Dokedy liehovať a krémovať?

silvia123
6. sep 2008

Baby dokedy ste čistili záhyby liehom a používali telové mlieko? Ten lieh sa mi zdá byť v týchto teplách osožný, ale to telové mliečko -čo ja viem, malý má peknú pokožku, tak neviem či je potrebné ju natierať po kúpaní. Neviem ani či je to dobré navykať jeho pokožku na telové mlieko.

caruzo19
6. sep 2008

zahyby som liehom necistila nikdy,akurat sme umyli glycerinovym gelom a potom natierali olivovym olejom obycajnym.nenatieram uz asi pol roka,len sem tam,nijak pravidelne(mozno raz do tyzdna).bud olivovy olej,alebo nivea krem detsky

sirinka
6. sep 2008

liehom cistit zahyby??? ved to musi hrozne susit 😖
nasa bola a je strasna baculka, samy zahyb, ale nikdy sme to nerobili ani ju vobec nekremujem, okrem opalovaka a pokozku ma aj tak krasnu a vonavu.
iba po plavani v bazene som ju natrela cistym detskym olivovym olejom.

sirinka
6. sep 2008

inac mozem sa opytat, na co vlastne to liehovanie sluzi?

martinka16
6. sep 2008

Aj ja by som chcela vediet naco je liehovanie a okrem toho to musi taky cerstvy zapareny zahyb strasne aj stipat

marika80
6. sep 2008

mi nekremujeme vobec, ale obcas pouzivame olej do kupela 🙂

jaduska
6. sep 2008

Staršiu dcérku som po kúpaní zakaždým poctivo natierala olejom a doteraz má problémy s pokožkou, často sa jej niečo vyhádže. Pri druhej som nepoužívala nič, žiadne oleje, krémy, absolútne nič a pokožka v pohode. Kým nemá dieťatko extrémne suchú pokožku, tak krémovanie nie je absolútne potrebné. Skôr škodí,ako pomáha. Lieh som tiež nikdy nepoužívala, ani pri jednej.

bibula
7. sep 2008

uz davno neliehujem,len minimalne pupcek-ma hlboky.
inac aj kremik uz len obcas-pouzivame oli. 😉

silvia123
autor
7. sep 2008

Sirinka, ty si nikdy neliehovala? -veď to v nemocnici kážu, alebo nie v každej??? Ja som bola v tom, že to sa jednoducho musí aj doktorka mi to kázala odmalička som to robievala po každom kúpkaní. Nie vôbec to nevysušuje -skôr je to taká dezinfekcia a potom keď sa ponatiera mliečkom nemá čo vysúšať. Môjmu to veľmi pomohlo aj keď sa mu raz trošku zaparili krčky, hneď na druhý deň ich mal pekné. Ja som nedávala krém ale telové mliečko -je to myslím trochu jemnejšie, ale vidím, že odporúčate dávať tak raz za týždeň, nepravidelne alebo vôbec -som si myslela že je už na to dosť veľký, dik za radu. (inak z oleja sa mi vysypal -to som nedávala)

k.a.t.k.a.
7. sep 2008

aj ja som vytierala liehom záhyby, pod kolenami aj krkom kvoli zapareninam a tiež mi to tak kázali v nemocnici 🙂

lienka55
7. sep 2008

My sa kremujeme s tel.mliekom kazdy druhy den ale uvazujem o tom ze to zredukujem na mininmum.Inak pokozku ma maly peknu a olej nepouzivam lebo ked bol mensi tak mu vysusoval pokozku.

erikasadek
7. sep 2008

ahojte, teda nikdy som nepocula, o pouzivani liehu na zahyby, prepacte mi to ale nikdy, od vas to pocujem po prvy raz , staci predsa dobre umyt tue zahyby a potom dobre vysusit , a niekedy len s vatou a pletovym mliekom potom pretriet, ale lieh?
teda ani na pupok sa nepouziva , len specialny vysusovacii roztok nevyhoda, je ze znechava cervene flaky , na rukach , ale vodou to ide dole.

ja osobne rada maleho natriem detskym masaznym olejom a masirujem ho, takto ma krasnu prekrvenu pokozku. 🙂

silvia123
autor
7. sep 2008

Mne sa to tiež zdalo divné keď mi to v nemocnici kázali liehovať a keď som prišla domov nevedela som čo mu to mám vlastne liehovať, lebo v nemocnici som si pobudla dlhšie a tam som malého nemohla kúpať, mala som stále dole na rukách kanilu, tak keď som prišla domov volala som kamoškám či som dobre počula a tie mi povedali že záhyby -krčky, pod pazuškami, za uškami a pupček 😉 Teraz mi to už pripadá ako samozrejmé, len som zase nevedela dokedy

sirinka
7. sep 2008

silvia odporucam ti hned prestat a uz nikdy to nerobit 😉 je to celkom zbytocne...ak nie az na skodu

bibula
7. sep 2008

ja som tiez liehovala len pupcek,aj po zahojeni..sa cudujem,ze aj inde na pokozku ste davali.
kremiky su fajn.-hlavne tie neparfemovane. 😉

adetka
7. sep 2008

ja som tiez neliehovala... al kazdy den vatickou namocenou vo vode umyvala (kupali sme sa kazdy druhy, treti den)... uplne to stacilo... kremovala som v zime a na jar (Mirka je decembrova)... ja som jej ani rytku po kazdom prebaleni nenatierala... iba ked mala zapareninky...

didusa.risulo
7. sep 2008

ahojte

ja som namacala vaticku liehom a pretierala vsetky zahyby asi do troch mesiacov, kremujem ho doteraza ale nie kazdy den, liehovanie je dobra vec a predide sa tym vseliakym zapareninam ktore sa potom moze tiahnut dalej

zuzka80
11. sep 2008

Ja som lieh používala iba na pupček kým sa nezahojil, potom už nie a na ušká, kde jej prepichli dierky na náušnice, aby nazačali hnisať. Asi pol roka som natierala Laurinku telovým mliečkom Bubchen, potom už nie.

marika80
11. sep 2008

ja som na zapareniny pouzivala Sudocrem (aj pod krkom). Vzdy zmizlo.

titkovamiriam
12. sep 2008

lieh som nepouzivala vobec-iba na pupok a krmujem do dnes,lebo milujem vonu nakremovanych deti-dokonca aj moje starsie deti maju radi ked im natriem a pomasirujem chrbty 😀 ,takze Mareka budem kremovat este dllho-mam rada ked sa okupe /teraz ma tu olejovu prisadu do kupela od nivei a potom ho nakremujem tak voniiiii 😀.

gucz
12. sep 2008

ja o liehu počujem prvý krát 😕 , ani pupček som nejak neošetrovala (z pôrodnice sme šli po 3 týždňoch a už ho mala dávno zahojený). Raz za týždeň ju natriem po kúpaní olejom nivea a to je všetko. Na kúpanie používame nivea sensitive sprcháč

evaka
12. sep 2008

Uáu, aj ja počujem o liehu 1x a divím sa 😲 . My sme natierali pupček genciánkou tak do mesiaca. Inak cca. do roka pravidelne olejček Bubchen al. Aviril, malá má citlivú pokožku a z olivového mala fľaky na celom telíčku. Teraz len nepravidelne, olejčeky, mliečka od Bubchenu, nedám naň dopustiť. A uvažujem aj nad Niveou sensitive, máte s ňou skúsenosti?

gucz
12. sep 2008

evaka nivea sensitive a aj nivea modrá pre detičky je najlepšia kozmetika akú som skúšala. Keď miniem olej, kúpim mliečko, aj to je veľmi dobré. Inak tým olejom sa po kúpaní mažem aj ja 😉.

danuska24
20. sep 2008

lieh sme nepouzivali a malu kremujem po kazdom kupani (tak ako aj ja sa natieram po kazdom sprchovani s telovym mliekom)
mne napr. vravela dr. ze nemam davat olej lebo upchava pory..
kolko ludi tolko chuti..

didusa.risulo
22. sep 2008

my sme kupili pre nedavnom dalsi krem johnson baby pre dobry spanok a malemu sa tento velmi paci, aj pekne vona, a ja osobne sa citim lepsie ked si ho ponatieram, som taka pokonejsia, a dokonca som kupila aj klasicku modru niveu pre dospelych, a hoci kedy cez den mu netriem tvaricku a aj ked ideme von, je lepsia v chladnom pocasi ako tie detske nivei proti chladu

kobyliacik
3. okt 2008

no mi natierame po kazdom kúpaní, proste stále, pretože pokožka sa pri raste naťahuje, pomáha to aj chrániť citlivú pokožku, používam len prírodný olivový olej a je to super, veď keď sa dieťatko kúpe tak opkožka sa prirodzene vysúša. žiadnu zlú reakciu som zatiaľ nemala na to. Používam mydlo Sebamed a to je vynikajúce. Taktiež mám krém na tváričku Nivea Nutri Sensitive, ktorý je špeciálne pre malé detičky. Používam ho, lebo už e chladnejšie a fúka. Na záhyby (kedže jebacuľka) používam kalciovú masť, aby sa jej neurobili zapareniny.

yesno22
3. okt 2008

Ahojte...lieh sa kedysi bezne pouzival, preto ho niekedy v porodnici sestricky odporucaju/hlavne tie po 50/ dokonca aj v lekarni vam ho mozu doporucit...no myslim, ze v dnesnej dobe je dost inych, vhodnejsich pripravkov na prevenciu alebo liecbu zaparenin...mne sa velmi osvedcil Sudokrem, aj na spaleniny od slnka 😉 ...ked bol Jakub maly, pouzivala som obycajny olivovy olej z lekarne...trosku do vody, trosku na telicko...po case som presla na telove mliecko a detske mydielko na prdelku pri kupani....asi od roka pouzivame obcas detsky sampon, momentalne u nas fici aj pena do kupela...ale vacsinou sa len osprchujeme, zadocek umyjem mydlom a kazdy druhy den ho natriem telovym mlieckom...pouzivame prevazne Bubchen, obcas Niveu 🙂

jankapiknova
6. feb 2010

No o tomto liehu bola tema aj v babatkach,ked sme tam este patrili a dobre ma tam zvrzali,ze jak mozem liehovat 😕 .Lebo ja som tiez pouzivala lieh na zahyby a myslim ze nesluzi na liečenie zaparenin ale skor aby sa im predyslo. A musim povedat ze u nas to fungovalo,lebo maly ma 15 mesiacov a nikdy nemal zapareniny nikde a to ani v horučavach aj ked sa riadne poti 😵 ,takze nebanujem a moze kto chce namietat ale robila by som to aj pri druhom ak budem mat niekedy 😉

matova
6. feb 2010

My sme liehovali pupcek, kym sa uplne nezhojil. Očičká v porodnici kazali umyvat borovou vodou. tak manzel na moje pokyni kupil, aby sme mali doma ked sa vratime z porodnice. a dom citam na flasticke:
...... nepouzivat na sliznice 😎...... a nepouzivat u deti do 10 rokov 😅 . tak som pouzivala prevarenu vodu, ako sa to robilo kedysi 😉

matova
6. feb 2010

jejda,pardon- nie na moje pokyni ale pokyny! fuj tvrdka sa nesmie stať!