Je lepší a lacnejší Avon alebo Oriflame?

danculik
17. mar 2009

Ahojte🙂chcela by som sa vás opýtať ktorá kozmetika či Avon alebo Oriflame je lepšia? a ktorá je teda ak sa to dá porovnať aj lacnejšia?

Robím si taký mini prieskum...vyzerá kozmetika v obidvoch firmach lakavo...ale chcela by som si dat poradit ktorá je lepšia🙂

ďakujem

veronikahel
17. mar 2009

danculik pre každého je lepšia iná. každý má iný typ pokožky... asi musíš vyskúšať...
a lacnejšia je oriflame... pozri si na porovnanie ceny, oriflame stranku a avon...
ja robim oriflame, ale objednavam si aj od kamošky avon....

miranda04
17. mar 2009

podľa mňa určite oriflame-z avon-výrobkov mám vždy po použití kožný problém...

slnieckova
17. mar 2009

mne Avon smrdi...

bihan
17. mar 2009

ja by som si z týchto dvoch nevybrala ani jednu.

veronikahel
17. mar 2009

mne tiež nerobí avon dobre, mám citlivú pokožku a štipe ma po ňom pokožka, z krémov na telo a tiež pleť z krémov na tvár... je aj dosť parfumovaná, takže to mi nerobí dobre...
s oriflamom problém nemám...

danculik
autor
17. mar 2009

..bihan..prečo by si si nevybrala ani jednu?...takže avon nie je dobrý?...skôr ten oriflame? a čo sa týka peniažkov, ktoré je lacnejšie?...🙂 😉

nguyen
17. mar 2009

suhlasim s bihan, neviem aky ma na to dovod ona ale ja okrem "pofidernej" kvality vycitam (hlavne Avonu) niekolko rocne doby spotreby, viete kolko tam je konzervacnych latok aby to drzalo rok az dva????
a co sa tyka financnej stranky myslim ze existuje kopa dobrej kozmetiky za lacny peniaz ktoru najdete v drogerii a lekarni, staci len citat zlozenia a vysledky spotrebitelskych testov 😉

slnieckova
17. mar 2009

ja si z Oriflamu objednavam obcas vonavky (daju sa vystihnut v dobrej akcii a mne vonaju), dalej mam ocne tiene (max. spokojnost) a ruz, takisto max. spokojna....
Mala som tu cest aj so sprchovacim gelom od Oriflame - sice krasne vonal, ale na moj vkus takmer vobec nepenil 😀
Co sa tyka kremov a pod. kozmetiky, urcite by som si nic neobjednala bez predchadzajuceho vyskusania vzorky... predsa len, nie je to lacna zalezitost tie kremy a nikdy neviete, ako bude vasa pokozka reagovat...

A Avon... ako som uz pisala... strasne mi smrdi, nic z neho mi nevonia, ani vonavky, ani kremy, ani gely.... ale to uz je na kazdej z nas, co nam vyhovuje viac, co menej...

Cenovo je drahy aj Oriflame, aj Avon... suhlasim, ze sa da zohnat urcite lacnejsia a snad aj kvalitnejsia kozmetika napr. v drogerii... a mas to hned, vidis, ovonias..... 🙂

akejka
18. mar 2009

danculik musím sa zastať Avonu, ako správna Avonlady 😀 Ale nie kvôli tomu, ja mám doma od Avonu úplne všetko a som s touto značkou úplne spokojná. Keď ku mne prídu kamošky, rodina, idú do kúpeľne a všetko skúšajú...Keď kúpiš výrobok v akcii, nevychádza draho a ešte som sa nestretla s niekým, kto by mal alergiu na nejaký Avoňácky výrobok.
Kozmetika z Avonu má veľkú výhodu v tom, že si výrobok môžeš vyskúšať a keď nebudeš spokojná, bez udania dôvodu ho do 2 mesiacov vrátiš (ak nie je minuté viac ako tretina...). Môžeš niečo také urobiť v drogérii ? Pochybujem !

A čo sa týka porovnania cien Avon x Oriflame sú na tom 50:50. Pred 3 rokmi som robila prieskum na túto tému (som štatistička), porovnala som výrobky z každej kategórie a niečo má lacnejšie Avon, niečo Oriflame...ale ani jedna firma nie je v globále lacnejšia od druhej 😉

lenki33
18. mar 2009

nguyen vacsina kozmetiky, z beznej co sa predava v drogerkach aj salonoch ma dobu trvanlivosti dlhsiu ako 3 roky, z toho dovodu sa nemusi na obale ani uvadzat datum vyroby ani spotreby 😉 len symbol otvoreneho teglika
kratsiu dobu spotreby ma prirodna kozmetika, vacsinou cca 1 rok

bihan
18. mar 2009

Danculik, ja by som si nevybrala ani jednu, lebo na mojej pleti mi záleží a záleží mi na tom, aby som vedela, čo na seba každý deň natieram, preto mám rada kozmetiku, ktorá obsahuje čo najmenej silikónov, konzervačných látok, parfémov, jednoducho všetkých tých chemických sprostostí, ktoré sú do lacnej kozmetiky (či už Avon alebo Oriflame) hojne pridávané. Mám skúsenosti s obidvomi a kupovala som si ich keď som nemala skúsenosti ani peniaze na to, aby som si priplatila za kvalitu.
No a obzvlášť v dnešnej dobe sa na internete dá zohnať veľmi kvalitná kozmetika za viac než prijateľné ceny (často polovičné v porovnaní s tým, čo za rovnaký výrobok pýtajú v obchode alebo lekárni), takže naozaj nevidím dôvod na to, aby som si objednávala tebou spomínanú kozmetiku a ešte čakala týždeň-dva, kým mi to nejaká Avon či Oriflame lady dodá.
Takto čakám len na poštárku 😀

mima1
18. mar 2009

pripajam sa. avon som robila. oriflame som si objednavala od kamosky. avon sampony napr nic moc raz som umyla vecer ma neskutocne svrbila hlava ze sa to nedalo vydrzat a na druhy den lupiny jak hovado. ale zas masky tie sede su ok a tak isto aj tie cajove. spirala bola dobra a potom sa to zhorsilo. oriflame maju snad teraz dobre len krem na nohy a to je vsetko. myslim ze za tu cenu je dostat ovela lepsiu kozmetiku v lekarni alebo v drogerii. ja osobne nekupujem najlacnejsie ale ani najdrahsie. taky stred. no avon a oriflame uz nie.

cervena_ciapocka
8. apr 2010

ja chcem reagovat len na to co napisala bihan, ze vyrobky obsahuju konzervacne latky a pod. No tie su tam nato aby sa napriklad v kremoch nemnozili bakterie a mikroorganimi, ktore sa hojne mnozia v cisto prirodnych produktoch kde staci ze sa tam dostane jedna "spinka" a zacne s ato mnozit.
Neodsudzovala by som uplne tieto znacky, jednoducho kazdy musi sam vyskusat co mu vyhovuje. Mne napriklad na tvar vyhovuje jedine Dove alebo Indulona 😀 a to som skusala aj drahsie, znackove a "kvalitnejsie" produkty. A co sa tyka oriflame alebo avon, tak ja osobne mam radsej Oriflame.

adrioska
8. apr 2010

Bihan, sice si svoj prispevok pisala uz viac nez pred rokom, ale vedela by si mi poradit, odkial si objednavas kozmetiku, resp.aku znacku? Ja mam problem s akne a teraz som sa rozhodla a investovala som svoje narodeninove peniazky 😀 do Vichy kozmetiky, ale ani ta mi moc nepomaha...diki moc

murinka
8. apr 2010

adrioska,skus bihan napisat IP...tu si ta mozno nenajde 😉

cervena_ciapocka
8. apr 2010

treba asi skusat, lebo Vichy dopadla v testoch dost zle, ale v lekarnach maju aj ine a podla mna este lepsie znacky ako Vichy

adrioska
8. apr 2010

a ktore dopadli v testoch dobre? 🙂

cervena_ciapocka
8. apr 2010

Skus pozriet napr. Test magazin, ale aj na nete alebo v casopisoch su podobne testy.

bihan
9. apr 2010

Červená čiapočka, lenže v prírodnej kozmetike konzervanty sú (niektoré výrobky s nízkym obsahom vody majú dátum spotreby viac než rok, nektoré len 3m - napr. pleťové masky, len tie konzervanty sú prírodné, nie chemické.
Každá žena, ktorá sa rozhodne vyrábať napr. domácu kozmetiku vie, že pár kvapiek vit. E jej zakonzervuje krám na niekoľko týždňov.. obyčajný vitamín E 😉

cervena_ciapocka
9. apr 2010

vdaka za info bihan 😉 mne niektore prirodne kozmeticke vyrobky nerobia moc dobre

ada32
30. apr 2010

bihan uplny suhlas.ja mam teraz jednu francuzku kozmetiku,ta je Bio a ako konzervant pouzivaju napriklad citrusove silice.
ale zase pozor na velmi lacnu kozmetiku.ona neuskodi-pokial nieje alergia na nejaku z konkretnych zloziek.
ale ucinne latky aby prenikli tam ,kam treba sa zapuzdria do tzv.nosicov,ktore sluzia na dopravu ucinnej latky kam treba.
ked je nosic privelky,nedokaze sa dostat cez jednu membranu a latka sa tym padom nedostane tam kam je urcena.
ony tie firmy,ktore su mozno cenovo vyssie ,maju aj dostatok prostriedkov na drahy vyskum,ktory riesi napr.aj toto.

ja som chcela ovladat zakazane aj povolene latky ale je toho tak strasne vela,ze som skoncila pri tom,aby v zlozeni neboli hlavne ropne produkty,parabeny ,lanolin....

kika87
3. júl 2011

Ahojte maminy, neviete o niekom, kto by chcel robiť Avon ? Okres TRNAVA 🙂

cubana
18. jan 2012

ahojte je tu niekto z Trencina kto registruje nove AL?

kika87
23. feb 2012

Ahojte babi, nechcela by niektorá z Vás roboiť avon alebo si lacnejšie objednávať ? Môžte mi napísať do IP
Momentálne ponúkame aj darčeky

kika87
23. feb 2012

@cubana ahoj ja robím avon a aj registrujem no som z TT okresu, ale nemal by to byť problém 🙂

veronikaoriflame
16. jan 2013

no ja osobje si myslim ze ovela lepsia kozmetika ci pre daticky ci pre dospelych je oriflame. netvrdim to len pre to lebo s nim pracujem ale hlavne pre to lebo mam skusenosti aj vlastne aj mojho okolia ze jednoznacne je lepsia kozmetika oriflame a aj lacnejsia. a ak by ste niektora z vas mali nejake otazky ci by ste chceli pomoct ci poradit tak velmi rada....kludne sa na mna mozete obratit...:D a tiez ak mate zaujem vas aj zaregistrujem a vysvetlim vsetky vyhody registracie v oriflame.aj emailom ci na telefonnom cisle.....0904 688 497.nemate co stratit len ziskat to najlepsie pre seba s svojich drobcekov.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaoriflame
5. feb 2013

ahoj teegreen ale to sa mylis lebo kozmetika oriflame nema ani len stipku ropy v sebe. ropu obsahuju ostatne detske kozmetiky.oriflame ma zaklad v kokosovom mlieku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

timijan
5. feb 2013

ja som ich davnejsie vyskusala a moj zaver je: Avon sama chemia a Oriflame je OK, ale pre kocky po 30tke vela zazrakov nespravi.
Co sa tyka kozmetiky predavanej v drogerii to je zlata stredna cesta, to znamena, aby ani neuskodila a aby ani zas tak dobre neurobila. Velakrat zakaznicka ani nevie aky ma typ pleti, kupi si to co momentalne propaguju. Krem treba presne vyberat na dany typ/problem pleti. Dolezite je cistenie (rano a vecer), ak plet nie je dostatocne vycistena, mozete mat aj ten najdrahsi krem sveta, ale vam neprenikne do hlbsich vrstiev pokozky.. Takze dolezite je cistenie a potom nejaky dobry hydratacny krem. A radsej trocha zainvestovat do kvalitneho kremu, lebo to, ako sa o plet starame, to sa nam o par rokov vrati.