Drsné uteráky po vypraní

danuta1414
14. mar 2015

Ahojte, nové froté uteráky sú hladké a jemné, keď ich však prvý raz operiem, už sú drsné. Týka sa to aj ostatne j bielizne. Periem väčšinou v Lanze. Poraďte, prosím, čo by pomohlo - aviváž?

marcah
14. mar 2015

Susicka - vtedy su uteraky makkucke

liz_lemon
14. mar 2015

aj ja mam tento problem, je to kvoli tvrdej vode, skus pridat ocot

prasiatko30
14. mar 2015

Susicka - hodis do susicky vyjdu krssne nadychane makke ako nove aj bez avivaze

katarinamarkova
14. mar 2015

@danuta1414
@danuta1414 susicka 🙂

yanni
14. mar 2015

aj ja hadzem do susicky.
Inak trochu pomoze aj avivaz. Ale niet nad susicku 😉

ena70
14. mar 2015

@danuta1414 ja davam vzdy avivaz Silan Gold a su krasne vonave aj makucke

lennkka17
14. mar 2015

aj ja mam tento problem, mame studnovu vodu a ta je zrejme velmi tvrda. mne nepomohol ani ocot iba trochu

mawka
14. mar 2015

susicku si nie kazdy moze dovolit z financnych a priestorovych dovodov. ak teda nie je mozna u vas susicka, prave na tvrdu vodu je perfektny calgon alebo ako sa to teraz vola a su aj lacnejsie alternativy. zmakci vodu, pradlo nie je tvrde potom. avivaz je presne na to urcena tiez, aby bolo pradlo jemne. ak nechces pouzivat zmakcovadla drahe, tak pouzi sodu bikarbonu. a tak isto netreba to s gelom/praskom prehanat.
http://carujeme.cz/zazrak-jmenem-jedla-soda-27-...

mawka
14. mar 2015

a teda ja nezehlim uteraky, lebo po zehleni tiez ostavaju tvrde.

hugsi
14. mar 2015

@danuta1414 aviváž spôsobí akurát tak to, že ti nebudú sať vôbec vodu a žehliť sa froté tiež nemá. Ja suším v sušičke samozrejme nie každý má možnosť ale ak bývate v dome určite si ju zadováž. Odkedy ju mám žehlím len košele. Ak nemáš možnosť tak by som skúsila asi ten ocot čo baby radili alebo nejaký prostriedok na zmäkčenie vody 🙂

donaninqa
14. mar 2015

ja pouzivam susicku ale pradlo mi potom "smrdi" proste nevonia ale je take nijake ... pouzivate nejake pasiky do sušičky? kde to zohnááámmm?

hugsi
14. mar 2015

@donaninqa u nás toto http://www.miele.sk/domacnost/vone-do-susicky-1...
ale inak ked pozres v googe vonne obrúsky do sušičky tak aj tieto vyzerajú fajn
http://www.heureka.sk/?h[fraze]=Lenor+Aprilfrisch+vonn%C3%A9+obr%C3%BAsky+do+su%C5%A1i%C4%8Dky+25ks
a tuším aj v DMke keď sa spýtať mali denkmit nejaké 🙂

donaninqa
14. mar 2015

@hugsi Daakujeeeem ja mam pracko/susicku cize skor ten lenor lebo neviem kde by som naistalovala tie flakony 🙂

yanni
14. mar 2015

@donaninqa ja som mala tiez za cas tie Lenor. ale to len tak z rozmaru. Mne pradlo zo susisky nesmrdi. Ale pouzivat aj trosku avivaze.

yanni
14. mar 2015

@hugsi hihi. Ja nezehlim uz ani len tie kosele. Tie nosim do cistiarni 😀 😀 😀 😕 😕 😕 😕

donaninqa
14. mar 2015

@yanni ja neviem mozno to je tym že mam novu pracku, neviem proste po vyprati je od avivaze a po vysuseni je take zatuchle alebo co , neviem čim to je 🙂

hugsi
14. mar 2015

@donaninqa vieš čo urob? Kúp liter octu nalej do priehradky na aviváž aj prášok a pusti to na 90 vklude. To ti odstráni všetok zápach a novoty.

evittam
14. mar 2015

@donaninqa Mne uteraky boli tiez zatuchle,prestala som davat avivaz je to ok.

yanni
14. mar 2015

@donaninqa hm to neviem. Ja mam pracku a susisku osobitne. Ale skus ten trik s octom, mozno to pomoze.

donaninqa
14. mar 2015

@hugsi Ďakujem vyskusaaam to

ena70
14. mar 2015

ja teda nemam nikdy zatuchle uteraky po avivazi, ale vzdy z casu na cas, raz za par mesiacov dam do pracky 4 litre octu, nalejem normalka do bubna aj vsetkych priehradiek, zapnem na najdlhsi program a na 90 stupnov a pracka sa krasne vydezinfikuje a vycisti. a ked doperete vzdy nechajte priehradku na prasok otvorenu...lebo tam to najviac vraj kvasi

donaninqa
14. mar 2015

@ena70 ja nemam zatuchle po avivazi ale po vysuseni v sušičke 🙂

zita19
14. mar 2015

pouzivat ocot miesto avivaze. Staci ho naliat tolko aky avivaze.