Dokedy ste žehlili detské oblečko a plienky?

zrzulka
17. mar 2008

dokedy ste zehlili poctivo detske vecicky a plienky? kamaratky aj mama mi hovori ze po 3 mesiacov uz nemusim plienky zehlit ale co ja viem? to mam dat take pokrcene do skrine? ja poctivo zelim kazdu plienku z jednej aj druhej strany aj oblecko pre malu z oboch stran. vraj si len pridavam robotu ale ved ja pre nu rada🙂) aj ked na druhej strane by mi ostalo viac casu na hry s nou.
a tiez mate plienky take tvrde? lebo ja som ich uz 100 krat oprala aj ozehlila ale bez avivaze to neni ono:((( od kedy ste pridavali do prania pre mimina avivaz?

ada78
17. mar 2008

ja zehlim stale. tiez si myslim, ze uz netreba, ale mne sa to pokrcene nepaci. 😉 ale od zaciatku zehlim vsetko len z jednej strany.
avivaz som zacala pouzivat pred 2 tyzdnami.

vanila
17. mar 2008

ja zehlim stale a to ma 16 mesiacou. raz som prestala a sa mi vyhadzal asi prasku a od vtedy som zacala znovu a je dobre.

zrzulka
autor
17. mar 2008

vdaka🙂)) tiez mi to pride divne nezehlit. sice tie materialy co su akoby z plysu som uz poriadne ponicila ale neda mi to neprezehlit

metlonka
17. mar 2008

ja tiez zehlim stale a vsetko. Vraj sa tym nicia vsetky bakterie 😉 Avivaz nie je vhodna minimalne do 1-dneho roku dietata.
A tie vecicky co su ako ty zrzulka hovoris z plysu zehlim z opaku. Aj ich tak periem, vtedy sa ti takmer vobec neznicia 😉

ada78
17. mar 2008

metlonka, ale detska avivaz sa moze aj skor. ja som dala lovelu. sice to nevonia, ale je to maksie. 😉

metlonka
17. mar 2008

tak to hej...to mas pravdu... 😉 lovela je dobra

zoja
17. mar 2008

plienky prežehlujem doteraz aj ked ich už používame len ako podbradníky 😀 , tiež mi to nedá také pokrkvané uložiť do komody 😅 , nežehlim ich už tak poctivo ako na začiatku, zložím na obdlžník a prežehlujem len zo strán, aviváž používam od narodenia detskú batole , lovela mi nevoní tak pekne k tomu tekutý prášok a prádlo je vonavučké

dominica
17. mar 2008

ja tiež stále žehlím z obidvoch strán a aviváž som začala dávať asi okolo 7 mesiaca a klasickú, nie Lovelu a aj periem už v klasickom prachu, ale ešte ho miešam s Lovelou, lebo mi zostala

uhlikova09
17. mar 2008

ja nezehlim vecicky od 3 m. ked sme prestali pouzivat plienky a perinky,nic nemam pokrcene,a su aj ine detske avivaze nie len lovela,mi ju sice pouzivame a sme skokojny ale dobry je aj silan

zrzulka
autor
17. mar 2008

no mne lovela nevonia ja pouzivam klasicky prasok🙂 ten co je zrovna v akcii, ci je to tide alebo ariel to mi je fuc🙂)) len s tou avivazou mi to nejde do hlavy ze preco sa nemoze pouzivat. je pravda ze vecicky su take nijake bez avivaze tak ma to aj laka tam sprcnut nech su prijemne makkulinke. ako to robite aby boli makkucke. ja pouzivam bavlnene plienky na tie davam ocot, tak su take prijemne, ale bodynka mi casom akoby stvrdli, co robim zle??? a periete babetkove veci zvlast ci spolu s ostatnym pradlom??? ja periem spolu s nasimi na 40tke

zoja
17. mar 2008

zrzulka kludne používaj detské aviváže s detským práškom , ja ako som uz písala pouzivam od narodenia batole biele, prádlo je vonavé, skúšala som aj silan sensitive, ale to sa mi tak neosvedčilo, biele veci raz za čas namočím do sava perex dám to prať z arielom na 90 stupnov a ešte raz preperem v batole na 35, bezne periem len na 35 stupnoch, na zakazené farebné používam vanish ružový, namočim a potom dám prať bežným spôsobom. nemám žiadne flakaté prádlo a malému to takto vyhovuje - pritom je citlivý na krémy , používame len Adermu kozmetiku

zoja
17. mar 2008

žehlením sa to aj tak neutralizuje, stačí ak budeš prežehlovať len z vonkajších strán 🙂

zoja
17. mar 2008

a maleho veci periem zvlášť, len tmavé veci ako sú rifličky, bundičky periem z našimi v ariely s Quantom

junovka
17. mar 2008

ja som plienky zehlila len mesiac.Kosielky bavlnene a dupacky dovtedy som zehlila pokial ich nosila. 😉
Ja som kosielky vzdy prala s bavl.plienkami na 60 a uzivala som aj uzivam Persil Sensitive.A vzdy je vsetko makkae 😉 _
Avivaze sa pri takych malych detickach ani nemali by uzivat.Ja som osobne ani neuzivala a ani neuzivan doteraz, a o nic som neprisla 😉

zrzulka
autor
17. mar 2008

ale kvoli comu sa nemoze pouzivat avivaz?

junovka
17. mar 2008

koli moznym alergiam.Samozrejme, clovek este na detoch dopredu nevie ci bude alebo nie alergik.Ale, v dnesnej dobe..... 😖 no comment.Koziarka vravela, ze detom do 3 rokoch by sa nemalo davat do prania avivaz.Zrzi, a hadam nedavas ho aj do plienok? 😕

mata79
17. mar 2008

Aj po zmykani ostava avivaz v obleceni, to ho zmakcuje.... Preto...

Ja stale zehlim. Vsetko. Ja sa v tom vyzivam. Uzivam si to tak, ako ked som si chystala vecicky pre Matejka, ked bol este v brusku. Krasne mi to vonia. Tiez toho casu moc nemam, ale zehlim rada. Aj manzelove kosele. Som maniak...
Maminy, ktore ste ochotne mi postrazit maleho, rada vam ozehlim.....

Periem zatial v tekutej Lovele, ale uz som kupila aj avivaz Lovela- ta mi tak nevonia, a manzel kupil na skusku prasok na destke veci od Amway. Zda sa mi to zbytocne, no uz ho casom hadam miniem.
Skusala som tu avivaz aj na plienky, ale boli take moc makke. Lepsie je, ked su take tvrdsie.

sue
17. mar 2008

...ja žehlím všetko a aj keď je to nekonečné, neprestanem, lebo aj nám žehlím všetko - nedokázala by som to obliecť pokrčené a tvrdé... lebo mne je to tvrdé aj naše s avivážou... a periem zvlášť a okrem jednej kombinézky a vlnených ponožtičiek na 60ke...

bystricanka
17. mar 2008

ja žehlím všetko, čo sa žehliť má. Malý už ide mať rok, ale zle to vyzerá, keď to je v skrini neožehlené. 🙂

jaduska
17. mar 2008

Mladšej dcérke žehlím všetko, staršej spodné prádlo a tričká určite a také vrchné oblečenie iba ak je veľmi pokrčené. Bavlnené plienky som žehlila tak, že som ich poskladala a prežehlila také poskladané.
Aviváž zatiaľ nepoužívam.

bubatko
17. mar 2008

uhlikova, tak porad ako to ze nemas pokrcene, ked nezehlis, ja si to neviem predstavit, ale vazne sa pytam... lebo ja pradlo poctivo vystieram pred zavesenim ked je mokre ale bez zehlenia to fakt nejde

dandinda
17. mar 2008

ja tiez zehlim vsetko, malemu aj nam, proste to neviem nechat neozehlene 😉

kili
17. mar 2008

ja som nežehlila nikdy nič 😅 , ani plienky ani oblečenie. Na malích keď sa to natiahne, tak to vôbec nie je vidno, že to je nežehlené a plienky ak sa zložia, tak sa vyrovnajú samé svojou váhou.

zuz11
17. mar 2008

ja tiez zehlim vsetko ale uz sa tesim ked budem mat susicku ze konecne snad nebude treba zehlit 😀

lusil2005
17. mar 2008

ja tiez vsetko stale zehlim a z obidvoch stran. nevadilo by mi ze je to neozehlene ale milujem vonu cerstvo ozehleneho pradla. a okrem toho ma mala atopicky exem takze aj z dezinfekcnych dovodov...

uhlikova09
18. mar 2008

zrzulka aj ja som pouzivala prasok ktory bol v akcii a tak to dopadlo ze sa mi maly vyhadzal po celej tvari a nemohli sme sa toho zbavit mesiac,vsade mal cervene vyrazky takze len tolko s tym "akcoiovym praskom" 😖

radoslava
18. mar 2008

ja žehlím tiez všetko ale je to tym ze ma to strasne baví a hlavne malej oblečko. Ockove košele ma az tak neberu 😀

bihan
18. mar 2008

Kili, ja som tiež nikdy nič nežehlila, s žehličkou fakt nie sme kamošky 😅 Plienky suším v sušičke a ostatné vecičky normálne na sušiaku (občas v sušičke) a nikdy sme nemali problém. A už mesiac periem v normálnom prášku.

gangulienka
18. mar 2008

ja zehlim plienky a vecicky co su po ususeni pokrcene ale to len preto ze ani ja predsa nechodim v pokrcenych veciach 😉 , pouzivam avivaz od 1 mesiaca, Silan sensitiv a vsetko je ok, periem malej veci zvlast na 60 stupnov a pridavam Vanish ked je tam nieco viac zaspinene alebo flakate

katrin
18. mar 2008

ja zehlim uplne vsetko, neznasam pokrcene veci, plienky - latkove som nepouzivala, iba na odgrckavanie, tie sme mali doma a tie som nezehlila, lebo by som sa uzehlila k smrti. Mala som vybratych zopar "ukazkovych" latkovych plienok, ktore som vzdy prezehlila, ked sme niekam isli, aby nevyzerali ako vytiahnute krave z papule 😀 Periem od narodenia vsetko spolu v normalnom Arieli alebo Persile, takisto pouzivam aj avivaz. Mne tie detske prasky vsetky smrdeli 😒