Je dobrý Daylong Kids? Kúpiť radšej Daylong Baby?

maja16
6. máj 2009

Omylom som túto tému dala do bábätiek 0-12. Tak ešte raz:
Mamičky mám 24 mesačnú dcéru a vyskúšala som už opaľovací krém Sebamed 50 (robil malej červené fľaky), Bioderma s minerálmi 50 (malá po ňom mala suchšie líčka aj krk-tam kde som natrela). Teraz som jej kúpila Daylong ale v lekárni som pýtala ten s mikropigmentami. Lekárnička mi dala Daylon kids až neskôr som sa dočítala, že s mikropigmentami je daylong baby, ktorý sa používa už od 6 mesiacov veku dieťaťa. Strašne ma to naštvalo, že mi predala Daylong kids. Máte s ním dobré skúsenosti alebo mám radšej kúpiť ten daylon baby? Som už z tých krémov zúfalá.

veroduan
6. máj 2009

Ahoj, ja mám Daylong kids a používala som ho aj minulé leto. Bolo to úplne bez problémov, ale každé dieťa môže zareagovať inak. Syn má teraz 22 mesiacov...ale keď sa mi minie, chcem kúpiť Microsun pre deti, ten je vraj najlepší
/len na fyzikálnom princípe, nie chémia, neviem, či je to to isté ako mikropigmenty/

judita80
7. máj 2009

ahoj, toto som našla na nete, ja asi kúpim ten daylong baby, mám 21 mes. syna
http://www.microsun.sk/

pietra
7. máj 2009

maja, ja som na daylong pocula len same chvaly, nam ho odporucala aj pediatricka, ale vzdy ti moze dieta nejako zareagovat. Daylong kids obsahuje chemicke filtre a preto si myslim, ze riziko alergickej reakcie je vyssie ako pri daylong baby. Ak mas este doklad o kupe, ja by som zbehla do lekarne, vysvetlila situaciu a ziadala vymenu. Pretoze pochybila lekarnicka, nie ty. A keby ho odmietli vymenit, tak by som ho vyskusala a uvidis, ako ti dcerka nanho zareaguje

veroduan
7. máj 2009

Judita ďakujem, ani som nevedela, že sa takto zmenilo... Čiže Daylong Kids, čo mám, je firma Daylong a Microsun baby sa zmenil na Daylong baby, čiže mám kúpiť Daylong baby 🙂 keď sa mi môj minie...nechápem, načo to menia, iba tým pletú ľudí, ako napr. Daylong kids bol minulý rok 30 faktor a rok predtým 40 faktor, a je to vraj tá istá ochrana, iba blbnú ľudí

ivulik007
2. júl 2009

Ahojte, dajú sa škvrny po používaní daylongu zo šiat v pohode vyprať? Alebo je to troška problematické?

masinka
2. júl 2009

ahoj
ja som v lekarni tiez pytala Daylong pre Dianku - mala vtedy cca 3 mesiace a lekarnicka mi este nakukala do kocika -a predala mi napriek tomu Daylong kids. Akurat ma upozornila na to, ze to bola predtym 40 a teraz 30, ale ze je to to iste. Az potom som sa na internete docitala ze je aj baby. Inac na skatulke o tom nic nepisu.
Takze ju tym uz tri mesiace mazem a zatial ziadnu alergicku reakciu nemala. Nelke som ked bola mala kupila najprv Niveu ale z tej mala take cervene pupaciky a od roka tiez ten Daylong a sme spokojni.

ivka144
3. júl 2009

Neviem, ako to ozaj je,ale pocula som, ze ten D Baby moze byt aj nevhodny pre starsie deti, ktore uz su na priamo slnku, lebo to je udajne pre najmensie deticky a tie nesmu byt na priamo slnku vobec. (Mozno blbost, ale niekde som sa docitala...) Ja som kupila radsej D Kids, kedze ideme k moru, testuje teraz, zatial DUFAM, ze OK, ale u nas tazko odsledovat, lebo malyje taky alergik, ze sa vecne zo vsetkeho vyhadzuje - jedlo, pele, kremy. Inak som pouzivala pre neho Babylove extra sensitiv, ci nieco take a to mal vpohode uplne, az som sa divila. Dokupim aj ten.

lienka79
5. júl 2009

ked tak velmi na tom trvas,zasla by som do lekarne na vuymenu..urcite s tym nebudu robit problemy
My amme D extreme 50+....pouzivame D od anrodenia..som s nim velmi spokojna..nemame ziadne reakcie

janetina
7. júl 2009

ahojte mam 30mesacneho doteraz sme skusali tiez vsakovake znacky Vichy pre deti, Biodermu, Sebamed baby./ ten zhustol no otras/ a pritom klasicku radu kozmetiky mam rad 😉

no cim je starsie babenko mam pocit je to dolezitejsie...lebo uz ho neudrzite len v tieni

Takze Daylong su dva typy od fi Spirig? A Microsun je iny pripravok?
Ktory je s tymi mineralnymi zlozkami co su kvalitne pre deti?

janetina
7. júl 2009

aha uz chapem su dvy a to microsun bol doplnkovy nazov pre terajsi Daylong baby...takze tam si treba precitat pre koho su urcene a v com su rozdiely....
A este ku kremom vseobecne cim natierate tvaricku ...nam sa stavalo ze nam vystipalo ocka ked bol vo vode ☹
a poradte aj ine osvedcene znacky hlavne pre atopikov

isis
7. júl 2009

Caute,
uplne presne az exaktne to vysvetlila pietra. teda rozdiel medzi D kids a baby je velmi podstatny, male deti by mali mat bez chemickych filltrov. mam dojem ze toto splna na trhu jedine D baby.

bebebrumik
7. júl 2009

ahojte, a čo daylong ultra??? Použiva ho niekto na potiaranie pokožky celeho telička detom? Piše sa tam, že od jedneho roka... Manžel sa pýtal v lekarni v HU na ochranu pokožky malým detom od narodenia a dali mu daylong ultra... tak neviem...mate s tym skusenost???😕

anaid
8. júl 2009

My pouzivame aj daylong baby aj kids, radsej mam kids, je redsi a lepsie sa rozotiera, na tvar jej skor davam ten baby. Ziadnu alergicku reakciu nemala a davala som jej ho uz pred dovrsenim 1.roku.
www.daylong.com

srenata
13. sep 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Ja mám veľmi dobré skúsenosti s výrobkom Protopan Sun Protect. Bol vyvinutý špeciálne na citlivú atopickú pokožku a je vhodný pre dospelých i deti. Tak ak máte citlivejšiu pokožku, určite doporučujem. Dobre sa rozotiera a pokožku aj pekne premastí 🙂