Hysterický plač po kúpaní. Čo s tým robiť?

monka88
22. okt 2008

Ahojte, chcela by som sa s vami poradit.Nasho drobca ked kupeme,tak je celkom v pohode.Nejako extra sa tej vode este netesi,ale je kludny.Horsie je,ked ho z nej vytiahneme,tak spusti doslova hystericky plac a nedokazeme ho nijako utisit.Neda sa mi ani ponatierat,len krici a krici.Ked ho zoberiem na ruky sa na chvilku utisi,ale akonahle ho polozim,ze ho idem doobliekat zase rev.Utisi sa az pri kojeni.
Nestalo sa vam to niektorej?Co s tym robit?Co mu moze byt?Prejde ho to? Uz sme bezradni.... ☹

ginger01
22. okt 2008

no bud sa mu v tej vode paci /aj ked to nedava moc najavo/, alebo mate zimu v kupelni...

monka88
autor
22. okt 2008

vies co zimou to nieje to uz mame odskusane je tam pomaly doslova hic....

ginger01
22. okt 2008

tak je to asi tou vodou, ...a ako dlho ho v nej macate ?

monka88
autor
22. okt 2008

akoze by sa mu v nej tak pacilo? ako kedy,sksali sme aj kratko,aj dlhsie,ani to,ani to nezabralo... ☹

marianeta
22. okt 2008

Monka neboj prejde ho to.Moj maly tiez tak reval pri kupani aj obliekani po kupeli.
Teraz sa mu kupanie moc paci.Obliekanie nema rad vobec ci ideme von alebo je to po kupani tak stale place.

monka88
autor
22. okt 2008

marianeta takze fakt ho to prejde? nic nerobime zle? si ma trosku ukludnila... 😉 a kedy ho to asi prejde? ci az v 6mesiaci? to hadam nie ... 🙂

zuzka99
22. okt 2008

no tak toto je presné. my sa desíme každého večerného kupania, celý deň na to myslím, že čo zase bude. strašne má rád vodu a akonáhle ho vytiahneme, to je taký rev, že dvaja máme čo robiť aby sme ho obliekli. len reve, reve, hádže sa, kope a zúri. niekedy ho normálne aj 3x musíme vrátiť do vody. tiež dufam, že ho to prejde. robí to aj po sprchovaní aj po kupaní. zimou to nie je, myslím, ja tam odpadávam aký tam je hic.

mywiel
22. okt 2008

Ako vravi ginger tiez si myslim. 🙂

monka88
autor
22. okt 2008

zuzi vam to robi a to ma 9mesiacov? no super,tak to si ma nepotesila... ☹ tiez sa desime kazdeho kupania a vymyslame co snim...

mywiel
22. okt 2008

Treba odputat pozornost dieta inac nejakou hrackou, dudlikom, zrejme sa mu tam fakt paci... 😀

miriamkac
22. okt 2008

monka88 ked ho budes vytahovat z vody, rozpravaj mu spievaj recituj...rob hocico, len ho zaujmi aby neregistroval ked ho vytahujes. A stale mu rozpravaj.....

monka88
autor
22. okt 2008

aj to sme skusali vsetky najoblubenejsie hracky sme mu ukazovali,piskali,hrkali s nimi a nic....

marianeta
22. okt 2008

MOnka toho mojho to preslo okolo 3 mesiaca,tiez som mala pocit ze nieco robim zle,kupanie netrvalo viac ako 3 min.lebo ten rev bol otrasny.
Teraz by sa clapkal hadam aj hodinu 🙂

mywiel
22. okt 2008

Hihi tak ja to riesim inac kupeme sa spolu, nakojim obcas vo vani a mala je nadmieru spokojna. 😀 😀

elizabeth453
22. okt 2008

moja tiez plakavala a upokojila sa az ked som jej dala papat....zacala som jej davat cajik pred kupanim a odvtedy je v pohode... 🙂

denduska
22. okt 2008

Mne to robi mala posledne tri dni...pred kupkanim ju trosku masirujem, paci sa jej to, usmieva sa ale este len vojdeme do kupelne a spusti sa Vreskot 4 ☹ a to predtym bola vo vode spokojna. uz sa desim stale vecera co bude, ona ma totiz aj tie vecerne place, a normalne mam pocit ze to odstartuje ta voda...som zvedava dokedy to potrva. teraz sa kupeme tak 2 minuty, lebo mi usi idu odpadnut od toho revu, nejak sa nam to v tej kupelni hrozne ozyva..pritom nie je velka.
Ked ju poobliekam a zababusim tak je chvilu klud a o pol osmej sa to znova zacne 😠 neviem co s tym, kazdy radi len ze to prejde.

mywiel
22. okt 2008

Neviem no ja nasu malu kupem len 2-3x do tyzdna a velmi sa tesi, mozno ak kupete kazdy vecer dieta ma zafixovane, ze potom ide spat a preto place? 😕

elly111
22. okt 2008

nas tiez reval po kupani 😀 , kupe sa velmi rad rehoce sa vo vanicke, ale ked ho vytiahnem krik, takze pred kupanim mu dam trocha papat a po kupani rychlo urobim zakladne ukony a sup flasa do pusiny a spokojnost potom dopilujem detaily hygieny uska a pod. 😀
mywiel vyborne riesenie 😀

daisy33
22. okt 2008

nasa mala, ked som ju kupala sa jej to pacilo, ale tiez ked som ju vybrala a obliekala, zacala plakat a trepat sa, ukludnila sa az pri kojeni. teraz ked ma 6 mesiacov, ked zbada vanicku tak sa tesi, vo vode kope nohami a usmieva sa, tiez potom to obliekanie nie je bohvie co ale je to lepsie ako ked bola mensia.

jaja0110
22. okt 2008

monka- aj my sme mali take obdobie, take male deticky vedia v tej vani uzastne relaxovat a tym ze ho vyberies von z tej "letargie" a pohody, tak sa hneva... podla mna nic ine (zavazne) v tom nebude...nase z toho vyrastli, teda kupanie miluju ale zase jacia pri samotnom obliekani...ale to je zas o inom... 😉

3558
25. okt 2008

aj moj ked ho vyberiem z vody straaasne place. 1.lebo som ho odtial vytiahla a on kupanie miluje
2.lebo ho obliekam,a to neznasa vzdy
3.vzdy vo vode vyhladne a papa raz tolko ako obvykle.
a jedine co u nas zabera je,ze mu pustim zvonkohru a rychlo ohrejem mliecko.nestihne dopapat a uz spi. 😅

elenita
25. okt 2008

Podla mna sa nerad oblieka a natiera mlieckom, nasa Lucka to tiez neznasa 😅

petulienka
26. okt 2008

asi to bude tym obliekanim a kremovanim.. .aj nas spusti ale nie az tak, ked ho idem obliekat, lebo mu ostane moc teplo ked ho oblecieme

jevel
26. okt 2008

monka - to je podľa mňa úplne normálne pri tak malom dieťatku ako máš ty 😉 . Aj moja malá to robila, časom to prejde uvidíš. hlavne kľud - skús mu ponúknuť dudlík ak ho chce.

martina46
26. okt 2008

nasa tanka revala pred, pri aj po kupani 😀 a preslo 😉

lumah
26. okt 2008

naši chalani plaču po kúpaní len vtedy, keď sú už hladní, inak sú ako slniečka, kúpanie milujú.

lumah
26. okt 2008

monka keď ho vyberáš z vody, rob to pomaly a prenes ho na pripravenú osušku a hneď mu zakry hlavičku a potom zvyšok tela zabal, a pomaly utieraj hlavičku a odkrývaj tvár, snaď by sa mal utíšiť, ale jednoznačne možem povedať, že to kvoli hladu naši hučia.

segricka
26. okt 2008

monka, nerieš. naša malá to robila tiež a bolo nám jej strašne ľúto, ale nepomáhalo nič. ani krátke ani dlhé kúpanie, ani zmena teploty v izbe, ani kojenie pred kúpaním - proste nič.
musíš vydržať a neodflákni kvôli tomu utieranie, lebo sa ti navyše ešte aj zaparí a potom ti to bude ľúto. neboj sa, po čase to samé prejde.

sorciera24
9. okt 2009

baby, mam podobny problem, moj maly sa rad kupe, pozera okolo a je spokojny, ale akonahle ho vytiahnem a zacnem utierat, obliekat, reve ako tur....az sa mi niekedy zachadza.....skusila som zmenit vecerne kupanie na rano, nepomohlo,....a uz to nie je len po kupani, ale aj ked ho xcem vecer prezliect...proste xce byt stale holy 😖 ....fakt to casom prejde?alebo co?

gab22
9. okt 2009

Ahojte, podobny problem mam aj ja, vo vanicke super, ako ho vyberiem plac, neznasa kremovanie a obliekanie, presne ako sorciera aj moj by bol len holy, niekedy ked uz nic ine nepomaha, tak ho vyzleciem a necham mu iba kosielku a vtedy kope a kope a smejeme sa...