byť problém aj z plienok... ale zo striedania, mali by sa používať stále tie isté...

beruska2x
5. feb 2009

nene mam taky ten ulipolotio na extra suchou pokozku....

veronikahel
5. feb 2009

no nam kožná predala tento, olivový na telo.. ten s tou pumpickou Hand and Body lotion a je fakt super, ako keby sa ani neminal http://slovakia.calivita.com/site.php?action=pr...

veronikahel
5. feb 2009

lyenka a beruska, este mame na suchu pokožku olej do kupela, od tej istej značky ako je excipial... Balmandol olej, dajte si predpisať u detskeho lekára, až nemusíte platiť celú sumu.

janina, píšu taK, ale nám kožná povedala tak... verím jej, je fakt skvelá. aj masť, ktorú malému predpísala, nám naordinovala podľa svojho rozpisu a hneď to zabralo...

beruska2x
5. feb 2009

ja mam neco do koupele od DR. ... linola fett olbad... a fajn je pry take konopna kosmetika.. uvidime jak tohle zabere..

zevina
6. feb 2009

nikollette,
na modrý olejíček s azulénem nás v porodce upozorňovali, že raději ne, kvůli heřmánku, je to alergen 😒 ostatní jsem taky nezkoušela, snad jen mastičku na opruzeniny, jednou za iks měsíců, kdy jsem s ní mázla zadeček, jinak nebylo třeba

na mazání tělíčka, pokud má mimi sušší pokožku, je skvělá a absolutně nedráždivá klasická modrá indulona (schválila nám ji i primářka na kožním) velice dobře ji snáší i atopici 🙂 nevýhoda, blbě se roztírá 😉

veronikahel
6. feb 2009

zevina, ja nesuhlasim s modrou indulonou... ked sa nasmu malemu začal vyhadzovať tvárička, tak mi dosť ludí radilo, modrá indulona, modrá indulona... nechcela som mu ju dať pretože, mne tiež nerobi vôbec dobre. ale nakoniec som ju teda kúpila a natrela s ňou tvár... no a po zákroku s indulonou bolo nevyhnutné navštíviť čo najskôr kožnú lekárku 😝
u mňa je stále indulona pracovný krém na ruky 😝

beruska2x
6. feb 2009

na promazani jako takovy je super obyc kosmeticka vazelina, je to 100% tuk a promasti bez parfemu, barvy , prose to nejcistci co muzes koupit... mazu s ni malyho kazdy den 😎

pepies
7. feb 2009

ani ja nemam skusenosti s touto kozmetikou.......... pudrik sa vsak uz detom neodporuca .... 🙂
najlepsi je zevraj olivovy olej, dostat ho v kazdej lekarni.......... nam sa vsak neosvedcil ani ten 😒
modra indulona urcite nie, mali sme tiez v nemocnici, ale maly ma citlivu pokozku................. Dost casto byval vyhadzany ..... Zacala som pouzivat slezovy krem, aj na tvaricku aj na telicko, krasne vonia a je na 100% prirodnej baze...... Aj ja si ho davam na tvar, po porode sa mi velmi zhorsila plet, tak cakam na zazrak, a celkom sa mi zda, ze sa mi po jeho pouzivani plet zlepsila ..... 😉

beruska2x
7. feb 2009

me se hlavne zda ze treba 2 mesice neco pomaha, pak si na to kuze zvykne a uz to tolik nefunguje... 😝 ale dospelacke kremy bych asi taky nedavala, indulonu delaji i baby ale nezkousela jsem ji..

reni7
7. feb 2009

holky a dělá se ještě obyčená ondřejovka?ta nádherně voněla a mohlo se sní mazat celý tělíčko 😕

maca793
7. feb 2009

aviril, stará dobrá vec. ja som používala pri Karolínke len túto značku, krémiky proti zapareninám boli super, olejček krásne voňal, šampónik tiež, vlastne všetko. a nestojí tak veľa, ako nivea, johnson...

dahlia23
7. feb 2009

výborná kozmetika pre detičky je od nobilis tilia www.nobilis.cz
je prírodná krásne voňavučká. my u na tom fičíme obidve 😀

beruska2x
8. feb 2009

reni... myslis Ondrejovu mast? dela , koupila jsem ji normal v lekarne ale ze by vonela se mi teda nezdalo 😖

norikk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz