Hysterický plač po kúpaní. Čo s tým robiť?

monka88
22. okt 2008

Ahojte, chcela by som sa s vami poradit.Nasho drobca ked kupeme,tak je celkom v pohode.Nejako extra sa tej vode este netesi,ale je kludny.Horsie je,ked ho z nej vytiahneme,tak spusti doslova hystericky plac a nedokazeme ho nijako utisit.Neda sa mi ani ponatierat,len krici a krici.Ked ho zoberiem na ruky sa na chvilku utisi,ale akonahle ho polozim,ze ho idem doobliekat zase rev.Utisi sa az pri kojeni.
Nestalo sa vam to niektorej?Co s tym robit?Co mu moze byt?Prejde ho to? Uz sme bezradni.... ☹

zuza.m
9. okt 2009

ked ho kupeš tak ti neplače že by mu bola zima??mne maly tak reveval a ked som zakurila na takych 30stup bol pokojny,nechal sa vyzliect aj obliect dokonca som ho aj olejovala dlhšie ako predtym a vobec neprotestoval.kurila som mu až do takeho pol roka,ale može to byt aj tym že sa nerad oblieka ako každe dieta hlavne trička cez hlavičku to bola katastrofa tera sje to už lepšie aj ked ho musim nahat aby som hjo obliekla. 😅

berus222
9. okt 2009

my mame to iste. vo vode same usmevy, ale ked ho zacnem natierat a obliekat, spusti strasny rev. niekedy sa obliekame aj na 3x. a ked mu nieco pretahujem cez hlavicku, place tak, ze sa zachadza.

segricka
9. okt 2009

vydržte, maminy. to prejde - časom
nerobíte nič nesprávne, jednoducho bábätká plačú. pri prvej dcérke som aj ja skúšala hókusy-pókusy - nič nepomáhalo. prikúriť, zmeniť čas kúpania, už kúpal aj manžel, nakŕmiť pred kúpaním, kúpať nalačno,... všetko zbytočne. pri mladšej už neriešim. snažím sa skrátiť čas obliekania na minimum a potom drobča upokojiť. hlavne nestresujte - naozaj to raz prejde 😉

juja2
10. okt 2009

kocky tak to iste bolo aj u nas. ja som skusila krmenie pred kupanim a malu mam kludnu 😉 . drzim ostatnym palce!

lulu108
10. jan 2012

Ahojte baby, u nas to bolo podobne, velky smiech vo vani a velky plac po... Az potom ma napadlo, ze mala aj inokedy placom naznacuje, ze je unavena, ci to nahodou nebude tento pripad... Tak sme trosku pozmenili rezim. Treba vystihnut aby dieta nebolo hladne, ale ani unavene, ja som malu nakojila, 30 min si schrupla a zrazu po kupani nebolo ani zamrncanie, krasne sa usmievala ...
Drzim palce 🙂

brckava321
15. okt 2012

Ahoj, my mame podobny problem. Mala ma 9 tyzdnov a asi 10 dni dozadu mi zacala robit randal po kupani, teda vzdy, ked ju zabalim do uteraka, ostane asi 15 sekund ticho a potom to zacne. Ukludni ju len prsnik, z ktoreho aktivne pije a preglga dobrych 15 minut, hoci dvadsat minut pred kupanim dojedla (jedenie jej standardne trva pol hodinu). Takze za "mokreho stavu" v uteraku sa krmime a potom za obcasneho mrncania sa oblecieme pripadne predtym natrieme, ale to nie vzdy, podla nalady malej. Neviem, doteraz to nerobila, sice vzdy po vybrani z vane spustila hystericky plac, no po kratkom ukludnovani to preslo a ostatne ukony vratane obliekania, boli v maximalnej pohode. A to sme nic zasadne nezmenili, mam dojem, ze sa len zmenila nasa bambula, respektive rastie a vymysla, co vyviest 🙂 A takto nas stavia do pozoru, teda hlavne mna 🙂 Pevne verim, ze tie maminy, co pisu, ze to prejde, maju pravdu, a budem dufat, ze sa to coskoro podari prekonat aj nam. Drzme si palce!

zuzkazarka
6. nov 2012

Som rada že nie som sama prekvapená, už som sa bála, že robím niečo zle.. Asi z toho len musia vyrásť.. 😒

gandi
21. feb 2013

My máme tiež problémy s kúpaním... vo vaničke celkom fajn ..trocha mrnká ale dá sa to utíšiť hlavne keď ju otočím bruškom dole ...vyberiem ju z vody zabalím do osušky všetko je OK rozhadzuje ručičkami ... akonáhle ju ale položím na podložku a začnem olejčekovať koniec...ona neplače ona normálne hystericky reve.... len dúfam že sa to upraví :(

ninison
7. mar 2013

@gandi my sme prvych 6t revali o zivot..to bol fakt vresk. odkedy zacala viac vnimat tak zacala akceptovat aj kupkanie a teraz si ho vyslovene uziva. asi mesiac bolo kupkanie aj vsetko potom uplne bez placu, teraz zaciname poplakavat pri vyberani z vanicky. ale vanicku si uz teraz uziva, skeri sa z nej a tak sa trosku nadhadzuje. 🙂

zuzuj
7. mar 2013

Asi nič....naša robí presne to isté,...proste sa jej tam páči a tvojmu tiež...robím to tak, že ju vyťahujem na viac krát...ked vreští dám ju naspať....jej tam ešte pár hračiek poviem, že za hcvílu beriem von tak za 5 min. ( aj ked pojem očase ona nemá) ,...ale je chvílu po jej...a má pocit že som jej vyhovela....potom ked vyberiem stále zdoraznujem dohodu, božtekujem a robím všelijake odpútavacie manévre...typu lietadlo a šteklenie a pod....alebo už hovorím čo budeme v postielke....nejaká pozit. aktivita...proste preniesť pozornosť...niekedy si ešte povreští...ale však nebude vreštať do zajtra,,,tak to už tak neriešim.....niekedy som v zhone...a unavená...no tak je poviem ideme von...ona vreští...tak nech si povreští...nevšímam si to...alebo ked mám energi robím to čo píšem....teraz s brušiskom je to už na nerv....tak ju dávam kúpať mužovi....a on robí podobne ....
Je staršia a dá da jej takto vysvetliť...ale skúšala by som to aj u tvojho aj ked je mladší...on rozumie...ale nevie prejaviť slovami čo chce....inak by ti povedal,....že chcem tu byť furt a hrať sa vo vani... 🙂 a ty ma nevyrušuj mama...🙂

zuzuj
7. mar 2013

Aha tak to je iné ked tu čítam, že pri kojení a ukludní...tak je to normálne...ale je treba naozaj pouvažovať či nie je dobré posunúť aj čas kúpania na skor ked nie je ešte taký unavený...aspon zistíš či je to o tom....alebo proste o tom čo u nás...že sa jej z tej vody nechce...

mery7
8. mar 2013

Mi sme mali ten isty problem.vo vanicke setko super, smiechy a kopkanie a ked som ju vybrala tak strasny plac.riesim to tak ze hodku pred kupkanim jej dam trosku papat a potom sa aj pri kremovani smejka 🙂