Dokedy ste žehlili detské oblečko a plienky?

zrzulka
17. mar 2008

dokedy ste zehlili poctivo detske vecicky a plienky? kamaratky aj mama mi hovori ze po 3 mesiacov uz nemusim plienky zehlit ale co ja viem? to mam dat take pokrcene do skrine? ja poctivo zelim kazdu plienku z jednej aj druhej strany aj oblecko pre malu z oboch stran. vraj si len pridavam robotu ale ved ja pre nu rada🙂) aj ked na druhej strane by mi ostalo viac casu na hry s nou.
a tiez mate plienky take tvrde? lebo ja som ich uz 100 krat oprala aj ozehlila ale bez avivaze to neni ono:((( od kedy ste pridavali do prania pre mimina avivaz?

xlucia
20. jún 2012

@ilijanka ja nezelim nic, ak sa pytas mna. nevidim dovod

maznacik007
20. jún 2012

ja zehlim nie uplne vsetko ale vacsinu ano... dost mi zaberie zehlenie manzelovych kosiel kedze to je sedem kosiel do tyzdna... a zehlim mu aj tielka ... detske veci zehlim povacsiou tiez... a radsej ako muzove kosele.. 😀

laurica123
20. jún 2012

@zu2za3na jasne ze nie a dalo sa to..vsak skus a ked to nebude malemu dobre robit no tak nebudes pouzivat normalne ale detske prasky ci avivaze.. 😀

skoricaxx
20. jún 2012

ahoj
no ja neznašam žehlenie, ale v podstate asi zehlim, no nie uplne všetko niektore mikynky a teplaky podla atrošu či to vyzera dokrčené, ale také abyčajné tričká to vacsinou hej a sem tam sa mi stava že ešte su veci na kope na žehlenie a vyťahujem ich odial - a priamo si ich obliekame.
Keď sme nemali deti tak som žehlila iba priatelove košele do prace... teraz je toho trochu viac

cikyta
20. jún 2012

@zrzulka Zehlím stále aj nám, aj malej. Nielen pre estetický vzhlad, ale hlavne kvôli hygiene a zničeniu všetkých bakterii. Dcerke žehlím aj nohavičky ! (nám spodne pradlo nie)
Jasne, že také veci, ako nekrčivé tepláky, bundy , zvrchný odev , či pletené veci nie. 😉

Ako bábätku som prala v tekutel lovele+aviváži v lovele a niekde v 6 mesiacoch som prešla na normálnu našu aviváž 😉 (silan,lenor)

drobec33
20. jún 2012

ja zehlim detom vsetko. Starsia ma skoro 3,5 roka. Nie len ze je pradlo jemnejsie a lepsie saje, ale vysoka teplota zabije aj este viac bakterii, co nezabije pracka .-)

maznacik007
20. jún 2012

nohavicky dcerke zehlim aj ja teda najma tu cast co ide na fifinku... tu samozrejme aj zvnutra prezehlujem... avivaze striedam lenor, silan, a taky z madarska...

@cikyta

elienka
20. jún 2012

@zu2za3na ja používam dreft baby a sensitive a nedávam aviváž. Oblečko je nádherne mäkké

lenka_b
20. jún 2012

Ja zehlim uplne vsetko, plienky mala vzdy pampers, cize to sa ma netyka, ale zehlim jej vsetko aj dodnes.. Detsku avivaz a prasok na pranie som pouzivala asi do 18 mesiacov.. Aj ked si nemyslim, ze to bolo potrebne...

xenicka13
20. jún 2012

nezehlila som nic ani avivaze nepouzivala 🙂

adelaine
20. jún 2012

... periem v persil sensitive + rovnaka avivaz, a nezehlim od 4 mesiaca...vobec nic...naco

rainee
20. jún 2012

ja nezehlim skoro nic, malej som akurat prvy mesiac zehlila veci ale rychlo ma to preslo 😀 prala som v detskych sensitive geloch a v pohode, treba to len dat viackrat preplachat aby nevznikla alergia. vyhybam sa latkam co treba zehlit a bezne oblecko pekne vystriem a vyvesim takze zo susiaka ide ako vyzehlene 😉

usiko
20. jún 2012

nikdy....

kvetinka211
20. jún 2012

Naposledy asi mesiac pred porodom ako tehotna mamicka s kopcom volneho casu :D Po porode mi to prislo ako zbytocny luxux ... a nezehlim ani nam, vlastne neviem naco ludia tak vela zehlia 🙂) Niektore kosele by sa asi zisli vyzehlit, no ale kto sa s tym a hlavn kedy bude babrat ...

klincek
20. jún 2012

moje baby maju 10 mes a ich plienky, osusky, body, tricka a pyzamka zehlim stale, a este nejaky cas urcite budem. ak sa podari, zehlim aj nase uteraky, manzelove tricka a vsetko, co treba, aby to nevyzeralo ako krave z papule 🙂.
ja teda vidim /a hlavne citim/ velky rozdiel medzi ozehlenym a neozehlenym uterakom. a to, co maju male deti priamo na tele, podla mna treba zehlit dost dlho z hygienickych dovodov, ved kto dnes perie na 60ke?..deti maju citlivu pokozku, tak sa radsej trochu premozem, ako potom riesit kadejake ekzemy a alergie.
a mam kamosku, co zehli dokonca z oboch stran..no to uz nezvladam, jednak si nemyslim, ze pri dnesnej kvalite zehliciek to treba, a nechce sa mi s kazdym kuskom tak dlho babrat, tolko casu pri dvojkach ozaj nemam 😉 .

ikke
20. jún 2012

ako @kvetinka211 - iba zdedene veci pred prvym porodom 😅 a teraz som ozehlila par latkovych plienok a grc-handriciek, reku aspon pre zaciatok... 😀
pouzivame jemne ekologicke pracie prostriedky, alergiami netrpime, tak ak nam to vydrzi, budem "nezehlit" aj nadalej. zas ani prehnana hygiena kozi a zdraviu celkovo prilis neprospieva... 😉

cherryl
20. jún 2012

zehlit som zacala ked prisli na rad detske veci a zehlim dodnes komlet detske +uteraky a nejake tricka aj pre nas je to rozdiel ako len pekne vytrasene a poskladane veci 😵 nezda sa mi to ako moc prace ale uz sa velmi tesim na susicku 😵

bubelko
20. jún 2012

no pri starsom som prala extra v detskom prasku a aj zehlila do pol roka, potom ma toto nadsenie preslo. akurat som prala asi do pol roka detske a nase pradlo oddelene. ale neskor som aj toto triedenie zrusila a teraz periem vsetko spolu, hodim do susicky a poskladam. zehlim len slusne tricka, co nejdu do susicky a manzelove kosele 😉

janina77
20. jún 2012

@zu2za3na pri prvom synovi som na zaciatku pozehlila, ked sa narodil, ale uz ked bol doma z nemocnice tak som nezehlila takmer nic. A dodnes nezehlim, len to, co je fakt nevyhnutne - bluzky, kosele, tenke nohavice, ale detom nezehlim takmer nic. Nikdy nemali ziadne kozne problemy - mensi sem tam nieco na lickach, ale po 2 dnoch kremovania je to ok. A periem v normalnych praskoch - Ariel, Persil, Lanza a davam avivaz Lenor. Ziadne plakanie navyse, periem vsetko spolu - aj detske aj nase dospelacke veci. 🙂

iwi9
20. jún 2012

ja dieta este nemam( dufam, ze sa to skoro zmeni), ale pre nas s mm zehlim uplne vsetko, aj spodnu bielizen a ponozky... proste uuplne vsetko co vyjde z pracky. zabera to dost casu, ale ja mam strasny pocit, ze je tam este vela bakterii( kedze dnes naozaj malokto perie na vysokych stupnoch), tak radsej vsetko zehlim... je to zaroven aj relax... ale poviem vam, pred tyzdnom sme sa vratili z dovolenky a zehlila som naraz 8 koseli a 12(!!!) manzelovych triciek, skoro ma porazilo 😀 😀

maranat
20. jún 2012

ja som vzdy zehlila a aj vzdy zehlit budem, veci jak pre malu, pre mna aj pre rodinu, vsak za prve, jak to potom vyzera v skrini? a za druhe, ako to vyzera ak si to niekto oblecie? vsak to vidno ze to je nezehlene 😕

prasiatko30
20. jún 2012

zalezi od materialu a od toho kolko casu stravilo ususene pradlo v susicke - ked som mala len jednu a tie prve mesiace to som zehlila ako taka nadsenkyna teraz viac nez 80% ide do skrine po tom ako tie veci vyrovnam pekne poskladam a supnem do skrine - a @maranat mozem ti povedat ze vobec nie je vidno ze to nie je zehlene - samozrejme muzove kosele nejake sukne alebo saty sa nedaju oklamat a tie sa musia aj zehlit - ale zivym prikladom nezehlenia je uniforma mojej dcery - operiem, suknu a teplakovu supravu susim na susiaku, polokosele v susicke a vsetko sa posklada je to taky material ze ten vyslovene nepotrebuje zehlenie 😝

ichbinich
21. jún 2012

Synovi ozehlila veci moja mama, ked prisla po porode, trvala na tom, ze bude zehlit, tak som jej v tom nebranila 😀 A to bolo prvy aj posledny krat, co mal ozehlene body, dupacky a este aj plienky na odgrgnutie 😉

Zehlim iba kosele a sukne a proste veci, ktore sa musia zehlit plus postelne pradlo a utierky. Nejak mam rada ozehlene utierky 😅 Kedze mame skrine napratane, zehlim napr. kosele priamo pred tym, ako si ich oblecieme, napr. ked sme niekde pozvani. Inak by to bola zbytocne dvojaka robota, lebo by som to z tej skrine aj tak vytiahla nanovo pokrcene.
Na 99,5% nosime ale vsetci tricka plus rifle a tie zehlit netreba. Ked si to pradlo dobre zavesim, nemusim zehlit. Hned po vyprani ho vyberiem z pracky, pred zavesenim vyprasim a kvalitne zavesim. Casto veci vesiam priamo na vesiak, takze sa to schne v tej polohe, ako to bude nosene. Manzelove tricka susim sice hore nohami, ale pouzijem 5 stipcov na kazde, aby neprevisali a nenatahovali sa.

Co sa tyka argumentu o bakteriach a spol.: tym, ze sa vsetko dezinfikuje, sa "vyrabaju" alergie. Imunitny system musi byt v styku s roznymi choroboplodnymi zarodkami, aby fungoval. Jasne, ze ked ma niekto pliesen alebo inu vysokonakazlivu chorobu, tak to pradlo musi vydezinfikovat, aby to nechytila cela rodina. Ale normali zdravi ludia to nepotrebuju. Deti, ktore vyrastaju v "zdravej spine" a so zvieratami na gazdovskych dvoroch takmer nemaju alergie...

xlucia
21. jún 2012

@ichbinich 100% suhlas s tebou. aj ked ja nezehlim ani postelne pradlo ani utierky. tie vyvarim a je to 😎

tigri
21. jún 2012

zehlim doteraz....ale ak je toho prilis vela a nestiham, tak zehlim iba z jednej strany 😀 a vynimocne sa stane, ze chceme obliect nieco, co nie je ozehlene, tak ani s tym nemam problem, ale pokrcene veci sa mi proste nepacia....uz sa tesim na susicku, pri nej vraj netreba polovicku veci zehlit 😉

palomka
21. jún 2012

ja nezehlim vobec, iba fakt najnutnejsie veci a to teraz hlavne v lete. detske veci som zehlila ked som bola tehotna a v tej euforii som ich aj 2x prala 🙂

irriss
21. jún 2012

😉 zehlim i ponozky 😎 😎 😎

lolinkamaminka
21. jún 2012

ja som nikdy nezehlila malej nic, a tu sme..nepochopim cloveka co zehli este aj spodne pradlo..pride mi to chore

lolinkamaminka
21. jún 2012

@zrzulka kludne davaj do pradla avivaz, ved mas na vyber mnozstvo vhodnych aj pre babatka..budes mat pradlo makucke a take vlacne ze ho nebudes musiet ani zehlit lebo sa ti pri suseni pekne vyrovna. ja davam avivaz malej od narodenia a nikdy nemala ziadny problem 😉 ja fakt nechapem preco si zbytocne robis robotu navyse, kde na to beries cas a chut? ja som rada ze mam cas malej vobec hodit do pracky, nie to este zehlit to a uz vobec nie z oboch stran..to je prehnane velmi..ved aj tak tu vec dietatku oblecies a do dvoch hodin je to bud spotene, flakate od mliecka, kase, alebo dokrcene z toho ako babo stale lezka ci lozi vsade...

zu2za3na
21. jún 2012

@iwi9 tie baktérie tam nasadajú aj keď to požehlíš, stačí, že to položíš do skrine a tá je tiež plná baktérií, čiže to máš jedno podľa mňa 🙂